CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CiliPadiSedap

[Jenayah] Geng MLM kuat menipu

sofea_uk posted on 18-8-2014 08:40 AM
Dlm donia ni "There's NO EASY money" MLM ni keje menipu org, takyah keje, takyah cari downline, taky ...

Betollah!!! Adik ipar aku suh masuk hai-o. Upline dia ckp loan approve dlm masa seminggu. Bg form suh fillup. Xde pun dia tanya aku setuju ke tak. Dah la dr kol 9 sampai kol 12.30 dok ckp tu ni. Aku nak bukak mata pun x larat. Last2 aku ckp aku nk gosok baju sbb esok ada meeting n keje n terus g bilik. Tak payahla, setakat tawarkan gold coast tu bebile aku bole pegI. Rm20k tu aku bole g byk negara kat europe.

shernazz posted on 18-8-2014 05:40 PM
Kaka..moogoo tu bagus ek..
Nak tanya..penah guna tropika x?
Tadi sopink sopink kat tesco..jumpa  ...

X pernah nampak so far...sis guna moogoo ngn organic bud jah so far...klu tropika tu mmg organic..ok kut utk eczema...sis pon x  pasti

bananacheese posted on 18-8-2014 05:11 PM
affliate junction plak mcmana? MLM jugak ke? sbb bila dengar member citer macam MLM tp melibatkan my ...

akak xbagi mykad akak sesuka hati. untuk dpt benefit daripada affiliate junciton ada je kt website mana2 free. boleh dpt beli 3 percuma 1. tak perlu ic pun.

kenapa nak beli barang perlu ic? cm pelik je? kalau kita pergi kedai yang bagi diskaun dengan affiliate junction dia org ada mykad reader ke untuk diskaun? ada database ke??

yg boleh minta ic hanya POLIS sahaja dan PENCEGAH MAKSIAT

Peya posted on 18-8-2014 05:44 PM
Betollah!!! Adik ipar aku suh masuk hai-o. Upline dia ckp loan approve dlm masa seminggu. Bg form  ...

hai o semua MLM banyak penipuan

penipuan sekarang UFUN CLUB. kutip duit orang ramai janjikan jadi jutawan sekelip mata dalam 8 bulan. last2 xjd jutawan. masing2 senyap

CiliPadiSedap posted on 18-8-2014 07:05 PM
hai o semua MLM banyak penipuan

penipuan sekarang UFUN CLUB. kutip duit orang ramai janjikan ja ...

Dorang muka tebal ko, ko kata xnk dorang x paham. Puas aku bagi helah mcm2. Buat dek je, dah dekat kol 12.30am. Aku angkat kaki masuk bilik, selagi aku ada kat situ selagi tula tunjuk plan n tunjuk bank2 yg akan approve dlm masa seminggu.

tinker_bell posted on 18-8-2014 01:52 AM
tak marah uoll..ioll pon tak tahu knp zaman ni org suka refer dkt google..atau dkt org lain yg tak ...

ohooo!! vitamin D pon category steroid ye?. ada jugak baca yg pengkelasan kolestrol ni ade yg badan kita mmg perlu dan ade yg kta kna buang dari badan atau elakkan.tapi tak ketahuan la pulak apa kolestrol yg baik dan tak baik tu.huuhuh..tak cukup membaca.

thanx uols sbb sudi share info cmni.

Follow Us
adie82 posted on 17-8-2014 08:54 PM
Aku penah kena tipu ngan kaean aku.. ajak pagi2 keliar pegi kenduri kat rumah kwn dia... rupanya baw ...

rasanya statement " yg dulu keja arkitek,engineer,bla bla bla tapi quit sbb nk join ____" mmg ayat stendet kot mana2 MLM. aku ade gak kene ajak dgn kwn2 la,kezen la utk pi dgr MLM ni. statement sama ja.huhuh..

klo aku dah keje hebat2, takdenye la aku nk tinggal sbb nk join benda ni..

honeybee1802 posted on 18-8-2014 05:24 PM
Kala allergik kat hidrocortisone....org injek utk allergik kaka boleh naik gegata lps injek..tense ...

kalau allergic..ckp la kt doctor uoll allergic dgn ubat tu..doctor bagi ubat lain..

Bila baca post korang mmg kena diri sendiri. Aku salah satu mangsa mlm hai-o, memang menyesal ikut. Tp xperla, benda nie boleh dijadikan pengalaman hidup yg nak kaya bukan senang. Aku kena dgn kawan aku sendiri, jual PB tapi badan depa yang jual nie semua tembun2. Aku pakai mmg kurus tapi diaorng x kurus sbb diaorng x pakai!! Jual jer lebih pastue guna testimonial kita.

