CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: mbhcsf

Khas - Column Abang Cute : sesi berdiskusi dengan forumner

Abangcute posted on 5-5-2013 11:39 PM
Kamu tu tak faham... generasi badut sarkas yang BUTA MATA HATI macam tu ler.... Kar kar kar

Buk ...
Kamu tu tak faham... generasi badut sarkas yang BUTA MATA HATI macam tu ler.... Kar kar kar

Bukan ke kamu ni tak BERJENIS... bukan manusia agaknya... binatang yang BOLEH BERTANYA tapi tak faham jawapan yang diberikan. Apa boleh buat... PENGHUNI NERAKA JAHANAM macam tu ler kan... Wakakakakak
Yg buta mata hati tu biasa dok menghiburkan org ramei di serkis

Jenis byk jenis ke? Yg x jwb tp kata jwb tu jenis ape?

Abangcute posted on 5-5-2013 11:40 PM
Sebelum terlupa, saya TAK PERNAH LARI. Kamu yang lari dari kenyataan diri kamu HINA....  Kerana me ...
Sebelum terlupa, saya TAK PERNAH LARI. Kamu yang lari dari kenyataan diri kamu HINA....  Kerana memandang KEBURUKKAN sebagai SEBAB untuk menempelak SEBIJIK macam perangai DAJJAL. Wakakakakaa
Dhtu jwb le. Jgn le lari, dok gtu?
- yg pandang yg buruk tu biasanya dok nyondol yg berakhir dgn tertepek...

Abangcute posted on 5-5-2013 11:48 PM
Kamu mimpi agaknya kerana TAK FAHAM Al-Quran tak gitu? Mari ajar seekor badut sarkas yang tak faha ...
Kamu mimpi agaknya kerana TAK FAHAM Al-Quran tak gitu? Mari ajar seekor badut sarkas yang tak faham apa yang terjadi pada diri sendiri.

Maksudnya bisikkan itu bila diri sendiri berkata-kata dalam bentuk bisikan kerana syaitan itu dari golongan jin dan manusia. Bila diri sendiri MENYATAKAN pada hati, itulah maksud BISIKAN. Bodoh juga kamu ni. Jin itu merujuk sumber api. Kalau udah diri kamu PENIMBUL API, saya ler tukang siram air atas api itu... Bodoh jugak kamu ni wahai badut sarkas....

Hal ehwal jin pun kamu tak tahu itu merupakan perkara yang SAMAR-SAMAR, celah lagi kamu tak TAHU LANGSUNG yang terjadi pada diri kamu itu DENGAN IZIN ALLAH. Gamaknya kamu ni tak reti nak bertaubat kerana penyakit SOMBONG pada hati wahai badut sarkas? Perlukah saya ajar kamu sedangkan kamu seorang BADUT SARKAS yang tak tahu agama dalam maksud yang sebenar-benarnya?

Saya tak pernah pun berdukacita jika kamu mati dalam kekufuran, amat KASIHAN jika peringatan dan pengajaran diberikan tidak dipandang sebagai SUATU KELEBIHAN untuk diri sendiri BERTAUBAT. Kenapa diri kamu tak bertaubat? Tidakkah kamu seorang BADUT yang tak memahami AGAMA?
Syaitan byk syaitan...yg berdusta tu termasuk gk le.
Tp yg lbh jahat drpd syaitan tu di kalangan jin dan manusia.
Suara apa sedara???

Abangcute posted on 5-5-2013 11:49 PM
Tu soalan saya BERLAMBAK-LAMBAK yang kamu tak jawab, jawab dulus yer.. jangan jadi BADUT SARKAS... ...
Tu soalan saya BERLAMBAK-LAMBAK yang kamu tak jawab, jawab dulus yer.. jangan jadi BADUT SARKAS... kar kar kar
Ketahuilah, byk2 bedut yg ada...hang le yg paling lawak.

