CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: KIM.mafia

Status fesbuk yg memualkan..version II

Close [Copy link]
Status FB somebody ;

Merembeskan peluh dgn penuh keseronokan..haaaaa...!

aku taktau nak kome ...
cmf_lemontea Post at 25-1-2012 12:04

hide saja org2 yg jenih sttus camni..

Reply 2040# rayna_raynes

hahahahaha.........gelu pusat aku tgk....

br je trbc 1 status mcm gamfunk
"period time...no hardcore sex...sori ye dear"

mmg muntah hij ...
gurlfriday Post at 23-1-2012 01:12

kwn ko nih mental illness ... sila putuskan persahabatan dgn beliau ...

Reply 2138# puteri_malam
off topic jap.. puteri, lawa avatar, anak ke?

Reply  puteri_malam

adk kecik aku ni tpksa hp,sbb dia pegi blk skolah naik bas biasa.kalo  ...
jem^roselle Post at 25-1-2012 12:03

penah gak anak sedara ni merengek2 nak phone...ikutkan ku ada extra phone tak guna tu, beli sim card jer...tp ku taknak kasi...budak pompuan skrg ni kita tak tau aper diguna dgn henpon tu...ku bimbang sok2 dia terjun bangun jer tetiba...huhuhu
sbb bnyk kes kat kg ni....anak jiran sebelah ni baru ni abg dia hempas tepon dia..gara2 abg dia terbaca sms adik tu bersayang2 dgn ntah sape2.....baru tingkatan 4

Reply  puteri_malam
off topic jap.. puteri, lawa avatar, anak ke?
jinforum Post at 25-1-2012 12:20

anak org....ku amik kat tenet....doa2 satu hari ku dpt anak camtu la...

Follow Us
Ok selama ni aku sr je tapi benang ni memang buat aku nak share status2 yg annoying. Pada sesetengah orang maybe tak annoying tapi pada aku annoying la. Ni aku share status yg memualkan. Dua2 ni kira kenalan aku la. Dua2 dah kawin, sorang baru pregnant. Sorang lagi dah dapat anak.

1) yg first ni dari mula kawin sampai skarang tak sudah2 dok update status pasal laki dia. Skarang dah pregnant, adeh lagi 9 bulan tak berenti la dia update pasal pregnancy pulak sampai bersalin… sebelum kawin guna nama betul. Dah kawen terus tukar nama pegi gabung nama dgn laki pulak… chenta mati sangat kekdahnya…

Nota kaki: yg paling atas tu status terkini.

shopping 4 suitable shoes..no more heels...huhu

baru je lg .. xsampai dua bulan pon lg..tp asben xbg pakai kasut2 yg sedia ade sbb smua heels...huhu    <--- ni dia jawab bila ada orang tanya apsal tak bleh pakai heels

en XXXXX dh gerak g outstation..safe journey b...

tiba2 rase teruja..  <----- (hint2 nak kasitau dah pregnant)

berdebar-debar tp belum cukup teruja...;) <----- (hint2 nak kasitau dah pregnant)

berdebar-debar je hari ni...ya Allah, khabarkanlah berita gembira...aminnn... <----- (hint2 nak kasitau dah pregnant)

saya happy! en XXXXX wat surprise..xbg tau pon nak balik..tetiba je tpacak dpn umah..hehe..

baca yaasin sorang2..en XXXXX dh kembali btugas..huhu..

kat married couple yg PJJ,sy respect n tabik spring kat korang sbnrnye..korang hebat..sy ni br 2,3 hari bjauhan,mcm dh btahun2 rasanye...mcmana la korang yg lg lama bjauhan..korang mmg hebat!!

trying to pretend that i am ok..but i cant lie to myself..im missing my other half..huhu

en XXXXX dah pegi outstation..saya tinggal sorang2 kat rumah..huhu

nk jalan2 amik angin ngan en XXXXX nek mr V..wiiii

temankan en XXXXX capai impian en XXXXX dimalam new year..tahniah ye en XXXXX sbb impian semakin tcapai..hope en XXXXX happy coz im happy when en XXXXX happy..

lepak2 ngan en XXXXX kat tepi tasik sambil layan fb..hehe (en XXXXX dh tego..addicted katanye..huhu)

tgh tunggu nk tgk ombak rindu..yeyy..akhirnye..mekasih en XXXXX..! &#9829;

en XXXXX... xnak balik lg ke..?dah kul 11 dah ni..huhu

Layan en XXXXX berkaraoke..pale den dah pening dah ni..huhu

en XXXXX pegi gym..tinggalla saye sorang2 kt umah..huhu

alhamdulillah dh sampai umah wpun tpaksa redah ujan..pengalaman baru merempit tgh ujan ngan en XXXXX..sejukkkk tp suke..!hehe

di mapley sekarang ni..ujan lebat gile..cane nak balik merempit dgn en XXXXX nih..dah lewat ni,saye nak balikkkk!!!huhu

* en XXXXX tu nama laki dia.

