CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: muaythaiko

surah ar rahman

OK kita balik kepada cerita air mani. senario pertama ialah muslim taknak except ayat 7 mencer ...
muaythaiko Post at 19-1-2011 22:59

ada masa bacalah...... tak rugi pung........

http://www.call-to-monotheism.com/rebuttal_to_sam_shamoun_on_semen_production_in_the_noble_quran__by_dr__munir_munshey

Post Last Edit by aLieNzDaToR at 20-1-2011 07:40

Petikan yg dipetik dari link yg diberi oleh Acong.

In fact, if the Quran had said that the semen is produced in the abdomen, ("between the ribcage and the spine"), and not the testicles, it would still be accurate. At least 95 to 98% accurate! Only 2-5% of the semen is contributed by the testicles. The rest is produced in the glands located in the pelvic cavity.

But the Quran does not say where the semen is produced, because the Quran is not 98% accurate. It is 100% ACCURATE!

Reply 233# muaythaiko

ko xbleh la nak salahkan islam bila berlakunya sesuatu yg tak elok. Kena salahkan penganutnya sendiri. Contoh aku bg, ko buat kereta. Ko siap buat manual kereta tu sendiri. Dalam manual tu sendiri ko highlight besar2 yang keta ko buat tu, kena isi minyak petrol.

Pastu nak dijadikan cerita, aku beli kereta ko. Pastu aku baca manual kereta ko buat tu. Tapi aku malas nak isi minyak petrol sebab kerajaan asek buat pelarasan subsidi je atau dalam erti kata yg mudah, asyik naikkan harga minyak. Pastu aku pon isi la air paip. Kejap je aku pakai kete yg aku beli dari ko tu, terus rosak.

Pointnya kat sini, adil tak kalo aku salahkan ko pembuat kereta tu? aku baru beli. baru pakai tp dah rosak? adil gak ke aku salahkan manual yg ko buat tu? hampeh tak adil.

Reply 243# manap77

mudah saja jawapan. Sbb org islam tak mengamalkan cara islam seratus peratus. Cth mana kita bleh tgk orang islam mengamalkan islam seratus peratus? Zaman Nabi Muhammad s.a.w dan para sahabat! Bukalah buku sejarah mengenai zaman kegemilangan islam. Kehidupan manusia di era akhir zaman nie...kehidupan yang bersandarkan falsafah pemikiran manusia semata-mata.banyak bergantung pada akal logik dan emosi perasaan semata-mata.perundangan dan segala yang mencorakkan kehidupan adalah bertujuankan nafsu.

Lagipon kita xperlu hairan tentang terjadinya benda ni. Bnyk hadis2 yg menerangkan perkara2 yg akan berlaku ketika akhir zaman. Cthnya:

Daripada Abu Hurairah r.a. berkata: Rasulullah s.a.w. bersabda: "Akan timbul di akhir zaman orang-orang yang mencari keuntungan dunia dengan menjual agama. Mereka menunjukkan kepada orang lain pakaian yang dibuat daripada kulit kambing (berpura-pura zuhud dari dunia) untuk mendapat simpati orang ramai, dan percakapan mereka lebih manis daripada gula. Padahal hati mereka adalah hati serigala (mempunyai tujuan-tujuan yang jahat). Allah s.w.t. berfirman kepada mereka: "Apakah kamu tertipu dengan kelembutan Ku?, Ataukah kamu terlampau berani berbohong kepada Ku?. Demi kebesaran Ku, Aku bersumpah akan menurunkan suatu fitnah yang akan terjadi di kalangan mereka sendiri, sehingga orang yang alim ( cendikiawan ) pun akan menjadi bingung (dengan sebab fitnah itu)";- (Riwayat Tirmidzi).

Dari Ibnu Abbas r.a. berkata, bahawa Rasulullah s.a.w. bersabda: “Kelak akan datang di akhir zaman segolongan manusia, di mana wajah-wajah mereka adalah wajah manusia, namun hati mereka adalah hati syaitan; seperti serigala-serigala yang buas, tidak ada sedikit pun di hati mereka belas kasihan. Mereka gemar menumpahkan darah dan tidak pernah berhenti dari melakukan kekejian. Apabila kamu mengikuti mereka, maka mereka akan memperdaya kamu. Akan tetapi apabila kamu menghindar dari mereka, maka mereka akan mencela kamu. Apabila berbicara dengan kamu, maka mereka akan membohongi kamu.Dan apabila kamu memberinya kepercayaan, maka mereka akan mengkhianati kepercayaan yang kamu berikan. Anak kecil mereka bodoh, pemuda mereka licik, sementara yang tua tidak menyuruh berbuat baik dan melarang yang mungkar. Mereka itu sentiasa membanggakan diri dalam kehinaan. Dan meminta apa yang ada pada mereka bererti kesusahan. Orang yang sopan-santun di tengah mereka adalah sesat, dan orang yang menyuruh kepada perbuatan ma’ruf malah menjadi tertuduh, orang beriman di kalangan mereka adalah lemah, sedangkan orang fasik menjadi mulia. Sunnah di tengah mereka menjadi bidaah, sedangkan bidaah itu sendiri adalah sunnah. Maka ketika itulah mereka dikuasai oleh orang-orang paling jahat di antara mereka. Sedangkan orang pilihan apabila ia menyeru, pasti tidak akan dihiraukan.”;- (Riwayat Thabrani).

