CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Jenabmurai

[Tempatan] Kota Bharu catat kes penyakit kencing tikus tertinggi

satu thread je bukak soal kelantan? bukak le sapuluh....banyak sikit cerita recycle...

ada makluk tu..pi kelantan pon x penah..pas tu ada hati kata dah pi..siap ckp town center KB...mengencing je kija....

org kelantan ni mcm yahudi
suka dtg tempat org

razhar posted on 22-10-2013 07:30 PM
ye lobai...

terimalah hakikat yg org kelantan ni mmg pengotor...

sekngucing posted on 22-10-2013 07:32 PM
org kelantan ni mcm yahudi
suka dtg tempat org

budaya merantau tu bagus ekceli, xkan nak terperap kat bumi sendiri jer...tp tu laa set2 AL-BUDDUKI nih memana pun kalo dia jumpa set2 dia mmg kawan lama pun bleh dibiarkan terkontang kanting dorg berborak cakap bahasa native dorg jer........

axl_bach posted on 22-10-2013 07:42 PM
budaya merantau tu bagus ekceli, xkan nak terperap kat bumi sendiri jer...tp tu laa set2 AL-BUDDUK ...

ye, tp org kelantan tak rasis dgn melayu lain
pernah tak kau jumpa kelantanese yg ckp "aku memang tak suka kau, sebab kau negeri bla bla bla" mana ada
tp aku pernah jumpa, di mana2 pun org yg terang2 anti kelantan
masa aku lepas spm, aku kerja dgn org jawa selangor pasar mlm di sungai buloh
tokeynya ok, mesra dgnaku, cuma anak sedaranya yg memang rasis, terang2 dia kata "aku memang benci kelantan"
aku kerja dgn sabar, walaupun kena buli dan diskriminasi, tapi takpaa aku tahu sebab dia tak pernah bergaul dgn kelantanese
1. org kelantan cukup suka bermenantukan org luar, siap bangga
2. suka org luar dtg kelantan
3. suka dtg tempat org
4, bergaduh setakat mulut aje, mcm fan jdt dan fan trw, kalau di luar area bolasepak, tetap kawan mcm biasa

annehuda posted on 22-10-2013 07:41 PM

majoritinya, terutama yg duduk di kelantan
org negeri lain pun salanya pngotor jugak
selepas pantai barat dimajukan british, dan inggeris bawa nilai2murni, pembersih, tersusun dll, serta negeri2 pantai barat mula maju, nilai2 ni pun bersebati
kelantan pula masih konservatif

Follow Us
kalau ikutkan thread ni, kes di kelantan masih ok berbanding negeri2 lain bab kencing tikus
jangan pulak ckp negeri lain tinggi pasal ramai org kelantan duduk sana

sekngucing posted on 22-10-2013 07:49 PM
ye, tp org kelantan tak rasis dgn melayu lain
pernah tak kau jumpa kelantanese yg ckp "aku memang ...

ntah ler , maybe byk sgt kot negatif yg set2 negeri lain nampak dkt set2 AL-BUDDUKI nih....aku nak cakap pun xtau ler tp aku xrasa mainly dipengaruhi faktor politik....

sekngucing posted on 22-10-2013 07:52 PM
kalau ikutkan thread ni, kes di kelantan masih ok berbanding negeri2 lain bab kencing tikus
jangan  ...
jangan pulak ckp negeri lain tinggi pasal ramai org kelantan duduk sana
Dah ada pun  yang cakap kat atas tu...semangat bencikan kelantan yang amat tebal sekali...itulah nilai murni mereka2 ini..

attitude kena ubah kut..kalau tak betul tak kan orang cakap.

axl_bach posted on 22-10-2013 07:58 PM
ntah ler , maybe byk sgt kot negatif yg set2 negeri lain nampak dkt set2 AL-BUDDUKI nih....aku nak ...

