CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: rifa0710

[merged]Pengalaman mistik di hutan,latest by feyo

Originally posted by rifa0710 at 1-9-2006 11:50
Hye guys.. Korang ada x apa2 xperience kene kacau time camping kat hutan? Hm.. Aku ada banyak gak citer nak share.. Aku punya xperience.. Abg aku punya xperience.. Cikgu skool aku punya xperience ...

pengalaman...hurmmm...x tahu loo apa yg wa citer ni sbb antu or sumtin yg lain

pernah layan hutan gak kat pulau di pahang...

masetu nak gi buat rok climbing...wa mmg minat mendek tahan lasak ni...tapi bila wa nak masuk jek kawasan tu...wa tetiba rasa panas seluruh badan n rasa nak demam...so...wa balik masuk khemah rilek kejap...kenkawan sume sonok ber rock climbingpastu bila wa rase badan wa dah ok..mmg dah sihat....wa pegi balik kat kawasan tu...tetiba badan wa jadi panas balikso...masa berkhemah tu..mmg wa xleh layan rok climbinglps tu membe sume layan mandi-manda...yg feliknye...wa dgn hepinye boleh layan mandi mande...mmg tak demamhehehehehehe

hmmm... saya pun ada cite pasal camping ni..sbb slalu g camping masa sekolah2 dulu...
sama ada suka2 ngan kawan-kawan or jadi faci..kami ni satu geng slalu ikut cikgu g camping..
x kire la camping motivasi ke atau camping suka2.. kejadian petama masa tahun 1995..

citer pertama ni masa camping kat lubuk petai...hah..sapa kaki camping n panjat gunung mesti
tau lubuk petai tu kat mana...masa ni ramai yg pegi..mmg byk la khemah...setiap khema ada 4
org. so saya n 3 org kawan satu khemah... khema kami di champ site paling atas..sbb kat
bawah bebudak2 lain yg duk..cikgu cakap fasi duk la kat atas..sbb dah biasa camping..

mlm pertama tu, pas duk lepak2 kat ramai2..cikgu suh kami sumer masuk tido..sbb nnt nk take
turn tuk jadi jaga..hehehe...so masa ni saya dah masuk dlm khemah dulu..tgh dengar walkman...
zam dulu2 kalau g camping msti bawak walkman..baru best kan..masa ni saya dgan member
berdua..pas2 masuk lagi dua org ni...punya la kelam kabut..kelibut..saya pelik gak..tp x tnya
pape pun... pas2 x macam mana satu dari button walkman saya ni dah loose..dia melompat terkene la kat member yang dua org tadi...punya la diorg terperanjat..terus selubung badan
ngan selimut...saya ngan member yg sorang lagi pelik..tnya diorg knp..masa pegang tangan..
huh..punya la sejuk...diorg cakap..cuba ko bukak zip khema ni sikit..jgn bukak besar2..
bukak pelan2...saya pun bukak la pelan..mcm stail org nk intai tu...say tgk x ada ape..
saya tnya la diorg...diorg kata ada..tgh duk kat dahan pokok..ko tgk betul2..ada org duk
mencangkung kat dahan tu...kali ni saya tgk lagi...  ya allah....ape lagi cik pon..
ape la yg mahluk tu buat kat situ...terperanjat saya... sudah nye kiteorg berempat takut kat
dalam khemah tu..seram sejuk badan...masa tu dah set nk larik g khemah cikgu je...
zip khemah dah bukak dah..tinggal nk larik je..intai2 dia ada lg kat situ...
elok je duduk kat dahan pokok tu...macam tau2 kiteorg nk lari... pas2 bile tgk lagi dah x ada...
masa ni la ambik kesempatan nk larikan diri...kuar je dari kehemah lintang pukang nk lari...
rupa2 nye dia ada kat belakang kehemah...huhu....ape lagi...mcm x cukup tanah la kami lari....

kisah kedua...jap lg...ade keje sikit ni...