Reply  manap77

Dari Ibnu Abbas r.a. berkata, bahawa Rasulullah s.a.w. bersabda: “Kelak akan datang di akhir zaman segolongan manusia, di mana wajah-wajah mereka adalah wajah manusia, namun hati mereka adalah hati syaitan; seperti serigala-serigala yang buas, tidak ada sedikit pun di hati mereka belas kasihan. Mereka gemar menumpahkan darah dan tidak pernah berhenti dari melakukan kekejian. Apabila kamu mengikuti mereka, maka mereka akan memperdaya kamu. Akan tetapi apabila kamu menghindar dari mereka, maka mereka akan mencela kamu. Apabila berbicara dengan kamu, maka mereka akan membohongi kamu.Dan apabila kamu memberinya kepercayaan, maka mereka akan mengkhianati kepercayaan yang kamu berikan. Anak kecil mereka bodoh, pemuda mereka licik, sementara yang tua tidak menyuruh berbuat baik dan melarang yang mungkar. Mereka itu sentiasa membanggakan diri dalam kehinaan. Dan meminta apa yang ada pada mereka bererti kesusahan. Orang yang sopan-santun di tengah mereka adalah sesat, dan orang yang menyuruh kepada perbuatan ma’ruf malah menjadi tertuduh, orang beriman di kalangan mereka adalah lemah, sedangkan orang fasik menjadi mulia. Sunnah di tengah mereka menjadi bidaah, sedangkan bidaah itu sendiri adalah sunnah. Maka ketika itulah mereka dikuasai oleh orang-orang paling jahat di antara mereka. Sedangkan orang pilihan apabila ia menyeru, pasti tidak akan dihiraukan.”;- (Riwayat Thabrani).
aLieNzDaToR Post at 20-1-2011 08:44

menarik hadith ni. aku perlukan tafsiran yg jelas ttg hadith ni siapa golongan tersebut. adakah majoriti umat islam macam tu?

apa maksud yg sopan santun tu sesat? <<<menunjukkan orang bukan Islam lebih jujur dan tinggi nilai kemanusian berbanding org islam?

apa maksud yg menyuruh maaruf tu jadi tertuduh?<<menunjukkan org2 mcm ustad,ulama dan org2 agama yg ajak org ttg agama tp diri sendiri kantoi kena tangkap khalwat, berzina, mencuri,merasuah dan sebagainya?

siapa pulak org pilihan tu?

kalau orang islam zaman sekarang ni ramai yg jahat dan sebenarnya syaitan menurut hadith nabi tu, jadi siapa sebenarnya yang betul2 dikatakan islam pada dunia akhir zaman ni? aku tengok yg perjuangkan agama hampir semuanya tak boleh pakai. dari org sekeliling, tgk dalam negara kita sendiri, tgk peringkat antarabangsa, peringkat dunia islam, semua tu kalau kita telus betul2 dan tak bias, nampak ada je tak kena pada diri org2 yg perjuangkan islam tu. habis siapa yg betul2 dipilih oleh Allah macam tu?

Reply 258# aLieNzDaToR

contoh negara yg mengamalkan islam 100% ialah saudi arabia. berjayakah negara itu???
adakah sepanjang zaman bermula dari zaman nabi saw dulu sampai sekarang saudi arabia pernah menjadi pioneer atau menjadi kuasa dunia yg berjaya????

