CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: raeshad

Suicide? - what do you think?

bile mati tak diterima tanah.....jadik la pocong...

Originally posted by philipinoe2 at 11-12-2006 07:18 PM
rasional jer?...tp ko stuju ke x ngan pendapat aku tuh?...:cak:

kalo aku tak setuju
ape2pon ngape nak membelakangkan agama

hidup itu amat indah n byk pluang yg terhidang!!

tak de istilah tidak menyusahkan orang lain kalau ia melibatkan "suicide"...same spelling but with different pronounciation depending on the person whom says it...dari orang yang menjumpai, pihak polis, pihak wartawan, pihak orang awam, pihak hospital, pihak pengebumian...nak menentukan ugama agar betul kuburnya, kengkawan yang terpaksa disoal-siasat etcetra..etcetra....

as one of the forumer says...it needs tonnes of courage to actually commit it...I 100% agrees with it...for me I can't even slice the tip of my finger when I was small juz becos me and few of my friends want to sort or mengsahihkan yang we are blood brothers and sisters...menggigil kepala lutut...pejam mata macam nak menenggelamkan bijik mata..sib baik bila buka mata, masih boleh melihat...

gua pernah gak terpk nak buat tapi tak sure cara yang paling berkesan...kalau gantung diri, tak putus kang, buat cacat leher je...lagi malu.kalau tak putus urat leher sepenuhnya, putus separuh je...urat tunjang, tak ke tambah menyiksakan bila lumpuh seluruh badan....kalau nak pakai pisau...takut masa menghiris lengan tu, hati dan kekuatan tak kesampaian...tak putus la pulak, buat cacat lengan je..tak pun tangan terputus separuh, terkulai je..susah nak berkeja jika satu tangan je...lagi menyiksakan...nak terjun bangunan...gua jenis gayat...bila tengok bawah gua rasa macam nak pitam....nak tembak diri, gua tak de lesen nak beli pistol...nak makan racun, hidung gua jenis sensitif, bau benda busuk je gua nak termuntah kayak...habis isi perut semua keluar, tu baru bau, belum nak menelan lagi....so gua memang tak nampak cara nak melakukannya...gua pun mula berjinak ngan mersurfing internet...konon nak cari site mengenai suicide...

memanglah jumpa tetapi di dalamnya bukannya banyak info cara nak commit suicide tapi more on motivational info and kata-kata semangat dari bermacam-macam jenis manusia yang melalui bermacam-macam jenis kepayahan hidup...so gua mula rasa malu ngan diri gua sendiri...gua manusia yang ada segalanya, gua ada ugama yang membolehkan gua bermuhasabah...berbicara ngan ALLAH...mengenali rasulNYA yang mulia...5 pancaindera berfungsi ngan sempurna, anggota badan sihat walafiat...ada kerjaya, keluarga yang mengasihi walaupun tidak begitu menzahirkannya...ada yang masalah kalau dibandingkan ngan masalah gua, masalah gua tu macam lekat celah gigi je...tak de sebesar yang gua sangkakan...dari situlah gua mula melihat setiap perkara ngan perspektif yang berbeza...mula lebih memikirkan d positif side of the scenario instead of dwelling d negative side...

penialain sesuatu perkara itu bergantung kepada perspektif memasing...jika kita lebih memberatkan kenegatifan maka kita akan musnah...jika kita lebih memberatkan kepositifan maka kita akan lebih dekat kepada kesempurnaan...

setiap satu manusia itu memainkan peranannya ketika hadir di dunia ni...dari sekecik-kecik manusia ke sebesar-besar manusia...dari sekecik-kecik pangkat ke sebesar besar pangkat...jika tiada fakir miskin maka kemanakah duit zakat kita akan disalurkan....jika tak de orang berkemampuan maka, pada siapakah zakat boleh dikutipkan...jika tiada manusia yang tidak berpendidikan tinggi maka siapakah akan mnejawat jawatan tukang sapu yang menjaga kebersihan bandaraya kita...dan jika tiada orang berpendidikan tinggi maka siapalah yang akan menjawat jawatan koperat bermesyuarat cara membangunkan negara....so suicide is never an answer...when you realize that death is a beginning or another life....

