CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

"Macam Rumah Sendiri"-Betty Rahmad Bengang Anak Kecil Bising Dalam Way

faraway1 replied at 27-2-2018 11:31 PM
hari tu me bawa anak tengok jumanji masa
balik malaysia..

Bagusnya u...

biskut_milo replied at 27-2-2018 07:55 PM
Eh yg dia screen shot tu part mana plak kat black panther? 2 kali aku gi tgk dont remember this scen ...

Waktu last sekali, after habis credits semua tu.

mawarika replied at 27-2-2018 10:36 PM
Tu belum lg bebudak yg bawak virus... terbatuk2 dalam panggung! Eeww sangat jijik ok kau sebarkan pe ...

Yes tq, tapi kan bukan takat dalam wayang ja.
Orang sekarang ni tak taulah takda common sense ke apa
Bila batuk, bersin batuk ke apa bukan nak tutup mulut.
Dah tu boleh buat muka donno ja.

ni sama kes mak bapak pegi KLCC ke IOI ke bawak anak dalam stroleer bagak bengang tak dapat masuk lif sebab org sihat pakai lif. kau apahal... semua orang pegi mall bukan nak bersiar siar.. kita nak cepat kak oiii.. kalau nak bawak anak bersiar siar pakai stroller pegi la zoo negara ke aquaria ke tak pun taman tasik titiwangsa... -_- (young parents sekarang commonsense takada janji dia senang)

actually bukan setakat tgk wayang jer..kdg2 yg bawak anak yg masih dlm stroller dok menapak kat pasar malam..taula suasana pasar malam mcm mana kan...yg ini pun.meols hairan...tempat sebegitu pun sibuk nak sorong stroller...

Bawa anak kecil ke tempat awam  kenalah ajar cara nak sesuaikan diri..jangan lepas tangan..kesian kat orang2 lain..kalau anak tu melasak sangat duduklah rumah dulu..kemudian2 lah keluar..

Follow Us
Betollah knp bwk anak2 p tgk wayang cerita cmtu dan buat bising. Tapi betty xleh cakap besar ye kata make sure pastikan anak akan diam disiplin bla bla bla.. Tuhan nk uji kejap je..
Aku pernah bwk anak2 p tgk movie.. Tapi bg dorg main dulu msuk pnggung bg susu diam dan tidur.
Ingat ye klu belom ada anak jgn mudah2 caci2 mak pak tu.. Bese bab2 anak ni Tuhan akan balikkan bnda tu kt kita kejap je. Aku dh alami beberapa kali dah..Tuhan nk bg rasa apa parents tu rasa so adakah kita akan sama level atau tak.

Lorra2411 replied at 28-2-2018 09:29 AM
ya Allah, setuju sangat weh. paling geram ada budak tendang kerusi kita (budak tu duduk belakang kit ...

Tegur ja.
I pernah sekali tu tegur, budak tu buat lagi( Chinese)
I think kali ketiga, I jeling dan tinggikan suara sikit baru tak buat.
Tak faham betul parents macam ni nak bawak anak tgk wayang tapi kau sendiri tak ajar anak tu behave dan manners.

I sangatlah setuju dgn betty ni. I paling rimas pergi wayang sebab ni lah. Cerita utk 13PG tapi bawa budak kecik. Cerita 18SX bawa anak sekolah rendah. I harap sangat management boleh ketatkan benda macam ni. Ingat rating tu suka suka je ke buat?

Kalau cerita yg umum tu, memang i terpaksalah redha bila budak terpekik pekik even i rasa benda tu sangatlah tak patut sbb ni bukan kids friendly punya session. Makpak suka bagi alasan takkan nak tinggal anak, kau tak kahwin lagi takde anak lagi kau tak faham, etc. Kalau anak jenis reti diam takpe. Ini kejap kejap bangun pergi toilet, beli airlah, popcorn tumpahlah. Kalau yg kecik, tiba tiba menangislah. Tiba tiba bergaduh dgn adik beradiklah kat situ. Time midnight movie pun budak budak ni ada. Memang makpak jenis biar je anak kecik berembun malam malam buta agaknya.

I pun mcm betty, kalau one day i ada anak, i akan try to avoid such things. Lainlah kes emergency, terpaksa bawa juga anak tapi tengok wayang bawa anak merengek melalak ni sah sah bukan kategori emergency.