Follow Us
Dari Ibnu Abbas r.a. berkata, bahawa Rasulullah s.a.w. bersabda: “Kelak akan datang di akhir zaman segolongan manusia, di mana wajah-wajah mereka adalah wajah manusia, namun hati mereka adalah hati syaitan; seperti serigala-serigala yang buas, tidak ada sedikit pun di hati mereka belas kasihan. Mereka gemar menumpahkan darah dan tidak pernah berhenti dari melakukan kekejian. Apabila kamu mengikuti mereka, maka mereka akan memperdaya kamu. Akan tetapi apabila kamu menghindar dari mereka, maka mereka akan mencela kamu. Apabila berbicara dengan kamu, maka mereka akan membohongi kamu.Dan apabila kamu memberinya kepercayaan, maka mereka akan mengkhianati kepercayaan yang kamu berikan. Anak kecil mereka bodoh, pemuda mereka licik, sementara yang tua tidak menyuruh berbuat baik dan melarang yang mungkar. Mereka itu sentiasa membanggakan diri dalam kehinaan. Dan meminta apa yang ada pada mereka bererti kesusahan. Orang yang sopan-santun di tengah mereka adalah sesat, dan orang yang menyuruh kepada perbuatan ma’ruf malah menjadi tertuduh, orang beriman di kalangan mereka adalah lemah, sedangkan orang fasik menjadi mulia. Sunnah di tengah mereka menjadi bidaah, sedangkan bidaah itu sendiri adalah sunnah. Maka ketika itulah mereka dikuasai oleh orang-orang paling jahat di antara mereka. Sedangkan orang pilihan apabila ia menyeru, pasti tidak akan dihiraukan.”;- (Riwayat Thabrani)

macam cakap pasal muslim ajer...

gemar menumpahkan darah- muslim terrorist.

Aku bagi lagi satu cth. Hg lapaq mee goreng. Hg pon singgah kat satu kedai ni n order mee goreng. Pa ...
aLieNzDaToR Post at 20-1-2011 00:52

aku paham maksud ko. maksud ko jgn terlebih berpikir.bagi aku ianya samalah dgn menerima islam dgn blind faith. itulah apa yg berlaku dlm malaysia harini. semua kita ni dulu menerima islam dgn blind faith tanpa berfikir. a religion that force people to believe in its holy scripture based on threat and prohibit people from thinking and question anything. just accept it or you will burn in hell. a religion that is so absurd ridiculous and irrelevent that islam itself never being accepted in any thinking society in the west. a land where inventor, scientist, lawmaker and the world best brain live.

islam only flourished and being accepted in a country where people live in poverty, lack of knowledge and doesnt receive proper education.

Reply 255# Acong

sebelum aku tulis semua ni aku dah kaji habis2 dah.
and kalo ikut tafsiran tu air mani datang drpd antara backbone dgn tulang rusuk. organ seks apa yg terletak diantara tulang belakang dan tulang rusuk???

ada ke???

kalau  terletak diantara abdomen dan tulang belakang tu masuk akal le jugak

Reply 262# muaythaiko

Cth yg aku bg tu ada 2 golongan. Org2 awam kebanykkn adalah dari golongan pertama. Tp ko nak jd golongan org yg ke2, boleh. Tp ko kena rajin la selidik tentang semua tu kalau btol2 nak kepastian. Stahu aku, ilmu2 utk ibadat, adalah fardhu ain. Wajib utk umah islam pelajari. Tp kalo tentang ilmu tafsir apa tu, tu da termasuk fardhu kifayah. Kalau ada org yg da tahu ilmu tu, terlepas tanggungjawab aku dgn org2 awam yg lain utk belajar ilmu tu. Dan menjd wajib plak utk aku belajar ilmu yg aku study.

Cthnya ko seorang yg pakar dalam bidang undang2. Tp ko ingin belajar bidang komputer. Adakah memadai utk ko hanya belajar dari buku? Kalo ko konpius dalam permasalahan komputer, bknkah jln terbaik utk ko, cari org yg pakar komputer utk tanya kemusykilan ko tu?

Aku xnafikan mmg ramai yg cuma terima bulat2 apa yg ustaz2 atau ustazah2 ajar time kat skolah atau ceramah2 tanpa cari dalil dan bukti sendiri. Kalau dapat cari, mmg lagi bagus. Tp perlu bertanya kepada yg ahlinya. Tp xleh gak nak salahkan org yg terima bulat2 mcm aku sbb aku terlepas dari tanggungjawab utk tau benda tu. Yg paling penting, aku percaya da cukup sebab benda tu termasuk dalam rukun iman.

Ko ada semangat yg bagus utk nak cari bukti tu sume. Tp ko terpaksa la bersusah2 utk cari n belajar sume tu. Nak menuntut ilmu, mana ada yg mudah. Tp ko jgn salah ISLAM plak yg susah. Ko jgn silap tu.