Abangcute posted on 5-5-2013 11:53 PM
Aik? Saya gersang? Saya dah berkahwin, kenapa nak merasa gersang? Alhamdullillah, Allah beri KELEN ...
Aik? Saya gersang? Saya dah berkahwin, kenapa nak merasa gersang? Alhamdullillah, Allah beri KELENGKAPAN dalam kehidupan saya TIDAK seperti orang-orang lain walaupun dalam keadaan KEKURANGAN, walaupun saya MAMPU untuk mengadakan benda yang boleh MENYENANGKAN hidup keluarga saya dengan berkata Kun Fa Ya Kun semua TERSEDIA. Akan tetapi saya LEBIH mentaati perintah Allah dan Rasullullah SAW dalam memikirkan apa yang perlu dan apa yang tak perlu. Bukan macam kamu, badut sarkas yang tak berjenis... har har har

Kalau letak emas satu jongkong depan mata kamu, COMFIRM kamu sarbat... Kar kar kar.... Macam saya tak KENAL perangai orang yang BERJIWA besar tapi KOSONG seperti batang-batang kamu yang tak berguna.
Sbb tu saya kata, klo terasa jgn salahkan saya plk.
Kun ke sana, ku ke mari...yg ni jenis apa nih?

Sarbat apa sarbat?
Letak le jwp kt soalannya...sebatang-dua jika ada.

Abangcute posted on 5-5-2013 11:54 PM
Ek eleh, kamu ni ada masaalah KESEORANGAN ek? Gi kawen ler kalau dah diri itu BUJANG. Sembang apa  ...
Ek eleh, kamu ni ada masaalah KESEORANGAN ek? Gi kawen ler kalau dah diri itu BUJANG. Sembang apa pun nampak macam kartun aje.... sebijik macam badut sarkas.
Yg kartun pn hang x kenai?
- baru nk tepek dh padam plk

Sbb tu saya kata sedara suke sgt nyondol...berhati2 kot2 kan kemek.

Follow Us
Abangcute posted on 5-5-2013 11:57 PM
Saya boleh beri dalil diri kamu sebenarnya BUTA MATA HATI, tapi bila saya beri dalil, kamu MEMALIN ...
Saya boleh beri dalil diri kamu sebenarnya BUTA MATA HATI, tapi bila saya beri dalil, kamu MEMALING dengan persoalan lain, ITULAH tanda diri kamu FASIK. Tak percaya boleh MINTA jika mahu memalukan diri kamu sendiri kerana MAJORITI soalan saya sudah jawab. Kenyataan kamu BERKISAR kepada dalil yang SUDAH diberikan akan tetapi kamu DILALAIKAN olehNYA kerana diri kamu memang BADUT SARKAS. Kar kar kar
Knp nk berpaling dgn dalil?
Tp klo bg dalil yg xdak kaitan, ke laut plk tu...
- klo citer belah langit ka, kilat ka, apa ka jgn masukkan yg dalil online game.
(Yg ni bab plg lawak skali...)

Jwb mana jwb? Yg lari byk...

Abangcute posted on 6-5-2013 12:10 AM
Sedangkan diri kamu tidak mengerti maksud bunyi serangga yang DIAM kerana perintah Allah kerana KH ...
Sedangkan diri kamu tidak mengerti maksud bunyi serangga yang DIAM kerana perintah Allah kerana KHUSYUKNYA saya ketika itu. Dalil yang menguatkan SOALAN-SOALAN bodoh kamu yang terdahulu yang kamu PERTIKAIKAN sehingga diri kamu KUFUR kepada keterangan Al-Quran adalah seperti berikut (BELUM lagi soalan yang baru kamu tanya).

Inilah antara perkara yang BANYAK KALI terjadi ketika saya bersolat dan apa jua perkara yang saya lakukan KERANA ALLAH. Jika kamu mahu mencari masaalah, saya boleh BERI kamu masaalah kerana saya FAHAM AGAMA dengan izinNya sambil kamu bermain-main seperti BADUT SARKAS...

