CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 2167|Reply: 17

Tolong aku dalam dilema......

Salam...

Aku betul2 x minta pandangan korang utk buat keputusan ni..
Aku keje kat satu co ni ..jadik PA utk senior partners...keje aku cam secretary gak laa

Aku kena handle 2 director kat opis...director A & director B ...depa dua org ni best friend...dua2 engineer muda lagi laa :ting:

Konflik ni bermula bila director A amik abg ipar dia jadik GM kat opis aku nih..buat acc ngan admin skit...so director B mulalah panas bontot.:ketuk: ....dah tak concentrate ngan keje2 kt opis...bila ada discussion/meeting director B ni cuma nak deal ngan partner dia jer...so, mende ni jadik worse bila director B dah x kisah pasal opis...actually dia ada satu kompeni lain..so aku laa mangsanya kena handle co dia yg lagi satu tu. co kecik aje.....lagi pulak director A ni byk o/station kat oversea...so tinggal laa director B kat opis...GM aku ni byk kene refer dia laa...tp dia buat dek jer...masuk lambat blk cepat....dok kat opis 2-3 jam jer

As a PA....byk laa aku keep mende confidential dia org ni..satu hari abg ipar director A, GM tu voice up rasa x puas hati dia ngan director B..kat aku laa..so aku diam jer...after few days...director B lak citer pasal dia x puas hati ngan director A ngan GM aku ni...puncanya pasal director A amik abg ipar dia keje kat sini...tu jer..dia x mo family involve dlm business...pening kepala aku...:geram:

GM ni banyak mengadu kat aku laa pasal rasa x puas hati naper director B buat x layan kat dia..padahal dia buat keje ngan baik & tak mau involve dlm top mamangement punya hal...lgpun dia kata dia bkn jenis suka nak mengadu kat adik ipar dia pasal mende2 remeh camni...masa dia tgh citer2 tu aku ada la sikit terlepas cakap yg director B actually x berapa suka family involve in business...

GM tu punya terkejut beruk...tp dia sebenarnya dah dpt agak dah puncanya..cuma x jelas jer...:jeling:

tp menyesal lak aku terlepas ckp...puncanya macam aku citer td jer laaa...tp dia org  ni x mau discuss secara professional...aku dah mula risau pasal
masing2 dah buat hal sendiri.....dah x amik kisah pasal perjalanan co..walhal co. ni ada good potential...nak jer rasa aku pecat dia org sumer...biar aku lak jd boss ..hhahahhaha:music:

pagi tadi si GM tu jumpa aku minta aku cakap ngan adik ipar dia, director A pasal rasa x puas hati director B ni.....dia kata klu mende ni pro-long maybe dia akan berenti...walhal si GM ni aku tau dia mmg buat keje ngan baik, boleh bezakan mana keje ngan personal...tp bila director B asyik buat x tau kat dia, bila dia ckp..director buat bodoh..cam x dengar...mana leh tahan

korang paham ke apa aku citer ni...tolong laaa...kang aku lak yg berenti........pening aku handle jantan 3 ekor ni....

...alahai siannya...
pedulik laa apa nak jadi ngan co...tu bknnya ko director pun
dia org yg tak mau corperate to each other lantak laaaa...

GM tu kata dia x kisah...apsal dia terasa lak...
lantak laaa...gaji bayar tak??

....best tak jadik PA ni???

aku  bg cadangan je...

cuba ko aturkan temujanji mereka bertiga.  ko pengerusi.  gi ar tmpt mkn yg aman damai.  bg mereka mkn kenyang2 dulu.  yg mana isap rokok tu suh dia merokok smpai rentung dulu.  pastu ko mulakan suruh mereka berbincang berdamai n selesaikan mana yg x puas hati.  peranan ko yg paling penting kira ko sebagai pendamai ar.

selagi mereka x bersemuka n pendam rasa x puas hati..selagi tu la merekan akn rasa tertekan n ko pun sama ar x pasal2 jd kaunselor x bertauliah.

ok?  gudluck beb!

Originally posted by dewberry at 24-1-2007 12:20 PM
aku  bg cadangan je...

cuba ko aturkan temujanji mereka bertiga.  ko pengerusi.  gi ar tmpt mkn yg aman damai.  bg mereka mkn kenyang2 dulu.  yg mana isap rokok tu suh dia merokok smpai rentun ...

thanks 4 ur advise...

tp aku takut nanti dikatakan x amanah..pasal director b tu dah citer yg dia x suka adik beradik join co...ni dikira masalah besar...conflit of interest among directors...takut nanti dia org kata aku busy body...isyyisyy

Originally posted by az09_wikisource at 24-1-2007 12:11 PM
....best tak jadik PA ni???

bila dapat bonus best laaaaaaa

Follow Us
...aku ingat nak arrange formal meeting ptg ni..whatever it is problem ni kena solve klu x kureng laa bonus staff tahun ni...uwwwaaaaa

asalkan gaji jalan dah la
yg lenlain tu biarkan depa settle sendiri

yup betul...

Reply #4 dewberry's post

kalo berjaya konpem ko bleh jadi MD plak..hehehehe..good luck ..

Originally posted by CRK at 24-1-2007 01:25 PM
asalkan gaji jalan dah la
yg lenlain tu biarkan depa settle sendiri

xleh biarkan jugakk..effect kat kompeni..kang melingkup kompeni , kompeni kena tutup..x pasal2 jek jobless..

Originally posted by nizam_syah82 at 24-1-2007 03:25 PM

xleh biarkan jugakk..effect kat kompeni..kang melingkup kompeni , kompeni kena tutup..x pasal2 jek jobless..

aku setuju tuh..

dreamy,

Bos2 tu bangsa apa?

ini la ibarat kancil disepit gajah ....aduii....

Apa kata engko arrange buat family day..... sepaya dapat menambahkan lagi silarturrahim sesama umat (kalo depa tu muslim leee)

Originally posted by mukmin101 at 25-1-2007 06:29 AM
Apa kata engko arrange buat family day..... sepaya dapat menambahkan lagi silarturrahim sesama umat (kalo depa tu muslim leee)

kalo family dah..yg sorang tuh tau yg sorang lagik mai..musti dia tak mai lak kang...ko ckp kat bos A..dah ada misunderstanding between GM n bos B.then kalo dia ajak ko jdk jaksa pendamai tuh terpulang ler..hehehe..

Originally posted by sabb at 24-1-2007 05:50 PM

aku setuju tuh..

dreamy,

Bos2 tu bangsa apa?

melayu laaaaaa..klu bangsa lain a ku x heran.....

Originally posted by redsinner at 24-1-2007 07:34 PM
ini la ibarat kancil disepit gajah ....aduii....

yaaa betul...tp buat masa ni aku amik keputusan mendiamkan diri dulu,...
sbb bila aku pk balik..GM tu abg ipar director A..tp director A ngan director B tu best friend...
klu GM ni tak berani nak cakap kat director A...apa lah yg ada pada aku yg setakat keje PA kan???kan??kan??

So..aku x mo mengeruhkan keadaan yg dah mmg x berapa jernih...sbb aku pk apa2 aku buat or aku ckp akan memburukkan reputasi aku kat mata boss2 aku ni kan...silap2 depa kata aku create story...:@ ...

terima kasih laaa kat korang yg sama2 bg opinion..skg ni aku dah rasa ok sikit...

harap paham ngan situasi aku yer...aku x leh cerita ngan org yg aku kenal..especially kat opis nih...so aku citer ngan kengkawan forum lg best,....tqtqtqttq