Rate

1

aku punya cerita ada banyak..bercampur2..aku cerita sikit2 aje la..

mase zaman sekolah aktif bangat..

champion sana sini so aku dapatla masuk sport camp..camping jugak la kan.

camp pun buat jauhh nun di sekolah dekat banjaran titiwangsa nunn..**SECRET**

time tu heboh pepagi masa joging,jangan dok belakang sekali..karang ada CIK BUNJUT melompat joging sama korang..

kitorang joging pukul 430am 5am weh..setan baru nak balik tido tapi CIK BUNJUT tu tah terminum kopi O ke ape sampai lupa nak balik..boleh plak dia teman berjoging..

kawan aku pon dengan malangnya  terkena..tengah2 lalok joging..tetiba saing sebelah CIK BUNJUT..terus dia lari pecut ke depan..lintang pukang habis barisan belakang dibuatnya..

..dan habis training tiap2 hari kul7pm,time setan rancak berpesta..ada member jadi tukang angkat hurdle ngan tilam lompat tinggi kat padang..dalam pukul 730pm dia stil terkedek2 lagi kat tengah padang ..nak lari dari sembahyang magrib la almaklum..tetiba tiang gol tumbang sendiri..takde angin..takde ribut..terus member ni 100m sprint lari masuk masjid..tak bukak kasut..langgar semua makmun yang tengah sembahyang..takot punya pasal..

nak dijadikan cerita..

sabtu ahad hari kelepasan..boleh balik rumah..

majoriti akan balik..tapi utk bebudak jauh seperti aku tak balik..bapak datang melawat adela..malam2 je lepak dalam dorm baca komik..yang bercintan,malam2 akan gi dating tepi kolam ikan kat belakang padang..

geng2 dating ni biasalah..kakak2 abang2 yang cun2 la kan..dating tengah2 malam..

tengah2 lepak kat bawah kerusi cendawan tepi kolam..tetiba KECEBUS!!

ada benda terbang jatuh masuk kolam..

bila diorang bangun check apa kejadah benda yang wrong landing tu..CIK PON TENGAH KUAK LENTANG ATAS AIR..

mencanak lari..hilang habis sifat kejantanan si pakwe dan kontrol ayu si awek..

esoknya masing2 mintak nak break up..

itula secebis cerita seram yang maha kelakar time aku CAMP..

Rate

1

memang banyak perkara2 macam tu berlaku kat camping......

Balas #67 zbmj\ catat

ku tunggu sambungan cite..

mak aihh gigih korang cari trid lelama nak kongsi cerita tanpa bukak topik baru...

ulu chepor aaa...pernah lepak chalet kat sana bebaru nih takde apa yg misteri berlaku

Follow Us

Balas #71 sepaileman\ catat

ok la gak.. kan.. xyah momod nak merge kan..

Reply #72 halimi78's post

ok jer kalau tambah apa yg patut tapi ada yg jenis selak trid lama kmdn duk posting 3 patah perkataan kmdn duk taruh icon tu yg tak patutnya

sape punya keje tu

wa pon baru pasan ni trid lama layan jekkkk

lubuk petai ada cik pon  ?

Balas #67 zbmj\ catat

sambungan pls.....

hahaha gigih sebab tak nak kena marah ngan mod..topik kat belakang xkhatam lg da mao bukak topik baru..

Ehem ehem....aku yang buka balik thread ni....
tgh menelaah kat page2 belakang, terjumpa bab2 camping ni..
kebetulan ada plak citer yang boled diselitkan...mencelah le masuk...

mintak mahap la yer klu ada tersalah....

