CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: siape_aku

saka dan sihir bergabung, MELETOP! ~updates : stay strong..!!

cam best plak citer ni ..sambung pls

suatu petng....atuk sedara aku datang rumah...berborak dgn mak abah aku....antara yang dibualkan ialah kisah penampakan rimau oleh jiran2 aku kat rumah mak aku...

bile atuk sedara aku balik...abah aku bagitau..."atuk kate kalo ko nak tgk rimau tu, bace surah an-Nas 7 kali" .... "ooooo" aku reply sambil lewa je....

pastu dah malam...belum nak tido lagi tapi aku dah stenbai bace surah tu dan niat untuk Nampak rimau tu....lepas tu berkali2 aku intai kat tmpt yg org kate jumpe "die" tu tapi aku tetap tak Nampak ape2..... sampai la aku tido....(yes,malam tu aku lupe bace doa tido)

pastu malam tu,....mimpinye mcm ni...:

aku dalam rumah aku...semua org ade...tapi rumah tu rase panas...mcm bahang api....sangat2 panas sampai semua org jadi rimas, marah n stress....pastu aku dah tak tahan...aku kuar dari pintu belakang (ekceli pintu ni kat tepi umah...tapi consider as pintu belakang)

bile aku keluar..aku tgk rumah aku mcm biase je....cume bole nmpk bahang (mcm kite tgk kat parking tgh panas tu...mcm nmpk haba naik ke atas ...harap korg paham ape aku explain)..tetibe aku dgr ade org jerit "api!...api!...." aku tengok ade makcik terjerit2 kat luar pagar rumah aku tapi aku tak Nampak pon api yang die cakap tu.... makcik tu jerit lagi "api!..api!.keliling rumah penuh api..!!!!" tapi aku still x nmpk api tu....

rupenye org2 dalam rumah dengar bile org dok jerit2 api tu.....so keadaan jadi makin kelam kabut...and chaos gile ....semua org cube nak keluar dari rumah tapi takut dgn "api" yang kitorg tak Nampak tu... pastu sume org masuk rumah nak amik brg2 yg perlu kot...(aku tak pasti pesal sume org lari masuk) and mase tu die menjelma.... die berlari2 manja masuk ke pagar rumah aku.....and aku terpaku!!

kaki aku mcm kena paku kat lantai....! aku pandang je die keliling meja yg mmg ade kat luar umah aku (situasi mmg sebijik keadaan rumah yg real) and rupe die pulak...sebijik mcm rimau biase...belakang die tggi meja...(meja tu paras pinggang manusia) so kepala die lagi tggi dri tu...and ade lebihan kulit bawah leher die...(mcm menggeleber...mungkin dah tua...) bile die slow dari pusing tu....die pndg aku.....

aku plak mule menapak ke blakang...nak melangkah masuk ke dalam rumah sambil mengundur (sempat lak aku pikir kalao jumpe rimau, jalan mengundur)...bile aku makin langkah ke belakang....die berjalan setapak ke arah aku... "amy.." die panggil aku....suara lelaki berusia...die berhenti....duduk mcm rimau...

aku benti....diam... "jangan takut..."...die cakap lagi... "kenapa jadi mcm ni...?" aku tanye (aku refer kepada rase panas tu...) "hmmmmm..." itu je die jawab n tunduk....die pandang aku semula.....and aku cakap "tolong saya......tolong kami...." ...die kelip mate 2-3 kali..."sabar..." pastu die bangun n berjalan ke arah pagar sebelum pusing n jalan ke arah aku semula....

tetibe rase sejuk....rase mcm berais...rase bahang panas tadi hilang terus....pastu aku nampk ade bunga tumbuh atas rumput tepi rumah aku.....(mcm kartun sket mimpi ni...bunga kecik2 warna warni tumbuh atas rumput tu dek cuaca sejuk sgt ke)

die yang berdiri depan aku berpusing and turn into a man!!!!!!! die bertukar rupa menjadi seorang lelaki mude yang agak hensem.... dan berpakaian moden...berjaket hitam...

die senyum kat aku sebelum keluar pagar dan berlalu meninggalkan aku terpinga2....

lepas tu aku terkejut....tgk jam kul 3am...aku selak langsir tgk luar....tgh berangin...pokok2 bergoyang...dan burung2 berkicauan.... pukul 3am burung berkicau meriah....aku tak tau kenapa....

aku sambung tido.... and esoknye aku cerita kat mak n sepupu2 aku.....

