CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jfreemanns

GOD OF THE BIBLE PROHIBITS EATING PORK & ALLOWS UNLEAVENED FOODS.

Post Last Edit by cheongkl33 at 28-2-2011 09:22

Reply 40# jfreemanns

hey freemanns .... if you are now interested to know more about christianity why you put up such posts on the thread??? to plant a trap for a weak christian who pass by on this forum????? your devilish trap i am very familiar because of you will use the same method. read this website http://carm.org/religious-moveme ... ttack-christianity.
Please lah, use some blain and some new tactics!!!! not always  .. TRINITY , HOW CAN GOD GOT SONS, YOUR BIBLE IS CORRUPTED (and most of the time your people don't know when it corrupted and never able to show a genuine bible) .... and etc.

USE YOUR BLAIN ,BLAIN BLAIN .......

Please lah, use some blain and some new tactics!!!! not always  .. TRINITY , HOW CAN GOD GOT SONS, YOUR BIBLE IS CORRUPTED (and most of the time your people don't know when it corrupted and never able to show a genuine bible) .... and etc.USE YOUR BLAIN ,BLAIN BLAIN .......cheongkl33 Post at 28-2-2011 09:21

WHAT NEW TACTICS NEEDED? THE GUYS ON AI CAN'T EVEN PUT UP A DECENT EXPLANATION ON TRINITY, HOW CAN GOD GOT SONS ARRR ( SINCE WHEN GOD GOT SONS IN PLURAL ARRRR) YEAH AH CHEONG YOU DID NOT USE YOUR BLAIN WHEN YOU WROTE THIS. SEE NOW YOU ASK US TO SHOW YOU A GENUINE BIBLE .....MEANING THAT YOU TOO AGREE THAT THERE IS NO GENUINE BIBLE? POP GOES THE WEASEL...MAKE UP YOUR MIND AH CHEONG...ARE YOU SUPPOSED TO HELP DEBMEY OR KILL DEBMEY???

USE YOUR BLAIN HARDER OR DEBMEY WILL SEND YOU ON A PLAINE TO ONE ISLAND WHERE THEY DON'T REALLY SAY THE BLAIN...THE BLAIN...THE BLAIN WHEN THEY SEE YOU FLYING IN FROM NOWHERE!!!

JFREEMANNS

hey jihadist dog ,, let me tell you a simple explanation about the trinity. Nobody can explain the trinity to your satisfaction because your otak udang i mean your blain your blain cannot understand the full meaning of TRINITY. if I can explain the trinity than i am God  ... get it  ...dumbo.  Can you describe how your prophet lookalike and put his face on here ?? if cannot don't question christian about trinity.

Reply 4# DavidW

Kamu memberikah ayat Matius 15:11. Tapi apa jaminannya bahawa ayat tersebut masih asli dan tidak tergolong dalam ayat yang salah seperti mana ayat-ayat salah bible yang telah saya paparkan? Apa rujukan kamu untuk mengesahkan ayat tersebut masih asli seperti yang tercatat dalam naskah asal iaitu autographnya?
Begitu juga dengan Acts 10:9-16. Di mana jaminannya ayat tersebut masih asli dan tidak salah?
Acts 10:19-48 dan juga Colossians 2:16-17. Sekali lagi persoalan saya adalah di mana jaminannya ayat tersebut adalah masih asli dan tidak tergolong dalam ayat-ayat yang salah?

Note: Jika ada yang tidak faham bagaimana saya mendakwa catatan di dalam bible itu telah mengandungi kesalahan, maka sila rujuk persoalan-persoalan yang telah saya kemukakan yang bertajuk di bawah terlebih dahulu.
1. Kesalahan dalam bible
2. Permasalahan catatan umur Ahazia dalam bible
3. Permasalahan catatan tempoh kelaparan dalam bible
4. Permasalahan catatan Wahyu 1:11 dalam bible

Reply 44# erusi

hoi sombong bodoh,

tell me what the meaning below since you so ya ya put up so many hebrew text on your thread.
עָם הַמַּכיסִים אוֹתִי עַל־פָּנַי תָּמִיד זֹבְחִי וּמְקַטְּרִים עַל־הַלְּבֵנִים׃erusi הַיֹּשְׁבִים בַּקְּבָרִים ובַנְּצוּרִים בַּגַּנּוֹתgo הָאֹלִים  to בְּשַׂר חֲזִיר וּמK eat פִּגֻּלִים כְּלֵיהֶם׃ כִּסִּיתוֹ עַל־הָרִים  shitיַעַמְדוּ־מָיִם׃
With Westminster 3.5 Morphology. 2001, c1925; morphology c2001 (Is 65:3). Stuttgart;  Glenside PA: German Bible Society;  Westminster Seminary.

