CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dita85

kisah bilik asrama ditutup

anne_boleyn posted on 30-6-2014 01:51 PM
Aku buat diploma kat uitm seri manjong. Skang uitm tu dah tutup. Semua dah pindah ke uitm seri iskan ...

saya pun dr uitm manjung...mmg tpt tu byk kes hantu....lagi2 hantu gelang kaki hindu....blok awak ckp tu blok mana?

anne_boleyn posted on 1-7-2014 08:28 PM
Pasai rantai kaki berloceng tu aku mmg pernah dgr. Scary weyh. Bukan aku sorg je time tu dgr, satu ...

hi x-manjerng...hehehe...ha ah....famous gelang kaki tu...selalu jadi yg duduk kt dorm. ada satu mlm tu kawan saya nk tido tiba2 dia nampak perempuan indian jalan dr pintu masuk terus ke toilet....pakai sari merah lagi....lagi satu...kwn saya pernah kena tarik selimut masa tido kt katil dia....itm manjung mmg terkenal dgn cite hantunye....

haa....kt blok mana tah...lupa...blok siswa, ada 1 mlm tu diaorg tgh lepak kt beranda bilik...siap main gitar lagi...pas tu ada sorang tu nampak benda bergayut kt lampu jln....bdk tu tegur la....alih2 benda tu terus terbang g kat bdk2 yg melepak tu....pas tu aku x tau apa yg jadi....blok siswa tu dgr2 dulu church....wallahualam...

scary baca

syue86 posted on 24-7-2014 03:09 PM
laaaaa...junior rupenye
hahahaha..
ade lg aras yg dikosongkan?

hahaha.. aah, aras paling atas skali kosong.. utk blok girl la..
blok laki rasenye penuh je..
tp ade dgr cite ade 1 bilik kat blok laki tu dikunci..
sebabnye takde sape nak citer..
remain misteri gituu..

apec posted on 24-7-2014 01:37 PM
Zaman kat matrik changlun dulu xde dengar benda sgt, kecuali kisah mak cik cleaner kat dewan kuliah. ...

scarynyaaaa..
mak budak tu sape sebenanrnye??
siyesly mase kat changlun dulu tak pernah dengar cite antu sgt..
kirenye ingt mcm aman damai je la..

ade cite pakgat dok meronda keliling matrik tu.. dalam pkol 12 tengah malam gitu..
masa lalu kat asrama perempuan yg mengadap hutan tu, dy jeritt 'woyyy, tutup lampu woyyy"
dy jerit utk bebudak yang stay up la kot..
sume pelik, ramai2 pakat dok jenguk kot tingkap..
rupanyaaa.. jeng jeng jengg.. esoknye kitorg tau..
pakgat nampak cik ponti dok berdiri atas bumbung asrama pompuan..

jejedik posted on 24-7-2014 05:53 PM
scarynyaaaa..
mak budak tu sape sebenanrnye??
siyesly mase kat changlun dulu tak pernah dengar c ...

Itu yang misterinya huhu.mmg x bnyak cerita kot.tp dekat2 tangki air ngan area2 belakang library tu mmg menyeramkan bila mlm2

Follow Us
fuhhh seram tp semua asrama yg aku tidur best je takat ni

apec posted on 4-8-2014 07:00 PM
Itu yang misterinya huhu.mmg x bnyak cerita kot.tp dekat2 tangki air ngan area2 belakang library t ...

haaa.. teringat cerita bebudak laki nampak ada org berlari ke arah bangunan bilik tutorial yang dekat dengan tangki ayaq tu..
pastu hilang camtu ja.. misteri sungguh la..
ada yang nampak beberapa org dok berjalan kat aras atas skali bangunan tutorial tu.. tapi pastu hilang..
selalu bebudak laki la citer sebab sebelah je dengan hostel dorg tu..

tapi nak tau area segi tiga berhantu tu tang mana.. haha

Cerita 1: pengalaman aku sendiri

best cerita2 korang ni. aku dulu pun ada gak pengalaman kena sakat ngn setan time kat hostel. cuti sem kat sebuah uni awam kat shah alam. haha. kolej perind..u 3. hostel ni mcm hostel lama. aku dari w.p labuan.so cuti sem aku jarang balik. jadi memang sunyilah hostel time cuti sem. satu hari tu aku g basuh baju. basuh ngn tangan. time malam. tgh basuh baju ada setan main cak-cak kt tingkap toilet tu. mula2 aku buat bodoh je sbb aku xnk rasa cemas sangat. yelah kalo cemas sangat bercampur seram mesti akan cepat2 nak cabut lari dari toiletkan. jadi aku takut nanti tergelincir ke apa. lagi payah.

tp aku xtau benda tu apa. bila aku x tgk kat tingkap tu dia tgk aku.bila aku tgk  dia xde.  aku rasa mcm diperbodohkan. aku pg tgk kat tingkap xde sapa. cuma malam yang hening. aku sambung basuh baju. masih ada juga. pastu aku jadi bengang. dan bila aku dah bengang aku baling salah satu baju yg aku tgh basuh tu ke tingkap sambil jerit 'palui punya hantu'. pastu aku rasa mcm ada angin lalu kat muka aku. pastu aku sambung je basuh baju smpai hbs. sorry cite aku ni xlah seram sangat.

