CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syumaimah

[ULTRA BEST]Kisah Aku dan Mistik II : Cerita Pendek PAGES 65 KISAH 76

sellie003 posted on 25-2-2014 01:16 PM
baca kisah ni jgn kata ko resah gelisah...ngan saya, saya pom gelisah gak..Oh My Allah...napa ler  ...

Tak de kental pun cuma cam pelik kan... tu yg terfikir wp dalam tengah ting tong tu.....

huhu

Syumaimah posted on 25-2-2014 02:46 PM
Tak de kental pun cuma cam pelik kan... tu yg terfikir wp dalam tengah ting tong tu.....

huhu

kesal jugakkn....rata2 manusia masih bertuhankn mahkhluk...bukan sebenar2nya mengharap bantuan Allah...nampk benor kiamat sudah dekat...

sellie003 posted on 25-2-2014 04:11 PM
kesal jugakkn....rata2 manusia masih bertuhankn mahkhluk...bukan sebenar2nya mengharap bantuan All ...

Zaman dlu manusia sembah berhala. ... zaman skang manusia sembah berhala gak tapi berhala berupa wang, pangkat, harta dan wanita..

P/s hari ni x de update.... malam nih kena berkhemah.. uhuk

lovechaser posted on 25-2-2014 10:05 AM
LC warna pink... tengok kat CVT Aura Life

Emosi (Warna Diri - Merah Jambu)

Kat sini pun ada... kena check nih...

my friend kaler biru... so bilik dia dah tukar kaler biru... hope aku bukan kaler biru coz i dont like blue.... huhu

Syumaimah posted on 25-2-2014 04:36 PM
Zaman dlu manusia sembah berhala. ... zaman skang manusia sembah berhala gak tapi berh ...

tulahkn...asal org tu ada kelebihan lebih dr org lain dah taksub sampai angkat sebgi tuhan...adehai akhir zaman...macam2 perkara pelik berlaku...

Syumaimah posted on 11-2-2014 02:48 PM
Mana nak cari asid folik? Aku nak baby gak... huhu

kat Farmasi pun ada jual acid folic nih... akak pernah ambik kt klinik.. & kat farmasi punpernah beli... sebijik satu hari jer...

Follow Us
Syumaimah posted on 21-2-2014 11:45 AM
Ais dicampur dgn air.... tp ais mesti banyak la... melebihi kuantiti air tu...

boleh cuba tapi ...

ni klu letak dlm tab mandi best nih... gigil giler... huuhuuu... mandi ais ni mcm ada sorang artis yg buka spa mandi ais tu kan sapa nama dia .. ada masuk dlm tv dan paper baru2 nih.. adik beradik anak Rafar tu.. apa nama dia Linda rafar ke?

Shahreen74 posted on 27-2-2014 09:05 AM
ni klu letak dlm tab mandi best nih... gigil giler... huuhuuu... mandi ais ni mcm ada sorang artis ...

Diana Rafar. dulu dia memang ada Spa. tp sekarang dia pun dah keje (aku rasa lebih kepada partner kot) kat CVT Shah Alam tu dengan Prof Noorhisham. yg awak nampak kat TV aritu adalah pusat rawatan CVT Shah Alam milik Prof Noorhisham

starcity posted on 27-2-2014 10:54 AM
Diana Rafar. dulu dia memang ada Spa. tp sekarang dia pun dah keje (aku rasa lebih kepada partner  ...

oooo... nampak dia cam doktor la plak... pakai baju putih yg selalu kita tgk kt spital2 tu.. heehee..

dah abis ke citer nih.. gigih akak menghabis kan citer ko ni dikk.... dr awal hg abis ni tetiap hari dtg keje.. ini dulu yg aku ngadap... setgh jam seblm start keje jam 8:30am.. baca kt opis jer.. kat umah takutttt... heeheehee..

Nak g buat lawatan ke tempat lain lak... sementara ko update citer... JC nyer citer ada update tak?  one of my feberet gak nih... Last edited by Shahreen74 on 27-2-2014 11:24 AM

Shahreen74 posted on 27-2-2014 11:22 AM
dah abis ke citer nih.. gigih akak menghabis kan citer ko ni dikk.... dr awal hg abis ni tetiap hari ...

Hihi... sori kak... busy bangat lah... citer belum abih lg nih...

insyaALLAH petang nih akan update....

sori la x nyempat lg balas komen komen akak... tengkiu sudi singgah ke teratak buruk hamba.... hehe

JC dia update sekerat je... hehe

Syumaimah posted on 27-2-2014 11:51 AM
Hihi... sori kak... busy bangat lah... citer belum abih lg nih...

insyaALLAH petang nih akan up ...

heeheehee.. akak jalan2 gi tengok isu semasa dulu...

Shahreen74 posted on 27-2-2014 11:55 AM
heeheehee.. akak jalan2 gi tengok isu semasa dulu...

Beresssss.... hehe

Shahreen74 posted on 26-2-2014 12:24 PM
kat Farmasi pun ada jual acid folic nih... akak pernah ambik kt klinik.. & kat farmasi punpernah b ...

Oh ok kak... tengkiu atas maklumat tu... ingat kena amik dgn doktor jer... x nyempat lg nak jumpa pakar... huhu

Shahreen74 posted on 27-2-2014 09:05 AM
ni klu letak dlm tab mandi best nih... gigil giler... huuhuuu... mandi ais ni mcm ada sorang artis ...