[ Last edited by  cantthinkofany at 20-2-2007 05:30 PM ]

suicide.......pernah terlintas kat otak aku suatu ketika dulu

Aku ni buat PhD..... entahler, aku rasa susah sgt... semua  yg akubuat tak jadi...aku rasa aku dah kerja kuat...duduk kat lab dr pgsampai ke malam... tp Allah tetsp menguji kesabaran aku.... dansampailah satu tahap..IMAN aku diuji.... aku tgh jalan kaki baikrumah...aku nampak loi dr depan... masa tu aku terfikir nak je terjahdepan lori tuh,biar kena langgar..... tp terbayang kat otak aku mukasuami aku dan mak ayah aku... terus aku beristigfar...mengucap... balikrumah terus capai surah yassin

Sekarang ni PhD aku still tak habis .... perkembangan research stilltak memberansangan ... setakat ni, alhamdullilah aku masih tenang dantabah. Aku bykkkan baca quran dan buku agama. Anggap semua ni ujian drAllah dan ia adalah salah satu cara untuk mencuci dosa lama dan akuharap perasaan tuh tak anggap hinggap dihati aku lagi...sesusah manapun dugaan aku....

Reply #65 ayampaprik's post

hang on.....

[ Last edited by  dapo_kayu at 24-2-2007 10:50 PM ]

Follow Us
Suicide?..dh vote dh..i think org yg mlakuknnya krn hbgannya ngan Allah & sesama manusia lemah..that's why

Tidakla kte manusia dijadikn sia2....

Mcmana teruk skalipun ujian & dugaan mlanda..ingatla ada org lain pun penah mgalami ujian/dugaan/luka yg sama..itula hari2 yg Allah gilirkan di antara manusia agar Allah mgetahui siapa2 yg betul2 beriman & dijdkan sbhgiannya gugur sbg syuhada..
(suicide tu pbuatan org yg zalim) Ketahuilah Allah x suka org2 yg zalim. Apa jua yg dihdpi dlm hidup sebenarnya utk Allah mbersihkn org2 yg b'iman & mbinasakn org2 yg kafir. Apakh kamu mgira kamu akan masuk syurgaNya sdgkan Allah belum mgetahui siapakah di ant kamu yg bnr2 bjihad & sabar

Jd tip mhdpi hidup ini jgn cepat merasa lemah & bsedih hati..belajarla berenang dlm lautan kesukaran..org yg bkerja keras badannya akan kuat, org yg byk mderita jiwanya akan perkasa..& org yg ditimpa kesusahan, dia akan ingat kpd Tuhan

suicide...according to a psychological principle,it is the result of inability to control the depressed mood of ourselves...sometimes when we are too depressed,we would think of doing something such as hurting themselves...normally it could happen when we lose somebody we loved,experience failure in exam.,financial problems,and etc.
many techniques have been found successful in overcoming this problem...one of them is through spiritual strength...when we pray,asking help from the ultimate God..it could somehow cure this kind of feeling..
one more thing,beware if this happens among ur friends who are frustrated with themselves...don't leave them alone...basically people who commit suicide are those who tend to segregate themselves from others...

Pernah terfikir tp atas sbb nak tahu macamna rasa mati, roh pergi mana tu semua....
Cthnya tengok org koma ker....selalu terfikir apa roh org buat apa, pergi mana, buat apa, jumpa apa....

suicide sometimes proceeds from cowardice, but not always...
for cowardice sometimes prevents it, since as many live because they
are afraid to die, as die because they are afraid to live....!!

REVENGE...........

