CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: jfreemanns

GOD OF THE BIBLE PROHIBITS EATING PORK & ALLOWS UNLEAVENED FOODS.

Jika kamu rasa salinan menyamai yang asal, then tunjukkan autographnya untuk kamu membuktikan dakwaan kamu itu.

Saya tak perlu sebab semua salinan sama. Sekiranya saudara dakwa ianya tak sama itu yg saudara harus buktikan. Kalau tidak tiada kes. Mana ada kes kat dunia, yg saya perlu buktikan salinan sama dgn asal. Yg harus buktikan ialah saudara yg mendakwa ianya tidak sama.

Tiada keperluan untuk saya menunjukkan kepada kamu kerana saya sudah membuktikan terdapatnya catatan bible yang tidak menyamai autographnya.

Yg saya dah katakan salah satunya menyerupai asal.

No! Saya tidak menerimanya kerana jawapan yang tiada kepastian. Hingga bible kamu sendiri pun menafikan jawapan kamu. so macam mana saya nak terima?

Alkitab versi mana satu? A atau B? Dah dikatakan kalau saya silap, mana versi satu lagi yg betul. Apa salahnya. Yg penting, Firman Tuhan masih terpelihara.

Islam pun bertahan sepanjang zaman. Justeru itu membuktikan kebenaran Islam.

Kepercayaan saudara tu mungkin tak dpt bertahan pun kalau bukan ditolong oleh umat Kristian yg ada pada masa tu. Dan ianya tidak tahan sepanjang zaman kerana ianya cuma wujud zaman nabi saudara tu je...

Penganut buddha pun mampu mengatakan agama mereka bertahan sepanjang zaman. Hindu pun sama.

Dari mula ciptaan manusia??? . Buddha bermula di India apabila seorg putera meninggalkan segalanya dan mengamati masalah manusia dan sedar yg semuanya tidak bermakna. Hindu wujud pula, saudara boleh cari dlm internet

Sekian.

Reply 61# kompia23

Saya tak perlu sebab semua salinan sama.

Jadi tiada buktilah semua salinan itu menyamai autographnya.
Pembetulan. Saya sudah buktikan semua mansukript itu saling tak sama dengan kewujudan 2 versi bagi ayat yang sama.

Sekiranya saudara dakwa ianya tak sama itu yg saudara harus buktikan. Kalau tidak tiada kes. Mana ada kes kat dunia, yg saya perlu buktikan salinan sama dgn asal. Yg harus buktikan ialah saudara yg mendakwa ianya tidak sama.

Permintaan yang berulang. Tapi boleh saja saya ulang buktinya. Lukas 3:33 ada 2 versi. So salah satu versinya pasti tidak sama dengan autograph bible.

Yg saya dah katakan salah satunya menyerupai asal.

Jika kamu rasa yang lagi satu versi itu betul, then buktikan, tunjukkan autograph bible untuk membuktikan yang satu lagi versi itu benar-benar tercatat dalam autographnya. Jika hanya kata, budak tak berilmu pun boleh kata macam tu.

Alkitab versi mana satu? A atau B?

Versi bible yg menyebut Admin ada, tetapi kamu menyebut Admin tiada.

Dah dikatakan kalau saya silap, mana versi satu lagi yg betul. Apa salahnya. Yg penting, Firman Tuhan masih terpelihara.

Saya tak tahu yg mana betul. Sebab tu saya kata bible tak pasti. Salahnya nya adalah kamu menafikan bible kamu. Apa kamu menafikan apa yang kamu yakin sebagai firman Tuhan?

Memag firman Tuhan terpelihara. Tapi bukan dalam bible kamu. Tak setuju? Then buktikan dakwaan saya silap.

Kepercayaan saudara tu mungkin tak dpt bertahan pun kalau bukan ditolong oleh umat Kristian yg ada pada masa tu. Dan ianya tidak tahan sepanjang zaman kerana ianya cuma wujud zaman nabi saudara tu je...

Kepercayaan saya tidak pernah ditolong oleh umat kristian. Malah cuba nak diselewengkan adalah.

Dah tentu kepercayaan Islam itu wujud sampai sekarang nih. Umat Islam tu sendiri masih ada. So dakwaan ianya tak tahan lama amat tak berasas.

Dari mula ciptaan manusia??? . Buddha bermula di India apabila seorg putera meninggalkan segalanya dan mengamati masalah manusia dan sedar yg semuanya tidak bermakna. Hindu wujud pula, saudara boleh cari dlm internet

So apa bezanya dengan kristian yang hanya bermula dari masa penyaliban Jesus itu?

Jadi tiada buktilah semua salinan itu menyamai autographnya. Pembetulan. Saya sudah buktikan semua mansukript itu saling tak sama dengan kewujudan 2 versi bagi ayat yang sama.

Yg saudara buktikan tu cuma kewujudan dua versi dlm sebahagain kecil semua manuskrip yg ada. Saya katakan ttg secara keseluruhan. Ianya sama dan tidak berbeza. Itu hakikat yg saudara harus terima.

Permintaan yang berulang. Tapi boleh saja saya ulang buktinya. Lukas 3:33 ada 2 versi. So salah satu versinya pasti tidak sama dengan autograph bible.

Satu yg lain adalah sama.

Jika kamu rasa yang lagi satu versi itu betul, then buktikan, tunjukkan autograph bible untuk membuktikan yang satu lagi versi itu benar-benar tercatat dalam autographnya. Jika hanya kata, budak tak berilmu pun boleh kata macam tu.

Saya tak perlu berbuat demikian kerana saya tahu ianya benar kerana tiada versi lain. Maka jikalau saudara nak katakan ianya tidak benar. Itu saudara yg kena buktikan.

Versi bible yg menyebut Admin ada, tetapi kamu menyebut Admin tiada.

Versi alkitab lain tidak menyatakan Admin. Saudara kena buktikan dulu Admin tu betul, baru saudara boleh mengatakan sedemikian.

Saya tak tahu yg mana betul. Sebab tu saya kata bible tak pasti.

Jadi, saudara akui saudara yg tak tahu. Bukan alkitab yg tak betul. Itu kan dah pengakuan. Bible bukan tak pasti. Saudara yg tak pasti.

Memag firman Tuhan terpelihara. Tapi bukan dalam bible kamu. Tak setuju? Then buktikan dakwaan saya silap.

Saya dah buktikan dgn memberikan timeline utk semua manuskrip yg ada; perjanjian lama dan perjanjian baru. Yg menidakkan teori saudara tentang kewujudan perubahan alkitab. Sekrg giliran saudara pulak utk membuktikan dakwaan saudara. Tak perlu fikir banyak. Katakan je, siapa, bila, tempat dan bahagian mana yg diubah... Soalan-soalan yg mudah utk dijawab. Berikan juga sokongan aka bukti kepadanya. Ok?

Kepercayaan saya tidak pernah ditolong oleh umat kristian. Malah cuba nak diselewengkan adalah.

Akan tetapi itu adalah hakikatnya.

http://www.load-islam.com/artica ... subsection=Children

So apa bezanya dengan kristian yang hanya bermula dari masa penyaliban Jesus itu?

Benar, tapi itu menandakannya Tuhan membukakan pintu kepada mereka yg bukan Yahudi dan Tuhan menyertai kami sehingga hari ini.

Sekian.