CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: yellow belmont

:: - 2003: KOREAN DRAMA @ NTV7 - ::

The Love Letter tu filem lakonan Miho Nakayama & Etsushi Toyokawa (Tell Me That You Love Me). Filem lama tahun 1996, kalau tak silaplah. Kena check info dulu.  Anyway, filem ni bagus....cara olahan nya menarik sungguh, tak disangka-sangka dan juga menang award antarabangsa. Cubalah tengok, kalau dapat. Kenapalah tv Malaysia tak tayangkan filem Jepun sekali-sekala. Barulah ada variasi.

Yelah, manalah mbhcsf ni. Entah-entah tak jumpa board ni ke apa?

Originally posted by katt at 2003-5-14 12:59 AM:
The Love Letter tu filem lakonan Miho Nakayama & Etsushi Toyokawa (Tell Me That You Love Me). Filem lama tahun 1996, kalau tak silaplah. Kena check info dulu.  Anyway, filem ni b ...

so desu ka...

erm..actually RTM penah gak tayangkan filem Jepun...aku penah tgk 2 kali pd waktu petang..TV1 rasanya..sekitar 2001-2002...kemudian penah sekali tu aku krg pasti samada filem tu produksi Jepun atau barat tapi mmg mengisahkan ttg Jepun & castnya terdiri drpd Japanese serta berbahasa Jepun...aku tgk kat TV2 tayangan larut malam...

ntah2 makcik tu tgh tekun beraerobik..sampai takder masa..hohoho

[ Last edited by yellow belmont on 14-5-2003 at 01:11 AM ]

Betul tu...RTM ada juga tayangkan filem Jepun tahun 2001-02 dulu, di TV1 pukul 4 kalau tak silap. Ingat lagi tajuknya, A Class to Remember. Mengisahkan pengalaman suka-duka seorang guru kelas malam & anak-anak muridnya. Sedih filem ni terutamanya part seorang pelajar lelaki yang dah berumur tapi semangatnya nak belajar membaca tak pernah luntur. Tapi akhirnya....

Mungkin, yellow belmont pun tengok cerita ni juga? So far, sempat tengok 1 filem tu je, yang tengah malam punya memang tak tengok. Bukan slot Teater Asia ke tu yang sekarang ni kebanyakannya filem Filipina saja?

[ Last edited by katt on 14-5-2003 at 01:51 AM ]

ruru makin cumil.... btol tu....

aha katt...tajuknya A Class To Remember ek...itulah salah 1 filem Jepun yg aku tgk dulu tu...ingat lagi ko yer..heheh..sebuah lagi filem kat TV1 tu rasanya kira love story..sementara yg kat TV2 tu plak mengenai keadaan selepas Jepun kalah perang...

a ah..skang nie slot tu banyak siar citer dr Filipina..dr Thailand pun banyak..

something about Ru Ru...bg aku...lbh ngam dikatakan semakin cantik...

sejak Isnin minggu nie...banyak dah yg berubah ngan citer nie..
Ru Ru dah jadi Lulu..
Siao Ke dah jadi Xiao Ke..
Ah Dong dah jadi Ah Tung..
ntah apa lagi yg dah berubah...

Lee Dong masih lagi tak stick dgn spec...Da Chu la plak yg asik pakai spec...apa pasal nie?...adakah sebarang penjelasan...atau mmg inilah yg dikatakan ketidakrelevanan...menjadi 1 kecacatan pd sesebuah cerita...

about Jiang Min & Ru Ru...ada scene yg aku terlepas..episod ari Isnin tu seingat aku...babak Ru Ru melepaskan geram pd karyanya sendiri & then cakap kat Jiang Min "ikut aku pegi 1 tempat"...hinggalah...pd scene Jiang Min cakap kat Ru Ru..."sia2 saja aku bimbangkan kau"...apa yg berlaku antara kedua-dua dialog tu?...ke mana Ru Ru bawa Jiang Min?...apa yg berlaku?...ada sesiapa blh tolong citerkan?

