CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Changa

[Tempatan] shipwreck kertu di jumpai di kedah

Kerêta_Angin replied at 1-9-2015 04:14 AM
tapi yg pasti org bali tak ada dengar berhijrah (atau sy tak tahu ?) ke malaysia, seperti jiran2 nya ...

Diorang tiew high class, bang keter. Punya maruah, Brahmin gittiew. Kaga seperti setan Jhowo kaya Zahid Komedi Poronerghol nga tahu malu * ahhh! *

Kerêta_Angin replied at 2-9-2015 12:01 AM
ramai je org sunda berkahwin dgn org jawa... yg tu mungkin kepercayaan lama keluarga/masyara ...

Menurut beliau, jika lelaki yang Sunda, perempuan Jawa tidak wajar namun kalau lelaki Jawa, perempuan Sunda OK.

penemuan macam ni bagus. dari penemuan mcm ni mcm2 boleh diketahui ttg kehidupan di masa lampau. mengenali asal usul bangsa dan keturunan itu penting. takde apa nak dimalukan, hakikatnya islam dtg ke sini pun dah zaman parameswara

Mereka modify dari model senapang rekabentuk sendiri yang terdahulu

Kerêta_Angin replied at 2-9-2015 12:14 AM
tapi yg pasti org bali tak ada dengar berhijrah (atau sy tak tahu ?) ke malaysia, seperti jiran2 nya ...

ade... jiran umah aku Bali mai.. convert masuk Islam kat sini..
masa aku gi bali pon, aku sembang2 dengan bebudak yg jaga temple, tanya pernah datang malaysia tak.. bebudak tu kata akan tapi tengah kumpul duit.. aku kata gigih nye kumpul duit utk melancong negara org.. then katanya bukan nak melancong.. nak pindah.. then mintak aku sponsor depa..  amboih.. senang2 ja.. diorang ingat org2 mesia ni kaya2 kut

seronok gi bali.. orang2 sana pandai ajuk cara melayu bercakap.. bila aku tanya belajar mana cakap macam tu,, ada yg jawap UPIN IPIN.. tiga kali sehari tayang kat tv bali.

Bedah.Cun posted on 2-9-2015 12:04 AM
Khen pastu duk paksa orang suh sembah kat kerajaan kuno orang lain hanya sebab rantau diorang dian ...

tula pasai... dulu seketul kecik, skrg jadik seketul beso...tambah beso tambah susah nak handle... awak tak tahu yg seketul beso ni gerenti taknak lepaih yg seketul kecik ne.. sobab yg seketul kecik merupakan lumbung padi..tompek korek fulusss bagi seketul beso nehhh..

aih apeda.. seketul beso seketul kecik

Follow Us
Changa replied at 1-9-2015 12:15 AM
tempat candi bujang senang ke apa itu memang area sini jua kah?

candi tu area lembah bujang, jauh sikit dari tempat nih....

Bedah.Cun posted on 2-9-2015 12:12 AM
Diorang tiew high class, bang keter. Punya maruah, Brahmin gittiew. Kaga seperti setan Jhowo kaya  ...

tapi ada dulu cikgu sekmen sy org bali.. pak wayan gituk namanya.. suka menyabung ayam dgn murid2 china.. lepastu mata sentiasa merah mungkin suka minum kot

Ha_Neul posted on 2-9-2015 01:27 AM
masa aku gi bali pon, aku semban ...

sy rasa mmg ada, tp takla sebanyak sukukaum lain..

nombor satu paling banyak sy bagi kat jawa timuran, nombor 2 org jawa tengah.. kemudian dari p.lombok ... seterusnya jawa barat(?).. sumatera utara..(?)

Nah orang Bali duk semayang pagi2 uouls, woommm Murunjib!!

Tamil

Kerêta_Angin replied at 1-9-2015 02:13 PM
tula pasai... dulu seketul kecik, skrg jadik seketul beso...tambah beso tambah susah nak handle... ...

Khen, tetiba jer orang Kelinci nak suh weols Melayu nan Srivijaya Brahmin neh sembah Jhowo Ponoroghol. Tidhaaakkkk sekali2 tidhaaakkk!!! Ponoreghol yang kena makan taik Melayu yang mahal bak ketul emasss inehhh

Ha_Neul posted on 2-9-2015 01:27 AM
masa aku gi bali pon, aku semban ...
seronok gi bali.. orang2 sana pandai ajuk cara melayu bercakap.. bila aku tanya belajar mana cakap macam tu,, ada yg jawap UPIN IPIN.. tiga kali sehari tayang kat tv bali.

bagus gak tayangan upin ipin yg setiap hari kat tv nasional tu(mnc)...mcmtu jgk boboiboy n cerita tentang binatang tu(lupa tajuknya).. setdknya serba sedikit ramai org indo faham slang malaysia..yg mana sebelum ni tak pernah dengar   

Kerêta_Angin replied at 1-9-2015 02:25 PM
sy rasa mmg ada, tp takla sebanyak sukukaum lain..

nombor satu paling banyak sy bagi kat jawa tim ...

I penah jer jumpe akak Hindu Bali kat Johor, bang keter. Very der berseni tangan die. Dah roper orang Siam I menengok tangan die duk melentik2 kira harga nasik I dengan hubby. Siap pakai nandek beso merah tiew lagi macam India sineh

Bedah.Cun posted on 2-9-2015 02:32 AM
Khen, tetiba jer orang Kelinci nak suh weols Melayu nan Srivijaya Brahmin neh sembah Jhowo Ponorog ...

org kelinci tu org mana... kerinci lahh

adeke org disamakan dgn arnab

krustykrab replied at 1-9-2015 08:39 AM
kalau ngaku dapat apa? dapat medal?
dapat pengiktirafan dari puak2 mcm ko yg suka menghina?

kih kih kih

Decaffeinated posted on 2-9-2015 12:49 AM
Menurut beliau, jika lelaki yang Sunda, perempuan Jawa tidak wajar namun kalau lelaki Jawa, peremp ...

teringat perang bubat .. kalau tak silap