CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: junkredish

All about ilmu pengasih/pemanis latest pengasih cenuai by wasntme

Originally posted by edora82 at 2-6-2006 02:20 PM

Ni bukan ayat Al-Quran sunquick...kiranya macam pemanis je..tapi di terjemahkan atau dibaca dalam bahasa arab. Dah try cari dalam Al-Quran mmg xde...blh la t`jemah sikit2.. kalau nak tau se ...

hmm.. nanti kalo saya masalah nak tahu sesuatu ayat tu surah apa, boleh la tanya edora nanti. hmm, edora ni mesti byk ilmu ni....

Pasal jampi mentera ni rasanya boleh amal boleh baca asal jangan ada unsur-unsur SYIRIK di dalamnya.  Kalau tak silap dulu Zaman nabi ada para sahabat tanya pasal baca mentera kaum quraish jahiliayah, Nabi kata boleh pakai asal jangan ada unsur syirik dah lah.

Ayat bahasa arab atas tu kalu terjemah  satu ayat terus apa maknanya tu?

hhhmmm...betul tu. nak tau gak apa makna keseluruhan ayat bahasa arab tu...

Ni bukan ayat Al-Quran sunquick...kiranya macam pemanis je..tapi di terjemahkan atau dibaca dalam bahasa arab. Dah try cari dalam Al-Quran mmg xde...blh la t`jemah sikit2.. kalau nak tau se ...

ayat tu bukan pemanis..... pada dasarnye ayat untuk melembutkan hati, hati org dan hati kita...

masalahnye ejaannye tu yg aku tak tau....
ulang sekali lagi...
baduktu bismirabbihi nadat
larupihi syahril(shahril) kasni nahat.

edora

bukan ke kalu ayat yg ade I contoh BIHI, DINI... kan maknenye kepunyaan aku.... contoh tuhan ku, anakku... kan kan kan...

edora

bukan aku suh hg trangselitkan BIHI n DINI tu cuma aku nak kepastian sebb setau aku bahasa arab kalu ada" I" kat belakang bermakna kepunya ku.... Aku.... contoh NURAINI.... cahaya mata ku... betui tak...
try la lagi tanye..... cube di ubah2 skit ejaan tu... cari bunyi2 yg terdekat... mana tau ada....

Follow Us
sebenarnya banyak fadilat kalau jadikan ayat al-quran sebagai amalan....setiap satu surah ada kelebihannya...lebih baik jadikan amalan dari baca mentera sebarangan...

edora..ayat pemanis lain ade tak? hehehehe..hana nakk..nnt PM ke ape ke..nnt org2 kat sini marah aku lak..
kalau nak kata..surah yusoff tu..takpayah ler..sejak azali mmg tau..
kejap org kata..baca ayat ke-4 aje..
kejpa org kata..baca the whole surah..
aku rasa..sbnrnye..derang tu..tak tahu pun.. sampai atas sampaikan ajer..

eh chup, aku nak tanya.. manusia kena berguru dgn orang kan? kalau kita mengamalkan sesuatu berdasarkan pemahaman kita sendiri (melalui bacaan atau dari kawan/kenalan) cemana tuh?

gila isim tu pasal kita mengamalkan sesuatu tanpa berguru betul tak?

pasal ayat pemanis ni, atuk aku ada bagi sebaris ayat, ko nak ke hana? buzz aku eh..

Tumpang tanya satu hal pada yang tahu, sekiranya kita guna jampi mentera yang bukan dari Quran dan Hadith ni dan tidak diiringi oleh sebarang pendamping atau jin adalah ia boleh mendtangkan hasil?  Maksud saya ilmu pengasih yang menggunakan jin selalunya dah pasti berhasil, tapi ini mentera yang tidak melibatkan jin jin ni macam mana hasilnya?

Dalam mentera tu ada ke unsur-unser seruan ke pemujaan atau sebut nama wali wali, berkat lailahaillallah ke Muahammad ke misalnya?

fawabi..hana dah BUZZ.

edora..nnt dah dpt ayat tu..pass kat hana ye. hana nak ajer. saja suka kumpul2.yg mana senang nak hafal..nnt kita baca2 lah ketika boring2. tak kan ler asyik nak  main porem aje kan ?
haa..selain dr hana..ade lagi org.. org tu PM hana ajer. jadi..ramai org nak nie.