[ Last edited by yellow belmont on 14-5-2003 at 10:15 AM ]

about Jiang Min & Ru Ru...ada scene yg aku terlepas..episod ari Isnin tu seingat aku...babak Ru Ru melepaskan geram pd karyanya sendiri & then cakap kat Jiang Min "ikut aku pegi 1 tempat"...hinggalah...pd scene Jiang Min cakap kat Ru Ru..."sia2 saja aku bimbangkan kau"...apa yg berlaku antara kedua-dua dialog tu?...ke mana Ru Ru bawa Jiang Min?...apa yg berlaku?...ada sesiapa blh tolong citerkan?

Jiang Min cakap begitu pada Ru Ru sebab dia ingat Ru Ru merajuk.

Ru Ru bawa Jiang Min ke satu kawasan perumahan mewah. Sebenarnya Ru Ru nak pergi ambil barang dari rumah dia. Lepas tu mereka bersembang dan Jiang Min beritahu dia teringin nak beli lensa kamera yang mahal tapi dia belum cukup duit.

Jadi Ru Ru pun offer pinjamkan duit pada Jiang Min beli lensa kamera tu, tapi  Jiang Min jawab ~  orang yang tak pernah hidup miskin tak layak nak mengkritik orang lain. Juga Jiang Min minta Ru Ru memahami perasaan dia (Jiang Min) & Cheng Xuen terutamanya bila dia cakap yang dia berkemampuan dari segi kewangan. Ru Ru pun marah dan kata bagaimana dengan perasaan dia sendiri yang terpaksa berpindah secara senyap-senyap tanpa pengetahuan keluarga? IMO, itulah perkara yang membuat Ru Ru tinggalkan Jiang Min dengan marah sampai Jiang Min ingat dia merajuk. Tapi Ru Ru ok je.

Btw, harap tak ada orang terkeliru dengan link lagu Sugar tu. Masa edit posting, saya delete tajuknya. Maybe ada orang ingat itu lagu Ad Madness pula padahal ost Invitation. Sorry...

Follow Us
TQ very much katt...;)

hello buddies

salam to all.....

it's me...back ..again....

ok....

tom cat is a kucing laki laaa..( kalau female cat kite panggil tabby cat)

monsieur...you're teasing me yerrrr....

i tak boleh login ye..sampai nangis.. i did.. I cried for 48 hours....betul....taktipu...this is the new version of cari forum is it????kan I dah cakapwindows I version dinosaur...sob..sob..:cry::cry::cry::cry::cry:

yu zhai tu fullof enigma is it???? like his specs though...

macam mane nak bace private message aaa???tak tahu ..dah.....

welcome back makcik..

ohh...tak leh log in ek...patutlah sepi jer...ingatkan ko outstation ker aper..

full of enigma?...

oic..tom cat tu kucing jantan yer..ingatkan salah 1 watak kartun..hohoh

private msg yg lepas2 semua dah hilang...sob sob

Welcome back mbhcsf....it's been kinda quiet without you. And yellow belmont pun tak ada orang yang dia nak tease :bg:.

Memang tension kalau tak dapat log in, I can understand your frustration.

Btw, the tom cat comparison is really cute.

hehe...aku nie suka sgt mempersenda mbhcsf ker?..

ermm...Da Chu pun dah jadi Da Zu..isk isk isk...pasal rambut dia tu...aku lbh suka rambut lama dia yg diikat tu...nampak lbh sesuai ngan karekter dia yg gila2 happy go lucky tu...

antara scene favourite aku ari nie masa si Da Chu muncul sambil diiringi muzik latar Can't Get My Eyes Off You tu...thrill tul masa tu...mostly becoz of the song..

[ Last edited by yellow belmont on 14-5-2003 at 10:38 PM ]

salam..as usual i'm off to aerobic on wednesday..
ape dah jadi dengan the new  kid on the block..( yu zhai) ...oh yaa..siapa cakap jiang min makin lame makin pandai...matang in terms of emotion may be..but..the utterly gorgeous still professional, dan he..he ..dia i rase dah ade rival kan..archenemy..yu zhia... well ..sejak jiang min mimpi a la hindustani movie nie..where 's ai ling..could presume that she's well..well ..off to italy...?

lagi satu chong xuen yg dibenci..dia ni suka sapa? i nampak dong lee..ahem..ahem.. tak pun layan sangat die.........i think dia dah masak sangat dah perangai  chomg xuen nie...soo..lantak pilah hang...

ok..have a nice day...

korang.. i tengah mencari my dearest secretary.. madamoseille Takki Anikki...where is she...missing in action nie...kena potong imaginary  salary nie...

kepada makhluk nak teasing tu... tau lah chek..tak upaya nak kata pa lah ..( org kedah cakap)....hopeless case..le..

