CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Naurah_rik

Belalang kunyit bawak pelesit? PART 2

zilaila posted on 29-7-2014 02:59 AM
kisah kene santau pun sy dh bc
semoga di panjangkan jodoh kak naurah dgn tunang..
dan dipermuda ...

Ameen.. tima kasih dik sudi baca kisah kak yang tak seberapa ni.. nanti akak update yaa. kadang nak ingat balik makan masa juga. almaklumla pelupa

sapeka posted on 30-7-2014 12:18 PM
TT selamat hari raya..
nak update

selamat hari raya !! nanti saya update yaa

damian_lee posted on 31-7-2014 11:18 AM
favorite aku blalang kunyit ni ... suka tangkap time kecik ... hihihi. ..... sbb hobby aku mmang mai ...

habislah ~ habislahhh ~ hikhik. rasanya tak semua kot belalang yang jadi "kenderaan pelesit" tuuu

mimiekiut posted on 4-8-2014 01:16 PM
selamat hari raya!!!!

alhamdulillah..makcik sy tu dah pulih 100%...masa dia muda2 dulu memang t ...

selamat hari raya mimie !!

alhamdulilah kalau makcik awak dah pulih. kena penyakit misteri ni memang stress sangat. bila pergi ke hospital, doktor pun tak bole kesan. pastu berubat cara kampung sementara nak jumpa yang serasi ni memang tertekan sangat. apa yang penting usaha jangan putus asa kan?

Naurah_rik posted on 5-8-2014 09:28 AM
habislah ~ habislahhh ~ hikhik. rasanya tak semua kot belalang yang jadi "kenderaan pelesit" tuuu  ...

tp some "animals" mmang ada "kaitan" dengan makhluk2 mcm ni .... tp pasal blalang kunyit ni mmang aku pernah dengar related ngan makhluk halus .. but I'm not pretty sure which "makhluk halus" ... coz belalang kunyit gak berkhasiat utk mengubati semput ,...

damian_lee posted on 5-8-2014 09:37 AM
tp some "animals" mmang ada "kaitan" dengan makhluk2 mcm ni .... tp pasal blalang kunyit ni mmang  ...

oo ya kaaaa? macam mana tu cara nak ubati semput? share laa

Follow Us
Naurah_rik posted on 5-8-2014 09:42 AM
oo ya kaaaa? macam mana tu cara nak ubati semput? share laa

aku ada seorang kawan yang semput .... and his mom bg makan belalang kunyit panggang ,,,,
I'm not sure apa2 amalan disebalik itu .... but mcm jadi jer ... coz kawan aku xsemput dah ...

damian_lee posted on 5-8-2014 09:51 AM
aku ada seorang kawan yang semput .... and his mom bg makan belalang kunyit panggang ,,,,
I'm no ...

panggang? ko confirmkan la betol2 petua tu. nanti bole cuba dekat anak buah aku tu...

Naurah_rik posted on 5-8-2014 01:45 PM
panggang? ko confirmkan la betol2 petua tu. nanti bole cuba dekat anak buah aku tu...

betullah panggang .... dia bagi makan ... nanti aku try cari contact kawan aku tu ,,,, hahaha ... sbb dia dh pindah rumah ....

Naurah_rik posted on 5-8-2014 01:45 PM

Anak buah ko semput ke?

OT jap leh? Aku pun somput jugak dolu dear. Pastu arwah bapak aku bagi aku makan hati unta. Masa tu raya qorban tak silap aku. Ada unta korban kat kawasan umah aku masa tu. Bapak aku minta sikit bahagian hati. Dapat bapak aku goreng tanpa minyak tiap2 ari bagi aku makan. Hiris nipis2 la. 1 hari 1 hiris. Sedap jugak tapi takleh makan banyak. Panas ke ape.. cam kambing gak kowt. Alhamdulillah baik dah aku sejak makan tu. Sekarang je kadang nak jadi semput tapi mesti tak jadi.

mis_kiki posted on 5-8-2014 08:39 AM
Anak buah ko semput ke?

OT jap leh? Aku pun somput jugak dolu dear. Pastu arwah bapak aku bagi  ...

yg tentang hati unta ni sy setuju...

abg sy pun semput..masa tu xingt sangat hati tu mama buat mcm mna

bakar kot kalau xsilap..try la search..khasiat hati unta memey org buat utk ubt sakit asma ni...

zilaila posted on 6-8-2014 06:48 AM
yg tentang hati unta ni sy setuju...

abg sy pun semput..masa tu xingt sangat hati tu mama buat  ...

Yela bakar la kalau x silap. Coz arwah bapak aku goreng tanpa minyak kat dalam kuali. Kira dia cam payah nak bakar beriya coz benda tu pun masak sekeping2 je pun kowt. So dia guna alternative goreng tanpa minyak. Hehe.. layan jugak rasa dia tu

Assallamualaikum

alang2 menyampuk Uncle cerita sikit...pengalaman sikit dgn belalang..