if cannot next time please don't so ya ya papaya .... this jihadist is really sombong bodoh

Reply 45# cheongkl33

Hahaha...
Wahai babi tunggal, di mana kaitannya dengan tulisan Hebrew yang kamu kemukakan itu dengan mana-mana 4 persoalan yang saya kemukakan yang mana saya sertakan tulisan Hebrew di dalamnya? Apa hubungannya? Bagaimanakah tulisan Hebrew itu menanggani persoalan yang telah saya kemukakan?Sila nyatakan dan jelaskan. Jika ianya tiada sebarang hubungan dan perkaitan, maka atas dasar apa saya perlu memahami tulisan Hebrew yang kamu kemukakan itu? Apakah keperluannya dan di manakah buktinya bahawa saya berkaitan dengan keperluan tersebut? Sila jelaskan.
Mari kita lihat, di bahagian mana tulisan Hebrew yang kamu kemukakan tu dapat memberi penjelasan yang mana satu anak kepada Arni@RAm? Sila kemukakan?
Hahaha...  memang kebudakkan.

Follow Us
Reply 46# erusi

i tukar my avatar to this one .... let you talk to a pig  and look at the pig face while talking to me. {:2_74:}

i will back {:1_115:}, meantime pegi belajar sikit greek , i am going to give you some greek test.

Reply  erusi  i tukar my avatar to this one .... let you talk to a pig  and look at the pig fac ...
cheongkl33 Post at 1-3-2011 20:10

ERUSI BEGINI LARR GELAGAT MANUSIA BEROTAK BABI DAN CONTOHNYER ADALAH AH CHEONG!!  AH CHEONG OTAK KOSONG JADI APER DIA TAK TAHU DIA TUNJUK KELAKUAN NYER YANG BUKAN NYER LEBIH PADA SOMBONG BODOH...TAPI YANG DATANGKAN MALU YANG TERAMAT KEPADA PIHAK KERISTIAN DAN MODERATOR SINI.

SYABAS KEPADA AH CHEONG KEHADIRANNYER MEMBANTU KITA!!!!

WHAT NEW TACTICS NEEDED? THE GUYS ON AI CAN'T EVEN PUT UP A DECENT EXPLANATION ON TRINITY, HOW CAN ...
jfreemanns Post at 1-3-2011 01:37

The blain...... the blain......Well I'm MR Pork, your host, welcome to fantasy island

Reply 47# cheongkl33

up to you, u nak buat apa, kerana saya mesih menunggu penjelasan kepada keperluannya untuk saya menunjukan kepada kamu sama ada saya faham Greek atau sebaliknya. Jika tiada keperluannya, maka bermakna tidak perlulah saya memenuhi tuntutan kamu.

Dalam pada masa itu, ada sebarang masalah ker dengan tulisan Hebrew dan Greek yang saya sertakan dalam persoalan saya? Sehingga kini sedikit pun kamu tidak menyentuh berkenaannya. Mungkin agaknya tiada kemampuan untuk berbuat sedemikian. Sekali lagi, inilah akibatnya jika bersumberkan sesuatu yang sudah salah.

Note: Jika ada yang tidak faham bagaimana saya mendakwa catatan di dalam bible itu telah mengandungi kesalahan, maka sila rujuk persoalan-persoalan yang telah saya kemukakan yang bertajuk di bawah terlebih dahulu.
1. Kesalahan dalam bible
2. Permasalahan catatan umur Ahazia dalam bible
3. Permasalahan catatan tempoh kelaparan dalam bible
4. Permasalahan catatan Wahyu 1:11 dalam bible

1. Kesalahan dlm alkitab.....  boleh, boleh tengok..
2. Permasalahan umur Ahazia... rasanya dah jawab dah lama dulu...
3. Tempoh lapar - dah jawab dlm thread saudara tu.
4. katanya: "Apa yang engkau lihat, tuliskanlah di dalam sebuah kitab dan kirimkanlah kepada ketujuh jemaat ini: ke Efesus, ke Smirna, ke Pergamus, ke Tiatira, ke Sardis, ke Filadelfia dan ke Laodikia."

