CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Magika

Gabungan Gereja Berang Dengan Ustazah Siti Nor Bahyah

Itu lah masalahnya abang roi. Saya tak tahu lah macam mana separation of Church and State tiba-t ...
sky_ephemeris Post at 12-2-2011 16:19

"church" dlm separation of church and state does not necessarily merujuk kpd gereja saja...maksud yg luasnya adalah agama...dan ianya disebut sbg konsep sahaja, tidak merujuk kpd sejarah pertembungan antara negara dan gereja spt di negara2 eropah
konsepnya, apabila berlaku pemisahan antara politik (ie negara) dan agama maka jadilah undang2 negara tak semestinya undang2 agama, sesuatu kesalahan dlm agama tak semestinya jadi kesalahan dari segi undang2 negara....for me, natijah dari pemisahan itulah jadinya manusia spt yg hari ini...yg islam begitu, yg kristian pun begitu...berkaitlah dgn soalan asal abe pet psl agama (islam/kristian/whatever) itu hanya bersifat peribadi ka mencakupi kepentingan umum ka...bagaimana nak dikata agama itu tak lebih dari urusan peribadi bila mana apa saja yg dibuat yg melanggar hukum agama tidak menjadi kesalahan dari segi undang2 negara (yg menjaga kepentingan umum)?

Rate

1

correction: bukan yg kuat beragama, tapi silap aplikasi/kefahaman dalam beragama.

Ni juga sat ...
observateur Post at 12-2-2011 17:11

Tak kira mana mana agama, negara yang kuat beragama telahpun masing masing disumpah oleh tuhan mereka masing masing untuk tidak maju selama-lamanya.

Tak kira mana mana agama, negara yang kuat beragama telahpun masing masing disumpah oleh tuhan ...
heamq Post at 12-2-2011 17:24

finland kuat agama dan maju pe..

forumer2 kt sini agak2la bile nk kutuk ustazah siti nor bahyah ni... yup die maybe buat salah, tp di ...
lucero Post at 12-2-2011 15:47

Jadi ahli agama cam dia takleh kena kutuk lah ek? Abis tu yg ramai kutuk2 Dato' Masitah & Nik Aziz tu takper pulak?

di malaysia di kalangan established agamawan hanya dr maza yang saya boleh terima pendapat nya.
ban ...
Changa Post at 12-2-2011 16:45

Aku pun. Tapi ada gak yg aku takleh terima lah.. contohnya bab homoseksualiti.

Jadi ahli agama cam dia takleh kena kutuk lah ek? Abis tu yg ramai kutuk2 Dato' Masitah & Nik Az ...
Muntz Post at 12-2-2011 17:31

1st of all, kena bezakan kritikan membina vs kritikan menjahanam.

Kritikan menjahanam tu bagi aku = kutuk.

Ustazah Cakar Rimau ni memang buat silap. Period.

Follow Us
Post Last Edit by petola at 12-2-2011 18:31
hasil dari separation of church and state lor abe pet....
hzln Post at 12-2-2011 16:01

separation ni berlaku bukan saja2 tapi ada sejarahnya...
ada kepercayaan2, alasan2, falsafah2 di belakangnya...
dan juga setelah berlaku tolak menolak, keji mengeji, lawan berlawan, kutuk mengutuk, bunuh membunuh... antara pihak2 di dalam atau dgn pihak2 di luar
dan ada yg menang ada yg kalah...
dan nampaknya yg menang dengan bergaya ialah ceasar... hingga pihak satu lagi mengecut terperesok dlm domain peribadi saja..
sehingga sipapal menjerit2 dont forget us dont forget us we have a hand in your history...

dia mmg wat salah bila secara terbuka hentam agama lain.kalau dia kaitkan hari valentine tu dengan amalan salah dikalangan umat islam........memang org terima.

dia mmg wat salah bila secara terbuka hentam agama lain.kalau dia kaitkan hari valentine tu dengan amalan salah dikalangan umat islam........memang org terima.
golok mail Post at 12-2-2011 18:38

ye golok
siapa pun termasuk ustazah tu, atau kita semua, bila berbuat sesuatu dgn 'teruja', maka akan terbuat silaplah kita.
kan...

1st of all, kena bezakan kritikan membina vs kritikan menjahanam.

