CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: ThuLE

Kedai ditutup dari pandangan pelanggan

sya doakan tt dipermudahkan...ameen....

tekken replied at 24-3-2016 10:03 AM
kdg tak boleh pindah
mcm bisnes family saya tuh..
dah bila arwah ayah pencen..balik kg

yerk.. kadang2 bukan senang nak pindah..
Dengan equipment, brg yg super duper besar dan byk kan..

raihaneem replied at 25-3-2016 07:16 AM
sya doakan tt dipermudahkan...ameen....

tq. mudah mudahan..

mak sedara aku pernah kene dulu2, even rumah sebelah kedai dia pon nampak kedai tutup

so dia amalkan ayat seribu dinar, bukan takat gantung dlm kedai je tau

alhamdulillah sekarang da ok

ThuLE replied at 25-3-2016 08:45 AM
yerk.. kadang2 bukan senang nak pindah..
Dengan equipment, brg yg super duper besar dan byk kan.. ...

yup..tanah sendiri pulak tuh..
kan..tanah lain mmg ada..tp tu lah..
derang akan cuba lg dgn Pok ni..
harap2 semua ok nanti dgn izinNya

ArianPutra replied at 25-3-2016 06:12 AM
pulau apa tuh macam menarik

pulau tu area utara terengganu..
nak sampai ke kelantan dah

Follow Us
dekmieDandy replied at 25-3-2016 09:16 AM
mak sedara aku pernah kene dulu2, even rumah sebelah kedai dia pon nampak kedai tutup

so dia amal ...

akan diusulkan.. insya allah.

geram ngn org yg pendengki ni..klu sakit ati tgk org berjaya,cuba la usaha sendiri.xyah hantar jin bagai :

gusikuberdarah replied at 27-3-2016 04:51 AM
geram ngn org yg pendengki ni..klu sakit ati tgk org berjaya,cuba la usaha sendiri.xyah hantar jin b ...

dah la itu je periuk nasik family aku kan..
Mungkin juga Allah nak menguji keluarga aku kan.  Moga kami lebih dekat kpd-NYA.

pindah dah
mengamalkan rukyah dah
amalkan albaqarah n yasin pun udah (berterusan)

cuma nak usaha carik orang yang boleh pindahkan ehem2 tu (kalau ada) je belum ketemu yang sesuai..

inilah bangsa kita..asal tgk org lain berjaya mcm2 di buatnya....

Benda ni pernah jd kat family aku
Kebetulan restoran dorg bersebelahan ngn satu restoran siam ni.
Bukan nk kata, tp mmg kuat betul jin siam tu. Org mmg tak nmpk trus dh restoran fmly aku tu. Skrg lepas berubat n buat apa yg ptut, ada lah better skt.. Harap2 okay jelah kan

okey..my mom have a very similar case like this..

my mom dulu ada bukak kedai makan.
depan rumah je pon. jarak dalam 100m dari rumah.
mula2 tuh ok. sebab bukak pagi sampai noon je.
Alhamdulillah..
but, lama2 my mom perasan orang dah start tak datang.
lama2 sebab takmo rugi, she was forced to close it.

About couple of months then, ada sedara jauh datang melawat.
And first thing he said when he came was that, "kedai kau ni kena selindung nie''..
we all of coz la blur2.. tak paham.

katanya lagi ada orang tanam benda kat depan kedai.
dan kebetulan pulak, depan kedai tuh ada pokok kelapa gading.
sedara ni bagitau yang 'benda2' suka menumpang kat pokok kelapa gading... so, that 'thing' la yang sorokkan pandangan orang from her kedai..

kalau u all nak tau, depan rumah i, sepanjang jalan tuh memang ada banyak pokok kelapa gading..
semua arwah nenek yang tanam..
dan kebetulan pulak, time tuh memang kawasan depan rumah i tuh kawasan kemalangan maut..
accident jenis core2 plak tuh..kereta sampai terputus dua.. ngeri la..

so, dipendekkan cerita, according to him, benda tu menumpang dekat pokok kelapa gading depan kedai..
and also caused fatal accidents..

i kinda sceptic pasal ni..but, after my mom tebang semua pokok kelapa tuh, which has been couple of years now, takde dah fatal accident happened. and kedai makan tuh pun my mom dah tak kuasa nak bukak. tak larat nk uruskan.

tekken replied at 25-3-2016 10:13 AM
pulau tu area utara terengganu..
nak sampai ke kelantan dah

jeti pulau perhentian ke..
aku prnah dok kat satu hotel ni
hotel samudera klau x silap
xde org pun..huhu

dulu pun, aku selalu beli sarapan kt kedai makcik ni tepi jalan je. tp mslhnye aku kuar pagi kekdg mmg tak nampak gerai tu sbb gerai tu takde lampu

sy tgh mengalami nya skrg...