Diaorng nie banyak group cuma aku pelik dulu si Hanis Haizi nie bff forever dgn Salha tapi apsal berpecah? Dua2 siap cakap diaorng Top jual PB tapi aku tgk body dua2 tembun. Ramai jugak yg keluar dr group GLAM hanis tue. Kenapa ek?

babydoll posted on 18-8-2014 09:22 PM
ohooo!! vitamin D pon category steroid ye?. ada jugak baca yg pengkelasan kolestrol ni ade yg bada ...

steroid tu pgkelasan je uoll..dlm bdn kita penuh dgn steroid..aslkn 4 cycloalkane ring bonded together..gitu..bkn semua steroid ada properties yg sama..sama mcm alcohol..kita tak perlu takut dengar pkataan alcohol..bkn semua alcohol haram..most alcohol halal..yg haram arak..sbb arak ada alcohol yg mmabukkn..tp bukan semua alcohol mmabukkn..jdk tak payah takut dengar pkataan steroid/alcohol..

untuk cholesterol..kawal makanan je..as natural as u can..gitu..

bellyadele posted on 18-8-2014 10:20 PM
Bila baca post korang mmg kena diri sendiri. Aku salah satu mangsa mlm hai-o, memang menyesal ikut.  ...

sebab hanis PENIPU. tak silap ada fanpage kantoikan hanis. anak dia kena penyakit demam kuning. dia jual barang hai o cakap demam kuning boleh sembuh kalau pakai hai o produk. last2 anak dia kena. kantoi MENIPU

tinker_bell posted on 18-8-2014 10:26 PM
steroid tu pgkelasan je uoll..dlm bdn kita penuh dgn steroid..aslkn 4 cycloalkane ring bonded toge ...

Salam tinker bell.. nak tanya 4life punya barang, transfer factor.. ramai yg promote, sampai pening.. siap ada recommended dari doctor.. yg ni boleh percaya ke..

Peya posted on 18-8-2014 08:42 PM
Dorang muka tebal ko, ko kata xnk dorang x paham. Puas aku bagi helah mcm2. Buat dek je, dah dekat ...

Diorang memang ikut training cara2 memujuk mcm tu. Kalau kau kata ni, dia ada skrip jawapan dan sebagainya.

Ikut modus operandi diorang, kena mulakan downline dr saudara-mara dekat dulu. Kalau yg ni tak berjaya konon org luar lagilah tak percaya, sebab itu dia cuba habis2an nak target hang.

CiliPadiSedap posted on 18-8-2014 10:29 PM
sebab hanis PENIPU. tak silap ada fanpage kantoikan hanis. anak dia kena penyakit demam kuning. di ...

Yg itu x tahu pulak. yg tahu pasal ig dia jual handbag tue jer. Ada orng cakap dia jual handbag preloved tapi cakap handbag baru. Cop, yang pasal anak dia kena kuning tue mesti pasal tilam bsvm yg katanya boleh elokkan kuning tue yea? ceh penipu sangat.

Bila baca post korang mmg kena diri sendiri. Aku salah satu mangsa mlm hai-o, memang menyesal ikut.  ...

Yg penting kau dah ada pengalaman kena tipu, lain kali tak masuk perangkap lagik.

Tok_Batin posted on 18-8-2014 10:44 PM
Yg penting kau dah ada pengalaman kena tipu, lain kali tak masuk perangkap lagik.

insaf wei insaf.. Sekarang nie bila ada orng suruh join jer aku pandang atas bawah pastu aku blah. Kuasa aku nk layan. Hati aku dah kental utk mengatakan tidak walaupun kawan sendiri. Biar kaya dari usaha dari kaya dengan menipu.

penah satu.ketika dulu zaman uni tahun 2000-an famous jugak MLM ni..tak ingat da ape.namenye...

abis di rekrut bebudak suh join MLM ni..yang mane2 terawal memang la dapat beli motor la downpayment keter la...downline yang terseksa...

tak ingat dah ape name MLM tu tapi memang amat famous dikalangan budak2 uni aku..asal nampak muke jer terus kena promote suh join..

last2 senyap gitu jer..sebab pi mai pi mai tangtu...habis orang dah p kejar nak suh cari downline..abih duit ptptn..

sib baik masetu aku xjoin..xberkenan nak kena cari2 orang ni..huh

bellyadele posted on 18-8-2014 10:43 PM
Yg itu x tahu pulak. yg tahu pasal ig dia jual handbag tue jer. Ada orng cakap dia jual handbag pr ...

Ha'ah pasal tilam. Peminat fanatik dia semua kena kutuk jemaah. Almaklum yahudi @changa @kakikuDibibirmu senyap. Kak bosan join sekaki kutuk penipu.

@NIXAR hamba abadi yahudi @changa dan @kakidibibirmu . kasihan dia. kerja moderator tak bergaji jadi claim gaji dekat yahudi   Last edited by CiliPadiSedap on 19-8-2014 11:13 AM

Rate

1

ruazz posted on 18-8-2014 10:38 PM
Salam tinker bell.. nak tanya 4life punya barang, transfer factor.. ramai yg promote, sampai penin ...

Doctor tu mesti kena rasuah atau dibayar jadi marketing. Akak pun jual shaklee ikan keli. Marketing akak pakai bomoh KLIA. Laku keras. Akak dh level diamond. Next month boleh akak angkut beli BMW 10 series.

Gemuk cm babi jual produk kurus siapa percaya kecuali org tu buta