CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pomade.seller

Kejadian misteri ketika outstation di seluruh negara

Deff_Lepak posted on 8-8-2014 04:07 PM
aku selalu jgk outstation... alhamdulillah blm lg jumpa menda. Rasa ada la..

1. Kat Kondo Port Di ...

InsyAllah takde pape bro..mende ni kadang2 suka menyakat je

teddpapel posted on 8-8-2014 07:56 PM
Part yg tahan pintu lip tu wat aku senak perut sikit...hahahha

erk..ni part yang mana bro

Bukan bro..sis ye....ala..part yg benda tu menyamar jadi kawan ko.masa 7 orang naik sekali ke bilik tu ler...yang sorang tukang jaga lih bagi x tertutup tu...hehe..

Assalamualaikum semua..

Rasanya dah berhabuk teruk thread saya ni..ini adalah kerena kesibukkan kerja yang melampau dan outstation uang banyak.. YA OUTSTATION YANG BANYAK, bila dah banyak..blog tak buka.maka banyak la cerita yang hendak di kongsikan..

Ok back on track..kita sambung thread yang super habuk ni.. Kisah ni berlaku di besut terengganu..

Memo sampai atas meja.. Kamu semua kena pergi besut.. Besut??? Alamak pendalamannya..ok la kami pergi la juga..macam biasa dalam perjalanan tak ada apa2 yang berlaku.. Kami tiba di besut dalam pukul 9mlm.. Melilau la kami hotel or homestay utk kami bermalam..pusing punya pusing dapat la satu chalet budget.. Belasah je la..janji ada bilik..lepas check in kami lepak borak mcm biasa.. Zasssss... Berbalik pada bilik..lepas check in..masuk chalet.. Mak ai klasik gila chalet ni..semua barang lama..lampu kuning malap2 je..ni kalau honeymoon memang sesuai hahaha.. Meja kerusi katil semua ala2 klasik..aku tak rasa apa2 yg pekik dengan chalet ni..

Selesai makan balik bilik..kami lepak di berandar chalet..pukul1 je mata semua dah layu..masuk la kami dalam chalet..masa nak tido..aku tk dapat nak lelapkan mata..dengar bunyi jam klasik tik tok tik tok..mata makin lama makin layu di tasik madu hehehe..

Sedanv enak tido aku terdengar kawan aku kat sebelah bangun..nak ke toilet agaknya.. Selesai hal toilet kawan aku nak baring je terus dia macam kena sampuk(badan shacking smp bergegar katil) habis terbangun kami berdua..buka lampu je,mata makbon dah terbeliak sambil tangan tunjuk ke atas bucu syiling bilik..tersentak aku nampak lembaga hitam bertenggek kat situ..terus aku baca surah yassin dan hembus ke lembaga tersebut..sambil menjerit nyah kau dari jangan ganggu kami..tak seminit lembaga tu pun lenyap dari pandangan.. Aku minta saiful ambil segelas air..aku selawat atas Nabi dan basuh muka makbon terus makbon tersedar tapi macam ketakutan..dia cakap lembaga hitam lambai dia nak ajak kawan..

Nak pendekkan cerita berjagalah kami bertiga hingga kesubuh..masa tu jugak kami decide nak check out..selesai check out kami cari hotel lain..bila selidik punya selidik..belakang chalet kami duduk ada kubur lama..fuhhhhh patut la chalet tu tkde orang duduk..HANYA KAMI BERTIGA JE DICHALET TU.. Hampeh yg bagi sewa pun bukan nk bercerita..nasib baik la tak jadi apa2..

Selesai part besut

P/s: maybe jalan cerita tk seran sangat TT lama tak shared..so tuned cerita nampak memdatar.. InsyAllah cerita selepas ni akan di perbaiki lagi..

Hai TT cerita best2..

Aku ada cerita tapi tak ada apa yang seram terjadi cuma aku freak out sampai tak boleh tidur.

Kejadian ni kat Setiu. Satu resort ni memang keliling ladang kelapa sawit. Yang tak bestnya ni trip orang2 tua yg dah pencen. Aku paling muda yg follow.