:no: :no: :no: :no:

bila aku ada masalah aku selalu terpikir nak bunuh diri..bila aku jalan2 balik keje aku terbayangkan yg kereta akan langgar aku..sbb aku takleh nak tanggung masalah aku menyebabkan sometimes aku akan menangis sorang2..aku rasa benci dgn diri aku sendiri..kalau hidup pun macam tak guna..cuma ada badan jer tp nyawa dah melayang.. tp, bila aku pikir balik yg aku nie muslim dan masih org yg beragama.. aku terima segala masalah aku tuh sebagai ujian..wlaupun hakikatnya aku dah tak sanggup menghadapinya..

Reply #1 raeshad's post

I'm not sure whether this will help you but we've give it a try Suicide is not chosen, it happens when pain exceeds  resources for coping with pain.

penah gak terpikir....kalu bkan sbb agama rase nyer da lama kot on.......

ada buku mengenai cara2 membunuh diri..pelik tapi benar
orang jepun yg tulis, biasalah jepun kan banyak xdak agama...kprcyaan Shinto pun xda gtau pasal dosa bunuh diri kan.. tulah rates suicide kt jepun tinggi sngat, smpaikan kuar buku bunoh dri..
pelik pelik...

sebesar mane sekali pun prob, x yah ler susah2 nak commit suicide..
cam bodoh jer rase org yg bunuh diri ni...
cube fikir positif side & cube solve the prob dgn cara baik...
ni tak, nowaday mmg ramai yg pilih jln nih utk lari dr prob..
bukan setakat bunuh diri sendiri jer tapi bunuh anak2 & family same..
x ke bodoh name dia tu...
x pasal2 anak2 yg x berdosa tu jadik mangsa...

"Look on the bright side suicide..."

Hell yes, suicide is a solution alrite...but it isn't a wise solution

emillioRose This user has been deleted
aku penah kenal sorg gadis masa kolej dulu. mula2 menyampah juga kat dia pasal dia cuma suka berkawan dgn student lelaki je... kitaorg yg pempuan2 nih dok selalu mengutuk dia.. tapi betul le apa yg org kata tak kenal maka tak suka... kalau aku sebut cinta kang org ingat  lesbo pula...

walaupun dia nih mcm tui, dari cerita kwn2 lelaki aku, dia nih sebenarnya baik dan sgt friendly. so aku cuba le kwn dgn dia. mmg betul le apa yg kwn2 lelaki aku kata sblm nih.

satu hari aku tgk dia lain dr yg lain.. murung dan suka memencilkan diri. kelas ponteng. mungkin sudah ditakdirkan aku bkwn dgn dia kot, dia tunjuk tangan dia kat aku. masya'allah aku punya terkejut badak. tangan dia penuh dgn parut baru dan lama. dah teruk gak keadaan dia time tu. tiba aku rasa kesian kat dia. dia nih popular, ramai lelaki admire dia tapi rupa2nya segala tu cuma luaran je. aku ajak dia lepak kat umah aku. masa tu le dia cite semuanya kt aku..

dia ni anak org berada juga. bapak dia pegawai tinggi kerajaan. masa dia kecil2 dulu dia penah dicabul org yg x dikenali. selalu kena pukul dgn ex bf dia. mcm2 le lagi cite dia aku dah ingat2 lupa.. pernah kawan aku kata dia nak terjun dari 3rd floor kat kolej nasib baik kawan aku sempat selamatkan dia.. akhirnya diorg couple. last yg aku dgr ttg gadis tu, dia dah break dgn lelaki yg selamatkan dia tu tapi still berkwn. aku rasa dia dah pulih skrg... aku harap suatu hari nnt aku dapat jumpa dia balik.... tiba2 aku rasa mcm rindu pada dia..

emillioRose This user has been deleted
pd aku le kan, org2 mcm nih mesti ada something yg sadis blaku dlm hidup dia. mcm gadis kat kolej aku tu.. yelah kita mungkin blh kata dia bodoh ke apa ke tapi sejujurnya kita benar2 faham ke? mungkin kita benci istilah bunuh diri tu tapi apa yg kita buat? terus benci org tu? aku rasa tak patut... selain sokongan mental dan fizikal org2 mcm nih kena ada pakar yg merawat... lain2 no comment