2) yg ni dari sebelum kawin, pregnant, sampai dah dapat anak… mak aih… non stop citer pasal tu je la dok ulang2… nak sound member… aku tengah pikir2 nak delete ke tidak dari frenlist aku nih…

sape nk jg XXXXX time aku keje nnt...anyone can help me?? pengasuh oh pengasuh....

lenanye ank ibu tito.. (berserta gambar babynya tengah tido)

my baby sedang lena dibuai mimpi sbb subuh td die berzikir xtido2..

sedang berfikir : mcm2 nk buat utk aqiqah anakku & my anniversary dlm ari yg same.. untuk suami & anak..huhu (*keboringan sdg melanda diri*)

alhamdulillah..arini ank ibu genap sebulan..check up pn ok berat pn da 4.2kg.. syukur..sayaaangg XXXXX..mmuuahhh (^v^)

seronok rupenye jd ibu ni.. speechless..(*_*) rs nk fulltime housewife jek..blh ker??? huhu..

window shopping..huhuhu online!! semua utk XXXXX.bj mak long n tok andak bg pon byk jgak..still cantik lg..rezki kamu XXXXX

sebulan lggg....xsbr nk kuar shoppg..mcm2 nk beli..hehehe

dlm pantang terpaksa jugak gi kerja krn sistem dot dot.....sabo jela..

baby XXXXX  da tdo..ibunye siap sedia fizikal n mental ye...

::bahagia menjadi seorang ibu::
::bahagia menjadi seorang isteri::
::kerana dia adalah ayah & suami terbaik::...
::Berusaha berikan yg terbaik utk anakku:: chaiyokkk..

after 10days---> 3.6kg.. (^_^)

betul2 berpantang slps seminggu..gulrppp...(*_*) sabor ye ibu XXXXX

alhamdulillah..sy telah selamat melahirkan baby girl pd XXXXXX jam XXXXX..syukur dgn kelahiran zuriat pertama kami akan lebih membahagiakan kehidupan seharian..terima kasih kpd yg mendoakan..

baby tggu nenny dia blk agknye br nk kuar..huhu..bosannye 1st time dok wad ni.. xsbr nk discharge ptg ni..

klinik desa : aik..jumpe lg..xbersalin lg ker?
me : kalo da bersalin sy xdtg check up..huhu
*sambil2 check perut, baby oh baby bile nk kuar ni...

week37++...nk berjalan jek..penat pn tahan jek..tp time sakit xhengat..huhu

* baby XXXXX tu nama anak dia. banyak lagi tapi aku malas nak korek sebab banyak sangat.

Aku tak jeles okeh. Tapi berpada2 la kalo nak update pun. Bukan semua benda patut share kat internet ni. Cukupla update ko dah kawin, dah pregnant, dah bersalin. Tak perlu la nak bagitau  in detail ko alah muntah tiap2 hari, mengidam makan mcm2, perut besar berapa inci, berat naik berkilo2, berat anak berapa. Adeh… yg sebenarnya, diorang ni nak bagitau kat sape? adakah semua member dlm frenlist tu kesah???

status2 yg kasut baji kasi tau tu mmg biaser jerr kuar kat wall ... makanya wujudnya ini thread ... sbbnya 9/10 pengunjung2 dlm nih mmg ada frndlist yg spt diatas ...

nmpknye perang dingin bakal blaku antar aku n adik aku,
status br dia ni ha,rasanya sbb komen2 aku pg td..kan dah sentap.tkleh dtegur

*sAlah ker aku bersoSial kat fb??tOlonglar jgn kOngkong aku cam gIni,,bkannyer aku wat bEnda yang ley menjatuhkan mAruah fmily pon!!!!!! *

2org dh like..confirm dia tknak bckp ngan aku lg ni.abis la anak harapan bangsa camni

nmpknye perang dingin bakal blaku antar aku n adik aku,
status br dia ni ha,rasanya sbb komen2 aku  ...
jem^roselle Post at 25-1-2012 15:37

mmg tak salah kalo mmg semernya semata2 kat FB and menyembangkan perkara2 yg biasa2 ajer...takder la letak gamba berpeluk bagai dgn lelaki yg blom dia menikah...mmg org bnyk salahkan laman sosial bila jd menda tak elok...sbb org2 yg melayarinya tu tak cukup akal..dr laman2 sosial dah start keluar dah start berjumpa....dgn akal dan ilmu yg blom cukup memandangkan usia pun blom setahun jagung.....