Apa masalahnya tu?

Post Last Edit by erusi2 at 15-3-2011 00:00

Reply 51# kompia23

Ambil satu masalahnya dahulu, kerana better kita selesaikan satu persatu. Saya telah paparkan satu persoalan secara ringkas dalam thread DID JESUS REALLY DIE FOR MY SIN WHEN I WAS IN CHRISTIAN? Lihat pada posting saya #120. So tumpukan pada thread itu terlebih dahulu dengan menjawab persoalan yang saya kemukakan di dalamnya. Selepas kamu berikan jawapan kamu then, baru kita lihat persoalan-persoalan yang lain pula nanti.

Reply 52# erusi2

Boleh boleh... no problem...

Sekian

Reply 53# kompia23

So sekarang kelihatannya persoalan saya tidak terjawab oleh kamu, kerana autograph bible itu tidak dapat dikemukakan untuk mengesahkan kesahihan bible itu. Justeru benarlah dakwaan saya bahawa bible itu tiada kepastian.

Contohnya persoalan tentang Lukas 3:33. Persoalan saya adalah yang mana satu sebenarnya Lukas 3:33? Yang ada nama admin atau yang tanpa nama admin?
Disebabkan autographnya tidak dapat dikemukakan makanya tiada pasti sama ada Lukas 3:33 yang sebenarnya adalah yang menyebut nama admin atau yang tidak menyebut nama Admin. So bila tak pasti disebabkan kamu tidak mampu mengemukakan autographnya, maka tidak terjawab persoalan saya itu. Kerana kamu tidak mampu menyatakan dengan pasti yang mana satu catatan Lukas 3:33 yang sebenarnya.

Penjelasan yang hanya bersandarkan sangkaan semata-mata adalah tertolak kerana ianya jelas tidak bersifat kepastian dan juga kerana penjelasan tersebut menafikan apa yang tercatat dalam bible tu sendiri. Contohnya jika kamu memilih Lukas 3:33 yang tidak mnyebut nama Admin. Maka pilihan kamu itu menafikan catatan Lukas 3:33 dalam bible yang menyebut nama Admin. Jika ditinjau dari sudut pandangan kristian pun, setiap penjelasan yang menafikan bible, maka penjelasan tersebut adalah tertolak.

Begitu juga dengan persoalan saya yang lain.

Post Last Edit by kompia23 at 22-3-2011 10:14
So sekarang kelihatannya persoalan saya tidak terjawab oleh kamu, kerana autograph bible itu tidak dapat dikemukakan untuk mengesahkan kesahihan bible itu. Justeru benarlah dakwaan saya bahawa bible itu tiada kepastian.

Adeh... ... Dijawab berkali kali dah pun, kata org tak jawab.... Rasanya saudara tak terima tu... Bible memang pasti kalau tidak takkan berbilion org mempercayainya.

Contohnya persoalan tentang Lukas 3:33. Persoalan saya adalah yang mana satu sebenarnya Lukas 3:33? Yang ada nama admin atau yang tanpa nama admin?

Dah dijawab dah pun persoalan ini. Yg saudara tak nak terima sekali lagi. Admin dan Arni adalah kesilapan penterjemahn utk Aminadab dan Aram... tu je.. .. Nak ulang berapa kali ni...

Begitu juga dengan persoalan saya yang lain.

Persoalan lain yg mana?

hello saudara, rasanya saudara ini cuma bersifat mahu menganggu je. Dah dijawab dikatakan tidak menjawab. Sekiranya demikian prinsip saudara, saya akan laporkan kepada mod ttg saudara ni. Soalan yg sama diulang di semua thread. Itu namanya spamming.... Harap saudara insaf dan tukar sikap saudara. Enough is enough....

Sekian.

Reply 55# kompia23

Adeh... ... Dijawab berkali kali dah pun, kata org tak jawab.... Rasanya saudara tak terima tu... Bible memang pasti kalau tidak takkan berbilion org mempercayainya.

Jawapan bersandarkan sangkaan memang berkali-kali, tetapi jawapan bersandarkan kepastian tidak pernah. Yang diinginkan adalah kepastian, bukannya sangkaan semata-mata. Sebab itu saya kata kamu tidak pernah menjawab persoalan saya.

