CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

"Macam Rumah Sendiri"-Betty Rahmad Bengang Anak Kecil Bising Dalam Way

Jenis mcm ni agaknya mak bapak dorg tak didik dorg lps tu dorg pulak tak didik anak2!dorg, putaran hidop ummah pprt low classs, ujung2 yg dia mampu 'jangan mengata anak org sgttt nanti tuhan balas balik kat anak sendiri jadi mcm tu'. Helloo mak pprt low classs uneducated takde sivikkk.... ko tak didikkk anakk sendiriii lps tu ko nak kata jd mcm tu sbb salah elohim siap sumpah elohim. buatanak org mcm tu jugak?' Bangsatttt sgtttt pemikirqnnn hanjengggg niii! Aku dah jumpa satu post ala2 jgn n sgt nanti tuhan balas anak sendiriii jadi mcm tu bla bla...mula2 tu ingat nak quote maki hamunnnnnnn kan aje mak low class pprt bangsattttt hanjenggggg tu, tp takpelahhhh akutqk quoted aku just buat posting dgn cedok ayat dia tu sambil haukkan cukopp2 si bangsattttttt tu, klu dia jenis cerdikkk skittttt blh tahulah utk dia sbb dia sorg jah kat page tu tiba2 jadi. mak pprt!

OrenTheReturn replied at 1-3-2018 02:11 PM
Kurangajarrr kan, tp pricelessss ayat ujong uols tu ' mak tak ajar ke?'i{:1_152: ...

Mak dia macam sedih sikit la kot ehh ada iols kisah?? Tapi pastu iols disekolahkan oleh mak iols la sebab macam rude gitu kat tetamu... heii kalau dah kita mengemas tapi yang tukang sepah nya budak2 pastu makpak dok diam je setakat panggil nama memang la iols naik hantuuuuu!

becir replied at 28-2-2018 03:31 PM
I Rasa Paling selfish I penah nampak parents angkut baby kecik lagi, mcm dlm Pantang, pegi big bad ...

kesian
kenapa ganggu waktu tido bayi?
dah diajar dari dalam pantang pukul 3 pagi ronda2
esok2 anak dah terbiasa pukul 12-1 tak tido lagi
mula la dorang up status kat FB,twitter,IG bising2 nape anaknya takmo tido lagi
haduihhh

Agreed with her. Well takde masalah if parents nak bawak anak IF anak tu well behave. Coz ada budak ok je diam2 tgk skrin. tapi kalau dah ank memang x suke meragam dlm tu, being a parents, mengalah la kuar je lah.

tzerya replied at 1-3-2018 02:34 PM
Mak dia macam sedih sikit la kot ehh ada iols kisah?? Tapi pastu iols disekolahkan oleh mak iols l ...

Amboiii mak pprt low class tu tahu pulak sedihhh, dia ingat org takde perasaan mcm dia sedihh tgk rumah dikerjakan anak monyetttt dia bebasss buatt apa saja dlm rmh org. Padannn muka pompuan low classss tu....cashhh kat muka sebiji depan dia org tanya anak dia ' mak tak didik ke?' kahkahkahhhh Tu klu selagi mulott ko tqk sampai  thp tu dia pun biarlah anak dia bebass perangaiii monyettt dlm rmh org. Memang puas hati baca cerita ko ni walaupun ujong2 ko kena marah dgn mak ko lol tp puas hatiiii lah ko bagi direct kattt muka, biar sampaiiiii mampossss family monyet tu tqkkan lupa kahkahhh

Ha..satu lagi jenis mak bapak keluar bawak anak sampai pukul 2-3 pagi..siannya kat anak2. Tolong la jaga kebajikan anak2 tu. Jangan ingat happy kita saja. Tiba2 tak berkaitan pulak komen iols ni...

Follow Us
LembingDayanti replied at 28-2-2018 04:44 PM
ni sama kes mak bapak pegi KLCC ke IOI ke bawak anak dalam stroleer bagak bengang tak dapat masuk li ...

nak tunjuk yang depa mampu beli stroller mahal
tu je

Klu kat tmpt public parents ni tolonglah control anak korg jgn gangguuuuuu manusia sekelililnggg.