Balas #79 supa_strikas\ catat

xde..bagus usaha murni mu ni!

ok nk share gak pengalaman kt cni...tp dh lamala...kjadian camping masa form four..
actually tula the one n only experience pi camping kt alam smulajadi...
kalo masa skolah rendah...ada je knun2 pi camping kt skolah tapi malam je....
tdo lam kelas..atas meja yg disusun2...tu...x thrill langsung...hehe

ok...masa form four ni aku duk asrama...so masa ni dapatla aku pi ikut camping pbsm
mntak permission ngan bapak aku pon by phone je...sbb ckp tmpat camping tu lebih kurang je...
dptla aku pi...kalo x...xdapatla...sbb bapak aku ni firm sket la kalo part2 nk bg ank dia pi mana2....

so...tmpat camping ni kt kawasan hulu dungun...xsilap aku nama tmpat tu sg.loh..ke...lebih kurang cmtu la..
aku lupa plak...tapi tmpat yg kami camping tu tepi ank sungai...kalo jalan ke hulu sket...bleh jumpa waterfall...
best tmpat tu..tapi masa kami pi tu byk sket dugaan...first,maybe sbb weather xbrapa nk bagus kot...
xsilap aku petang yg kedua kami kt ctu la...hujan lebat sampai runtuh khemah...lama plak tu smpai kami yg duk tahan khemah
dr ranap ni bleh ttdo...

then kjadian seram sket ni blaku masa 2nd nite kt ctu la..knun nya mlm tu nk wat la operasi burung antu ni..tp sbb ptg td hujan lebat gila..so cikgu aku ckp tunggu mlm2 sketla..takut kang ujan tgh2 operasi tu..naya plak.so smbil tunggu tu..ada yg dh ttdo pon..kawasan khemah tu basah2 xbest lgsung nk lepak2...tp aku lepak gak ngan cikgu...ngan dua tiga mmber..
ada sorg mmber aku ni...aku panggey G k...G ni pegang torchlite...dia asikla men2 on off torchlite tu..smbil borak2la...
dh lama sket tu..aku ngantuk...n aku pon pelan2 pi msuk khemah..ajak G ni dia xmo lg...so dia lpak la ngan cikgu n dua tiga member lg..xsilap aku time ni dia sorang je pompuan...so..aku cite ni based on cite G la...

G cite lepas aku n girls yg len msuk khemah tu..cikgu tu tegurla G pesal men on off torchlite tu?G ckp ok pe men on off kalo men suluh2 kang....tsuluh yg bukan2..naya.pstu cikgu ni pon ckp..(seyesly aku xigt nama cikgu ni...huhu...sori cikgu yg tersebut...)suluh je...dr td lg ada yg duk perati kta....pstu G ni lam blur2 dia pon pi suluh kt seberang ank sungai dpn tmpat camping ktaorg...time tu nmpakla...kt atas pokok..ada dua lembaga...elok je berdiri atas dahan ngadap kt tmpat camping...
G ckp apa yg dia nmpak bntuk lembaga tu mcm mawas..bbulu putih...tp size cm manusia dewasa..
G ckp time ni dia dh panik gla tp cikgu tu cool je..G tanyala binatang ke cikgu?cikgu tu jwb...bkn binatang...sbb masa suluh ngan torchlite tu...mata lembaga tu x reflective..(tau kn cm kalo kta suluh mata kucen mlm2...msti bsinar n reflective kn)
so lembaga tu bkn binatang..dua tiga boys kt ctu dh alert n slow2 gerak kjut boys yg len...
cikgu pon suh G pi masuk khemah...sbb takut jadik apa2 kang...yela dia sorang je pompuan...pg esk tu aku tau..last2 mlm tu sume boys bangun n bjaga ngadap lembaga2 tu...smpai kul 4pg baru bnda alah tu blah...eeee....seram plak aku....
apa kebendanye bnda tu...xla aku ktahuan....n nsib baik gak aku xtertengok.....

n esknya bila kami pi jungle treking bfore balik ke skolah...ada plak kwn aku tu lemas...tp nsib baik selamatla..aku plak tangan abis calar balar sbb tlg naikkan kwn aku yg len plak yg tjatuh lam lubang...quite a handful of adventure for 1st timer cm aku ni...hehe...aku xserik...tp abah aku dh xkasi pi camping dh...pasal kes member aku yg lemas tula...

tu jela xprience aku...xla seram...tp aku rasa byk kjadian cemas2 sket je...