Reply 263# muaythaiko

The semen contains many things.
Between 95 to 98% of it consists of fructose, prostaglandin hormones,
metal and salt ions, lipids, steroid hormones, enzymes, basic amines, and amino acids.
All those are produced from the glands located in abdomen.
Between 2 to 5% of it consists of the sperms produced in the testicles.

Reply 265# aLieNzDaToR

first off. takkan tuhan nak berceritakan ttg proses penciptaan manusia, tapi menyebut berkenaan dgn spermless air mani, boleh jadi manusia ke kalo air mani takde sperm???

second. the quran still wrong about the location of sperm production in our body.

Reply 264# aLieNzDaToR

ko ingat selama 28 tahun aku hidup di mesia ni aku tak pernah belajar agama dgn guru ke???

Reply 225# muaythaiko

kebenaran al quran terbukti pebendanya kalo batu terapung yg sepatutnya terapung tapi tak terapung ponnnn.

ni le org kapir yg cube nak merubah cerita.. ayat dari Al Quran....mane kamu dapat cerite yg batu terapung ni?setau teman xade plak diceritakan dalam Al Quran',memang le...mike ni teman rasa paderi cube nak memecah belahkan org islam,cube nak memesongkan akidah org islam...tapi sebenornya mike ni xcukup akai lagi...berhujah mcm org terencat akai!..
dah nyata dalam Al Quran semua sikap & sipat2 kapior mike ni memang dah terbukti dinyatakan dlm Al Quran;

Dan orang-orang kafir yang mendustakan ayat-ayat keterangan kami, mereka itu ialah ahli neraka, mereka kekal di dalamnya. (Al-Baqarah 2:39)

Dan sesungguhnya Kami telah menurunkan kepadamu (wahai Muhammad) ayat-ayat keterangan yang jelas nyata (Al-Quran), dan tidak ada yang akan mengingkarinya melainkan orang-orang yang fasik. (Al-Baqarah 2:99)

Reply 267# muaythaiko

ko ingat selama 28 tahun aku hidup di mesia ni aku tak pernah belajar agama dgn guru ke???

yele!berguru dengan paderi...mcm tule jadinya...sesat sampai semua benda nak disondoi..

Reply 268# fathan

tak pernah dengar ke cerita pasal batu terapung tu??? aduhhh kesian
http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=459141&highlight=batu%2Bterapung

tapi itu photoshop punyalah. batu yg sebenar tidak terapung pon. ianya disokong oleh tiang batu. jadi takde sape boleh buktikan yg ianya betul2 terapung.
dan jgn kaitkan aku dgn agama lain. takde plak aku suruh ko pegi masuk kristian atau hindu etc

Reply 269# fathan

standard reply drpd muslim. kalo takleh jawab argument aku dia akan masuk bab personal

contoh negara yg mengamalkan islam 100% ialah saudi arabia. berjayakah negara itu???
adakah sepanjang zaman bermula dari zaman nabi saw dulu sampai sekarang saudi arabia pernah menjadi pioneer atau menjadi kuasa dunia yg berjaya????

ni aku tanya soklan ni lagi sekali. kot ada sape2 yg boleh jawab.

Reply 261# muaythaiko

macam cakap pasal muslim ajer...

gemar menumpahkan darah- muslim terrorist
.

tule...nampak sangat mike salah...Allah dan Rasul xpernah suruh jadi terrorist pun, islam xmenyuruh dan xmengajar umatnya jadi terrorist pun,cuba le check balik dalam Al Quran..kalu ada dlm Al Quran menyuruh jadi terrorist teman berani sumpah potong telinga wooo!
hadis tu bagitau org yg mcm mike, pasai mike le tu...mike je xperasan,sebab hati mike dah dibutekan dah terhijab.bawak2 le beristighfar banyak2 kalu mike islam le!?...tapi kalu dilihat dari cara mike bercakap..mike bukan islam.jadi sesuai sangat le.....hadis tu ditujukan pada org cam mike.

Reply 270# muaythaiko
  tak pernah dengar ke cerita pasal batu terapung tu??? aduhhh kesian
http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=459141&highlight=batu%2Bterapung

tapi itu photoshop punyalah. batu yg sebenar tidak terapung pon. ianya disokong oleh tiang batu. jadi takde sape boleh buktikan yg ianya betul2 terapung.
dan jgn kaitkan aku dgn agama lain. takde plak aku suruh ko pegi masuk kristian atau hindu etc

memang teman tau pasai cerita tu,tapi teman xambik pot pun sebab xada dinyatakan dlm Al Quran.jadi teman xpercayapun.aik!mike terasa plak bile dikaitkan dgn puak2 kafirun?sape makan cili dia terasa le pedasnya'.sapa main tahi dia terbaule busuknya'.