baru start buka kdi awl bln 2 aritu...jual cendol,abc n makanan ringan2..

mula2 bukak ritu mmg rmi org...yela...musim2 el nino nie,org mmg carik air jer la kan..bg sjuk tekak
tapi sy prasan start awl bln aritu mcm slow ckit n kdg xder org dtg lgsg..
biasa sy cuti ttp kdi ari selasa,tp 2 mgu lpas kdi ttp ari khmis sbb ada hal nk settle kan.
esk nya ari jumaat tu bukak kdi mcm biasa,pkerja ckp dia ada terhidu bau busuk.tp sy xder plak terhidu bau busuk tu..yg dorg beria2 ckp ad bau bsuk kat dpn kdi.carik2 mybe ad kucing berak ke kan,tp xder plak..so ktorg abaikan jela benda tu..niaga mcm biasa...dlm masa sama org mkin slow dtg...
dlm smgu tu ad jer benda xkena jdi..cendol 1 tong basi,xsmpi stgah ari da basi...buat cendol pki sukatan yg sama,tp x menjadi..sy plak makin rsa malas nk bukak kdi.

dlm msa sama tu ad org2 tnyr pkerja knapa kdi xbukak smlm,pdahal kdi bukak mcm biasa..
cendol bau busuk..

semalam cendol 1 tong basi...baru sorg yg beli,tgk2 santan da tengik..pasrah jela..

sblum bukak kdi nie ad sorg akk tu da warning awl2..dia ckp ko niaga sini kena jaga2...sini kawasan panas,rmi yg kuar msuk niaga cuma 2,3 ari jer pastu da ttp kdi

update:

since kes ni, now family buss dah berpindah.. no walk in customer dah just survive dgn existing customer, online/oncall customer.

but business today hard to sustain.. lain pulek cabaran nowdays.. 2023.

kena bwk mereka yg handal dlm ilmu perubatan islam kalo gini

Nak share juga pengalaman saya. Tapi bukan saya sebab owner kedai tapi sebagai customer. Saya order kambing golek dengan sorang owner ni, package semua sekali siap datang bakar kat rumah. Masa mula-mula sampai semua okay. Tapi bila dah nak masak kambing golek tu, tiba-tiba jadi bau busuk dan tak boleh di makan langsung. Kelam kabut kitaorang terpaksa gi beli daging lain kat pasar and ganti sebab ramai tetamu dah excited nak makan.

Owner tu minta maaf banyak kali dengan kitaorang. Lepas tu baru tahu, rupanya bisnes kambing golek kena tuju dek orang. Selalu jadi macam tu, masa sembelih dan masak semua elok tapi bila nak makan semua jadi busuk.

Kenapa lah ada orang macam ni. Tak fikir ke bukan setakat owner tu yang susah, tapi customer pun tersabit sekali. Habis majlis orang huru hara.

Aku penah share pengalaman aku kt porem ni dulu, ni aku reshare la sbb sesuai dgn tajuk

Misteri, Paranormal & Sakti
Warungku Disorok Hantu

annehudaLv.22
3-12-2018 09:09 AM
Moderator | Credits 73372   
Edited by annehuda at 3-12-2018 12:12 PM

Actually sis nk carik thread yg misteri warung tu, tapi tak jumpe. so sis buat la thread baru terus. hehehe
tp thread sis ni one-shot jah, memang sis takkan buat bersiri-siri atau hapdet sbb mmg kisah benar dan takde hapdet.

alkisahnye cenggini
Sis skrang ni alhamdulillah dpt transfer balik kampung. kampung sis ni memang dalam kebun kelapa la kirenye. sis ada sorg sedara, die ni adalah anak kepada sepupu arwah bapak sis. dah kawen, so sis panggil diorg ni Mr and Mrs M la. Mr and Mrs M ni ada la bukak warung kecik sebagai punca pendapatan sampingan diorg, selain daripada menguruskan kebun kt kampung. ala setakat warung kopi belah pagi, malamnye plak warung nasi goreng mee goreng mcm tu la. Mrs M ni masak memang sedap, tu meols akui lah. lokasi pun strategik, depan surau. so lepas orang balik surau tu leh la singgah warung theyols ni utk mengopi.

so nak dijadikan citer, satu malam tu meols n makcik meols saje la pegi warung Mr M ni, saja nk tapau nasi goreng kampung theyols yg sedap tu. so kitorg pun sembang-sembangla. terkuarla satu citer dr Mrs M.