Yg pasal baca dgn yakin tu..hana percaya jugak tu. tapi..bila kita terima pelbagai maklumat yg berbeza..contoh..ade org cakap..baca ayat ke-4 surah yusoff dah cukup..ade org lain pulak cakap..kena baca the whole surah..jadi..bila keadaan mcm nie..keyakinan tu dah goyah..rasa mcm ..ehh..sia2 ajek baca..yg mana satu betul nie?
hana nie..tak alim pun. jadi..kalau kena baca the whole surah tu.. liat lah sket...kalau sekadar sebaris dua baris ayat..boleh lahh...:nerd:

aturcara This user has been deleted
Originally posted by Hana at 9-6-2006 08:49 AM
fawabi..hana dah BUZZ.

edora..nnt dah dpt ayat tu..pass kat hana ye. hana nak ajer. saja suka kumpul2.yg mana senang nak hafal..nnt kita baca2 lah ketika boring2. tak kan ler asyik nak  main por ...

ff:

Hana ni mesti dah nak kawin kan...sebab nak ayat pengasih segala ...hehe....(kalau betul, jangan lupa jemput)

Originally posted by aturcara at 9-6-2006 09:00 AM

ff:

Hana ni mesti dah nak kawin kan...sebab nak ayat pengasih segala ...hehe....(kalau betul, jangan lupa jemput)

:bgrin:
bukan. kita PJJ. Pantang org lain goda. Jadi, Hati agak goyah.  So, dari fikir merepek baik baca ayat2 merepek kan? hehehehehe

Originally posted by kupia at 8-6-2006 04:21 PM
Tumpang tanya satu hal pada yang tahu, sekiranya kita guna jampi mentera yang bukan dari Quran dan Hadith ni dan tidak diiringi oleh sebarang pendamping atau jin adalah ia boleh mendtangkan hasil?  ...

kupia, dari pendapat saya yg kurang ariff ni,kalo bahasa mentera itu difahami dan tiada subhat unsur syirik,tak apa kut... Seperti kata2 pujian pada Allah, kata keagungan,kebesaran untuk memohon pertolongan dari Allah dan sebagainya. maaf la, kalo saya salah.... ada forumer yg lebih arif lagi boleh bagi pendapat? :hmm:

mmg ada ayat yg berunsur2 puaka ni... tapi aku tak amik yg itu.... aku amik yg ade sebut bunga, tumbuh2an, mengucap 2 kalimah syahadah, bulan, seri, ehhhh pokok pangkalnye hokeh la....
cume!... haaah... ada cumenye tu.. kesemua ayat2 yg aku ada tu ada sebaris ayat ini...
" kabul di guru tajam di aku, tajam berkat doaku lailahaillah muhammadarrasullullah."... sebab bagi penghormatan pada guru2 yg mengajar kita ayat itu( yg mula2 sekali) tak tau la sapa yg mulakan, mungkin datuk nenek moyang aku dulu tak...

bukan macam mentera cerita P. Ramlee tu, heyyyy mambang putih mambang kelabu mambang itam.... hahahhah... itu mmg la syirik... ade ke... cobaannnnn.. cekor cekor ah, cekor cekor ih, ha ha ha, hi hi hi, ilang gigi tinggal gusi... tu pun mentera la tu... hahahhaha

aku kan..moyang aku pun penah kasi 2-5 baris ayat kat aku..
sbb dlm keluarga aku..sumer kawen awal..bila kat aku..tiba2 aku umo 22 tak kawen2 lagi..jadi..generesi tu mcm terSTOP..sbb tu laa.. moyang aku kasi ayat tu..dia kata..aku nie LAMBAT. (masa tu aku ingat dia ade penyakit nyanyuk..tiba2 kata aku LAMBAT..PASTU KASI AYAT MEREPEK...bila aku dah 29 nie..betul lah dia kata.LAMBAT...wakakakkakakak)
dia suh aku baca bila aku berkenaan kat seseorg..

dlm ayat tu pun.. ada..
bla..bla..bla..berkat doaku..bla..bla..bla..
bla..bla..bla..berkat doa guruku..bla..bla..bla..

[ Last edited by  Hana at 9-6-2006 11:18 AM ]

hana.. tak mo sharing ke?

sape ada ayat2 quran?

KLUE 8

"BOMOH JELIK DAN PELIK...."

SALIN HURUF INI - U

[ Last edited by  BabeYSHa at 9-3-2007 03:17 PM ]

Originally posted by Hana at 9-6-2006 09:09 AM

:bgrin:
bukan. kita PJJ. Pantang org lain goda. Jadi, Hati agak goyah.  So, dari fikir merepek baik baca ayat2 merepek kan? hehehehehe

PJJ tu apa ek???