Rate

1

mang cerita narnia...

Harimau malaya?

rase-rase siapa jejaka berjaket hitam tu ye?

Mana sambungannnnnnnnn

Follow Us
adeek30 replied at 19-4-2015 04:17 PM
rase-rase siapa jejaka berjaket hitam tu ye?

i wish i know who is he...tapi tak kenal muke die.....

mane de sambungan....sampai situ je la setakat ni....

salam uols....

aku terpaksa menjauhi diri dari thread dan MPS buat seketika......atas nasihat ustaz kat aku....

baru2 ni berubat lagi dgn ustaz2 hensem tu...kihkihkih....

Alhamdulillah semangat makin pulih....cume sesekali masih ade rase gelisah....

dan mimpi ngeri lepas berubat dgn ustaz....pon aku terpaksa rahsiakan...

ustaz x bagi aku simpan dalam memori ape saje yg berlaku pada aku.....

ia bukan senang untuk aku delete kesemuanya.....tapi aku akan cube....

bile dh dpt green light....aku akan cerita ape yg aku igt....

sebab berubat kali ni paling seram...sampai ustaz pon menggelupur menggelabah dibuatnye....

sampai jumpe lagi....

adios....

ustaz surrender dan serahkan aku pada perawat lain......

dan hantu raya mencakar tingkap, dinding dan siling bilik aku!!!!

dan semuanya akan kemabli jernih...

seperti sedia kala....

dan semoga aku kembali normal dan sihat....

mohon doa dari para sahabat MPS untuk mendoakan kesihatan aku.....

sampai jumpe lagi....

assalamualaikum....

waalaikumsalam...

Go strong girl! Semoga dipermudahkan urusan berubat SA, in sya Allah..

sebab berubat kali ni paling seram...sampai ustaz pon menggelupur menggelabah dibuatnye....

sambungan...

lepas setahun...ustaz hensem datang balik ke rumah aku....meminta aku menyiapkan garam kasar, cuka dan lada hitam berkilo2...
bile diorg sampai, macam biase sembang2 dgn ayah aku kat luar (dalam pagar, ade kawasan berbumbung,mmg tmpt sembang n makan2..)
aku kuar dgn bawa barang2 yang dipesan....
ustaz tanye khabar aku mcm biase...aku tunjuk kat die gmbr ketulan darah yg kluar dari aku....dan soalan die ("pernah ke rase "bersama" mase tido atau dlm mimpi?")
dan aku jawab tak tau.....sbb aku mmg tak sedar, tak rase atau aku tak tau ape rase yg sepatutnye....mmg tak tau...
ustaz pon angguk2.... "kalao mcm ni gayenye, rase die dah bersama dgn awak"....
aku diam je...dah tak tau nak komen ape...

"tak adil utk saya kan?" aku tanye..
"sabarlah...semua ade hikmah" ustaz tu jawab....

then cerita tentang mimpi narnia aku..... "die berckp dgn awk?" ustaz tu tanye... "ye.." aku jwb..

lepas tu aku tunjuk pulak gambar entiti yg muncul kt tingkap, mase tu anak2 sedara aku 3 org pon berlari kat kitorg nak tgk gmbr tu....sbb selama aku captured gmbr tu...yg tau kisah ialah mak ngan abah je yg tau... aku dok sibuk2 alih henpon tu dari anak2 sedara aku....aku tak nak diorg nmpk.... (nanti aku tepek gmbr kat sini kalo ade yg simpan gambar tu...aku dah delete dari henpon aku)

tgh kalut2 aku n abah aku bising marah anak sedara aku...ustaz tu dgn nada cemas dan separa menggelabah "suruh budak2 masuk rumah" ustaz tu kate... "ha? kenape?" tanye abah aku... "ade yg datang! suruh diorg masuk cepat!!!"