Ajak pergi belajar tajwid pun BOLEH dinyatakan sebagai "putus hubungan oleh diri orang-orang yang KUFUR terhadap keterangan Al-Quran? Adakah kamu mahu masuk neraka jahanam dengan kebodohan dan kesombongan kamu yang dimeteri olehNYA ke atas kamu?

Inilah yang dimaksudkan diri kamu disebabkan oleh KESOMBONGAN. Menjadi derhaka sehingga ditarik perlindunganNya tanpa disedari sehingga JIN pun ganggu kamu. Saya ingat kamu tahu. Rupanya kamu tak tahu?

Nabi Daud seorang yang khusyuk. Dirinya KENAL orang yang tidak beriman dan beriman. Jadi kamu kena tahu APA KEBOLEHAN saya jika seorang PENIPU yang mempunyai niat BURUK datang kepada saya SEMATA-MATA mahu mencari sebab sedangkan dirinya TERTIPU oleh pandangan yang ditonjolkan oleh seorang yang SUDAH TAHU niat sebenar orang yang berperangai BADUT SARKAS.... Amatlah RUGI jika Allah bertanya kepada saya "Adakah ini kawan kamu?" dan saya menjawab "Ini adalah seorang PENDUSTA AGAMA yang memutuskan silaturrahim kekerabatan kerana kehendak nafsu syaitan pada dirinya".

Kamu mahu sangat ke TERJADI perkara yang dinyatakan sambil kamu ingat saya BERBOHONG perihal KHUSYUK sedangkan tiada satu ilmu yang kamu TAHU melain sekadar pada AKAL dan SANGKAAN? Amatlah rugi apa yang kamu kerjakan kerana itulah sebabnya diri kamu dicampakkan ke neraka jahanam TANPA DIHISAB olehNYA kerana bertuhankan diri kamu sendiri.
Dh suara, masuk bisikan...ni bunyi plk.
Hang nk pi mana nih?

Faham ka, x faham ka klo dh xnk jwb...mmg x faham2 le.
Kn memain le tu kn, main le online game tu

Kalam Allah bkn kalam sedara...sampaikan adja la.
Bkn saya yg bg faham, tp klo sedara x faham2 gk gtu je le...

Yg sombong tu kn dh jelas
Jin byk jin, ada di mana2...
yg dlm diri sedara tu knp x tengok dulu?

Kn dah kata...
yg kurang akal pn bole tahu yg hujah sedara pendek akal.
Nk samakan dgn nabi a.s. pulak ke?
Blagaksana-blagaksini tu khusyuk ke?

Sbb tu saya kata jika saudara benar tlg buktikan le...jgn le nk lari2.
- x cute dh...

Abangcute posted on 6-5-2013 12:19 AM
Kamu betul2 nak masuk neraka jahanam dan kekal di dalamnya SAMBIL kamu mempertikaikan dalil yang d ...
Kamu betul2 nak masuk neraka jahanam dan kekal di dalamnya SAMBIL kamu mempertikaikan dalil yang datang dari Allah?

Agama itu nasihat, jika apa yang saya nyatakan itu SAMA dengan keterangan Al-Quran, kamu COMFIRM masuk neraka KEKAL di sana. Mahu ke saya beri dalil atau kamu yang cari sendiri kerana Allah?