sib baik adik si jem^roselle...kalo adik atau anak sedaraku ni mmg dia mendapat dr ku....kecik2 dah pandai menjawab kat kakak dia..?hmmmm....

mmg tak salah kalo mmg semernya semata2 kat FB and menyembangkan perkara2 yg biasa2 ajer...takde ...
puteri_malam Post at 25-1-2012 15:44

dia br anta msg kat henpon aku kata,dia bkn guna kredit phone,dia guna bband kkk sorg lg.n dia tk ingat bday aku.ye kat fb aku tk letak bdate,slh aku gak.tp pd aku,adk bradik mesti igat bday..huaa aku pun nk menang gak kan.
btul kata ko puteri,dr fb le bole melalut2.mandangkan aku ni sulong harusla aku yg tego kan.
ni aku rasa nk mngs lak.aku rasa nk komen status dia kata ,aku dh remove sume komen pg td(ye aku mmg btul2 dh remove pun)  .n kita bole unfren skrang. huaa kejam tak..tp kang aku tkleh pantau lg aktbt dia.adik aku ni kategori pndai cerdk,tp aku tk phm nape la asyk buat sttus je.guna la akal skit

dia br anta msg kat henpon aku kata,dia bkn guna kredit phone,dia guna bband kkk sorg lg.n ...
jem^roselle Post at 25-1-2012 15:58

org yg pandai cerdik dlm bab akademik blom tentu dia pandai and cerdik dlm bab2 soal hati dan perasaan dan bila keseronokan yg dia rasa dah mempengaruhi akal dan fikiran dia, mmg semer teguran org salah....and ku takleh terima seorang adik yg sorry to say padaku adik jem ni mcm kurang ajar jer dgn kakak dia...adik beradik sama makayah ke lelain ni (sori jem tanya camtu) sbb ku ada gak adik beradik and ku sorang jer pompuan, abg sorang n adik lelaki sorang...tp ku mmg tkt kat abg yg cuma setahun jer tua dr ku tu...adik lak taknah lg kasar bahasa dgnku...adik lelaki tu....

sama mak pak, puteri..ank kecik aku pun mak aku jaga.n ptg2 adik aku tolong siap2kan ank aku tu.tu la aku dh kecik ati ni.
in real life,adk aku bkn cmni.adk aku pndiam tau.kitorang bckp2 adk badik dia senyap je,tk bape join la.
aku dh komen kat sttus dia,org lua pun bole agak dah adk badik ni gado .
aku kata,dh remove sume komen tu,bole unfren skang.tiada mslh famly d cni.

n aku reply sms dia,'ye org slh beso g komen kat fb td.dh remove.continue le dgn ur fb.tkmau tgk dah'

weh sian org lain nk letak stts fb yg memualkan,kita ni dok borak bdua plak.

kena bukak benang br camni'adik aku yg sentap sbb kakk dia komen kat fb'

bunyik aku berjerawat! <------------------------------ nangesssssssssssssssssssssssssssssssssssssss

alamak dia otomatik tuka.... minah tu tulis Bu rit ku berjerawat.......

sama mak pak, puteri..ank kecik aku pun mak aku jaga.n ptg2 adik aku tolong siap2kan ank aku tu.tu l ...
jem^roselle Post at 25-1-2012 16:20

sbb status FB and adik beradik mereply dah jd gadoh lak adikberadikkan...?
org pendiam tak berckp sgt kalo dgn adik beradik atau kwn2 atau sedaramara ni kadang bahya gak jem^roselle....

Reply 2103# puteri_malam

hehe..ok ni yg terlatest among terlatest..
33minutes ago(25/1/12)

to all friends and families yg telah banyak mententeramkan hatiku di kala daku serabut, sedih, kecewa, marah- thanks a lot. alhamdulillah kini daku sudah tenang kembali. meqoyan dah hilang. hahaha. (^.^)

so case closed.

Reply  puteri_malam

hehe..ok ni yg terlatest among terlatest..
33minutes ago(25/1/12)

...
chekacheku Post at 25-1-2012 21:42

kiranya tu dah berdamai dah la tu...?tak lama ada update status bakal timang anak nomot 2 la tu...

Reply 2161# puteri_malam

dah bdamaila kot..abes status2 dia yg aku paste kt sini dia da delete..tinggal yg baik2 je..bkn nk kata apela..tlakaj perahu leh undur..tlajak tulis kt fb..wpun da delete aku da copy..huhuhu