Lagipun ni zaman teknologi khen, kau beli jelah movie tu tengok dekat tv plasma 152 inci kau tu kalau nak bawa anak sangat. Jimat pun jimat. Cuma tak dapatlah nak brag dah tengok cerita tu awal awal khen.

memang pantang aku kalau dalam panggung wayang ada yang buat bising...paling vavi bila mak bapak yg bawak budak tu , nak orang yg faham dan ikut kehendak anak dia..WTF...lain la kalo ko yg bayar tiket aku...pernah ada sorang budak..asyik dok sepak2 bangku aku dari belakang...aku siap bangun toleh belakang...mak bapak dia boleh selamba vavi tgk aku terkebil2 macam takder apa2...harammm nak ditegurnya anak dia...

Kalau nak tgk sgt bwk anak kat tgv yg family friendly ke ape name eh..anak kau nak melalak...terguling waima berlari2 pun blh sbb budak2 lain pon buat camtu dahla tiket lg murah i loikeee

vanillaninja replied at 28-2-2018 09:28 AM
I setuju dengan Betty.

Siapa2 yang hencap sheols katanya sheols tak faham sebab takde anak sendir ...

Parents mcm Ni la Jenis yg anak dia kalau buas Kat rumah orang, dia mintak tuan rumah paham..bukan dia yg nak faham perasaan tuan rumah..haha

sebenarnya tak perlu bawa anak ke panggung
tak sesuai dan bukan masanya lagi

Satu-satunya tempat aku boleh toleransi dengan budak bising cuma dalam kapal terbang. Itupun kerana manusia tak boleh terbang...kalau boleh terbang aku tengking saja budak2 ni..

Orang yg sound balik Betty tu orang yg selfish and kurang cerdik. Diaorg ni la yg buat anak2 jd perangai besar kepala. If anak bising n Nakal in public, diaorg expect org keliling faham, patut diaorg yg didik anak tu.

Setuju sgt ngan Betty, dia bayar nak tgk movie, nak relax, bukan nya nak dengar orang buat bising

sapeka replied at 28-2-2018 05:28 PM
sebenarnya tak perlu bawa anak ke panggung
tak sesuai dan bukan masanya lagi

Aku yg xde anak tp jaga anak sedara berdozen xde terpfikir bwk diorg g cinema. Byk lg tpt lain. Klu kemaruk sgt nak g make sure accommodate la anak2 tu. Klu x mampu nak buat bwk2 la sabo....kakak2 aku yg ada anak2 bertahun sabo sampai anak2 beso baru g....

boboiyot replied at 28-2-2018 07:03 PM
Aku yg xde anak tp jaga anak sedara berdozen xde terpfikir bwk diorg g cinema. Byk lg tpt lain. Kl ...

sebenarnya bila dah ada anak kita dah x boleh nak pikirkan keseronokan macam zaman bujang/zaman belum ada anak,kesian kat anak2,dengan bunyi audio yg terlalu kuat dalam panggung..pikirkan la keselesaan anak2 tu,jangan nak pikir seronok je...tahan dulu rasa nak berjimba tu, esok2 anak dah besar dah sekolah menegah masuk u ke,pegi la ulang balik keseronokan macam baru couple..xde sapa nak halang,ni just pendapat iols je..terpulang masing2 la macam mana..

Edited by OrenTheReturn at 28-2-2018 08:48 PM

Bila kita kritik benda mcm ni terus parents pprt akan kata jgn ckp besar klu takde anakkagi nanti tuuan balas bagi bla bla bla....hamboiiiiii hanjengggg nya parent low class pprt mcm ni, nak lepas diri ambik tanggungjwb atas kegagalan sendiri  dgn takuttttkan org nanti tuhan balas bla bla bla...:.jenis parentts hanjenggg bangsatttttttttt mcm ni rasa mcm nak penampar jahmuka tu bertubi2. Manusia kurang ajarrr tak tahu didik anak lps tu nak salahkan org....babiiii betulll

Family mcm ni biasanya tak educated, takde sivik, jenis pemikiran dia pikir diri dia jah, tak sensitif langsung dgn org sekeliling,  jenis tak tahu malu hidop menyusahkan org! Bangsatttt punya manusia! Klu anak perangaiiiii mcm monyetsss simpan dlm rmh sudah didik jadimanusia dulu lps tu baru bwk keluarrrrr huh

Manusia yg ada anak tapi menyusahkan org lain aku sumpahhhh pukiiii mak bapak bernanah berkorapppp klu tak berubah jugak kohkohkohhhh