Dah dijawab dah pun persoalan ini. Yg saudara tak nak terima sekali lagi. Admin dan Arni adalah kesilapan penterjemahn utk Aminadab dan Aram... tu je.. .. Nak ulang berapa kali ni...

Then tunjukkan autographnya untuk membuktikan Admin itu adalah hanya kesilapan penterjemah. Jika tak tunjukkan autgraphnya, maka tiada lah bukti. Seperti saya katakan, yang diingini adalah kepastian bukannya sangkaan semata-mata.

Persoalan lain yg mana?

Rujuk thread yang authornya adalah saya sendiri.

hello saudara, rasanya saudara ini cuma bersifat mahu menganggu je. Dah dijawab dikatakan tidak menjawab. Sekiranya demikian prinsip saudara, saya akan laporkan kepada mod ttg saudara ni. Soalan yg sama diulang di semua thread. Itu namanya spamming.... Harap saudara insaf dan tukar sikap saudara. Enough is enough....

Hello, saya tidak mahu menganggu sesiapa. Saya hanya mengemukakan persoalan dan inginkan jawapan kepastian, bukannya jawapan yang hanya dari sangka-sangka semata-mata.

Jawapan yang disandarkan pada sangkaan memang telah kamu berikan, tetapi yang diingini adalah jawapan yang bersifat kepastian, bukannya yang bersifat sangkaan.

Yes, kenapa nak lapor, kerana merasakan tiada kemampuan untuk menanggani persoalan saya dengan kepastian?

Saya harap kamu insaf, enough is enough, tak payah la asyik bersangka-sangka lagi. Tumpukan pula perhatian kepada kepastian. Itu lebih baik.

Sebab itu saya kata kamu tidak pernah menjawab persoalan saya.

Adakah jawapan saya tiada sokongannya?? Adakah jawapan saya tu dtg dari diri saya sendiri atau Firman Tuhan?? Adakah saudara tak mahu terima kerana menerimanya bermaksud saudara terpaksa mengakui kebenaran alkitab??

Hello, saya tidak mahu menganggu sesiapa. Saya hanya mengemukakan persoalan dan inginkan jawapan kepastian, bukannya jawapan yang hanya dari sangka-sangka semata-mata.

Persoalan saudara dah dijawab. Translasi penterjemahan yg silap. Tu je. Sama ada A atau B. Takde yg lain.

Yes, kenapa nak lapor, kerana merasakan tiada kemampuan untuk menanggani persoalan saya dengan kepastian?

Sebab saudara ini mengulangi soalan yg sama dlm semua thread. Apa gunanya.

Saya harap kamu insaf, enough is enough, tak payah la asyik bersangka-sangka lagi. Tumpukan pula perhatian kepada kepastian. Itu lebih baik.

Saya akan doakan utk saudara supaya saudara akan bertemu dgn kebenaran yg sudah ada dlm alkitabnya. Firman Tuhan yg benar adalah yg wujud sepanjang zaman, bukan dibuat pertengahan zaman. Fikirkan tu.

Sekian.

Reply 57# kompia23

Adakah jawapan saya tiada sokongannya??

Yes, tiada sokongan, kerana kamu menganggap manuskript bible itu menyamai autographnya. Tetapi kamu tidak pernah mengemukakan autographnya untuk membuktikan perkara tersebut. Justeru memang jawapan kamu tiada sokongan.

Adakah jawapan saya tu dtg dari diri saya sendiri atau Firman Tuhan??

Jawapan kamu itu bersandarkan bible kamu dengan kamu mengandaikan bible kamu itu menyamai autographnya, maka kamu menganggap bible kamu itu adalah firman Tuhan. Tetapi apabila kamu tidak mengemukakan autographnya untuk membuktikan bible kamu itu masih menyamai autographnya, maka jwapan kamu itu tiada bukti datangnya daripada firman tuhan.

Adakah saudara tak mahu terima kerana menerimanya bermaksud saudara terpaksa mengakui kebenaran alkitab??

Saya tidak menerimanya kerana jawapan kamu bukan bersandarkan pada kepastian.

Persoalan saudara dah dijawab. Translasi penterjemahan yg silap. Tu je. Sama ada A atau B. Takde yg lain.

Jawapan berdasarkan kepastian masihbelum dikemukakan. Yang dikemukakan hanya berdasarkan sangkaan semata-mata. Budak tak berilmu pun mampu jika hanya menjawab berdasarkan sangkaan.
Tunjukkan autographnya untuk membuktikan ianya hanya bersifat kesilapan penterjemahan dan untuk membuktikan tiada yang lain. Kalau hanya sekadar mengatakan sedemikian, budak tak berilmu pun mampu berbuat sedemikian.

