CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sara

Table For Two (Starting 19th June --Every Saturday-- <<7.00pm>>

concepcion This user has been deleted
..aku ingat kalau zizan selit2 sikit b.m macam 'alamak' , 'siut', dan banyak 'lah'... mesti lagi comel...

Originally posted by cik_bedah at 14-7-2004 10:56 AM:

:setuju::setuju::setuju:
melayu kalau cakap orang putih patutnye macam tuh laa takde ek sangat

hmmm.... susah betul org kita kan... bila cakap slang... kata berlagak... bila tak slang... ckp bunyi cam melayu lak.... susah nak puaskan ati semua org....

Kalau itu yang difikir... yang dikritik di sini bukan slang Azizan, tapi cara percakapannya yang menunjukkan yang dia tak lancar dan terpaksa memikirkan apa yang perlu dia cakap. Jadi pengucapan dialog dia tidak 'natural' kerana dia tidak mampu menjiwai apa yang dituturkan.  

Salah seorang penulis skrip untuk TFT ni pun ada komen tentang Azizan yang tidak mampu bertutur dengan baik; ini memaksa beliau membuat perubahan pada skrip yang beliau telah hasilkan...

tadi nyer episod..sue marah kat adam pasal dia ingat..adam menggunakan taktik popcorn yg sama kat sume ex-gf nyer...abis tuh adam nak pujuk..so bawak sue kuar dinner & bagi cuddly toy & trinkets..wah best:love: apa hal sue ni ah...suka sangat make a big deal out of nothing...tapi kalo dia tak buat a big deal..tak der la...citer table for two nih..kihkihkihkih:lol

aku suke tgk cara adam nak pujuk sue balik.at least die ade inisiaitif(hantam eja) nak cari kelainan utk treat gf die....:clap:
bukan mcm bf haku!!! hampesss :jeler::jeler:

nak pujuk tv3 suruh tukar siaran bulih tak..

clash ngan kartun shinchan...

Follow Us
rai This user has been deleted
btul laaa asik terlepas jek tgk...

cik bedah miss lagi laa week nih punyer episod, ruginye tak dapat nengok. kalau tv3 buat kul 9/10 pm apa salahnye, ini waktu maghrib jugak nak buat. pastu clash ngan sin chan plak tuh

marllok This user has been deleted
tu aaa..aku pon cam sedey dgn 'baggage' atau mentaliti org kite ni..selalu nak kondem org lain...bagi aku cara adam tu ckp dah ok dah..tapi tu laa kene nampak kan mcm sheryl samad tu.dah la melayu..tapi gempaq kan..hehehe...tapi ape ape pon..aku suka tgk adam dgn sue tu..sweet gile..actually drama ni byk bantu aku dlm aku punye r/ship..ahakss.. :malu:

arif999 This user has been deleted
korang ni..yg tak penting tu berat badan mauren, slang zizan ckp omputeh atau style lakonan cheryl. diorang tuh ada semangat nak berlakon...tak senang tuh. awek aku suke tengok citer ni...diorang cute! citer pun best...lagipun mlm tuh aku nampak si mauren kat bangsar...badannya tak lah besar sgt...cun giler...mcm mat salleh...kamera kot...hehehe...aku suke!

[ Last edited by arif999 on 24-7-2004 at 04:22 AM ]

Originally posted by marllok at 2004-7-24 01:22 AM:
tu aaa..aku pon cam sedey dgn 'baggage' atau mentaliti org kite ni..selalu nak kondem org lain...bagi aku cara adam tu ckp dah ok dah..tapi tu laa kene nampak kan mcm sheryl samad tu.dah la melayu. ...

Cuba baca kat atas kenapa cara prtututran dia dikritik. Siapa yang kondem?

Originally posted by arif999 at 2004-7-24 04:16 AM:
korang ni..yg tak penting tu berat badan mauren, slang zizan ckp omputeh atau style lakonan cheryl. diorang tuh ada semangat nak berlakon...tak senang tuh. awek aku suke tengok citer ni...diorang c ...