Janganlah menjadikan diri kamu Tuhan sedangkan diri saya sendiri TIDAK PERNAH sama sekali MENGAKU diri saya Tuhan di depan RABB yang Maha Berkuasa Lagi Maha Mengetahui. Saya antara yang akan menegur dengan IKHLAS, orang-orang yang MENYAMAKAN diri dengan ALLAH (rosak pada akidah pegangan TAUHID). Kamu berbeza dari saya kerana saya diberikan petunjuk untuk memahami ISI kandungan Al-Quran hampir keseluruhan Al-Quran. Jika kamu mahu BERTANDING ILMU, kamu JAUH lagi dari agama dan BUKAN TANDINGAN saya kerana ilmu saya HAMPIR COMPLETE dengan apa yang dimaksudkan kandungan Al-Quran itu sendiri. PASTI kamu akan masuk ke neraka jahanam kerana saya antara manusia yang berada disisiNya jika kamu berbantah tanpa mengetahui petunjukNYA. Jika kamu MAHU bertanya, bertanyalah dengan BIJAKSANA kerana selayaknya perkara-perkara yang GHAIB kamu tidak ketahui dalam maksud yang sebenar-benarnya.
Sedara bkn Tuhan dan tiada Tuhan selain Allah.
Sbb yg x faham tu petik dalil lain utk hujah lain
pastu kata ia dari Allah...

Kenyataan/hujah sedara byk dustanya - x bole dipercayai
CARI le dalilnya smpi jumpa - jika saudara benar le

Saya pn x pasti siapa yg kata diislah Tuhan sbg Dajjal, etc.
Al-Quran itu Petunjuk bg org beriman tp bkn org yg tengok2 - x faham ke?
yg ghaib tetap ghaib dan sedara bkn Tuhan...x faham lg ek?

Abangcute posted on 6-5-2013 12:26 AM
Apa yang saya padam? Boleh kamu perhatikan BETUL-BETUL perkara yang Allah PALINGKAN dari diri kamu ...
Apa yang saya padam? Boleh kamu perhatikan BETUL-BETUL perkara yang Allah PALINGKAN dari diri kamu yang sedang CUBA untuk memperkena saya kerana sikap kamu BERMAIN-MAIN dengan agama TANPA kamu sedari. Saya nak tanya untuk kali terakhir, adakah kamu faham maksudkan "dengan izin Allah pada perbuatan manusia ketika berada di forum"?

Tidakkah kenyataan kamu itu MENCURIGAKAN diri kamu sendiri? Adakah kamu sedang disesatkan olehNya?
Avvy hang le katun...dh padam kn?
Knp sedara saya nk pekena sedara?
Jgn le cmtu sedara...ni kn forum je
Kalo sedara x suka sikap saya sambung le main online game tu...

Yg curiga tu mereka yg tuntut jwp drpd sedara le...kn?
- jgn smpi sesat x jumpa dalil, jumpa lobang bewok sudah le.

Abangcute posted on 6-5-2013 12:36 AM
Memandangkan diri kamu sebenarnya Raul a.k.a Nazrulism a.k.a  nama macam-macam kamu guna sehingga  ...
Memandangkan diri kamu sebenarnya Raul a.k.a Nazrulism a.k.a  nama macam-macam kamu guna sehingga kamu lupa, saya tahu apa yang kamu tak tahu. Tatkala dalil ini saya kemukakan, KAMU comfirm ke neraka jahanam kerana soalan kamu itu ATAS KEHENDAK NAFSU KAMU. Saya sebenarnya INGAT semua soalan-soalan kamu akan tetapi kamu BELUM menjawab soalan-soalan saya jadi saya katakan beginilah, BERGEMBIRALAH bila azab Allah datang kepada kamu selepas ini. Dalil perihal suara Allah yang kamu PERTIKAIKAN :

Sesungguhnya dinding itu merujuk kepada LANGIT (pemisah) sepertimana berlaku pada zaman Nabi Musa atau kamu tidak tahu perihal Nabi Musa?

Ada soalan wahai ahli Neraka Jahanam yang tertulis pada dahi kamu tatkala kamu berjumpa dengan saya?

Jelas, sedara tahu mengandai sambil menyondol nan kemek
Walhal sedara xda daya upaya pn, Allah yg Maha Kuasa
Hebat lg? Ya, hebatnya hawa nafsu sedara smpi terlebih2 ke lautan api...
Nk terjun ka? Fikir le dlm2, sabo dgn x sondol2 lg...

Hijab tau hijab?
Allah Al-Haq, tp hang yg berdusta...faham dh ke?

