CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

PANAS! Chef Wan Perli ‘Anjing’ Yang Mahu Saman Dirinya

akucintadia replied at 21-8-2015 02:53 PM
Kenapa tak cakap depan2?tak perlu rasanya nak bagi tahu satu malaysia masalah keluarga..selesaikan c ...

bertahin2 dh cehfwan tu berleter.ni mmg jenis bangsat.mn reti malu.

nyahkan saja ahli keluarga yang hangsuang tak boleh harap tau perabis beras je tu chef wan oiii..
tak rugi satu sen pun.. tahun depan raya rumah sendiri jah..

alieyrina replied at 21-8-2015 04:29 PM
Aku xdak masalah pun adik beradik nak tidoq camtu..meriah apa..rumah aku memg sunyi time2 raya sbb a ...

awak tidur tu x de masalah.masalahnye kul 9 pagi x bgn lg.

Saya percaya apa yg terjadi dlm keluarga chef wan terjadi juga dlm keluarga melayu yg lain malah bukan anak2 sdra yg malas bangun pagi malah ada juga mak-maknya, bangun2 je nak selak tudung saji atas meja.  Yg kesiannya emak dan pompuan yg memang duduk rumah tu jadi 'babu' harus nak sediakan sarapan untuk famili yg bertandang ramai2.  Pendek kata keadaan mcm tu memang lumrah dlm kalangan keluarga melayu. Masing2 nak tunggu dan tengok sape yg rajin ke dapur.  Dia tunggu dia, dia tengok dia bukannya nak sama2 tungkus lumus kerjasama di dapur.  Itu satu bab memasak, satu lagi ialah bab basuh pinggan.  Bersusunlah pinggan mangkuk kotor dekat sinki, mak dara dan anak2 dara main letak je.  Sudahnya mak dan sdr penunggu rumah tulah yg kena buat kerja membereskan semua kerja.  Kesian dan merungut sendiri je.  Cakap lebih nanti dibenci famili yg sesekali bertamu konon.

dia dah tak tahan nak sound kot. kok ye pun, ko mintak maaflah dekat tokwan tu. ni dahlah buat salah tapi ada hati nak melawan.

dah basi la cerita chefwan ni... cuma harini dia update sikit je selit pasal si jimmy scumbag tu..

sehari dua ni penuh IG dia dengan cerita ID rumah baru di cyberjaya... even pada tahap sekarang pun dia tak malu nak bagitau ada lagi furniture dalam rumah tu dia kena beli, jadi dia kena ambik job lagi nak bagi cukup duit yang dikumpul..

dulu dia nak beli meja ke apa di hongkong tapi duit tak cukup.. dia offer kedai tu 30% deposit dan bayar sikit2 tiap bulan untuk dua tiga bulan berikutnya.. orang kedai setuju dengan syarat up jadi 40%... dia balik KL gigih buat kelas, kerja keras 7am-7pm cari duit nak cukupkan simpanan nak bayar furniture tu..

dapat jugak akhirnya... even pun masih sama.. ada lagi benda dia nak.. dan kerja keras nak kumpul duit...

Follow Us
mesmerize replied at 21-8-2015 05:33 AM
chefwan, u go gurl!

at least dia berani tegur kelakuan tak semenggah ahli keluarga dia. ...

chefwan, u go gurl!

kehkehkehkeh.....gelak iols sorang2 depan PC nih...

Jenis org takleh ditegur selalunya suka take advantage... Tp chef wan pun tak perlu la nak post benda mcm ni kat twitter... Benda2 mcm ni kalau nak diumpat mulut pun kena make sure org yg diumpat tu tak dgr... Ni sampai keluar twitter dh tentu la naik angin org tu... Mulut direct sgt chef wan ni... Biasa lah org yg tgh byk duit

Eh hello cerita dalam kain family affair chef wan ni current issue ke???? NEXT!

boleh tagteam ngan kak wana alia la

nolya replied at 21-8-2015 05:10 PM
Saya percaya apa yg terjadi dlm keluarga chef wan terjadi juga dlm keluarga melayu yg lain malah buk ...

tarak pnah plak jadi kt mana2 famili yg aku kenal, ke famili aku ni bukan pure melayu..

jenis pondan, pendek akal..
dgn mh370 pn nk wat gurau

batmana replied at 21-8-2015 06:13 PM
tarak pnah plak jadi kt mana2 famili yg aku kenal, ke famili aku ni bukan pure melayu..

Kesah yg chef wan alami memang wujud dlm  sesetengah kalangan famili melayu. Kalau bat tak pernah alamainya, beruntunglah tapi rugi kerana tak dpt mengerti betapa jengkelnya perasaan di hati jika terjadi di kalangan famili kita.  Hanya mereka yg ringan tulang sahaja terpaksa redha menghadapi keadaan dan bagi mereka yg suka bermalas2an tetap mau mengambil kesempatan.

haiz... mmg aku pon nyirap gak ngan manusia pemalas ni. anjing tu kate chef wan ni kutuk org miskin, sedangkan org miskin yg dia kutuk tu memang pemalas. dan sebab pemalas lah anjing2 tu xsehebat chef wan.

biasa yg pemalas ni memang miskin, tgk la mana2 org miskin, hidup rumah kecik, dah la kecik, kotor pulak tuh cam reban ayam. miskin xbermakna kotor, kotor tu sbb malas. boleh jer miskin tp rumah bersih. mane ada org malas yg hidop selesa. kalau hidop selesa pon sbb buat kerja2 haram, malas nak kerja.

dah la miskin hina, pemalas, rumah kotor, badan pon bulat cam babi, kulit hitam, hidup mcm ayam, kais  pagi mkn pagi, kais petang makan petang. sibuk kutok org plak tuh, xsedar diri. bila nmpk org rajin sket dr dia, mula la dia kata kita nk berlagak.  

mommymonster82 replied at 21-8-2015 04:55 PM
Sbg org tua kena byk sabar..pada me kadang2 kena lebih sygkn hubungan kekeluargaan tu..tegur mmg ...

Tp kan mummy kdg2 yg muda kne lg byk besabar dgn org tua.. Org tua yg 50an & 60an ke atas mula mudah sensitip, nak kn perhatian & kdg mula mcm keanak-anakkan..

Mcm sy dlu atuk suka membebel & sensitip kalau dia dh suruh trus je la buat tak usah la ckp kjp ke nnt alamat potpet je la...hehehe

pukimak betul.. rase nak tumbok jer skrin laptop aku nih...bikin panas hati... dr dulu lg aku mmg berasap ngan manusia pemalas pastuh bajet bagos plak... tgk la tread aku yg paling mula2 pon aku luahan perasaan pasal manusia pemalas

Comments

Saya mendapat report posting anda sangat melampau dan berbentuk penghinaan. Please behave atau saya tak teragak-agak nak ban awak lepas ni  Post time 24-8-2015 12:53 PM

Rate

1

tapi aku rasa tak patut dia sampai panggil 'anjing'..

GhostWalking replied at 21-8-2015 07:00 PM
tapi aku rasa tak patut dia sampai panggil 'anjing'..

mungkin patut tukar pada buaya khenz?

ada kisah dongeng dulu2

yang kebau selamatkan buaya
pastu buaya balik kaki kebau