Kritikan menjahanam tu  ...
RedDevils Post at 12-2-2011 18:25

takdak bumi yang tak di timpa hujan..tadak lautan yang tak bergelorah

klu ostazah ni wat salah jng lah di kutuk2 dia nya....bagi lah nasihat
bukan kah mgutuk2 org tu berdosa....

separation ni berlaku bukan saja2 tapi ada sejarahnya...
ada kepercayaan2, alasan2, falsafah ...
petola Post at 12-2-2011 18:27

agama ialah candu masarakat

penjual agama = penjual candu

british kalahkan cina yang lebih besar dengan candu jek

apa yang manusia suka..itu ler yang akan membinasakan mereka...IBLIS lama tau mende nih

membawa pada kesimpulan lain ,  iblis = penjual candu

i aint no secularist but i am an ex guitarist hahahahaha

nor bahyah patutnya dah keluarkan kenyataan mohon maaf.aku rasa dia tak rugi.buat pembetulan sikit dan kata saja dia tersasul.habis cerita.

kalau dia buat tak reti,polemik nie jadi lagi panjang.kalau dia nak jawab macam pemimpin BN si sok lek,dia betul2 meletakkan nilai dia setaraf pemimpin BN tersebut.

Amalan maksiat: Gabungan gereja berang

Sebuah majlis gabungan gereja hari ini menuntut seoran ...
Magika Post at 11-2-2011 14:45

yang slalu cakap anda buat anda dapat tu ker?....
sekarang anya pulak cakap ke dia.... anda buat statement bodoh... anda yang dapat bahangnya....

seriously.... anya dari dulu benci nak dengar dia cakap apa2..... the way she say things.....so pretentious.......:re:

Post Last Edit by mbhcsf at 12-2-2011 19:15

sebab tu kalau nak jadi dai'e kena all rounders. Tapi tu lah saya katakan beza seorang akademik yg ada fikrah islam dengan well si ustazah ini. I think  ustazah ni kena tau target audience dia dan kena buat homework tentang sesuatu topik ni - mesejnya satu iaitu amak makruf nahi mungkar itu saya sokong tapi pendekatan material dia pilih tu well...sikit flaws maa...adan sikitkekangan pengalaman ustazah ni kat situ. senang saje , bacalah buku.

banyak cabaran menjadi pendakwah, sebab tu kena equipped dengan knowledge  dulu.

Tapi ironinya ceramahan ini  acapkali digemari oleh kebanyakan orang walaupun pada saya agak "dry" dan tak der menda baru pun , ditambah dengan ketidak tepatan fakta / ulasan, elok jugalah ustazah ni barangkali kena tambah maklumat tentang senario masyarakat barat / kristian di negara Barat juga sebab depa ni ebih senag menjadi agnostic (mostly) and depa ni tak lah religious sangat.

Lagipun, yang dok hype  sangat ttg valentine ni adalah media dan sektor komersial jer. Well, the target is what 's in the pocket - few coloured notes sajer.

Yang generasi sekarang ni pun satu, ni semua didikan laa ni oleh generasi sebelum mereka , ibu ayah  juga...so ini satu faktor juga yang lainnya persekitaran , pergaulan

tapi pokoknya jati diri seseorang tu, nak bina itu yang susah ...so pada saya berbalik pada didikan di rumah jugaklah.

mungkin tv kita patut buat rakaman je jika isu2 sensitif macam nie mahu dibincangkan.jangan buat live dan sunting mana yg patut.

Jadi ahli agama cam dia takleh kena kutuk lah ek? Abis tu yg ramai kutuk2 Dato' Masitah & Nik Az ...
Muntz Post at 12-2-2011 17:31

ahli agama bleh menjadi politician tapi once they become politician well , u know ... then their crebility and integrity will be at stake  or will be the subject of judgement by others. Ini lumrah. well depa bukan maksum anyway so, pada saya biase jer.

Secara peribadi kritk lebih baik  istilahnya kalau nak betul bukan kutuk tapi pada sayalah  kalau Ad Dr Haron Din  versus  Nik Aziz dan berdasarkan beberapa pernyataan yg dibuat secara berasingan tentang sesuatu isu  yg angat diperkatakan atau tidak, saya lebih suka Dr Haron Din sebab ada rasional dan ada utuhnya pendapat beliau. dan that's it.

takdak bumi yang tak di timpa hujan..tadak lautan yang tak bergelorah
ajinomotonosuga Post at 12-2-2011 19:00

Bumi Aprika pun hujan kan Aji

ustazah nie ok lah dari aku kalau nak dibandingkan dengan ustazah umngok masitah siap kutuk undang-undang tuhan lagi....

Reply 379# shamsuri

dia ni kalau program kat tv9 tu asyik potong je husband dia cakap.....