CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Magika

Gabungan Gereja Berang Dengan Ustazah Siti Nor Bahyah

ramai org missed perkara utama nak disampaikan ustazah tu:

"MENYAMBUT VALENTINE BERPOTENSI UNTUK MELIHAT KEBERHASILAN ANAK LUAR NIKAH DAN PERZINAAN MENJADI LEBIH TINGGI"

oleh itu, dia pun punya cerita panjang lebar supaya pasangan2 Melayu yang belum berkawen tu takut la nak buat stunt2 ciuman ala2 mat saleh di hari valentine...

aku rasa dalam agama kristen pon perzinaan ni sebenaqnya haram kan? jadi lepas ni elok la mana2 gereja kat Malaysia ni buat kempen jauhi zina dan elakkan sambut valentine sebab depa kata bukan dari ajaran Kristen kan... so buktikan macam mana penceramah dan badan Agama Islam seperti Jakim sedang usahakan...

Tak payah valetine pon memang boleh berlaku Zina, tapi ramai Melayu muda yang ikut style mat saleh fefeeling hari valentine adalah "the day" to do "it". Kekunon romentik la... bila tutuh pon feel romentikkkkkk...

ta'ziah kpd forumer muslim yg pakat ramai2 kutuk ustazah ni, bagusla tu, dahla kat dunia ni dah teruk masyarakat islam kene tindas n hina oleh non muslim. org muslim sndiri plak yg join nk hina ustazah, pndai2 ckp ustazah ni bodo la, x blajar sejarah la, buat suami mcm lembu la. korg ni tergolong dlm binatang tunggangan kafir sbnrnya!!!
fishermeng Post at 12-2-2011 02:45 PM

betul tu ... walau pun statement dia tak 100% betul tapi statement tu bukan 100% salah... lainlah kalau 100% salah ....

Tapi aku rasa sedih ler...bila sex..mabuk etc etc dikaitkan ngan tradisi Kristian

Ya lah bang Shalom, kalau jadi kat diorang orang puteh kafir yang x beragama Kristian sembahyang pun tak reti lukis gambar karikatur Muhammad dengan bom mengamuk macam nak rak. Yang diorang sekaligus main hentam tuduh je sampai ada setengah ke tahap menghina saidina Isa al-Masih tak de lak kita nak ngamuk kat sini. Maybe lah sebab kita ni minoriti kah, jadi terpaksa lah kita tahan kena salib dengan diorang. Paranoid melampau, sampai semua orang Kristian terpalit dengan angan-angan kiamat pemuda Tamrim tu.

Nak cakap hal maksiat, perlu ke nak kaitkan dengan tradisi agama orang lain yang tak kena mengena dengan pesta maksiat yang dibuat orang tak bertuhan dengan masalah sosial dalam komuniti sendiri. Masyarakat apa macam ni? Mana akhlak mulia? Macam ni contoh umat terbaik macam digembar gemburkan?

mcm yg dah disebut oleh bbrp org sblm ni...ini semua sbb dlm benak kita dah ditanam yg isle=melayu,  ...
hzln Post at 12-2-2011 11:52

Orang puteh = kristian kononnya tak suka tapi kebanyakan budak Melayu pun ada yang tergedik-gedik tiru. Maaf cakap lah, saya sebagai non-Muslim pun tak pernah terpengaruh dengan budaya Barat. Kalau orang-orang Melayu kononnya konservatif sangat tu katanya meluat sebab dengki tak boleh buat macam budak-budak Melayu bajet urban tu minum beer ke, berasmara tepi batu air terjun ke, saya pun menyampah tengoknya. Sudah lah bila diorang buat macam tu, orang lain yang kena tanggung dosa mereka tanpa sebarang sebab munasabah. Point biasalah, orang kafir memang cemburukan dan dan menghambakan orang Islam. Statement macam ni memang tak boleh blah. Ada orang kafir yang nak masuk Islam pun akhirnya lupakan saja lah hasrat ni sebab nanti akan jadi pemikiran sama macam orang-orang kononnya Islam sejati lah sangat perlu hina wali-wali Allah dan juga perlu hina rasulullah kita, saidina Isa al-Masih.

