CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 10096|Reply: 22

siapa pernah join perunding liabiliti PPL tu ok ke?

Aku terjumpa page ni, macam menarik sevis diaorang...tapi nak tahu dulu ada sesiapa tak pernah guna perkhidmatan diaorang ni..legal ke?

servis uruskan hutang orang awam...hmmm nampak mcm akpk punya servis...

https://www.facebook.com/PerundingLiabiliti

http://www.perundingliabiliti.com/v2/

sesiapa yang pernah join ce cuba share...

https://www.facebook.com/photo.p ... =1&relevant_count=1

cuba tgk link ni, ala2 mcm skim al fafa je perumahan guna duit personal loan..

lg satu tgk fan page ni, dia tawarkan perniagaan, bukan solution untuk settlekan hutang.. menurut pandangan pendapat sy skim ni mungkin target golongan yang boleh wat overlap hutang..

minta maaf tidak kenal wajah2 orang dalam skim ni.. sebaiknye jumpa badan legal yang di lantik gov atau direct ke akpk.. kdg2 skim sebegini sifatnye marketing di sebaliknya bisnes mlm atau pun skim2 perniagaan seperti di luar sana..

kalau tengok link tu income rm 20k- rm 30k sebulan dengan jd speaker skim ni.. cuba tanya diri sendiri.. gov ada taja ke pegawai jd kaunseling atau consultant skim akpk gaji rm20k? rm30k ? sebulan dan di taja bmw s series atau pakej umrah? gaji pengarah kementerian baru rm 15k ++ .. gaji konsultan skim ni lebih daripada gaji pengarah

so kesimpulannya skim ni tiada kena mengena dengan akpk atau badan gov.. its up to u.. in my opinion too good too be true.

@dino@MissNigga @Acong @belita @belita @peYno @sekngucing @BuBuComey @PitMie @cmexda @fiezza77

bg pendapat kawan2.. Last edited by AdamBillionaire on 10-11-2013 01:48 AM

https://www.facebook.com/photo.p ... 4&type=1&permPage=1  

boleh tengok link ni.. skim ni kena bayar sekitar rm 1495..

just curious cmne boleh diuruskan dengan rm 1495 semua hutang? too good too be true.. unless kerja cari orang rekrut orang.. pakai duit downline..

kalau company ni boleh handle loan, hutang orang ramai? tentu cash flow company ni billion billion atau juta2.. ne ada company baik dlm dunia nk tlg settlekan hutang orang ramai sy yang jual goreng pisang pun tak de masa nk tlg orang settle hutang

mohon check dengan suruhanjaya sekuriti malaysia, ssm, dan bnm.. kalau tiada list better avoid..

setahu sy yang wujud hanya insurans untuk bayar rumah sekiranye owner rumah meninggal dunia.. hutang2 lain tiada plak wujud insurans atau coverage untuk settlekan.. wallahuallam.. Last edited by AdamBillionaire on 20-10-2013 08:21 PM

boleh check company ko op global.. mungkin boleh dpt info lebih lanjut..

pe2 pun bab duit kena baca term, klausa dan apa2 sahaja maklumat sebelum serahkan duit atau sign aggrement otherwise u akan menyesal..

AdamBillionaire posted on 20-10-2013 08:15 PM

Itula pasal...company ni mcm bru buka,, offer mcm bagus je tolong org settlekan hutang,,aku rasa klu bkn utk overlapping pun mungkin pd blacklisted yg nak clearkan nama..

skrg ramai blacklisted yg nk buat loan dgn bank x boleh, nak clearkan nama tak ada modal, last bila jumpa company mcm ni mesti join x pikir panjang...hmmm, xde erk yg dah join...

Pelik tgk offer jd speaker diaorg boleh dpt income up 20k, gilos..

Follow Us
cimiau posted on 20-10-2013 08:24 PM
Itula pasal...company ni mcm bru buka,, offer mcm bagus je tolong org settlekan hutang,,aku rasa k ...

dia kena rekrut oranglah.. tgk dlm list company ni dh 600 orang.. yang join ni mungkin kurang berpengetahuan tentang bnm, suruhanjaya sekuriti, dan ssm.. jd bila jumpa skim2 sebegini terus join..

sy setiap kali jumpa skim sebegini. sy tanya diri sy.. masih adakah orang baik nak tolong bg duit percuma pada sy? kayakan sy? atau settlekan hutang sy?

sedangkan orang yang nk tlg sy ni pun suam2 kuku, hutang keliling pinggang, sembang dentam dentum..so daripada situ kita dh boleh tau  apa niat si dia..

lg satu cara mungkin syarikat ni dia structure balik hutang bank dengan koperasi.. jd koperasi ambl hutang daripada bank, dia buat pengstukturan semula hutang.. dan ahli2 lain kena join koperasi.. tu jeklah jalan sy nampak..

