CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jefri90

Fynn Jamal kantoi spin 'susuJuna' KokpingExposedParty #2076

Close [Copy link]
orang.asli replied at 12-5-2016 09:36 AM
Saka pun pk 150 juta kali nk terlibat dgn seniman perempuan mabok ni

Silap2 saka die yg dok hupdate segala bende alah kat IG... nampak mcm die free ja memanjang...kekeke... dah tu setiap unsur2 nak hupdate... ate xde privasi langsung rumah die... ate nape time die tidor xmasuk dalam IG skali...

hahahadoiii tak menahan puisi bewok tuh ponnnnn haahaha

jefri90 replied at 11-5-2016 11:35 AM
Rasa orang.asli xpernah lagi kan komen kat thread2 sebelum ni... Jemput join ig darifj.untukfj2 ju ...

aku dah request lama dah ... bila amu approve daaaa

Yang i tak faham, kenapakah insitusi pendidikan tinggi sekarang gigih nak menjemput org2 so-called 'media sosial famous' ni bagi talk? Dah kurangkah pakar2 motivasi yg berilmiah?

I tak nampak pun kat mana kepentingan menjemput Kokping, Paihdickie dan seangkatan utk bagi talk.
Lepastu berkoyon2 pelajar dengar talk mereka. Rosaklah masyarakat, semata2 depa famous kat ig, fb, twitter semua ni, padahal kaya raya pun sbb ambik iklan/ review produk.

Edited by orang.asli at 12-5-2016 11:32 PM
nellyberry replied at 12-5-2016 12:36 PM
Yang i tak faham, kenapakah insitusi pendidikan tinggi sekarang gigih nak menjemput org2 so-called ' ...

sebab murah kot dan selalu ada masa. tapi nak kata murah pun, yg aku baca dia hentam 3K. kalau 3K tu baik sedekah anak yatim ke ibu tunggal ke. dari utube yg aku tgk talk dia tu ntah hape2. baru mukadimah aku dah x leh blah. dia tak de karisma langsung. macam jakun sangat dapat masuk TV. terhegeh2 atas pentas, terkinja2, gelak cam hape. memang tak de ciri2 kepimpinan langsung.
popular takat kat media sosial je apala sgt kalau kualiti standard loji kumbahan. aku tgk makcik pin ni teruk nau gaya dia. ni macam ke cikgu? ntah2 uia pun kantoi.
yg dtg ni budak2 blm kenal huruf. tak tau apa yang didewakan sgt makck ni... takat tulisan2 dia hmm... budak2 suka kot sbb dia konon cool la dengan penggunaan kata2 celupar. ramai yg ikut. tgk yg follow blog dia, yg ada angan2 nak jadi pemuisi semua nak ikut style dia tulis. celupar. panjang lebar tak de isi. aku mmg nak sekolahkan pin ni pasal sastera. sapa ada email dia bagi sini.

https://www.youtube.com/watch?v=rCGi-MXtRNo

ni seni ke?
sama je sore laki bini. kenala bewak dengan mengkarung.

bila aku kata "aku tak suka konfrontasi",
percayalah--
aku sedang menyelamatkan engkau dari aku.

kebinatangan dalam diri ini akan keluar,
bila berada di saat genting.

percayalah--
di konfrontasi--
aku lebih bisa dari jengking.
POSTED BY FYNN JAMAL AT 2:28 PM 11 COMMENTS:

dalam puisi pun nak up diri sendiri. sendiri mngaku ada kebinatangan dalam diri. konon garangla tu, ada sengat ada bisa. kalau lawan cakap dengan dia mesti kojol di tempat kejadian. hey, makcik pin, kalau ye la cam ko tulis ni, jom lawan dengan aku. tapi tlg la lawan guna bahasa melayu tulen bukan bahasa melayu yg kau putar belitkan.