dengan kuasa halilintar aku jerit anak sedara aku sok masuk rumah....yg no 2 tunjuk die punye degil....sampai ustaz tu jegil mate kat die...baru die masuk.... yg no 2 tu mmg mcm ade bende jgk tu....(aritu scan, ade yg dok ngendeng dgn die)

sambil ustaz tu kelam kabut amik barang2 die dari dalam beg...(seriously die sgt kalut...) mcm nmpk hantu...!! aku duduk antara ustaz2 tu....meja 4 segi...kirenye ustaz2 tu berhdapan, aku duduk satu side antara diorg ...opposite aku plak abah aku.... (harap korg paham )

tibe2 angin bertiup...antara kuat dgn slow...angin tu mcm bergilir2...sejuk....sejuk angin tu kena muke....pokok2 kat luar mcm kena ribut...kdg2 mcm kena angin sepoi2.....aku dok pusing2...kot2 bertuah nampak ape2 ke...tapi xde nmpk ape2....walopon nmpk ade kabus2 sket dari dalam gelap tu...aku diamkan je....

ustaz Nizam terus bukak plastik garam masuk dlm besen, letak lada hitam, tuang cuka....dan serah pada ustaz iman untuk didoakan....

aku, mak dgn abah duduk je dgr bacaan ruqyah dari ustaz tu.....angin masih bertiup slow...

terasa telinge n tengkuk aku makin panas.....bile bacaan ustaz tu makin keras .... makin dipicit2 lada hitam tu...makin panas yg aku rase ... makin ustaz tu picit garam2 (ha...ade letak asam keping jugak...aku lupe!) asam tu diurut2 dan diramas2....dan time2 tu jgk aku rase sakit kepala......

"pening....panas.." aku cakap slow...
ustaz Iman toleh kat aku...makin kuat die bace n ramas bahan2 dlm besen tu...
die pndg aku bile dah abis bace "pening lagi?" ustaz iman tanye .... aku geleng... "muke merah kenape?" ustaz tanye lagi... "ntah..tadi rase panas.." aku jawab...
"duduk sini dulu...sy buat kat luar" ustaz iman bagi arahan sambil die minta ayah aku tunjuk kat mane kawasan yg jiran2 kate nmpk rimau tu...

pokok tu dekat je dgn pagar umah aku....kire tu pagar utama la....sbb semua urusan buat kat area situ...umah depan dah tak gune sgt...waktu tu dlm kul 9 lebih....dan bergemalah azan di bawah pokok kat luar pagar, sebelah bilik aku....mase ustaz tu azan..angin bertiup lagi.....angin sepoi yg deras....tak terlalu kuat tapi terasa... mase tu aku rase syahdu sgt...sebak....aku tahan air mata dari jatuh....aku tak nak mak aku nmpk.... aku tak tau ape yg aku rase tapi mmg sebak semcm...sudahnye jatuh juga air mata....

dan ustaz Iman ditemani Ustaz Nizam mengelilingi rumah dgn abah untuk tabur bahan garam tu keliling rumah....

selepas selasai tu....seterusnye proses merawat aku kat dalam rumah....mase tu baru ustaz2 tahu yg akak aku baru operate buang tulang peha n ganti dgn besi.... yg mane ustaz tu kate bersangkut paut dgn saka2 tu...dan seperti nada kesal "kenapa x bgtau sebelum operate aritu?" kate ustaz nizam.... tapi dah selamat pon operate....

proses merawat aku kat ruang depan rumah.....

mcm yg sebelum ini....kena muntah......kali ni mmg bnyk gile aku muntah sambil ustaz iman bace ruqyah kat belakang aku.....proses tu di ulang 2x.....tapi kali kedua takde muntah ape dh....ustaz kate yg aku muntah first tu....angin dan gangguan yg dok area kepala....