politik pun besar jugak
sebab politik la media2 mainkan benda2 buruk pasal kelantan, sejak tahun 1990, di tv, paper (masa tu takdak internet) dok cerita
1. kelantan kotor
2. kelantan miskin
3. kelantan mundur
4. kelantan takde peluang kerja/pemalas kerja
5. kelantan berpuak2/tak bercampur
dah 23 tahun sejak itu, jadinya dah diprogramkan minda melayu negeri lain dgn stigma kotor, malas, mundur
benda2 yg berulang ni allah sendiri buat dlm al quran, allah kerapkali mainkan isu israel, israel, israel, sebab apa? sebab nak ingatkan umat islam jgan jadi mcm israel semasa tu yg berpaling tadah terhadap ajaran langit
ulangan juga dibuat oleh saudara seforum kita, saudara Maideen. yg kerapkali mainkan isu lobai, isle, aurat dll sehingga kita pun terpengaruh dgn beliau dlm hal2 isle ini
jadi bila dah 23 tahun media mainkan isu ni, kanak2 yg lahir, dan membesar dgn persepsi buruk terhadap kelantan akan automatiknya berfikiran sedemikian, sehinggalah mereka pun jadi kelantanophobia
malah melaka, km dia ali rustam siap haramkan lg rombongan2 ke kelantan
siap ada signboard yg bandingkan melaka dgn kelantan!

diburukkan lg dgn sikap sesetengah kelantanese sendiri yg berperangai teruk, yg add on aje pada statistik keburukan kelantan

secawankopi posted on 22-10-2013 07:22 PM
penah beraya rumah kawan orang kelantan yang dah berkeluarga terperanjat bila masuk rumah dia dengan ...

ok lagi kot...
in law klate aku gantung spendar kat dinding...
tinggi plak tu...
bayangkan bila angin tiup...
satu umah dapat wap dia...

secawankopi posted on 22-10-2013 08:10 PM
attitude kena ubah kut..kalau tak betul tak kan orang cakap.

particularly ke"gedebe" an nya

annehuda posted on 22-10-2013 07:41 PM

terima lah hakikat yang anda prasaan anda je bersih..buka mata anda dan lihat sekeliling..jgn kuman dberibu2 km nampak..tapi gajah depan mata buat2 x nampak..terima lah hakikat nya yang bangsa kami mmg dicemburui oleh bangsa2 lain kerana kami berada dimana2 dan menguasai banyak bidang....

ketakutan kepada bangsa kelantan begitu ketara....

banyak je reply2 spt merendah2 taraf akal sipengreplai sendiri...mungkin itu DNA bangsa sipengreplai....iaitu bodoh,sombong,pasan diri betul dan kuciwa kerana gagal memikat awek kelantan....

yawn...yawwwn.....setakat macai2 low klas je mai recycle cerita.....tokey2 bila plak nak masuk? meden langsung x jenguk..dah mampos kaaa...

p/s utk pengreplai2 thread kelate ni...jawapan2 anda menunjukkan betapa anda ni ada problem dgn IQ anda...IQ yang rendah menyebabkan seseorang trauma khas nya pada bangsa kelantan...dan juga faktor gagal memikat gadis kelantan juga menyumbang kepada trauma anda pada bangsa kelantan....

Alahaiiii, Cinkies menyemak merata2 kat Pantai Barat tu kau tak kisahkan pulak. Siap makan bersepah2 takde pun kau nak kecohkan. Cinkies dan Java tu bukan berhijrah merempat gak ke? Nape kau tak tanye Cinkies atau Java nape kau kena keluar dari Fujien, dari sungai Cintaharum atau dari Kuangchou tu? Nape kau tak duk je dalam sampah di Cintaharum tu? Atau makan janin bayi dalam mangkuk sup Cina di KUangchou? Poyo je lar weh!!! Poyooooo! Last edited by Bedah.Cun on 22-10-2013 03:04 AM

sekngucing posted on 22-10-2013 08:20 PM
politik pun besar jugak
sebab politik la media2 mainkan benda2 buruk pasal kelantan, sejak tahun  ...

mungkin laa kot....tp yg fanatik PAS pun ramai jer yg x gemor dgn set2 AL-BUDDUKI tu kire camneh eh.....

tempat kotor...mana tak banyak tikus....