apabila kristian dikaitkan dgn kejahatan2 seperti arakdan zina misalnya, susah jugak nak nafikan kan
yelah dlm satu segi mereka kata ohhh itu bukan ajaran kristian, tapi sikap kristian dlm menangani hal ni macam... errr... takda atau tak ambik kisah atau permisif
bersekedudukan, anak2 luar nikah, institusi perkahwinan dan keluarga yg hancuss...semuanya ni tak terlawan oleh kristian
alasan selalu digunakan: ooohhh ini agama kasih sayang taknak paksa2 org, jgn judgemntal, dakwah jer... ikut tak ikut terpulang masing2...
takda langsung atau hampir takda unsur2 hukuman atau sanksi oleh badan agama atau masyarakat kepada org2 yg lakukan perbuatan itu...
jadi akhirnya susah jugak nak elak atau buang tanggapan yg ia ada kaitannya dgn agama kristian...

lagipun bagi org Islam agama tu bukan hal individu saja tapi juga masyarakat...
hukum hakam, ritual2, undang2 Islam dan sebagainya yg berkaitan dgn agama sgt rapat kaitannya dgn hidup dan cara hidup orang2 dan masyarakat Islam
jadi mereka keliru atau tak berapa nak paham yg kristian bukan begitu
dlm kristian agama agama, tapi hidup bermasyarakat suka ati...
kalau dlm bahasa yg canggih sikit hidup sekular...
ini yg buat org Islam keliru sikit pasal mereka.... jadi maafkanlah...

Itu perkembangan di Barat lah abang Petola. Bila awak-awak nak letakkan judgement atau justification awak kena sekurang2nya cuba lakukan pemerhatian yang kalau tak menyeluruh pun tapi hampir menyeluruh.

Di Barat sana, orang Kristian abad ke-13 M dah pernah buat kekangan dan hukuman kepada penjenayah syariah macam apa yang awak cakap tu atau macam yang dilakukan oleh badan agama seperti JAIS, dalam sebutan Kristianiti, kita panggil badan tu sebagai Gereja atau the body of Christ merujuk kepada nabi Isa sebagai ketua agama dan rohaniah kami walaupun baginda dah dibangkitkan semula ke langit.  

takda atau tak ambik kisah atau permisif, bersekedudukan, anak2 luar nikah, institusi perkahwinan dan keluarga yg hancuss...semuanya ni tak terlawan oleh kristian

Namun, dalam pada kekangan dilakukan pun ada pegawai agama yang munafik. Yang sebenarnya turut sama terlibat dalam kemaksiatan dalam kononnya berusaha memberi nasihat hukuman kepada orang. Kalau tak, hari ni awak semua takkan nampak spammer paderi hari-hari keluarkan gambar paderi2 (pegawai agama) bila tersentap dengan forumer lain.

Even awak lihat orang Iran dan orang Arab Saudi pun bagaimana perangai mereka bila mereka keluar dari sempadan negara mereka apabila mereka dah tak tertakluk kepada hukum Syarak? Adakah semuanya masih terikat dengan hukum Syarak? Orang yang beriman dan Tuhan berada dalam hatinya akan sentiasa patuh kepada larangan Allah tanpa perlu sebarang ingatan sebab dia akan sentiasa berzikir mengingati kepada Allah. Maksudnya keyakinan bahawa Allah melihat kita walaupun kita tak melihat Allah. Awak rasa orang-orang Melayu yang kononnya meraikan kekasih mereka di hari Valentine dengan benda-benda merapu atau berasmara di tepi batu air terjun tu percayakah kepada Allah? Kalau percaya tentu mereka takkan melakukan hal begitu dan akhirnya ummat lain yang menerima dosa mereka dan jadi scapegoat atas kesalahan nafsu mereka yang jadi Tuhan mereka (dalam Bible ada cakap hal ni).

Follow Us
ya macam2 versi
akhirnya katholik buang ia sebagai perayaan agama pada .... 1969.
sebelum2 itu ...
petola Post at 12-2-2011 14:56

Tahun ini laling kat umah dapat rantai kapal TIFFANY ke bro bersempena berkebetulannya hari loving loving doo?