fynn, sebenar jiwa kau  ni dah teruk sangat sakitnya. tgk la semua karya kau semua ada unsur dendam, sakit hati, pedih, jiwa yang tak tenteram. ko sendiri ngaku ko insecure.
biawak tu... kesian.
kalau aku jadi laki dia ni , mmg malu aku dgn perangai dia. mulut dia.
camni punya perangai, siapa yg nak buat bini? biawak je la sanggup. tu pun biawak ada awek keturunan cicak tokek kot dia diamkan.
lawa? jauh panggang dari babi.
bijak? nampak sgt otak berselirat, wayar banyak putus sana sini. berkarat.
karisma? kelam.
airmuka? x de nur langsung.
kreativiti? negatif.
mulut? celupar. buat malu kaum hawa je.
jiwa? bercelaru. haru biru. sakit.

biawak sebagai laki yang konon sgt sgt memahami, pesal la ko tak ajar bini ko ni bersopan santun? tau tak bahasa tu jiwa bangsa? bangsa apa korang laki bini ni? ke biawak ni dayus sebab yela.. namapun baiwak hidupkan.malu aku dengan perangai bini ko.
korang tak malu ke klu tgk balik korang punya video, uhhhhhhhhhhhhh
atau ayat2 yg penah korang tulis, yg korang dah lupakan? dulu ckp camtu, skrg lain pulak. nyanyok ke hape?

raih simpati utk populariti. utk duit mudah. sikit aku tak respek ko fynn. apalagi biawak tak de telo tak reti bentuk bini.

Follow Us
orang.asli replied at 12-5-2016 03:52 PM
bila aku kata "aku tak suka konfrontasi",
percayalah--
aku sedang menyelamatkan engkau dari aku.

Ko dah luahkan semua yg aku selama ni nak luah pasal kok spin ni. Sastera la sangat. Taik dia :

orang.asli replied at 12-5-2016 03:30 PM
sebab murah kot dan selalu ada masa. tapi nak kata murah pun, yg aku baca dia hentam 3K. kalau 3K  ...

Giler buruk  

Mohon org asli jd admin darifj.utkfj2

Edited by orang.asli at 13-5-2016 01:41 AM
aku.semut.merah replied at 13-5-2016 12:40 AM
Ko dah luahkan semua yg aku selama ni nak luah pasal kok spin ni. Sastera la sangat. Taik dia :huf ...

mmg ikut hati satu2 tulisan sampah yg dia panggil puisi tu nak aku prosakan. tp kita byk benda lain yang lagi penting nak buat, cuma sbg orang yg cintakan bahasa melayu dan juga sastera dan seni, aku tak suka permainan bahasa macam ni digunakan sebab dia akan menjunamkan martabat bangsa dan bahasa kita. biarpun aku ni hanyalah orang asli yang mengharapkan hasil bumi sebagai penyambung hidup, tapi aku tak sanggup tgk bangsa dan bahasa aku lebur akibat pemikiran tak berzat manusia2 cam laki bini ni.konfrantasi... sajak dia ni. dia nak cakap, jangan konfront dia. nanti dia hilang akal. kita menyesal. kalau orang siuman, kita akan berkonfrantasi secara berhemat, bermaruah dan berilmu, bukan tunjukkan sisi gelap kebinatangan, sebaliknya tunjukkan pencerahan, kemanusiaan. aku tak tau mana dia belajar sastera. ok, itu tak pe lah kalau tak belajar pun sebab bakat adalah benda yang tak boleh diajar. semuajadi. tapi masalah akal fikir dia tu. kenapa pendek sangat? asal sedap bunyi (perasaan dia je la dgn taksub2 dia), asal ada carut marut, celupar. bangang sial tak lepas dari mulut. ni berjubah, fizikal. hati, jiwa, rohani tu apa cite? tanya dia sikit. kalau berani join la sini tegakkan benang yg basah. atau mn pemuja2 dia yg dah jadikan dia ni berhala? tak seko pun tampil berdebat... kata ramai nau minat, sokong sampai ada yg buat patung buddha pakai muka makcik kerepot ni, katanya sebab pin dia yakin dengan Tuhan... lebih kurang camtu lah.

Peliktapibusuk replied at 13-5-2016 01:20 AM
Mohon org asli jd admin darifj.utkfj2

aku baru je buat fake account. dah anta request nak join. fake tak fake la. aku guna nama ni gak. sng pin tu follow aku nanti, silap2 jatuh cinta huhuhuhhu... ranap lah jiwa seekor bewak.

