CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dita85

kisah bilik asrama ditutup

cik_dahlia posted on 17-7-2014 07:25 PM
aku pun nak cite gak.
kisah ni agak baru jugak la sebab kejadian tu jadi awal tahun lepas dan aku m ...

macam pernah dengar je cerita ni..sy intake situ tahun 2005-2007 time kami kat situ guna 2 blok je hostel..
ada satu blok tu tak ingat B2 kot groundfloor ada satu bilik tu memang lampu akan menyala tiap2 malam..
depa kata 'ada' dalam tu tapi ntah la sebab kami tak penah dok amek pot benda2 camni..

tapi kes budak india tu dengaq cerita yang boleh p cari tu sebab dah tak masuk office praktikal so depa p cari kat hostel..
ngeri jugak tengok gambaq dia depa send aritu..

tempat tu memang keraih dok buat pelik2 lagi la keraih mengeraih..hehe

shalicioustouch posted on 24-9-2014 08:35 AM
macam pernah dengar je cerita ni..sy intake situ tahun 2005-2007 time kami kat situ guna 2 blok je ...

ya kaa.. tapi xpernah dgr pulak pasal bilik yg lampu menyala malam2.. mungkin sbb tak pernah duduk blok tu kot.. yg rmai duk kata blok tu keras sket..  entah byk sgt cita dorang ni, yang mana satu yang betul2 ntah..
huii tengok ke gmba dia.. ada keberanian.. hehe
as student yg tinggal dlm tu time kejadian.. taknak tengok2 la nt bertambah plak bilangan minggu tido beramai2 dlm bilik khenn..

uori posted on 27-6-2014 01:36 PM
takut2

Seram uori..nasib baik sek kita xmcmtu..

wanawina posted on 30-6-2014 01:30 PM
gigih aku gugel kolej apa yg TT maksudkan.kalau xsalah aku aku tau uni tu.kampung mak aku kat s ...

kenapa ada masukkan bahasa jawa?
puas akak google javanese to english

eizzlin posted on 21-9-2014 03:47 PM
hai..saja nak citer..alhamdulillah aku dr kecik sampai besar tak pernah penampakan or apa2 yg kena m ...

innalillah, sebab malu sangat ke?
mohon bopren arwah sempat bertaubat kalau masih hidup.
maybe bopren dia tau la cerita kot ek sebab dia dependent kat bopren tu sebelum tu.

eizzlin posted on 21-9-2014 03:47 PM
hai..saja nak citer..alhamdulillah aku dr kecik sampai besar tak pernah penampakan or apa2 yg kena m ...

kisah nih ade masuk paper n porem gak kn.. dlm 2-3 thn ni gak
ade gak iols tanya kot2 sapa2 ade tau kisah selanjutnya apa jd ngn bilik tu
rupanya dah tutup ekk
sian kan kt dia, tumpah darah banak sorg diri time xde org..
maybe dia ada masalah uri ke bawah yg tutup jln tu, tp dia x g sepital cek kot so dia tak tau
masalah tu xleh banak normal blh maut ibu n ank.
kena czer.
kalo tak mmg nanggung azab teruk, penah tgk cite omputeh law&order kot..
pompuan sarat peknen yg ade masalah placenta previa ni kena culik..
dahlah kena ikat tgn bgai
yg penculik plak dah kena tangkap ngn polis rasanya tp xbgtau lokasi kt mana pompuan tu di sorok..
polis dpt jumpa pun dh terlambat pompuan tu dah nazak kesakitan beranak sensorang..takleh nk kuarkn bby tp darah dah melimpah kuar.