Bilik yg kami dapat mmg cantik siap tasik depan bilik tapi penjuru alam sangat belakang hutan. Pintu bilik menghadap hutan. Balkoni menghadap tasik. Malam tu mmg aku tak boleh nak tidur lah takut gila dengar air berkocak ke. Katil single dua. Aku gagah gak mengendeng tidur dgn mak. Ayah lak kat bilik sebelah. Aku tidur sebelah sliding door balkoni. Walaupun bukak lampu tp gila seram sbb resort tu gelap gelita tak byk lampu.

First and last time aku tidur tempat mcm tu. Dan2 jugak malam tu teringat cerita2 dalam MPS ni.

Deff_Lepak posted on 8-8-2014 04:07 PM
aku selalu jgk outstation... alhamdulillah blm lg jumpa menda. Rasa ada la..

1. Kat Kondo Port Di ...

.
Tgh layan2 movie tetiba jer perasaan tu hilang.
Mesti movie tu "mende" tu dah tengok kut, tu pasal dia blah...kekekeke..joking jer, jgn marah yer.

Follow Us
pomade.seller posted on 14-11-2014 06:18 AM
Assalamualaikum semua..

Rasanya dah berhabuk teruk thread saya ni..ini adalah kerena kesibukkan k ...

Sgt memuaskn cerita tt wlu tak berapa nak seram

pomade.seller posted on 14-11-2014 06:18 AM
Assalamualaikum semua..

Rasanya dah berhabuk teruk thread saya ni..ini adalah kerena kesibukkan k ...

Best la cerita tt, share lah lagi

kambeng_masam posted on 3-6-2014 01:14 AM
macam beng pulak kalau time balik dari kerja di offshore mmg takkan terus jejak ke dalam rumah, pu ...

Alahai.. selalu aku gi mancing alhamdulillah xde yg ikut.. cuma dengar mengilai tu biasala..ketaq la jugak

unoryah posted on 14-11-2014 05:02 PM

Thanks.. InsyAllah ada byk cerita yg nk dikongsikan lagi

k_a_a posted on 14-11-2014 09:54 AM
.Mesti movie tu "mende" tu dah tengok kut, tu pasal dia blah...kekekeke..joking jer, jgn marah yer ...

Tak berapa faham hehehe

unoryah posted on 14-11-2014 05:02 PM

Time taip ni pun macam ada sumthing yang tak lengkap..maybe dah lama tak mengolah so cerita tak berapa nka seran

ladybearpink posted on 14-11-2014 07:42 PM
Best la cerita tt, share lah lagi

InsyAllah balik dari JB saya sambung lagi..byk yang terkumpul

cendol posted on 14-11-2014 10:44 PM
Alahai.. selalu aku gi mancing alhamdulillah xde yg ikut.. cuma dengar mengilai tu biasala..ketaq  ...

Fuhh jangan disebut hal mengilai hehehe

aku kagum betul dengan orang yg selalu out station yg boleh tido sengsorang.. aku ni kan klu g bercuti ngan hubby n anak2 pun memang dalam kepala otak aku ni mesti pikir yg bukan2 pasal bilik tu. sebabnya aku penah kena sekali dua kat bilik hotel. jadi nya sampai skang ni aku fobia

saya ada jugak outstation walaupun tak selalu...paling jauh kena pergi Bali, sorang2. Stay kat Westin Hotel. Rasa semacam jugak walaupun bilik amat selesa. Mcm ada yg sama2 duk ngan saya dlm bilik besar tu. Tapi apapun Alhamdulillah...setakat ni takde apa yg pelik & seram. Cuma tak boleh tido nyenyak sbb tmpt org

daiman posted on 16-11-2014 12:23 PM
aku kagum betul dengan orang yg selalu out station yg boleh tido sengsorang.. aku ni kan klu g bercu ...

Ni petua yg biasa saya amalkan kalau outstation..bukak pintu bilik beri salam dan azan 4 penjuru..insyallah yg menumpang akan keluar

hatikudus posted on 18-11-2014 02:33 PM
saya ada jugak outstation walaupun tak selalu...paling jauh kena pergi Bali, sorang2. Stay kat Westi ...

Wowowowo bali aduh buk..disana mmg keras tmptnya huhu

wahhh.. best2 cite tt