Sebab saudara ini mengulangi soalan yg sama dlm semua thread. Apa gunanya.

Kerana jawapan yang pasti belum dikemukakan, sebab itu soalan diulang. Jika jawapan yang diberikan berdasarkan kepastian, maka tiada lagi soalan diulang.

Saya akan doakan utk saudara supaya saudara akan bertemu dgn kebenaran yg sudah ada dlm alkitabnya. Firman Tuhan yg benar adalah yg wujud sepanjang zaman, bukan dibuat pertengahan zaman. Fikirkan tu.

Saya memang sudah lama dalam kebenaran, kerana saya bersumberkan sesuatu yang pasti iaitu al-Quran.

Yes, tiada sokongan, kerana kamu menganggap manuskript bible itu menyamai autographnya. Tetapi kamu tidak pernah mengemukakan autographnya untuk membuktikan perkara tersebut. Justeru memang jawapan kamu tiada sokongan.

Saya ada sokongannya kerana saya katakan salinan menyamai yg asal. Kalau saudara katakan tidak, saudara yg perlu tunjukkan yg asal bukan saya kalau tidak saudara ini bercakap tanpa bukti.

Tetapi apabila kamu tidak mengemukakan autographnya untuk membuktikan bible kamu itu masih menyamai autographnya, maka jwapan kamu itu tiada bukti datangnya daripada firman tuhan.

Buktikan dulu dgn berikan yg asal dulu kepada saya supaya dakwaan ianya tidak sama adalah benar. Ada??

Saya tidak menerimanya kerana jawapan kamu bukan bersandarkan pada kepastian.

Saudara tidak menerimanya kerana ia akan mengakibatkan saudara bangkit kepada kebenaran.

Saya memang sudah lama dalam kebenaran, kerana saya bersumberkan sesuatu yang pasti iaitu al-Quran.

Kebenaran adalah yg bertahan sepjg zaman manusia bukan separuh jalan.

Sekian.

Post Last Edit by erusi2 at 28-3-2011 19:03

Reply 59# kompia23

Saya ada sokongannya kerana saya katakan salinan menyamai yg asal. Kalau saudara katakan tidak, saudara yg perlu tunjukkan yg asal bukan saya kalau tidak saudara ini bercakap tanpa bukti.

Jika kamu rasa salinan menyamai yang asal, then tunjukkan autographnya untuk kamu membuktikan dakwaan kamu itu. Jika hanya mampu mengatakan macam tu, budak tak berilmu pun mampu melakukannya.
Bukan tanggungjawab saya untuk menunjukkan autograph bible, tetapi itu tanggungjawab  kamu. Yang penting saya sudah buktikan terdapatnya catatan bible yang tidak menyamai catatan autographnya. Contohnya ayat Lukas #:33 yang ada 2 versi itu yang mana salah satunya pasti tidak menyamai autographnya. Kamu menafikan? Then buktikan dengan tunjukkan autographnya.

Buktikan dulu dgn berikan yg asal dulu kepada saya supaya dakwaan ianya tidak sama adalah benar. Ada??

Tiada keperluan untuk saya menunjukkan kepada kamu kerana saya sudah membuktikan terdapatnya catatan bible yang tidak menyamai autographnya. Contohnya ayat Lukas 3:33 yang mempunyai 2 versi itu. Salah satu versinya pasti tidak menyamai autographnya. Kamu menafikan? Then buktikan dengan tunjukkan autographnya. So kamu yang perlu kemukakan autograph bible untuk menafikan dakwaan saya. Mampu?

Saudara tidak menerimanya kerana ia akan mengakibatkan saudara bangkit kepada kebenaran.

No! Saya tidak menerimanya kerana jawapan yang tiada kepastian. Hingga bible kamu sendiri pun menafikan jawapan kamu. so macam mana saya nak terima?

Kebenaran adalah yg bertahan sepjg zaman manusia bukan separuh jalan.

Islam pun bertahan sepanjang zaman. Justeru itu membuktikan kebenaran Islam.
Penganut buddha pun mampu mengatakan agama mereka bertahan sepanjang zaman. Hindu pun sama. Then kamu mahu akui ugama-ugama itu sebagai benar?