Itu perkembangan di Barat lah abang Petola. Bila awak-awak nak letakkan judgement atau justification ...
sky_ephemeris Post at 12-2-2011 15:34

maksudnya agama hanya perlu wujud dlm domain peribadi tapi tak boleh ada dlm ruang awam?
tidak boleh ada sapa2 ambil tindakan2 atau hukuman2 atau sanksi terhadap sapa yg melanggari hukum agama?

jika ya... ini kerana memang begitulah ajaran kristian ataupun kerana ia telah tewas oleh sekularisme?

forumer2 kt sini agak2la bile nk kutuk ustazah siti nor bahyah ni... yup die maybe buat salah, tp die dh jalankan taggungjawab die sbg Muslim. prlu ke kite kutuk ahli agama camtu...

lgpulak tu salah die tu satu tu je..takkan kite nk kait2 dngn ceramah-ceramah die yg dulu pulak.. tkkn tetibe ilmu die selame ni jdk tk valid sbb satu salah yg camni... please look at the bigger picture.

di Akhirnye die masih manusia bisa yg tk lepas dr buat salah. hopefully ustazah leh minta maaf pd pihak yg berkenaan. Sayang if rancangan Semanis Kurma tu dibatalkan pasal hal ni... bnyk ilmu leh blajar dr rancangan tu (pnah nagis bile topik die pasal mengingati jasa ibu).. kalo dibatalkan tkkan nk tngok citer seram kt tv3 lak.. (sori, tkde Astro)..

Tahun ini laling kat umah dapat rantai kapal TIFFANY ke bro bersempena berkebetulannya hari lovi ...
stinger_attack Post at 12-2-2011 15:35

roda ketapi de beers on bday bukan vday..

maksudnya agama hanya perlu wujud dlm domain peribadi tapi tak boleh ada dlm ruang awam?
tidak  ...
petola Post at 12-2-2011 15:44

hasil dari separation of church and state lor abe pet....

Itu perkembangan di Barat lah abang Petola. Bila awak-awak nak letakkan judgement atau justification ...
sky_ephemeris Post at 12-2-2011 15:34

saya amat setuju dengan penerangan kamu.semoga kamu di rahmati allah selalu.

orang mcm kamu yang akan memasuki syurga dahulu daripada org2 "islam" yang jahiliyah itu.
sesungguhnya allah itu maha adil.

senang2 x perlu marah la...nak buat macam mana,kalo ustazah tu tahu benda tu sensitif,x de bengonnya dia nak p kuarkan statement macam tu...

semua orang buat silap..

tidak  ...
petola Post at 12-2-2011 15:44

Bagi saya lah sebagai orang Catholic atau Ortodoks Chaldean, sebab saya dari Gereja Saint Thomas yang cuma tumpang baptis di Roman Katolik, agama wujud dalam diri dan juga di ruangan awam. Sama macam awak fikir sebab kami orang Gereja pecahan Timur.

Kami zaman dulu2 tak ikut pusat Gereja di Vatican sebaliknya pusat kami adalah di Iran dan Iraq. Sekarang ni kami dah tak ada pusat lagi sebab gereja kami dah terpecah-pecah lagi bila agama Islam berkembang di Iran sebab tu kami terpaksa berhubung dengan Vatican. Lagipun di Malaysia ni tak wujud Gereja Saint Thomas (Ortodoks Syria) berdekatan dengan tempat tinggal kami melainkan gereja Roman Katolik sahaja sebab mubaligh Ortodoks tak masuk ke sini walaupun ada pengikut aliran Ortodoks secara kecil2an wujud sejak abad lampau lagi. Yang saya tahu di India ada lah lagi wujud Gereja Ortodoks Syria di Malabar, di sini saya pun terpaksa nanti pergi baptis balik di Singapore di Cathedral Ortodoks Syria sebab saya nak balik semula ke rites datuk nenek.

Yang awak sebutkan pasal tewas kepada Sekularisme tu adalah berkenaan dengan Gereja pecahan Barat. Hal Sekularisme ni tak pernah pun berlaku di Timur kecuali selepas zaman penjajahan apabila pengaruh globalisasi semakin dipercepat oleh media-massa. Apa yang awak perlu paham, orang Kristian bukan wujud di Barat saja tapi dah lama dari zaman sebelum Muhammad pun dah wujud di Asia ni cuma awak-awak mungkin kurang peka sebab tak nampak beza dengan orang Islam atas sebab budaya nak dekat sama.