Abangcute posted on 6-5-2013 12:43 AM
Kamu tak takut kepada Allah? Kamu ingat saya akan minta diri kamu diberikan petunjuk sedangkan bil ...
Kamu tak takut kepada Allah? Kamu ingat saya akan minta diri kamu diberikan petunjuk sedangkan bila saya meminta petunjuk daripadaNya datanglah malaikat-malaikat yang kamu sangkakan Jin sambil kamu menempik macam orang tiada akal? Adakah kamu hilang akal menempik Jin-jin sedangkan diri kamu belum bertaubat kepadaNya untuk mendapat perlindunganNya?

Amat buruklah perangai ahli neraka jahanam... memang patut pun kamu berada disana.
Yg berdusta guna nama Allah tu x takut ke?
Bkn hang yg bg petunjuk, tu pn xtau ka?

Yg bertempik tu biasanya yg x jwb soalan dok lari2 drpd menjwb
Taubat tu bkn lari drpd jwb soalan kn?

Abangcute posted on 6-5-2013 12:48 AM
Wahai Dzulkarnain, Allah sudah pun mengistiharkan PERANG terhadap kamu SEJAK kamu menempik makhluk-m ...
Wahai Dzulkarnain, Allah sudah pun mengistiharkan PERANG terhadap kamu SEJAK kamu menempik makhluk-makhlukNya atas permintaan saya untuk meminta Petunjuk dariNya samaada kamu ini boleh dijadikan SAHABAT ataupun MUSUH. Sememangnya kamulah MUSUH AGAMA. Bangsa Yakjuj dan Makjuj yang tak BERHATI PERUT. Kerana itulah, Allah binasakaan pada adam-adam terdahulu kerana sikap manusia-manusia yang DIKIAMATKAN itu berperangai Yakjuj dan Makjuj (perosak alam) malah LEBIH teruk perosak agama.

Carilah guru-guru HAK kerana semuanya sudah DIMATIKAN kerana ketetapan Allah BENAR untuk zaman ini. Saya BOLEH bantu kamu JIKA kamu benar-benar mahu kembali kepadaNYA. Jika kamu berdegil, CUKUPLAH dengan soalan-soalan dan pertikaian-pertikaian kamu. Jika benar apa yang saya katakan, AZAB dari Allah itu amatlah dekat jika kamu belum MELIHAT tanda-tanda yang diberikan olehNya.

Seorang USTAZ menegur saya dalam satu majlis (secara tidak langsung) perihal guru-guru mursyid yang dimatikan, dan dirinya BERKEHENDAKKAN dengan izinNya didatangkan guru-guru mursyid yang MENGIKUT JALAN YANG LURUS. Jika kamu mahu menentang kenyataan saya, saya katakan begini sahajalah, TIADA KHABAR GEMBIRA untuk apa yang kamu nyatakan sehingga hati kamu dimeteri SEPENUHNYA dari mengetahui apatah lagi KEMAMPUAN kamu untuk membaca Al-Quran akan DILEMAHKAN olehNYA secara beransur-ansur. Semua dijelaskan di dalam Al-Quran WALAUPUN saya tidak perlu memberikan dalilnya kerana saya TAHU apa yang ada di dalam Al-Quran TANPA membuka kitab Al-Quran. Semoga Allah bersama-sama orang-orang yang MAHU KEMBALI kepadaNya dalam erti kata yang sebenar-benarnya.

Wallah Hualam
Perang online game ke? - Lagho...lagho...
Oh, tiba2 hang kata 'Adam-adam' plk...Mastika jgk kah?

Haq dlm guru2 ada krn depa dok sampaikan Kalam Allah Al-Haq
tp depa xda smpi tepek2 dalil hanya krn nk membenarkan hujah sendiri...

