CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: penjejak_awan

Sekolah Cina Malaysia semakin rasis! terbaru upah samseng halau cikgu melayu!

Close [Copy link]
cara kamu persoalkan SRJK, tak boleh ada guru yg fasih mandarin utk ajar BM dah tujuk kebod ...
cmf_herrhughie Post at 2-5-2012 15:09

pd pengamatan aku kamu yg lebih bodoh dan resis..
kamu yg cuba nak jarakkan hubungan antara kaum di malaysia nih..
kamu yg mengharapkan perpecahan dgn mengasingkan org cina dan melayu..
org resis mcm kamu mmg pikiran singkat ya amat..

org melayu di singapore hidup lebih mewah drp kamu..kamu hari2 claimed sendiri ada hak tapi ...
cmf_herrhughie Post at 2-5-2012 15:07

mana kamu tahu die takde duit nak p melancong
ingat org melayu sengkek sgt ke? kamu sendiri suka buat generalasasi.... hipokrit sungguh

org melayu di singapore hidup lebih mewah drp kamu..kamu hari2 claimed sendiri ada hak tapi ...
cmf_herrhughie Post at 2-5-2012 15:07

mewah? sehingga datang minta kerja dan merempat kat malaysia? walau bukan semua
aku ada lah sedara yg kawin dgn rakyat singapore ni, tapi bukan cina
dia ni dah lama  cari makan kat johor, pastu bukak bisnes, tak jalan. kawin ngan sedara aku , ikut bini balik kampong. bukak bisnes lagi, tak jalan. dengarnya dah balik semula kat singapore, kerja kat hotel katanya. mewah lah sangatttttttttttt. jadi kuli gak

tak yah nak kelentong aku lah weh

kamu yg cuba nak jarakkan hubungan antara kau ...
antagenaiz Post at 2-5-2012 15:12

tepat skali....

Kenapa takde orang mahu layan persoalan moral saya?
gogo2 Post at 2-5-2012 15:08

ok aku layan ko jap..sebenarnya orang melayu + jawa+minang+bugis+kerinchi+banjar+mandahiling takdelah mengnggap bangsa lain sebagai menumpang...bg aku..tuhan ciptakan semua manusia sama...hidup mesti bersatu padu,takda rasis,aman damai..
malaysia ni ibarat pertembungan 3 budaya dunia iaitu nusantara,china dan india..

bab ketuanan tu sebenarnya base on political ideology la...\

yang penting kita bersatu padu...

Ko nih. Cubalah cakap elok2 sikit. Org Cina dan India nie dah lama dah jadi warganegara, d ...
Muntz Post at 2-5-2012 15:12

heran muntz... dok msia tp tak tahu berbahasa melayu.... bergaul dgn kelompok mereka shj....

Follow Us
mcm mana malaysian hanya boleh melayu saja jadi tuan?
kamu semua ni dah terlampau sombong ...
cmf_herrhughie Post at 2-5-2012 15:06

sorry, umno2 aku tak main erkkk

ingat org melayu sengkek sgt ke? kamu sendiri ...
dino Post at 2-5-2012 15:13

gif me 10
aku bulan jun ni nak p medan, indo. lalalallalala...

ingat org melayu sengkek sgt ke? kamu sendiri ...
dino Post at 2-5-2012 15:13

cukup...hanya bila pi sana melancong keluh kena bayar X2.4 ma...

kamu yg cuba nak jarakkan hubungan antara kau ...
antagenaiz Post at 2-5-2012 15:12

malaysian sejak dilahirkan dah dipecahkan antara bumi / non bumi...kamu sokong policies2 yg berdasarkan kaum lagi...tapi ada hati nak cakap perpaduan...

agak agak kalo  lupuskan  Bumi status and all kind of ketuanan . diorang nak hapus tak sekolah vinekular ni.

ok aku layan ko jap..sebenarnya orang melayu + jawa+minang+bugis+kerinchi+banjar+mandahilin ...
the_killer Post at 2-5-2012 15:14

tq

salah satu cara untuk kita memahami kaum lain adalah kita kena saling bercampur ngan kaum lain..cari kawan dari kaum lain...belajar cikit2 bahasanye...contoh..kita melayu kawan ngan cina..sikit sebanyak kita tau bahasa cina..tak kisahla dia cina suku apa pun...

orang cina lak bergaul dengan etnik2 lain..india,melayu,peribumi sabah dan sarawak..dari situ kita leh bertukar2 fikiran,pendapat,

masalah komunikasi di antara kaum di malaysia ni masih kurang..bahkan melayu ngan melayu pun kadang2 bergaduh,,,contoh melayu kelantan ngan melayu lain...

harap kita semua bersatu padu ...bab2 sensitif mcm bangsa dan agama tu kalo bleh jgnlah sentuh..

Ko nih. Cubalah cakap elok2 sikit. Org Cina dan India nie dah lama dah jadi warganegara, d ...
Muntz Post at 2-5-2012 15:12

terbaik!

heran muntz... dok msia tp tak tahu berbahasa melayu.... bergaul dgn kelompok mereka shj....
dino Post at 2-5-2012 15:16

tadika cina, srjk cina, smrk cina, bila masa nak cakap Melayu, sebab tu bila ckp melayu, INDIA jaga toilet lagi power..duduk Malaysia, ngaku citizen Malaysia tapi cakap Melayu, lintang pukang.

gif me 10
aku bulan jun ni nak p medan, indo. lalalallalala...
sitihawa Post at 2-5-2012 15:19

nanti kata medan tu murah je...

nanti kata medan tu murah je...
dino Post at 2-5-2012 15:23

pegi medan bukan kita kena belajo cakap minang ka?

kita kan satu mesia...berbaik2 la...jgn gadoh2...nanti bvila gaudh kaum...yang melalak nak gaduh dalm cari forum ni la yang hilang dulu..dammm.....kucem suka keamanan...pis no wor

kawan aku ngajar sejarah kat sekolah cina... sekali students dia marah cakap, "cikgu mengajar sekolah cina, mengajar pon kena dalam bahasa cina."

kawan aku jawab, "awak duduk negara malaysia kan? belajar sejarah malaysia kan, kena la dalam bahasa melayu. kalau duduk negara china, belajar sejarah china, takpelah dalam bahasa cina."

esoknye, kawan2 sekerja kawan aku cakap hati2 sket, budak yang dia sound tu anak along. silap2 tayar keta kena toreh..
huhuu.. takot lak aku deng
inmaroon Post at 2-5-2012 10:12

Mmg celaka.

Masalahnya sekolahcina nih, guru besar takut pada PIBG Semua cakap PIBG kena ikut. Ada satu kes, mak bapakserang cikgu, kat bilik gru sbb anak diroang tak buleh jawab soklan peksa. Ada ke gitu? Dah anakbodo makan babi tiap2 hari, cikgu punya soklan kena blame. Lepas tuh mana bulehdepa nih masuk sekolah time sekolah , masuk blik guru pulak tuh, itu dah kitamengganggu penjawat awam melaksanakan tugas
cikgu report pada kementerian pendidikan,bukannya PIBG. Elokknya, SEMUA SRKJC nih depa deport ke Pulau Babi or PulauTikus kat Selangor th. Tanak sangat campur org. racist nak mampos. Ini mcm nakbg kongsi kuasa? PTUI . Patut la republic rakyat cina punya hukuman padapesalah mereka brutal.

sek jenis kebangsaan inilah punca segala rasis,drp kecik mereka telah di asing mengikut kaum masing2