Follow Us
Salam sejahtera..

aqu tak pernah duk asrama sekolah. Tp U pernah la. memandangkan ni ttg sek Hishamudin kg Jawa..aqu pun nak tumpang selit cerita.
Mak aqu cikgu kat sekolah tu, dia bersara tahun 2011 bulan 11. Dia bnyk ceritakan pasal sekolah tu. Tp tak pernah la plak pasal bilik pintu yg di kunci.

kejadian per1:

Dia pernah ceritakan berkenaan dengan ada seorang ustazah yang mengaji di surau sekolah berkenaan. Ceritanya mcm ni la lebih kurang, masa ustazah tu mengaji..dia terhenti mengejut di sebabkan oleh pada al quran tersebut telah berlaku satu kejadian. Di mana..ayat yg terdapat pada pertengahan al quran tersebut telah hilang satu persatu sehingga la ke ayat di pertengahan muka surat *pada muka surat yg framenyer berwarna merah. Kiranya muka surat tu setengah membentuk bersegi tiga dari bucu ke bucu hilang ayat nya. Wallahualam..

kejadian ke2:
Anda semua pasti boleh ingat kembali berkenaan awan yg membentuk khalimah Allah..Muhammad..wanita yang di tarik rambutnya dan banyak lagi. Herm..penampakan tersebut telah di nampakkan kali pertama oleh student yg berada di sekolah itu. Lepas tu baru heboh.

kejadian ke3:
Seperti yang anda sedia maklum. Sekolah lama Hishamudin ni depan nya ada perkuburan Islam lama. Penangan untuk sekolah ni boleh tahan sebenarnya. Banyak ustaz telah menceritakan. Tp ni salah satu drnya. Selepas peperiksaan PMR tahun berapa saya tak ingat. ada satu kejadian yang org biasa takkan nampak, melainkan mereka yang boleh melihatnya dengan keizinan Allah.*seperti kebiasannya, sekolah agama mcm ni kene hafal yasin n beberapa surah lagi kan? kalau saya tak silap.
Pada mereka yang sudah selesai menduduki PMR, mereka akan bergelak ketawa keriangan tanpa hiraukan batas*walaupun di sekolah agama. Manusia kan tak perfek. Tetapi pada mereka yang akan menduduki SPM, berakhir PMR bermaksud permulaan tahap bendera merah utk study. Ada seorang kakak ni sedang mengaji sambil menghafal al quran. Tetapi ibadah nya tergendala, akibat dr bunyi bising yang di dengar olehnya. Dia menjenguk ke tingkap dan mendapati ada tembok yang tinggi dan besar yang melingkari sekolah itu sedang meretak dr tinggi menuju ke tanah. *tembok apa dan material apa..wallahualam. Keesokan harinya, dia menceritakan kpd salah seorang ustazah/ustaz berkenaan perkara itu, dan semenjak kejadian itu, ramai yang di ganggu dan kejadian histeria mula menampakkan keseriusannya.
Dan kalau tak silap aqu mak aqu ada menceritakan yang ada seorang insan yang berilmu ingin memulihkan nya kembali. Tetapi dia gagal dan rebah dan meninggal di situ juga tatkala sedang melakukan penaburan garam di sekeliling sekolah itu. *hasil pemeriksaan doktor, buah pinggang hamba Allah itu hancur. Wallahualam.

Ada bnyak kejadian lagi sebenarnya kalau di sekolah asrama mcm ni. Ada juga kejadian pelajar yg terjun dari tingkat satu asrama. Bila ditanya kenapa lakukan, student tu menjawab..dia terdengar bisikan menyuruh dia melakukan perkara itu. Allahuakbar..

Maaf kalau panjang yer TT. Tp itula yang mak aqu ceritakan. Ada lagi kalau tak silap.

buruk dr aqu baik dr Allah. Selamat berkongsi cerita n pengalaman..

sharifa82 posted on 2-10-2014 01:51 PM
Salam sejahtera..

aqu tak pernah duk asrama sekolah. Tp U pernah la. memandangkan ni ttg sek Hish ...

ohh ye ke?

tentang kejadian 1 & 2 yess saya pernah dengar..tapi kejadian 3 tak pnh dgr..i last kat sekolah tu pun tahun 1999..mayb kejadian 3 tu lepas tu kot..