Rate

1

Post Last Edit by abgboroi at 12-2-2011 16:13
Bagi saya lah sebagai orang Catholic atau Ortodoks Chaldean, sebab saya dari Gereja Saint Thomas ...
sky_ephemeris Post at 12-2-2011 16:07

setahu saya sekular takde kena mengena ngan mana mana agama pun..malah sekular juga menentang gereja dan canon law...so mana datangnya sekular dgn kristian pulak?

forumer2 kt sini agak2la bile nk kutuk ustazah siti nor bahyah ni... yup die maybe buat salah, tp di ...
lucero Post at 12-2-2011 15:47

saya tidak boleh terima ahli agama membuat pernyataan yang sangat bodoh sebegitu.ia menampakkan beliau tidak kenal pun agama sendiri dan agama2 lain namun insist juga untuk bercakap tentang perkara yang beliau tidak ketahui.

secara yakni nya beliau bukan seorang pendakwah, well trained pendakwah tidak berfikiran seperti itu.
saya mempunya a few kawan pendakwah, pemikiran mereka jauh "liberal" daripada most of you here.
mereka tidak pernah mengutuk agama2 lain malah mereka amat memahami agama2 tersebut selain agama sendiri,
dan mereka langsung tidak paranoid dengan salib, gereja etc.

malah mereka tidak tergugat iman pun untuk attend mass di church di PJ sebagai satu lawatan dan church itu siap menjamu selera mereka lagi sebagai tetamu.

sebab itu saya sering katakan orang2 yang sensitif ke hului ke hilir tentang perkara yg tidak di ajar oleh islam itu adalah orang2 yg jahil tidak mengenali agama sendiri tapi ingin berlagak alim sahaja.
semoga orang2 ini di laknati allah sepanjang kehidupan  mereka.

Rate

1

saya tidak boleh terima ahli agama membuat pernyataan yang sangat bodoh sebegitu.ia menampa ...
Changa Post at 12-2-2011 16:11

penceramah kampung mmg laa camtu changa..diorang x buat penyelidikan tapi membaca banyak kitab kitab picisan yang mungkin x cukup sokongan bahan rujukan...ni laa bahaya kalau semua org nak jadi penceramah

Post Last Edit by observateur at 12-2-2011 16:20

1st of all, pandangan mak cik siti tu tak mewakili semua org Islam.

Then, tahu gak org kristian sentap pasal isu ni. Tapi ramai gak org kristian mahupun non-muslim mengatakan Islam=terrorism. Di mana ada org Islam, di situ akan ada terrorism. Bila cakap macam tu OK plak?

Nanti akan ada org kristian kata, pandangan tu tak mewakili semua org kristian. Fine. So I say, SHUT UP!! Let your actions prove otherwise!!

.... sebagaimana org Islam juga perlu buktikan kpd dunia bahawa Islam bukannya sinonim dgn terrorism.

Fair's fair, right? Cant' have your cake and eat it too, mate.

ko ni dh ckup pndai ke? kalo ilmu ko pon x seberapa jgn ckp org lain x pndai. dia tu ilmua ...
fishermeng Post at 12-2-2011 14:49

ilmuan islam tidak akan keluarkan kata2 yg bodoh seperti itu.saya yg bukan ilmuan islam pun tidak akan keluarkan kata2 bodoh sebegitu.
oleh itu apa taraf beliau?

setahu saya sekular takde kena mengena ngan mana mana agama pun..malah sekular juga menent ...
abgboroi Post at 12-2-2011 16:11

Itu lah masalahnya abang roi. Saya tak tahu lah macam mana separation of Church and State tiba-tiba dikaitkan dengan agama Christian bila Gereja dipisahkan dari negara? Adakah sebab orang nampak orang Putih saja automatik mereka kena kelaskan orang Putih sebagai Christians walaupun sebenarnya orang putih tu takde agama. Bila awak tanya dia, agama apa? Dia pun jawab I'm not religious, I'm Atheist. Adakah orang Malaysia ni utamanya compatriot saya yang berbangsa Melayu anggap manusia dalam dunia ni sama saja tak ada keseragaman? Kalau di Malaysia ada constitution kata Melayu dan Islam tak terpisah, so di Barat pun sama macam tu? Tak silapnya Sekularisme ni berlaku di France juga.

Kat Malaysia ni pun politik perkauman dan semangat kebangsaan (nasionalisme) pun sebahagian dari cabang Sekularisme jugak. Banyak negara yang majoriti orang Islam pun ada nasionalisme. Saya sebagai orang Nasrani tak caya pun kepada perkauman walaupun saya setia negara ni. Bahasa kami pun bahasa Melayu kat rumah walaupun rojak-rojak sikit.