Hi mbhcsf....

Takki_Aniki balik kampung cuti panjang ni. Should be back with us sometime soon, wah....everybody's missing her! Harap dia tak ada problem to log in.

With Ai Ling gone away to Italy.....here come Yu Zai, kinda a mysterious guy dia ni. At least tambah satu lagi competitor in the group.

Takki_Aniki This user has been deleted
Hello everybody!!! Wahhh, I'm missing this board terribly! Bila balik umah je n log in, agak terkejut la tgk forum dah di'face-lift. Aper pun, harap sume org sihat... ;) So, dah jumpe ke lagu ending yg slow sikit tu?

mbhcsf, uiks? Jgn ler potong 'salary' saye. Kan saye dah bgtau awal

Takki_Aniki This user has been deleted
Sape

Episod 20 ~ 15/5/03

Cheng Xuen sibuk mencari kerja sambilan & tinggal seorang sebab Ru Ru pergi membuat persiapan untuk pamerannya selama 2 bulan.  Jiang Min nampak jelas risaukan Cheng Xuen sampai dia belikan makanan untuk Cheng Xuen. * Petunjuk lagi ~ memang Jiang Min masih menaruh hati pada Cheng Xuen.

At the same time, Cikgu Kim suruh Cheng Xuen buat semula laporan iklan kopi sebab storyboard nya tak kreatif. Laporan tu Yu Fang sampaikan pada Lee Dong. Jadi sebab kesiankan Cheng Xuen yang sibuk dengan  kerja sambilan, Lee Dong & Jiang Min pun berpakat buatkan laporan tu semula tanpa pengetahuan Cheng Xuen. Hmm, ada Kodak moments antara Lee Dong & Jiang Min masa mereka buat iklan kopi tu....so cute.

And bila Cheng Xuen tahu pasal ni, of courselah dia marah. Yang jadi sasarannya ialah Lee Dong, katanya dia kecewa yang Lee Dong macam masih tak faham sikapnya (Cheng Xuen). Walaupun susah, Cheng Xuen tak mahu terus-menerus ditolong sebab dia takut tak tahu prestasi sendiri dan tak dapat berdikari nanti. And then, there’s a matter of pride juga. Walaupun Lee Dong & Jiang Min tak sepatutnya tolong Cheng Xuen begitu tapi dia bertuah sebab 2 good guys are always thinking of her.

Da Chu & Chi Hung pula cuba menceriakan Siao Ke yang gagal temuduga pelatih syarikat komik 10 kali. Nampak macam Chi Hung ni suka pada Siao Ke?  Dia tersentuh  hati bila tengok krayon Siao Ke yang dah pendek sebab asyik melukis komik sampai dia belikan krayon baru just for Siao Ke. Another Kodak moment.....

About Yu Zai pula, tak sangka yang dia sanggup upah orang lain buatkan laporan untuk dia sebab dia tak mahu buang masa menulis laporan.  Dia tampal iklan kerja dan Cheng Xuen berminat untuk buat. Bila Jiang Min tahu, dia marah Yu Zai dan suruh Yu Zai fikir kenapalah dia masih terasa tersisih dalam group mereka.

salam to all...

hi Katt dearie...thanks a zillion...wow dah jadi millionairess lah ye..but then bless you again...
ok welcome aborad takki...so ade org ...boleh teasing you pulak...

tentang yg bertanya " aaa boleh login pulak tu..well if i were to tell you...then i must you know.....kill you...well what to say i 'm such an addict to this forum....well ....really..if you must know...

kepada makhluk nak teasing tu... tau lah chek..tak upaya nak kata pa lah ..( org kedah cakap)....hopeless case..le..

minum ayaq banyak2 yer..

[ Last edited by yellow belmont on 16-5-2003 at 04:37 PM ]

[quote]mbhcsf, uiks? Jgn ler potong 'salary' saye. Kan saye dah bgtau awal

thanks for the story katt...actually aku pun terlepas 40 minit pertama semalam & 30 minit pertama semalam dulu...sob sob T_T