lepas tu ustaz iman duduk kat hujung kaki aku yg berlunjur...die pegang (mcm cengkam) kat atas tulang kering tu...kire die cengkam beti dari atas....tapi bukan cengkam kuat...die just letak tgn die dlm posisi camtu...menggeliat aku tahan sakit....die alih2 tgn die area kaki aku...makin menjalar sakit tu ke perut...sampai aku kena tolak tgn die dari kaki aku...

ustaz pon lepaskan kaki aku "barang kemas yg dulu,....ade pakai x lepas sy ruqyahkan?" die tanye... "tak pakai.." serentak aku dgn mak menjawab... "bole x ambik barang kemas tu?" ustaz tu mintak.... mak pon bangun g dlm bilik amik brg kemas... "sakit sgt ke? bkn sy tekan pon kaki tu..." ustaz iman tanye aku... "sakitttttt...mane sy tau die nak sakit camtu.." aku jawab.... pastu ustaz tu gelak...

mak pon kuar bawak satu kotak sebesar batu bata.... (bunyi cam gempak je kan...hahahaha....bukan penuh pon...) ustaz pon ambik...die bace sesuatu kat brg kemas tu....die diam n tarik nafas beberapa kali...pastu die bangun g pintu depan (lampu luar tutup)...sambil die tgk kiri kanan...konon2 mcm la ade perompak kat luar tu....pastu mase die masuk balik, die bukak pintu tu besar sket dari yg sebelumnye... "muat kot die nak keluar ni" ustaz iman mcm berckp dgn diri sendiri...tetibe ustaz nizam jawab "muat...pandai la die tolak pintu tu jap lagi"... conversation yg die 2 org sembang tapi aku dgr...yg family aku mungkin tak dgr kot...

pastu ustaz tu bace2 n pegang balik kaki aku....sikit pon tak sakit....sumpah!!!! xde rase ape...die alih2 tgn die kat tmpt yg aku kate sakit tadi... "sakit?" tanye ustaz... "tak....tak rase ape" aku jawab... die ulang lagi adn mmg confirm aku tak rase sakit...

"esok...atau secepat mungkin, pegi tukar emas tu kat kedai...amik brg lain...." ustaz tu suruh.... (dan dah buat seperti yg diberitahu)

lepas tu akak aku plak sambung sesi merawat....tapi die tak muntah...

tup2 jam dh pukul 12 mlm....kami pon menjamu la ustaz2 tu makan....buat kopi o panas...lauk asam pedas ayam....beriye ustaz nizam makan....letih agaknye....

kami sembang2....sampai la pukul 1 lebih,...baru ustaz nizam dan ustaz iman meninggalkan rumah kami......

dan

mimpi ngeri malam tu....

menarik cite ko... cepat la sambung lagiii

mimpi....

aku berada kat opis di Hulu Selangor.... di sebuah pejabat kerajaan...dan macam biase aku tinggal seorang kat opis....situasinye same mcm yg real...
dan mcm biase aku tgh sedap berporem ...

kedudukan dalam opis :
aku duduk ngadap PC, PC ade 3 berderet...aku gune PC paling kiri...pintu utama kat belah kiri...pintu cermin tinted..kire kalao ade org dtg, aku kena toleh sebelah kiri...tapi ade laci besi 4 tingkat yg bole melindungi aku....(laci besi tu biase mmg tmpt aku menyorok kalo2 ade org yg tak diingini dtg...mcm mintak sedekah ke..ape ke...sbb aku sorg kot...)

so tgh aku dok sedap main internet mase tu, terdengar bunyi dentingan kaca pintu opis... DAMNNNN!!!!!! SATU SUSUK YG AMAT AKU KENALI!!!!! YANG TAK PERNAH LUPUT DARI INGATAN!!!! CUCU NENEK KEBAYAN!!! YG DTG JENGUK ARWAH NENEK AKU SEBELUM NENEK MENINGGAL.... (yg tak tau kena beklog la kisah2 sebelum ni)

die tengah intai aku kat pintu cermin tu...sambil letak tgn die atas mate (mcm kite nak intai kat mane2 tu) biase kite akan buat camtu kalo nak intai dlm cermin....