Rate

1

Balas #81 chicmushroom\ catat

Jelmaan bigfoot putih ker...hihihi..
Nasib baik dia duduk diam2 je kat situ..buatnyer meronda2 keliling khemah...
hmmmmm

Reply #77 ainnymidie's post

ok..jap nk sambung ni..jap ek...

Kisah Seram di Kem

dulu kan aku gi kampen kat kem rabutia kat araudah gombak mase 2 aku ngan member aku gi la kat khemah untuk amik torchlight tapi tngk2 kat atas pokok ade kepala org ape lgi ktorg cabotla
sejak dari tu kitaorg tak kan suloh lagi kat atas pkok bab ustaz kate atas pokok ADE MAHLUK YG KITE TAK NAMPAK

[ Last edited by  Santeira at 1-5-2009 19:27 ]

ok sambung balik...

pas kes kami larik x cukup tanah malam tu...esok nye kami mula la mendaki gunung..masa mendaki ni..tiap org di bahagi ikut kumpulan..tiap kumpulan ada 2 fasi tuk guide tiap kumpulan.. masa nk naik tu..x ada la masalah sgt... kebetulan group yg saya guide ni sumer sporting abis..so kite org naik laju je..bole lak potong group lain..semangat gile..

pas2 masa on da way naik tu, saya nampak ada org bertapa..betul2 sebelah kanan saya..
org tu duk atas batu ke busut cam tu la..org tua pakai serban, janggut putih, pakai jubah putih..tp mata dia pejam je..saya pandang bebudak lain..tp x ada lak yg perasan..dlm ati dah pelik dah.. pas2 jalan terus x samapi beberapa meter saya nmpk lagi skali org yg sama..tp kali ni dia duk kat sebelah kiri saya lak...masa ni mmg dah x tau nk cakap ape..seram oooo...yela baru tadi jumpa kat bawah..ni dah ada kat atas..bile masa dia naik?? gileee la...masa melintas dia tu, saya x pandang dia langsung..takut dibuatnye dia bukak mata..huhu....dlm ati duk cakap..aku x kacau ko, ko jgn kacau aku...aku nk lalu je..sambil2 tu baca la ape2 ayat yg patut...pas2 ilang...x ada lak lagi di muncul mana2..

bila sampai atas saya x open cite pun..sbb selagi x turun, x berani..tp bile turun x ada lak jumpa..
masa turun ni, mcm2 hal terjadi..group kiteorg lambat sebab join skali ngan group yg satu lagi.. ada budak terseliuh kaki..nk x nk kene la teman kan diorg..dlm utan kul 5 dah gelap..nk x nk redah jugak... punya la lama nk turun, padahal turun sbenarnye paling sekejap berbanding naik..sbb ape tau..sbb kami sesat barat..tah mana2 kami jalan..x jumpa jalan kuar..sudah nya bile jumpa jalan kuar, kami kuar betul2 kat camp site..pelik..sbb masa pegi jalan lain..balik jalan lain lak...memang pelik... org lain dah mula risau dah...masa tu saya tnya la kat guide group 1 lagi..cam ne kite leh salah jalan..dia kata, sbb aku melencong ikut jalan lain..saya kate mcm ne ko tau..sbb jalan yg kite naik tu, masa kite nk turun ada cik pon tgh bertengek atas dahan..aku x berani lalu..mau nye jap lagi dia terbang, bebudak lain nmpk, lari lintang pukang, lagi susah..sbb tu dia main belasah je ikut jalan lain...huhu..nasib baik aku x nmpk...

ok jap lagi sambung pengalaman camping kat pertak lak...sapa2 nk samapi pertak??