Cerita lama..masa Uncle remaja

masa tu, ayah Uncle tengah tunggu rumah siap, jadi menyewa kat rumah kampung tepi sawah, suasana memang best...pemandangan sawah ,tepi sawah ada taliair, mandi telaga , pengalaman yg uncle tak merasa masa kecik sebab duk bandar..

suatu senja, adik uncle yg baru sekolah rendah tiba2 balik drp telaga tepi taliair sawah sambil menangis, mengadu sakit pinggang.

mulanya..kami sapu minyak angin je..tempat sakit tu terasa panas bila sentuh..

tapi, bila semakin malam..dia asyik sakit tak henti..

esoknya ayah Uncle bawak p kelinik..tapi doc kata..adik uncle manja??? sengaja menangis???

Sepanjang masa..sakit dia on off

& tiba tiba ayah uncle mcm pelik..ambil daun kelapa (mayang) & rempih (pukul2 manja gitu)...& adik uncle terjerit2 sakit (patutnya tak sakit)..lepas tu...hilang sakit..

Tak lama....sakit balik..

Memang "new experience " utk uncle..sebbnya ayah uncle..anti bomoh!..tak pernah percaya bomoh!..& sekarang dia dah mcm bomoh!

sakit on off berterusan sehari suntuk tu..

So..uncle pun masa tu remaja..tak ada apa2 pengalaman paranormal maklum selama ni duk bandar & anti bomoh...So..Uncle tawakal..lepas solat isyak..ambi Al Quraan & berdoa supaya "ALLAH TUNJUNKKAN APA SAKIT ADIK UNCLE TU"..

So..Uncle pun bacaa Al Quraan..Surah Yasinn rasanya..lupa dah..kisah lama..

Tiba tiba.....ada belalang hinggap atas mukasurat Al Quraan tu!

Belalangnya keciiiikkkk  jee..

& Tak sempat buat apa..belalang tu terbang/hilang..

& perasaan Uncle masa tu terkejut & berdebar...

Esoknya..Uncle pujuk juga Ayah utk jumpa seorg Tua yg katanya pandai mengubat , org kampung tu juga.

& Org Tua tu explain tentang makluk2 halus yg selalu ganggu kat situ..

Alhamdullillah...dengan sedikit air jampi menjadi ubat..adik Uncle pun sihat terus sampai hari ni...Alhamdullillah.

p/s : Uncle pernah dengar org kata belalang pelesit ni jenis yg runcing dan agak besar tu...
Tapi..Yg Uncle jumpa tu...tak tau le peleset ke hapa....halus sangat ..tapi..laju gileerr  

Assalamualaikum..best citer pasal belalang kunyit nie..

Nak citer jugak la pasal belalang nie, kampung aisya kat Felda, dalam blok tu ada sebuah rumah memang orang kampung cakap ada pelesit. ada satu malam mak cakap pasal orang tu, mak cakap dengan abah nak mintak buah pinang kat umah tu, terus je dengar bunyi belalang tu menjerit..biasenye memang pantang sebut nama tuannya, pelesit tu akan datang..

masa bunyi bende tu, abah pergi cari kat dalam umah tu, die duduk dekat atas pintu bilik air, masa abah nak tangkap die, die terkam muka abah.. cepat2 abah tarik dari muka dan cabut kepala bende tu..

orang cakap kalau cabut kepala nampak ada seurat rambut memang pelesit..

sekian..

waalaikumussalam burung hantu dan aisyaafiyya...

pelesit ni asal dia memey dari belalang ke?? di puja atau mcm mana??

tiba2 terpikir plak persoalan asal pelesit ni..

mis_kiki posted on 6-8-2014 04:10 AM
Yela bakar la kalau x silap. Coz arwah bapak aku goreng tanpa minyak kat dalam kuali. Kira dia cam ...

masa tu kecik lagi..tp ingat le hati unta tu rupa dh mcm paru je tgok..hohoho

xde la rasa hati unta tu..sebab mama ckp nk buat ubat semput abang..so kami ni tgok je la..

rasa hati unta lemak berkrim disukai ramai ke?? mueheheheh

aisyaaffiyya posted on 6-8-2014 03:20 PM
Assalamualaikum..best citer pasal belalang kunyit nie..

Nak citer jugak la pasal belalang nie, ka ...

masa abah aisya cabut kepala tu. nampak tak rambut tu?

apa lak kaitan belalang dgn pelesit nih?? ari tuh rumah rosse masuk belalang kunyit tp saiznyer kontot jerr sesat barangkali ... 2 hari tak jumpa jln keluar ... hari kedua rosse nampak lg belalang tu ... ermmm apa lg selamat ku hempuk2 sampai lumat ... manakutkan anak2 haku jer terbang sana sini ...

ILP??? sy dulu ILP Prai...ILP no 2 tertua dlm malaysia...sy batch tahun 1994...byk jugak cite mistik kat situ

Komrade posted on 3-9-2014 10:03 PM
ILP??? sy dulu ILP Prai...ILP no 2 tertua dlm malaysia...sy batch tahun 1994...byk jugak cite mistik ...

"banyak" jugak cerita mistik? wow macam best ja. share la.

btw, saya taktau pulak kat prai ada ILP? ILP prai tu tang mana tu?

http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=818547