kalau x? menipulah senang2 masuk rm 1495 ada orang nak bayarkan hutang.. kalau cmtu malam ni juga aku nak hutang beli ferrari esok aku bayar rm 1495 terus tak bayar hutang selama lamanye untung wei...

cm kes projek perumahan alfafa.. aku ada study case  syarikat tersebut.. tentang dia offer personal loan, wat pecah tanah pertanian dan buat perumahan.. too good too be true.. hihi..harga bahan mentah rumah pasti akan naik terutama simen, dan batu bata merah atau batu bata pasir.. batu bata, simen, besi dah cover 80% kos rumah.. cmne lah skim2 cmni boleh cover? caranye rekrut downline tu je..

kalau tiada downline tiadalah duit utk company cover upline..  tu je caranye..

AdamBillionaire posted on 20-10-2013 08:36 PM
dia kena rekrut oranglah.. tgk dlm list company ni dh 600 orang.. yang join ni mungkin kuran ...

You are absolutely right.
Kena cari orang. Tak dapat downline, tak adalah income & hutang pun bertambah.

dollarkey posted on 10-11-2013 12:35 AM
Kena cari orang. Tak dapat downline, tak adalah income & hutang pun be ...

yang masuk register dengar cerita ramai tak bayar lagi. register je ramai2. dengar taklimat melopong. kursus bayar rm2 ribu lebih keseluruhan. hutang dengan ko ko.

kursus tak sampai  1 hari bayar rm 2 ribu lebih? biar betik?

kursus yang ditawarkan bayar rm 1495, lepas tu cari orang ada hutang rm 2 ribu. cari satu orang dapat rm 600, rm 300 bayar hutang, rm 300 duit komisyen. bila dah kumpul sampai rm 2 ribu, duit akan di tolak untuk bayar duit kursus yang rm 2ribu lebih.

siapa penceramah mereka ek? ada tauliah kewangan ke? ada lesen AKPK ke? orang melayu je suka masuk benda2 cmni. hutang makin bertampuk. malas berniaga. suka skim2 mengarut. suka skim2 MLM.

tarik orang makan komisyen

cari orang MLM ( meniaga larut malam) table talk. warrent buffet pun tak hebat power rangers nak settlekan hutang orang

kau pergi je akpk atau kursus kewangan syariah dekat IKIM.. ada je percuma.. lg bagus.. duit pun saving.. ada perancangan

real bisnes is about making profit with provide good service or product to maximize customer satisfaction.

Last edited by AdamBillionaire on 10-11-2013 01:28 AM

Siapa nak sttle hutang cepat aku cadangkan amal surah al waqiah, solat sunat duha dan belajar tentang struktur kewangan.

nanti aku godek external hard disk aku. kalau ada, aku bg ebook free je.

hutang kena manage bukan di tokok tambah..

kalau kita tahu rezeki kita secupak? janganlah angan2 nak makan segantang.. belajar matematik.. kenali diri kita..

nk settle hutang tak perlu ilmu add math atau metafizik.. ilmu settle hutang kenali poket sendiri. kalau poket asyik koyak je cmne nk settle hutang. hidup biar ada asset simpanan , ada passive income. baru boleh senang.

hutang boleh, tp dalam konsep ilmu math, hutang bertujuan untuk tambah asset dan menjadi hutang positive...

dalam konsep ISLAM, hutang hanya dibenarkan bila TERDESAK sahaja...

bila kita tahu setiap instrument bank? institusi kewangan? struktur kewangan? kita boleh manipulasi dan ambil jalan pintas untuk capai matlamat kewangan kita..key word nya kena studylah .. kena buat case study.. kena tanya yang pakar.. bukan main redah lepas tu bankgrupt.. Last edited by AdamBillionaire on 10-11-2013 01:03 AM

Ni MLM stail baru ni aku rasa... ada jer la idea dorg ni... yg terbaik utk consult psl utang2 ni akpk jer, free...

little_sis posted on 10-11-2013 12:54 AM
Ni MLM stail baru ni aku rasa... ada jer la idea dorg ni... yg terbaik utk consult psl utang2 ni akp ...

dekat2 fan page dia orang ada sound produk sampah tak silap aku budak facebook india.

bila orang tanya cmne nk settle hutang? suruh register. tp cara dan teknik? admin fan page pun tak menjawab.

ilmu tahap super saiya ni sampai kena sorokkan kena table talk jumpa master of sifu..

pergi je AKPK.. dia org ada kuasa dengan local2 bank untuk struktur hutang kita..

ada bank boleh tolak interest rate dan bayar capital by lump sum..

biasanye kemudahan sebegini dia bg pada org yang nk list bangkrupt perniagaan.

kalau jenis yang kaki beli kereta rumah dan lain2 lg mmg tak dapat lah benefit lump sum ni.