Mula le tu merapu...hang bkn hufaz mahupn ulamak
tp hanya kaki online gamers yg suka menyamak
- gi le kembali kpd online game tu

Abangcute posted on 6-5-2013 12:57 AM
Saya nak ingatkan, jika saya berdusta hari ini, maka laknat Allah jualah yang akan TERTIMPA ke ata ...
Saya nak ingatkan, jika saya berdusta hari ini, maka laknat Allah jualah yang akan TERTIMPA ke atas diri saya. Jika apa yang saya katakan ITU BENAR, maka BALA jualah yang akan diri kamu TERIMA. Saya faham Al-Quran kerana SEMUA yang diterangkan itu SUDAH saya lalui dalam tempoh 40 hari. Sesungguhnya TIADA GUNA saya berbohong jika ROH saya sendiri sudah pun disediakan Al-Quran itu sendiri TANPA saya sedari.

Ada masaalah ke dengan kenyataan ini?
Kebenaran xdak ber'jika'
40 hari melagho tu main online game ek...
Roh bkn urusan hang tau ka?

Berdusta krn x sedar - masalah le tu.

Abangcute posted on 6-5-2013 02:52 AM
Baca dan fahamkan baik-baik kerana TIADA BENDA yang saya selindungkan melainkan apa yang kamu CARI ...
Baca dan fahamkan baik-baik kerana TIADA BENDA yang saya selindungkan melainkan apa yang kamu CARI itu hanyalah sangkaan yang boleh jadi BENAR boleh jadi SALAH. Realitinya berdasarkan hadis ini (saya tahu apa yang kamu cari semata-mata kerana PENGAKUAN). Agak pelik keadaan orang yang tidak memahami agama (itupun jika kamu belum sedar)
Kn betul kenyataan sedara ni tempikan semata2...mana ada jwp???
- hang mengaku Dajjal pn org x caya, ni kn pula ngaku Tuhan

Abangcute posted on 6-5-2013 02:58 AM
Sebenarnya diri kamu tidak sedar apa yang saya sampaikan itu ada hikmahnya kepada sesiapa yang dil ...
Sebenarnya diri kamu tidak sedar apa yang saya sampaikan itu ada hikmahnya kepada sesiapa yang dilepaskan olehNya. Sambungan dari apa yang dimaksudkan (keterangan di atas) :

Adakah kamu faham? Atau kamu tidak faham kerana ketetapan Allah terhadap diri kamu ahli neraka jahannam? Adakah kamu mahu dimasukkan kekal di dalamnya?
Hang yg x faham2, dalil utk berhujah tp hujah hang yg dipertikai - x faham lg ka?

Ni ha...nasihat ke lain yg di kembali kn kt hang balik.
Nnt faham lettew...

p/s: @orangbesi pn kna dengaq (klo dh ok le...)

@Abangcute

Knp sedara nk marah2 saya plk?
Saya cuma jelaskan mana yg sedara terlebih2
- Jgn meroyan dgn dalil2 yg x relevan dulu, cermin diri tu

@Abangcute

Ketahuilah yg column ni khas utk sedara
wlpn forumer lain turut serta namun
setiap post ditujukan khas kpd sedara shj yg
ada sedikit masalah dlm penyampaian keterangannya
Jika di bod mitos mahupn misteri x apa le sbb
di sana hang boleh cerita yg hebat2 belaka
Maka, jgn le nipu/dusta/agak2 bila gebang ye...

Dzulqarnain posted on 6-5-2013 03:20 AM
Hang yg x faham2, dalil utk berhujah tp hujah hang yg dipertikai - x faham lg ka?

...

aikkk
kat mana hang cekau video ni
camna aku leh ketinggalan plakkkk
kat mana si dajjal tu postkan yeeeee

apa pun tq,

pasal ada kes lain plakkk....ni nikah batin plakkk
  dia dapat wahyu baruuu niiiii (opsss - ni org lain plak, bukan si dajjal tu)
   imam qariahnya pun kena sergah
    ni dia plak nak kena

wasalam

okay..

assalamualaikum semua...

PRU dah habis...well...hmm

so what 's up semua?

where are we now?