CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: seramado

Ditamatkan Kontrak Sinar FM: Raja Azura Belum Terima Hakikat, Salih Yaakob Reda

skrg tukar2 je channel sbb dj2 mcm ni lah yang baru2 ni. dah la pagi2 stress ngadap jem.dgr suara bukan2 tu last2 bukak ikim fm jelah esp slot motivasi pagi.

Edited by swimswim at 9-12-2015 10:40 AM

Pagi2 selalu dgr bfm,tp music selections depa sgt hazab. So iols selalu tukar2 channel time tu..
Kalau terkena time johara,sepahtu ni, mesti tgh dgr diorg tgh gelak.
Tried to listen to it but nothg funny, by the time iols figured nothg was amusing that amusing, i changed back to bfm. By that time, music nya pun dah habis.

Sometimes, the guests that come over to bfms conty is more entertaining compared to dj from mlm ni. Cth suhaimi yg pernah jadi tv3, lagi the owner of theathre cafe etc
My opinion sajork..

c===8 replied at 2-12-2015 09:21 AM
nampak sgt astro ni anggap pendengar melayu semuanya iq rendah
itu pasal diorg letak pelawak2 bodoh ...

Kan..they tried to appeal to mass market using minority segments.

Market intelligence tkde,instead just follow supposedly leader of industry.

yg kena tendang pon tak best...yg menggantikan mereka pon tak best...
aku rindu DJ arwah Din Beramboi..

Aku ni tatau pape.
Patut nmpk sepah dlm interview ngn mark adam yg viral tu.
Tertanya2 aku slot mn derang ni.

cer ambil azrul...bkn dia pernah jd dj? Lgpun tgk dia jd pengacara rtm Aktif5 pun oke...

Follow Us
pittjie replied at 1-12-2015 10:46 AM
boleh tak cari DJ yang betul2 kerja DJ? bukan main sauk pelakon la pelawak la letak kat konti. cukup ...

Stuju uols nie plawak bodoh jd dj..so bosannn..konsep plawak msia lbih kurang sma..sbb tu dj yg sbtulnye dj jgk yg besh..plawak bia kt pentas maharaja lawak..

bosan nya sinarfm skrg ni...tlg la kembali kna krill salleh n k engku

Letak Krill sorang pun ok je. Tak sakit telinga sbb takde dj jerit2 suara mcm halilintar membelah bumi dlm konti.

fire_place replied at 2-12-2015 02:04 PM
Aku suka sinar fm je kot.tu je radio aku dgr,hot fm dgn era xleh masuk.sinar sebab lagu retro bg aku ...

btol tu.. laen org selera laen2...
klu dah semua sama sape plak nak dengar stesen radio laen ni khenn....
bernama radio yang ku tak terbayang sape kelompok pendengar dia pon ade org dengar jugakk..

entah la.. aku dgr pagi2 ok je sepahtu..tp aku dgr sekejap je la smntra nk ke ofis. pada aku xde beza pon dgn sy ke.. sy ke pon bukan cerdik mana pon topik dorang. drama sgt kalau kutuk2 sepahtu sbb nk sy ke.

ok je sepahtu
sy ke dan keril pun on gak
patut solat dorang tukar lain waktu ke...so xde la drastik sgt dikeluarkan dr sinar fm

fatehana replied at 2-12-2015 11:19 AM
Sinar FM bermula 1.3.2004
ms mula2 dulu mmg igt DJ pagi adalah Rina dgn ZZ
lps tu tukar HO dgn R ...

Kuatnya ingatan ko... tapi memang betul la aku dengar sinar zaman dulu2 jer masa rina dgn zz...  lepas tu rina dgn ho.... masa ni sinar bagi aku memang best.... dua2 tu memang gandingan hebat... masa masuk sy boleh hadam lagi... tapi bila rina n ho takde, sy dgn ke, aku dah benti dengar sinar... tak sesuai ngan jiwa aku langsung...bingit merepek meraban...

sinar ni pakai sauk jek ke apa?

orang yang ada masalah sebutan dengan jelas tu tak payahlah diambil jadi DJ. boringlah sinar pagi sekarang, at least kekalkan Abg Jem dengan Krill pun okay - KE sorry, I x suka suara u yang bertempik tu.

aku kdg2 dgr radio.. alih2 siaran linda on jgk yg aku rasa best.. x ingt segmen apa tp waktu petang

sejak tak de Kril...dah tak follow Sinar PAgi...cam tak ceria pepagi nak gi keje.
dalam keter pun dah tak senyum sorang2 lagi dah..so sad

iols ok je dengar sinar lepas kak engku takde...sbb mcm aman pulak sepahtu handle pepagi..dorg xde berebut nak cakap sgt ..n byk dgr lagu ..

Lame dah tak dgr sinar..iol ok sy ke krill..bg iol menjadi wpon kak engku tu bingit.. sepahtu sori la..x minat.. skrg dgr best 104 dgn suria je pagi2.. era pon dah boring..dj asyik gelak buat lawak..tak informatif sgt dj2 astro..jadi dj lawak..

‘Biadap’ hentikan saya mengejut di Sinar FM, kata Raja Azura

KUALA LUMPUR, 23 Dis — Susah payahnya sebagai penyampai radio selama sedekad tidak dihargai apabila menerima notis tiga minggu sebelum ditamatkan kontrak, kata Raja Azura.

Raja Azura Tengku Ahmad Tajudin, 43, berkata notis singkat itu “biadap” kerana pengorbanannya menghibur pendengar sebagai penyampai Sinar FM perlu juga diambil kira.  

“Notis yang saya terima tiga minggu sebelum tarikh kontrak tamat. Bukan setahun atau dua tahun, saya dan dua rakan lagi sudah 10 tahun berkhidmat dengan stesen radio ini.

“Bagi saya tindakan itu sangat biadap. Saya bercakap secara umum, bukan sahaja kepada stesen radio tetapi juga syarikat lain yang menjadi majikan kepada pekerja.

“Setiap pekerja ada komitmen dan tanggungjawab masing-masing. Sebagai contoh, saya ibu tunggal yang perlu membesarkan anak.

“Bagaimana pula dengan mereka yang tiada sumber mata pencarian lain?” katanya kepada akhbar Harian Metro hari ini.

Pelakon dan pengacara itu berganding bersama pelawak Salih Yaacob dan Khairil Rashid dalam segmen Sinar Pagi di stesen radio itu dari jam 6 hingga 10 pagi setiap Isnin hingga Jumaat.

Segmen itu kini diambil alih oleh kumpulan lawak Sepahtu, manakala Salih ditukarkan ke segmen petang di stesen radio sama.

Khairil, seorang penyampai berpengalaman, kini menumpukan tenaganya di sebuah syarikat iklan radio.

Azura, atau biasa dipanggil Kak Engku, mendakwa pendengar-pendengar Sinar FM juga nyata terkilan dengan pertukaran itu.  

“Paling sukar adalah apabila terpaksa melepaskan pendengar setiap segmen yang saya kendalikan.

“Ramai meluahkan perasaan mereka di laman sosial saya. Kata mereka, selepas ketiadaan saya dan dua lagi rakan, mereka tidak lagi terhibur seperti dahulu,” beliau dilaporkan berkata.

Me kalau pagi suka dgr mix fm..ada jgk info yg dpt takde asik dgr lagu jer...

Kalau petang suka dgr radio ria fm..

Jadi DJ kne jadi yg berilmu & rajin membaca sikit.. Kalau takat sembang kosong dgn pasang lagu ulang2 mmg boring jer rasa...