Puisi fynn ada tersiar kt majalah DBP tak?

lifeline replied at 12-5-2016 12:12 PM
aku dah request lama dah ... bila amu approve daaaa

Pm nama ig laaa  

sharlenetexas replied at 13-5-2016 02:34 AM
Puisi fynn ada tersiar kt majalah DBP tak?

nak ke dbp layan tulisan meroyan tak de arah tuju dia tu?

orang.asli replied at 13-5-2016 02:43 AM
nak ke dbp layan tulisan meroyan tak de arah tuju dia tu?

dia takde tulis puisi yg sopan santun ke?

sharlenetexas replied at 13-5-2016 02:48 AM
dia takde tulis puisi yg sopan santun ke?

baca n nilaikanlah sendiri. kalau ada kongsi dengan aku.

orang.asli replied at 12-5-2016 11:30 PM
sebab murah kot dan selalu ada masa. tapi nak kata murah pun, yg aku baca dia hentam 3K. kalau 3K  ...

haha.
betullah tu.
sekarang ni org yg menjemput pun tak pikir panjang jugak.
semata-mata sbb famous kat med soc padahal ramai lagi yg layak.

i pun tak tau kokping ni nak bawak produk apa sebenarnya.
semua benda dia nak jadi.
tapi semua pun hampeh.
pemuisi mmg langsung takde bakat.
itu bukai puisi, itu status gila dia.

penyanyi?
lagi la, tak dapat nak beza memekik, melolong dgn menyanyi.

pemasak?
sambal pun sehari jual dah bole basi.

pendukung autisme?
Juna tu takde progress apa pun.

isteri solehah la kot,
sbb bole mewahkan suami.

orang.asli replied at 12-5-2016 09:34 AM
Lakiku seekor biawak

Kulitnya tebal, hitam. berlumut.

mak aaaaiiiihhhhh ganas siot puisi biawak nih. sesuai pulak la dgn karakter seekor biawak

Edited by orang.asli at 13-5-2016 11:20 AM

Semua karya pin pimai pimai tangtu. Berkisar hidup dia, cinta dan kekecewaan. Kesulitan hidup. Dia ekspresi kan kekecewaan dgn cara ni dan menutup kesengsaraan dgn mengagungkan biawak peliharaan. Juna dan kucing menjadi mangsa sebagai batu loncatan meraih simpati, pujian, di samping menjana kewangan. Semua kita kat sini pun tau. Mengapa semua ni terjadi? Ini kesan penderaan emosi yg pnh dia alami. Keluarga dia yg sebenar,  x de pun tersebar mcm keluarga mertua. Mengapa? Mungkin aku byk ketinggalan. Sila tambahkan mana yg aku terlepas dan betulkan mana yg salah. Aku menilai dia melalui karya blog dia. Buku puisi dia x de kuasa aku nk beli. Drpd bazir 2 3 ploh rm baik aku beli makanan kucing atau anjing terbiar yg memerlukan. Atau sedekahkan pada mereka yg x bernasib baik adalah lebih afdal.

Sbg ahli baru yg selama ni hanya mirando en silencio bak pepatah spanish, byk aku nk kejar dr rumah ke rumah. Tp blog dia laki bini, ig n fb yg kadang2 aku stalk, tanpa akaun, so x dpt bc detail, mengukuhkan keyakinan aku terhadap pergolakan mental dan krisis identiti dua manusia ni.

She's trying too hard to prove her intelligence, sincerity, creativity, playing victim as a loving caring mother n devoted wife but reality is something we can't hide. (sorry English aku thp beginner x sehebat dia yg Master dlm semua bidang.) Those who think n observe, it's clearer than crystal regarding this couple's corruption, manipulation, lies. Why they choose this way? Easy money, that's the main reason. Dorg penah broke kan? Aku x tau apa biawak buat Kat nz... study ke keje petik buah? Ke jadi tokan segala jenis dadah? Bewak ni anak polis. Berada ke keluarga mereka sampai ketagih mendabik dada? Anak askar pencen tu.. mn sejarah n foto2 mak abah kekuarga engkau? Malu ke nk tunjuk sebab family mesti lg tau semua sejarah hitam engkau.