But pasal bilik A:3:5 ni mmg ditutup sebelum n sepanjang i kat sekolah tu..i dont know la kalau lepas tu dorang ade jumpe ustaz yg handal ke utk buang bende tu, wallahualam..cube tanye your mom

dita85 posted on 2-10-2014 02:11 PM
ohh ye ke?

tentang kejadian 1 & 2 yess saya pernah dengar..tapi kejadian 3 tak pnh dgr..i last  ...

itu la...mungkin sebab mak aqu tak berkaitan ngan asrama..sebab tu dia tak tau. Sbb dia mmg tak pernah jadi warden asrama. Walaupun dia ngaja situ dari awal aqu duk Selangor. means dah lebih 20thn. Tp apa yang aqu tau..dia ckp sekolah tu mmg keras. Cuma ada bnyk dia tak citer kat anak dia ni..sbb aqu ni penakut. hehehehe.
Teruskan selongkar yg misteri TT..sbb masih bnyk lagi yang belum di ketahui...

tq..

nak cerita jgk la.tp bkn bilik yg d tutup..tp makmal..

masa aku form 2 thn93 dlu..sek kt PJ..kelas aku ni diletakkan kt blok paling last sebelah ngan dewan,,kat blok aku tu cme ada 3 kelas aje.. kat aras tu ada pusat sumber,kt bawah ada makmal sains fizik biologi..x silap aku kelas aku ats makmal bio kot..

1 petang tu,oleh kerana kebosanan yang teramat,cikgu bi kami srh kami bercerita ape2 aje..so ada sorang budak ni cerita la..dlu kat salah 1makmal kt bawah bangunan kami ni ,ada student india bunuh diri,tarikh dia bunuh diri ,budak yg bercerita x ingat..katanye sb pregnant kot..jumpe pon dah tergantung,tukang kebun yang jumpe budak india ni..

budak kelas aku cakap ,setiap kali ulangtahun hri mati dia,akan terdengar bunyi loceng kaki..tetiba..sederet kawan kelas aku yg ddk kt tepi tgkap terus lari kat baris meja aku..diaorg ckp dengar bunyi gelang kaki..meremang aku..nak kata diaorg tipu,serentak lari ..ada dlm 10/12  org..cikgu pon dah pucat..tp dia srh kami relax..sib baik x jdi histeria ke apa..klu terjadi,sape nak tolong..sek perempuan lak tu..kebetulan petang tu cme kelas kita org aje yg ada kt bangunan D tu,kelas lain ada sains n kemahiran hidup...

mgkn kebetulan hari kami bercerita tu,hari ulangtahun kematian dia.. Last edited by asfaz on 3-10-2014 07:32 PM

SAMTH KLANG KE?? weyy kita 1 sekolahhh!!! tgk kan id mcm u lahir 85... i tua setahun dr u

idakamaruddin posted on 30-10-2014 09:58 AM
SAMTH KLANG KE?? weyy kita 1 sekolahhh!!! tgk kan id mcm u lahir 85... i tua setahun dr u

Muahahahha...samth kg jawa..u same ngan my sis laa..mase form 3 class no bape?

dita85 posted on 30-10-2014 10:20 AM
Muahahahha...samth kg jawa..u same ngan my sis laa..mase form 3 class no bape?

x igt la u...hahah tp i bukan budak asrama...ulang alik je dr rumah..batch kaler kuning...wakakak i x kn lupa guard bangla kt dpn pintu sekolah hr2 cek takut budak asrama keluar sekolah...heheheh

i ms form 1 2 minggu je duk asrama.. nangis2 wey x nk duduk situ seram sgt...igt lagi kakak senior penah pesan kalau nk g toilet mlm2 kene g berkumpulan..bila dia ckp mcmtu i pujuk mak i nk duduk umah je..nsb baik la mak ok... hehehehe

ni bukan kisah kat aasrama tp sekolah biasa...dulu masa skolah dulu pun ada 1 cerita seram yg paling famous kat sekolah aku..

cerita kat tandas (tak ingat laki ke perempuan), ada kesan darah dari atas tembok mengalir ke bawah dinding toilet  kesan daripada 'sebuah' kepala 'duduk' atas tembok tandas tu...(kan biasanya tandas sekolah dia punya tembpok kiri dan kanan tu tak sampai siling...) aku ingat2 lupa kisah sebenar,tp lebih kurang camni lah...

entah betul entah tak,aku tak pasti tp popular cerita ni...lagipun sepanjang aku sekolah situ,aku tak pernah masuk bilik tandas utk buang air kecik/besar...biasanya buang air kecik pakai urinal bowl je,tak masuk bilik jamban...berak pulak,aku sebelum ke sekolah,aku akan berak kat umah...bukan aje sbb takut,tp sebab gelii toilet sekolah taik bersepahhhh

setakat pengalaman aku belaja ni, memang kat mana2 IPTA je mesti ada kes bilik yang dikunci atau tak dibukak kepada umum.