Citer 1.
Satu malam tu, makcik meols, and anak dan laki sheols ni teringin nak makan kt warung Mr M. so diorg ni pun drivela bawak keter kancil buruk pegi warung Mr M. sekali tu, eh tutup. warung gelap gelita takde orang.
taaaaappppiiiiii sebenarnye, warung tu tak tutup pun. ade je orang tengah mengopi. Anak Mr M yg kecik baru tadika terperasan, 'Mak tu kan keter Nenek XXX (makcik meols)? kenapa die taknak singgah mak?'.  Yg Mrs M pun pegi la tengok, aah la, die nampak jelas keter kancil tu, mcm slow nk berenti, tapi zoom terus laju taknak singgah pun. Hon pun tak. Mrs M dalam hati dah pelik dan agak terguris la jugak, tapi sheols abaikan je

Citer 2
Warung Mr M ni pagi2 kan ada orang hantar roti bun. ala mcm roti sosej, roti piza tu la. 2-3 hari sekali hantar ke warung Mr M. tp tetiba 2-3 minggu ni langsung tak datang dah. one day, masa kt pasar, Mrs M ni terjumpala ngan akak buat roti bun. so sembang-sembangla membawang
'Akak kenapa dah lama tak datang hantar roti kt warung saya?'
'Eh M akak ingatkan kedai ko tu tutup dah. sebab akak datang hari-hari pkl 7 mcm biasa la nk letak roti. tengok kedai ko tak bukak pun?'
Mrs M pun speechless, tp still die husnozon akak tu sampai awal sangat kot.

Citer 3
Macam biasa la, Mr M pegi kedai.borong barang nk bukak warung. sempatla sembang-sembang ngan tuan kedai
'Eh M banyak ko belanja hari ni? nk kenduri ke?'
'Alah pakcik ni macam tak tau plak. saya kan bukak warung ni barang-barang untuk warung saya la'
'La bukak lagi ke M warung ko tu? aku dengar dah tutup dah sebab lama tak bukak'
'.........................'

Citer 4

eh meols terlupa plak citer lagi satu ni. pun hot gak
alkisahnye adik beradik abah meols balik kg. 4 keluarga la jugak
bapak Mr M ni boleh mengurut. jadi adik beradik ni pakatla nk gi berurut  dgn bapak Mr M
tapi sebab ramai jugak yg nk berurut tu, terpaksalah pegi 2 malam
malam pertama tu, adik beradik 4 org ni pakat la nk pegi kedai mengeteh kt kedai Mr M habis mengurut nanti
diorg habis mengurut lewat jugak, campur sembang-sembang lagi. dalam pukul 11malam la gitu
sekali tu tengok eh tutup pulak kedai Mr M
maybe sbb dah lewat kot, kedai tutup awal
(actually warung Mr M ni tutup ikut permintaan, kalau ada orang mengopi pkl 2-3 pagi pun diorg layankan je)

so malam kedua tu pegi mengurut lagi. sembang-sembangla ngan bapak Mr M, nk singgah warung semalam tp warungnye tutup.
so malam kedua ni diorg pun mintakla bapak Mr M ni pesan kt Mr M, jangan tutup warung dulu. sedara nak singgah
Mr M ni, malam tu tunggu punye la tunggu, eh tak datang-datang pun sedara ni? kata nak datang
so Mr M pun telefonnye bapaknye
'Bapak mana pegi diorg tu? tak habis ngurut lagi ke? dah pkl 11 malam ni?'
'Eh diorang dah lama dah balik. tak singgah ke?'
'takde pun. '
'takpe nanti bapak tolong tanyakan'

so si bapak pun tanyala sedara tu.sedare meols cakap, KEDAI TU TUTUP. memang 4 family 3 kereta tu lalu kedai tu, suma orang kata tutup. memula tu sedara-mara meols pun mcm membawang gak sesama sendiri, amendela M tu tak kasi kite dtg warung die ke, dah janji nk datang pun pegi tutup kedai.
padahal warung tu bukak je tunggu kedatangan diorang.

Actually macam-macam la jugak citernye pasal warung Mr M ni kene sorok. kesian pun hade gak ngan diorg. sbb diorg ni memang jujur, bukak warung pun bknnye pakai pelaris ke ape ke. apepun hasil dari sembang malam-malam tu, Mr and Mrs M pun setuju la nk carik jalan utk selesaikan hal ni.

Update : Mr dan Mrs M dah tak meniaga sgt dh. Diorg memilih utk jadikan gerai tu cuma keje sampingan je. Dah tak larat kot sbb katenye dh berubat pun benda sama jadik balik, wallahualam...

annehuda replied at 23-12-2023 12:24 PM
Aku penah share pengalaman aku kt porem ni dulu, ni aku reshare la sbb sesuai dgn tajuk

Misteri, Pa ...

Ajar dorang wat live feed bila bukak kedai cam Zul Yahya tu.  Dapat la buktikan yang kedai tu betul2 bukak.

12
Return to list New