OrenTheReturn replied at 1-3-2018 03:10 PM
Amboiii mak pprt low class tu tahu pulak sedihhh, dia ingat org takde perasaan mcm dia sedihh tgk  ...

Sambil2 kena sekolah tu iols counter balik la... cakap la masa iols kecik kalau buas sikit je kena cubit tak pun bapak iols angkut keluar rumah pastu tepuk muka iols ye... muahaha.. kenangan betul tapi betul la tu yang menjadikan iols duduk behave kat rumah orang..

sapeka replied at 1-3-2018 03:13 PM
tu je

Ada tu siap bagi hint yang weols kena prioritize dia masuk lif dulu padahal weols dah lamaaaa tunggu lif tu. Motif??? Memang iols dengan husband masuk je takde nak bagi laluan.. kosser la nak feeling premium plak...

julia5094 replied at 1-3-2018 03:10 PM
Ha..satu lagi jenis mak bapak keluar bawak anak sampai pukul 2-3 pagi..siannya kat anak2. Tolong la  ...

Boleh jahhhh sekaliiii harongkan aje semua psl parents yg ada anak ni ke dlm thread....bukannya thread mcm ni selalu dtg. Dalam2 sibuk  bergossip tu elok jugak muncul thread mcm ni sekali sekala utk bagi didikan pd parents low classs ni

tzerya replied at 1-3-2018 03:28 PM
Sambil2 kena sekolah tu iols counter balik la... cakap la masa iols kecik kalau buas sikit je kena ...

Kheenn...kita dulu pegi rumah org mcm patung cendana dan tak bergerak mana2 duk satu tmpt tu jah sampaiiii balikkk, anakk org mcm monyett dtg rmh kita huh

Kurang ajar dan bodohnya sape yg kata terpaksa bawa anak tgk wayang..mati ke kalu xtgk wayang..apesal bodoh sgt..org lain pon bayar tiket ok..

Org nak tgk movie bukan nak dengar anak kkita melalak2..kecik2 tu xyahla nak bawak time tgk movie dewasa..kalu dah besar skit bawa tgk kartun2 je.. yg mmg cerita tu utk budak2..apesal manusia makin bebal skrg ? Xtau hormat dan sensitif dgn ketenteraman awam..ikut kepala sendiri je..

Mak bapak selfish

OrenTheReturn replied at 1-3-2018 02:25 PM
Jenis mcm ni agaknya mak bapak dorg tak didik dorg lps tu dorg pulak tak didik anak2!dorg, putaran h ...

Sakit kepala aku baca post kau. Dah macam bebudak wechat memaki hamun. Tak mampu utk aku ngabiskan sumpah seranah kau haha

sapeka replied at 1-3-2018 03:13 PM
tu je

Aku beli stroller anak aku rm250 macam tu je tak silap aku. Beli kat lazada. Mak pak zaman skg banyak naw duit ya. Beli stroller yg ribu riban. Sampai budak umo setahun je pakai stroller besar gedabak tu. Bila dia dah setahun lebih kena tukar stroller yg jenis ringan sikit pulak..

barfi replied at 1-3-2018 03:57 PM
Sakit kepala aku baca post kau. Dah macam bebudak wechat memaki hamun. Tak mampu utk aku ngabiskan ...

Takpe yg penting aku puassss lol

barfi replied at 1-3-2018 04:00 PM
Aku beli stroller anak aku rm250 macam tu je tak silap aku. Beli kat lazada. Mak pak zaman skg ban ...

iols langsung tak beli
malas aku nak hangkut segala bagai
pakai carrier bag je sudah
anak pon dekat je ngan kita
boleh dapat lebih masa untuk bonding ngan anak

iols pun ada bawa anak tengok movie. tapi kalau dia dah start merapu melalak je apa, memang iols bawak keluar terus

alaa replied at 1-3-2018 04:18 PM
iols pun ada bawa anak tengok movie. tapi kalau dia dah start merapu melalak je apa, memang iols baw ...

Umo bape boleh start bawa anak tu

Klu perangaii mcm bangsatt menyusqhkan org jgn nak expect bahasa molia yg ko dpt dr aku utk parents pprt mcm ni kohkohhhh