google ada. ilmu kewangan free2 je

yang alfafa tu aku dengar ada orang dah buat report. sampai sekarang aku tak tahu cerita apa nasib al fafa..

entahlah... aku kdg2 bukan tak nak sokong bisnes orang melayu. tp ramai kaki scammer ni naik muak. balik2 money game, rolling duit, lepas tu rumah tak siap, ... kesian..

kt dalam forum ni? ada beberapa forumer kes rumah tak siap.. kes pemaju tak bayar kontraktor

kalau kt area kampung2  kan, upah pasang simen satu kaki tak silap aku rm3.50.. dekat JB rm8, dekat kluang rm 4.50 ( walhal kluang ada kilang buat tiles) dekat KL upah rm 10- rm15..

so nasihat aku, kalau rumah tak siap sebab tiles? atau benda remeh temeh tu, teruskan je siapkan. pasang lawyer saman pemaju dan kontraktor.. tp sebelum repair rumah yang tak siap tu pastikan dpt khidmat nasihat lawyer takut nanti kalah kes mahkamah.

orang makan duit orang hasil scammer, money game, MLM semua ni., kat akhirat esok lusa jawab lah dalam kubur.. cari duit rezeki halal tu fardhu ain.. wajib.. bukan fardu kifayah..

dollarkey posted on 10-11-2013 12:35 AM
Kena cari orang. Tak dapat downline, tak adalah income & hutang pun be ...

cuba tgk gambar ni. banyak persoalan tak terjawab. budak india tu pun bengang gila

cimiau posted on 20-10-2013 08:24 PM
Itula pasal...company ni mcm bru buka,, offer mcm bagus je tolong org settlekan hutang,,aku rasa k ...

income rm20k.. wakaka.. kalau betul dpt fixed salary rm20k. tentu company ni jutawang...
wei.. nk tau jutawang ke tak? pg je check kt lhdn. income tax, dan corporate tax.. tgk brape bayar.. kalau tiada.. xperlu harap rm20k..

http://akupokwa.blogspot.com/2011/10/mlm-some-sort-of-scheme.html

Their Modus Operandi is easy, first time when they meet the wannabe schemers who always need money they greet them and start the deceiving preaches by taking some notes from Holy Quran, and Hadith whatsoever and then take their faithful and retarded listeners into the reality which obviously a misery situation of money desperation. A normal and amateur grifters or swindlers or MLM schemers always bring their victims into a story of pity-witty to their parents, of how hard their parents earn money and give to them so they can study well. Then, tell a tale of how hard they will become when they graduate and have to pay ton of debts including education loan and etc. at the same time, they will talk about how much we spend the money everyday and where the money came from. A retarded person will sure fall into the trap and then show an obvious interest to the whatsoever scheme which the liar brings.

MLM atau mana2 money game modus operandi akan mengkayakan pencipta atau penganjur.. simple math je.. mai aku kira alfafa dah skim2 lain.. mesti kantoi nya...mesti owner dia penganjur nak kaya raya dan biar orang lain pelingkup Last edited by AdamBillionaire on 10-11-2013 02:25 AM

little_sis posted on 10-11-2013 12:54 AM
Ni MLM stail baru ni aku rasa... ada jer la idea dorg ni... yg terbaik utk consult psl utang2 ni akp ...

paling kelakar..

siap hutang koperasi, nak support perserta bayar yuran kursus..

yuran asal rm 2000 lebih. lepas tu dikurangkan rm 1495. lepas tu rekrut orang lain sertai kursus dpt komisyen rm 600, cukup rm 2000 kena tolak untuk company bayar koperasi.

what the hell? ni tolong tambah hutang? atau tolong bayar hutang? apahal kursus bayar hutang sampai rm 2ribu? modul kursus apa? semua tak de??

so kesimpulannya ni skim2 mlm je. rekrut orang masuk company ambl komisyen.

kalau ada MODUL kursus ok juga. letak lah kt website fan page. orang ramai nak tahu juga. ni semua senyap2. kena dengar taklimat pe semua

company makin kaya, hutang makin tak terbayar. hidup melarat  jdlah cm skim2 lain uptrend, gelang ac , dan sewaktu dengannya..

harapan nk jd jutawang

ngantuk laa....! apasal tag aku lak....!!!

AdamBillionaire posted on 10-11-2013 12:47 AM
Siapa nak sttle hutang cepat aku cadangkan amal surah al waqiah, solat sunat duha dan belajar tentan ...

mau hutang settle cepat? buat laa hutang sampai RM30K..... pastu declare bangkrap

http://www.perundingliabiliti.com/v2/syarikat/

tengok link di atas ni..

tengok modul kursus? kosong? haha.. bayar mahal2 tiada maklumat kursus. tahu2 suruh register je..
http://www.perundingliabiliti.com/v2/produk/

12Next
Return to list New