Kaka klu berendam tu silap silap beku... hehe

sy belum mampu lg nak berendam dalam tab mandi dgn ais... takut beku je... huhu

sellie003 posted on 26-2-2014 08:52 AM
tulahkn...asal org tu ada kelebihan lebih dr org lain dah taksub sampai angkat sebgi tuhan...adeha ...

Ye tu... sebab apa? Sebab dah tak nampak dah afaal ALLAH.... iktikad dalam hati tu dah tak betul...

moga ALLAH pelihara la iman kita dan kuatkan iktikad kita hanya ALLAH semata mata...

duit, harta, suami, anak tu boleh jadi hijab kita dgn ALLAH klu x kena gaya...

haishhh dah jadi thread agama lak... huhu... tukar tukar kang kena sound kat momod

ampun momod. .. insyaALLAH cuba update citer seterusnya petang nih

Syumaimah posted on 28-12-2013 12:02 AM
Tak boleh lelap lak mata jadi aku nak share kisah seterusnya...

Kisah ni masih lagi aku sebagai w ...

baru nak start baca thread yg ni..
btw rumet aqua pun pernah kena cam awak gak..
yg kes dengar suara org ngaji..

*slow2 nak khatam thread awak..
currently dah 50 pages...

lavender_aqua posted on 27-2-2014 04:06 PM
baru nak start baca thread yg ni..
btw rumet aqua pun pernah kena cam awak gak..
yg kes dengar s ...

Tengkiu sudi singgah ke teratak buruk hamba

Kisah 61

Sambungan kisah 60... ekceli tak de kaitan pun tapi benda ni berlaku selepas famili aku berpindah...

Lepas kejadian Shah 'hilang' bawah rumah tu, famili aku berpindah ke kampung aku skang... sebabnya ayah aku dpt keja kat satu kilang kat area kampung aku nih... jauh gak la jarak dia....

Masa ni umur aku 8 tahun... ayah menyewa satu rumah... rumah nih boleh la nak menampung kami anak beranak... sementara nak tunggu rumah ayah siap di bina....

rumah nih seingat aku penah la berlaku beberapa perkara mistik la tapi sebab masa tu aku kecik lagi so aku tak tau sangat la...

Dalam rumah nih aku cukup pelik tau... pelik kat dalam bilik mandi... dalam bilik mandi tu ada sebatang pokok sebesar pemeluk lelaki dewasa tumbuh kat dalam bilik air tu... kiranya atap bilik air berlubanh sket utk pokok tu keluar..

Aku heran gak la apsal pokok nih x ditebang... di biar je dalam bilik mandi tu...  dah la menyeramkan pokok tu... biasalah budak budak kan.. seme benda menakutkan... huhu

aku penah la dengar mak aku sembang dgn ayah yg pokok tu tak boleh ditebang... apa sebab aku x tau la... cuma setiap kali nak mandi aku memang gerun tenguk pokok tu...

satu petang... masa kejadian nih aku berehat sorang diri kat rumah.... landing atas sofa panjang... aku sebenarnya sakit gigi sgt... biasakla gigi berlubang.... huhu

mak aku ke rumah jiran, bersembang... kakak kakak dan adik adik apa lagi merayau la... aku je lepak rumah sambil menahan sakit gigi... korang tau la macam mana hazabnya sakit gigi ni kan... last aku sakit gigi masa form 4... tu je.... sbb aku memang jaga bebetui gigi aku nih... serik oooo sakit gigi...

masa aku baring sambil tahan sakit gigi tu, aku tertidur keletihan.... lena la tido... tengah lena tu aku tersedar dan aku perasan sebelah aku berdiri sorang lelaki...

Dia pakai kain pelikat... aku ingat ayah aku la sebab kain tu persis kain ayah... lelaki tu berdiri tegak sambil pandang aku...

aku mulanya x rasa takut sbb ingat ayah.... aku pun dongak nak tenguk muka sapa.... masa aku dongak tu aku perasan lelaki tu tinggi lah... lebih tinggi dari ayah aku...

aku terdetik "huih tingginya ayah"... aku dongak lagi dan lagi sampai aku nampak muka dia.... masa aku nampak muka dia,  aku melompat dari sofa dan berlari sekuat
hati ... huhu... aku cabut lari bila aku nampak lelaki tu bermata satu je.... mata tu kat tengah tengah dahi dia.... tengah jegil kat aku.... skeri giler la..mau aku x terkejut....

masa aku bingkas lari tu pun lelaki tu masih lagi berdiri tepi sofa tuh... punya lah laju aku berlari sampai selipar pun aku x sempat pakai.... aku ke rumah jiran... masuk rumah jiran aku terduduk sambil menggigil... hilang kejap sakit gigi aku... haha

mak dan jiran terkejut tenguk aku marathon petang petang.... mak tanya aku "awat lari?"

Aku cakap la apa yang aku nampak.... beria ia tu sebab memang aku nampak... mak aku x percaya.. sakit tul hati aku... puas aku cakap memang aku nampak sbb aku x mimpi pun.. aku nampak...

mak aku bangun nak pi tengok apa yg aku
citer tu... bila mak aku pi mana ada dah.... sampai sudah mak aku x percaya... huhu

aku garu garu kepala kemudian gigi aku berdenyut denyut balik.... adohai sakit giler....

ada sket sambungan part nih ek....

hope terhibur lah ya Last edited by Syumaimah on 27-2-2014 05:10 PM

Rate

1

Syumaimah posted on 27-2-2014 05:06 PM
Kisah 61

Sambungan kisah 60... ekceli tak de kaitan pun tapi benda ni berlaku selepas famili aku  ...

scaryyy... ape benda yang tengok u tu?