Biawak, mak pin... korang ni amik ank angkat. Seblm tu korang laki bini pnh bincangkan ttg tanggungjawab tak? Planning masa dpn anak supaya dia tak terhanyut dan ulang silap korg dulu? Agar dia jadi insan berjaya dan berhemah. Katalah mak pin ni tak de masalah nk beranak, agak2 korang... sblm kawin bapa byk ank x sah taraf yg dah dia produce n bg kat org?

Hikmahnya Tuhan bg kekurangan kat dia... mungkin. Tidakkah laki bini ni muhasabah diri ttg semua yg dorg alami, segala kesilapan lalu... dan peka pada persekitaran, hormat pada pendapat2 org lain? Pernah dgr, there's only 2 reasons that lead someone fails to catch a ball? Either one of them sucks at throwing or the other person sucks at catching. U want respect? Learn to respect others. Tp korang ni ego dan takbur. Apa yg korang banggakan sangat? Biawak... apa kelulusan? Apa kerjaya? mak pin. .. lulus dgn cemerlang ke masa Kt uia atau jadi rebel yg menghumban diri ke longkang? Dari gerak gaya kau secara keseluruhan, secara peribadi aku simpulkan yg sebenarnya kau ni ada masalah disiplin dan mental yg agak kronik. Knp x terus jadi guru dan pensyarah di malaysia, mencurah bakti pada anak bangsa yg memerlukan golongan intelek cam engkau? Bukan ke itu satu sedekah. Satu kebajikan? Logiknya,  mampukah sorg rebel menjadi motivater, role model,  pensyarah, penceramah dan memimpin melayu dengan tauladan? Tgk sikap kau pun semua org nmpak x de tauladan yg mampu engkau curahkan pd anak bangsa kita. Kau racun fikiran mereka dengan mengajar bahasa kesat, celupar, bahasa kasar yg x mewakili bangsa Melayu yg bertradisikan kesopanan, kelembutan dan kesusilaan. Apa lg ttg agama... kau hafal rukun negara x? Hafal 10 commandments? Kau fikir dgn berkabung hitam laki bini, pintu syurga terbuka luas untuk korang yg membenarkan korang masuk ikit pintu mn yg korg suka? Tau tak yg Tuhan menilai kita bkn dr segi pakaian & penampilan tapi hati. Ingat kata Nabi S.A.W yg dlm tubuh manusia ada seketul daging. Kalau busuk daging tu, mak busuklah keseluruhannya. Aku bukan ustaz atau pakar agama tapi aku baca supaya Kejahilan x melekat di seluruh kewujudan aku.  

Tapi korg laki bini, aku tgk lebih taksub kan material. Lepas tu show off... mn rasa malu korang? Mmg hak korg tapi sedarlah manusia bervariasi pola pemikiran mereka dan yg plg pnting Tuhan tu hakim yg adil. Korang berdua terlalu bongkak. Ini akan memakan diri. Percaya pada karma, kesan sebab dan akibat? Jahat di bls jahat. Baik di bls baik. Logik. Ambil iktibar. Jgn terbuai meninggi diri biarpun kita ni ada kelebihan. Padi yg berisi... makin berat makin menunduk bumi. Atau korang lebih suka memilih dan bangga jadi lalang yang megah berdiri tapi bila di tiup angin dia lemah melayang kiri ke kanan?  Puisi kau ttg konfrontasi tu... kau sifatkan kau jengking. Sayangnya tak pin.... kau bkn jengking. Sebaliknya kau adalah lebah yang membawa madu di mulut tapi sengat dibontot. Kau ibarat kiambang. Nmpak teguh tp akar kau terapung tak jejak bumi. Faham erti kejujuran? Mungkin tak sebab korg laki bini tak lain adalah hipokrit. Jujur. Ikhlas dari aku yg miskin harta tp kaya dlm menghalusi kitab alam.

orang.asli replied at 13-5-2016 10:47 AM
Semua karya pin pimai pimai tangtu. Berkisar hidup dia, cinta dan kekecewaan. Kesulitan hidup. Dia e ...

Wow...  Memang meluahkan betul ni... Tp dalam konteks lebih sopan (dibandingkan dgn puisi biawak semalam yg urut dada baca)