KISAH 1 :

Ni pengalaman masa belajar kat matrikulasi la. KMP*. Saje aku censored sikit. Hahahaha. Kat kolej tu, paling keras kat kolej pompuan la. Ada 1 bilik ni yang dikunci, tapi since intake aku ramai tahun 07/08 *cliche plak* bilik tu dibukak untuk didiami. Alkisah disebalik bilik tu dikunci, adalah sebab dulu ada 1 couple ni. Tak silap aku diorang antara batch awal, si gf pergnant. Bila inform kat bf, bf tak nak bertanggungjawab.

So kerana dek tak nak tanggung malu, si gf pon amik keputusan untuk bunuh diri. Yang kaw nya, cara dia bunuh diri tu. Mula2 dia bukak kipas laju2, letak meja directly kat bawah kipas. Dalam keadaan menunduk, pastu dia angkat kepala dia opposite dengan arah kipas tu berpusing, tuppppp mati dengan dalam keadaan kepala yang berpisah daripada badan.

Ada ramai yang cakap time petang2, akan nampak kelibat sorang pompuan ni duk selongkar ape ntah dalam tong sampah. Sebab tu aku agak pelik kalau dekat cafe (sebelah kolej petang), dorang akan pasang ayat2 al-quran kuat2. Bila aku tegur dak pompuan, dorang tanya, eh kat kolej laki t ak wat camtu ke? Hahah seriau aku.

KISAH 2 :

Ni masa kat IPTA nun hujung utara. Famous jugak U ni. Kedudukan bilik aku betol2 tang hujung koridor. Aku time study week, memang akan pulun study sikit. So stay up sampai pagi2 buta tu sambil isap rokok John putih memang rutin la. Yang buat aku bengangnya, 1 sem tu, masa study week ada dalam 2-3 malam dengar bilik atas orang duk seret meja/kerusi kuat2 time pagi buta.

Since da berlanjutan, aku pon keesokannya gi la selidik. Naik je kat tingkat atas tu, aku ketok2 takde yang jawab. Kasut pon langsung takde. Bila aku tanya brader bilik sebelah, dorang cakap sepanjang dorang duk kat situ takde pon sape2 masuk bilik tu.

Aku da cuak da. Tapi sebab geram punya pasal, aku ajak la membe teman (sebab takot..haha) & nak skodeng dalam bilik tu camne. Sekali aku panjat, aku tengok dalam tu, katil2 sume orang tutup ngan kain putih, perabot almari baju pulak kayu (ala2 zaman 80-90an camtu) sedangkan sume bilik sekarang da pakai locker besi. Wallahualam.

angahsmart posted on 30-10-2014 02:40 PM
setakat pengalaman aku belaja ni, memang kat mana2 IPTA je mesti ada kes bilik yang dikunci atau tak ...

sadis nyer cara dia bunuh diri....

asfaz posted on 30-10-2014 06:17 PM
sadis nyer cara dia bunuh diri....

boleh masuk cerita final destination. hahahah.

angahsmart posted on 31-10-2014 10:18 AM
boleh masuk cerita final destination. hahahah.

hahha..

giler ahh cite korang. aku dulu matrik kedah gak. matrik teknikal kat pendang. ade satu bilik sebelah makmal lukisan kejuruteraan tu telah dikonkrit. haaaaaaaa. bukan dikunci tau tapi pintunya telah dikonkrit terus. bila kami tanya lecturer knp dikonkrit, lecturer malas nak cite. sedihh

Sekolah qisas ke tu huhuhu