cerita 2: pengalaman mak aku (sorry yang ni off topic punya cite. tapi aku cite sbb dari kejadian ni aku belajar maki hantu)

time tu mak aku masih keje. tahun 2003. mak aku time tu tukang masak kat sebuah restoran kat airport. so setiap pagi 4.30am atau 5am dia da pegi ke restoran tu ready2 barang utk masak hari tu. time hari tu berbeza sikit. sebab ada setan ganggu.haha. mak aku cite dia hampir pintu tersepit ngn pintu dapur restoran yang tertutup dengan kuat dan secara sendrinya. sblm tu mak aku tindih pintu tu dengan tong gas kosong so that x tertutp bagi memudahkan utk dia keluar masuk.

time mak aku lalu tu dia kata pintu tu suddenly tertutup dgn kuat. seolah2 dihempas. and luckily, tgn dia x tersepit sebab kalo tersepit dia kata memang boleh patah. sebab tertutup dengan kuat. bayangkan pintu ditutup dengan kuat sedangkan pintu tu ditindih dengan tong gas. pastu mak aku maki cakap gini 'sial kau hantu. bodoh.menyusahkan orang. pagi2 bikin suei saja'. pastu mak aku ckp dia rasa angin sejuk lalu kat muka.

bila dia balik ptg tu aku tanya, mak demamkah?sebab memang sblm tu sehat. mak aku cakap ya. aku ckp 'eh bukan ok ka semalam ? mak aku jawab "tadi awal pagi saya maki hantu. bikin sial pagi2'. huhu. itu je la cite.

p/s: palui tu slanga dalam bahasa sabah yang bermaksud bodoh. mak aku cakap kalo nak kasi x rasa takut maki je hantu tu semula. hantu akan lari. hahah.

Last edited by gorgoro on 7-8-2014 12:33 PM

gorgoro posted on 7-8-2014 12:31 PM

best cerita2 korang ni. aku dulu pun ada gak pengalaman kena sak ...

uishh yeke??takde la sampai aku nk maki..huhuhu..kang die 'confront' nye aku..haaaaa...mencicit aku lariii x cukup tanah..

iwan007 posted on 27-6-2014 03:59 PM
KISAH 1

kat hostel satu sekolah kat alor setar pun seram gak... masa tu aku form 1 taun 1999 dok  ...

owh..ni mesti set2 junior aku ni
aku dulu kat merbok.tahun 2007 dah abis belajar

hahaha.. lawak la.. teringat selalu lecturer suka marah, 'paloi, paloi'..
mula pelik jugak ape bende, pastu kengkawan sume cakap la maksudnye..
tp hantu ni memang melampau la kalau smpai buat kecederaan kat orang..

Mashehhh momodd @BabeYSHa

Sia jg klu marah,nda sebut bodoh.
Mst sebut palui..berlapik jg tu kn.hehe

berani nya marah si hantu.
Klu sia,suda lari laju ;)

pearl.silver posted on 2-7-2014 03:48 PM
masa iols duk matriks kole pilah pun ade 1 blok yg xde penghuni..
blok c6 kalu xsalah..iols lak d ...

Weh.. Aku pun dulu penah matrik kt kolo pilah tu. Blok c tu blok laki kan. Ms thn aku tu dlm 1999 asrama pompuan blok A1 tu satu blok kosong. Aku duk blok sblh A2.

imsal posted on 28-8-2014 11:16 PM
Weh.. Aku pun dulu penah matrik kt kolo pilah tu. Blok c tu blok laki kan. Ms thn aku tu dlm 1999  ...

blok C pompuan...
laki dok blok B..di antara A & C..hehe...
masa time kami, blok A full ade penghuni dah...kalu x salah la..
sbb selalu lepak kat blok A time2 kosong in between kelas..hehe...

pearl.silver posted on 29-8-2014 08:58 AM
blok C pompuan...
laki dok blok B..di antara A & C..hehe...
masa time kami, blok A full ade peng ...

Alamak!! Dh lupa la plak. Rsnya dulu blok A ade A1, A2 mcm tu kot. Tp zaman tu A1 yg kosong. Blakang antara blok A1 n A2 tu ade tangki air bsr. Situ diorg kata ade kes org buang baby.

imsal posted on 29-8-2014 02:22 PM
Alamak!! Dh lupa la plak. Rsnya dulu blok A ade A1, A2 mcm tu kot. Tp zaman tu A1 yg kosong. Blaka ...

serius?...
hardcore gak batch korang..haha..
batch kami baik2 je..
cuma tu lah ade sorg studen yg stress dan menghilangkan diri, disusuli unsur2 mistik..
1st tempat org cari die dlm blok yg kosong tu..sbb ade lak vision kata die kena sorok dlm tu..
last2 ade org jumpe die kat ulu bendul..
bapak jauh die jln kaki dr kolej ke situ..huhu..

mizzmimi posted on 30-6-2014 04:14 PM
Kat matrix melaka.. Ada satu blok kosong.. Blok A5, atas bukit.. Security guard yang meronda malam m ...

1 blok kosong ke?sejak bile?blok A tu asrama perempuan kan?