Nih satu lagik... berat badan tu memang tak boleh dipertikaikan, tapi cara lakonan itu boleh. Ada semangat pun kalau lakonan hampeh, nak wat pa? Ini bukan pertunjukkan fesyen.

Kalau mengikut survey jumlah penonton TFT: dalam 30 ribu. Bandingkan dengan Senario dan gerak khas yang melebihi 1 juta. Lalu, kalau siri ini mahu diterima oleh lebih ramai orang segala aspek penceritaannya perlu baik!

buat waktu perdana aa...kalo nak tingkatkan rating.....satu lagi buat dlm bahasa melayu sure rating hampir ke satu juta....

harini kisah ex-gf adam, berkenalan dgn dgn roomate nya, nama girl tu amy. nampak mcm mix amy tu tapi nama pure melayu. tapi tengokkan amy tu mcm ade potensi nak meruntuhkan percintaan adam-sue jer?

satu hal lagi, terang2 cerita ni hal orang melayu bercouple, kenapa buat terlampau opened sangat, lelaki + pompuan sesenang jer duduk dalam satu rumah. yerlah, kalau setakat nak makan2 pun, nampak tak manis duduk dalam rumah berdua-duaan jer.

my two cents..........

Originally posted by ctredzuan at 2004-7-24 08:24 PM:
harini kisah ex-gf adam, berkenalan dgn dgn roomate nya, nama girl tu amy. nampak mcm mix amy tu tapi nama pure melayu. tapi tengokkan amy tu mcm ade potensi nak meruntuhkan percintaan adam-sue jer ...

The simple answer is, that's how life is... tapi kalau tengok kredit boleh kira berapa orang Melayu yang terlibat (tak lebih dari sebelah jari di tangan)...

Originally posted by marquez at 25-7-2004 12:25 AM:

The simple answer is, that's how life is... tapi kalau tengok kredit boleh kira berapa orang Melayu yang terlibat (tak lebih dari sebelah jari di tangan)...

:setuju:

yg episod kezen Adam tu.. takke janggal nama Eve Azmi leh jadi sedara dgn ape nama tu.. santiago? yg si Cheryl pi tipu tu.. padahal nampak nama writer si Rafidah tu kan.. apsal tak sensitif benda cam ni? sib baik tak ramai tgk.. kalo ramai.. tak ke bising nnt satu mesia :hmm:

Rafidah tu budak 3R, jadi moraliti dia macam moraliti 3R lah... bagi dia mungkin tak ada salahnya budaya tu.. terserahlah...

memang best episod last saturday. citer nih memang bagus laa.. dia cover sumer aspek yg mungkin terjadi dalam sesuatu relationship tuh. memang boleh dipraktikkan.

anyway, best laa sikap adam tuh. dia low profile n kalau tak kenal betul dia, memang kite tak paham dia nih. kalu pakwe cik bedah camtuh kan best

episod baru ni, pengajaran yang saya dapat: past loves tu mmg susah nak dilupakan, walaupun dah takde apa2 affair lagi, but at least hormati maruah dan perasaan org tu...jgn kita citekan keburukan x kita pada gf/bf kita, and jgn kita citekan benda2 yg lepas tu pada partner kita skrg..although partner kita akan cakap, "eh, takpelah, i tak kisah, tak jeles pun" etc.. tapi hakikatnya, mesti akan ada gak yg terasa..
so kesimpulannya, sayangilah partner anda dan jadikanlah yg lepas tu sebagai panduan agar kita tak ulangi salah kita or dapat mengahadapi sesuatu situasi tu dengan tenang..

saya baru je start tgk cite ni. bestlah, especially tgk babak2 adam+sue, teringat kat bf kita, kan best kalau camtu...bagi kita, zizan+maureen tu dah berlakon sedaya upaya mereka yg terbaik, in fact depa pun baru nak bertapak dalam acting ni, mestilah ada yg silap sana sini, but practice makes perfect right??

hopefully akan ada org yg leh buat review utk setiap episod, leh ke?

citer nih mmg ada pengajaran bagi setiap episod. kalu ada jual dlm bentuk vcd nak juga beli..