aku pon melompat bangun menyorok balik laci tu.....dgn jantung mengalahkan jantung pelari pecut...berdegup2 laju mcm nk meletup....aku tgk die masih lagi ade kat pintu tu...and die mule ketuk.....

tik!tik!tik! bunyi kaca kena ketuk dgn kuku...berpeluh2 aku dalam ekon menahan takut.... lepas beberapa ketika...senyap sunyi.....aku intai...die dah takde....

fuhhh!!!! lega.... tgh amik napas macam biase...aku perasan ade bende kat luar pintu opis.... mcm bungkusan..... dan bergerak2....!!!!

aku pon berjalan slow2 dlm opis....mendekati pintu opis dari dalam.....dan mmg betul ade bungkusan kain....
4 ORANG BABY DALAM KAIN BATIK!!!!!!!!

pastu dalam mimpi tu, sempat lak aku pikir pesanan ustaz tu..."jangan ambil ape2 yg diserah walao dalam mimpi.." (sebab sebelum ni aku selalu kena terima dalam paksaan walao dalam mimpi)

baby2 tu comel2 belaka...sihat n putih gebu....jantina tak dapat dipastikan...tapi ade 4 org...and diorg dah start nak nanges...aku pon makin cuak...nak bukak pintu...teringat pesan ustaz tu.... pastu kat luar,....anjing makin mendekati baby2 tu...

makin kelam kabut aku dgn keadaan....lepas tu dtg satu group org asli...and diorg kutip baby2 tu.....(kat opis aku mmg jage kawasan org asli)... so selamat la baby tu dari anjing2 sebab dah diangkut dek org asli....

dan selamat la jugak aku dari mengambil ape2 walao dalam mimpi....

nantikan perubatan dgn ustaz yg baru........tungguuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Happy weekend uols!!

sambungan....

ade satu tghari aku whatsapp dgn ustaz iman....mengadu pasal aku asik demam tak berenti....dah g check darah, xde pape....dah mandi limau mcm ustaz iman suruh pon still demam lagi...pesen tghari panas berdengkang pon menggigil... then ustaz iman suggest aku berubat dgn sorang kawan die.... "saya rase die bole bantu awak"...tu yg ustaz kate....ustaz iman pon bagi nombor "asri"...

aku save je nombor tu...tapi aku tak terus kontek...aku masih berkire2....sampai la petang tu.... (aku bole view gmbr "asri" tu kat whatsapp sbb da save no)

ptg tu ustaz iman msg aku blik... "awak da kontek ke blom kawan sy tu?" ... "belom...sy segan.." aku jawab...
"Laaaa....die esok nak pegi ngubat kat area umah awak tu...sbb tu sy soh kontek arini..." ustaz iman reply..
"owh ye ke? ok2".... aku jawab.... aku pon beranikan diri call encik asri tu

aku pon kenalkan diri aku n masalah aku serba sedikit... "berat masalah awak ni....sy dtg malam ni lepas maghrib.." erk!!!! tanjat gegerl mase die cakap camtu.... "nanti sy tanye mak ayah sy dulu...sebab diorg tak tau lagi ni" aku jawab... "ok"die jawab...

setelah dapat green light dari ayah n mak aku ,...aku msg balik encik asri tu yg sudahnye aku panggil die ustaz...beliau bukan ustaz pon.....beliau adelah seorang anggota polis dulu...pastu dah benti...

dan beliau mintak aku siapkan garam kasar, lada hitam, limau nipis 7 bijik, dan botol mineral kosong 15-20 bijik!!! aku tak banyak tanye.....aku siapkan je ape yg die mintak dgn bantuan abah n sorg cousin pompuan aku....

Rate

1

kerap mimpi arwah2 dari kalangan keluarga dan org2 yang aku kenal....

pernah juga tercungap2 mase bangun dari tido mcm kna simbah dgn air kat muke.....

aku sedang berusaha memperbaiki diri......yang mane aku selalu tewas dgn godaan dunia.....