CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Tempatan] Awas Trending Jubah Berbentuk V Di Belakang Yang Mengiurkan!

Aku pun dok kat lembah Klang.. Tp tu la setakat ni lum nmpk mgkn ms aku g solat tu, org2 berkenaan dh lps solat atau solat lps aku kuar..hehehe

~boolean posted on 17-12-2014 01:50 PM
Aku ni pakaian terdedah sana terbuka sini..
Tapi kalau ada yang salah berpakaian macam nampak bra ...

Tqkut aku baca kutukan n kaypohhhhnya org msia psl hal ehwal pakaian org lain. Aku ni pun free hair jugak tp aku tak suka org tegur aku psl pakaian n aku pun tak suka tegur org sbb bg aku itu personal. Nak kata aku ni pakai pakaian seksi melampau pun tidak jugak tp maybe bg org melayu dah seksi kut. Klu setakat nampak tali bra bg aku biasa je sbb aku mmg suka pakai baju yg salah satu bahu londeh skit2 so haruslah nampak tali bra, aku rasa nampak seksi nampak bahu sipi2 skit n nampak tali bra yg kaler cantik2, aku suka dressing mcm tu, tp aku tak berkenan jugak seksi sgt, baju pun takdelah dada luas pun setakat nampak pangkal sipi2 or cup bra sipi2 aku rasa lebih cantik lol n jeans pulak jenis skinny melekap terus ke kulit...

cc: @Modngengade
AWASSS dressing ini utk gegurl kurus n kaki panjang sahaja lol

Dasatlah korg org tu pakai bertutup mcm tu pun korg selidik analisis bagai jenis kainlah apalah, klu nampak aku tak tahulah kutukannya ya ampunn!

Orange1 posted on 19-12-2014 01:15 AM
Tqkut aku baca kutukan n kaypohhhhnya org msia psl hal ehwal pakaian org lain. Aku ni pun free h ...

ker tong dram?  boleh akak design baju yg sedemikian utk kau.....

hehe pasni mengadulah tu kat momod....
"momod2  ada org kutuk i tong dram"...hahaha....hati selembut tissue katanya...

aku kalau pakai jubah, suami aku suruh pakai seluar kat dalam. kalau pakai kain dalam pun still nmpak seluar dalam. so sama ada pakai tight atau seluar terus kat dalam

~boolean posted on 19-12-2014 12:01 AM
Kalau kau tanya soalan ni 10 tahun lepas, jangankan di shopping mall, di rumah pun aku tak lengkap ...

aku setuju. aku penah ada meeting kat hotel, sekali salah seorang saf tu, rupanya dia penyanyi kat club hotel tu. mmg pakaian skirt pendek la.. buat aku terpikir dan doakan semoga hidayah smp padanya. aku penah dengar ceramah kat radio, ada org tanya, kenapa org yg solat tu kadang2 tak bertudung sedangkan dia tau tu wajib. ustaz tu jawab, as solat tu tiang agama, maybe ada kurangnya dalam solatnya. tapi apa2 pun kita kena terus mendoakan mereka sebab hidayah allah ni sentiasa terbuka utk umatnya..

Follow Us
fefeling cantik la 2... pakaian tak ikut syariat bila tegur "saye tutup aurat what".... jilbob ke jilboot pon same sefesyen.... tak ikut syariat... ade je excuse golongan2 nie...

Orange1 posted on 19-12-2014 01:15 AM
Tqkut aku baca kutukan n kaypohhhhnya org msia psl hal ehwal pakaian org lain. Aku ni pun free h ...

akak jangan tak tau ramai dah dapat cert. dari tuhan yang mengesahkan pandangan dia pasal aurat aje betul, orang lain salah......akak ada cert???? tak dak kalu diam diam...

ppppppppfffffffffttttttttt

GhostWalking posted on 16-12-2014 12:49 PM
Besau betul spendanya

ni yg tutup penuh sampai pusat, mmg cenggitu
kalau pakai kain dalam, tak tahu boleh nampak kesan suar dlm atau tak?

lkick2113 posted on 19-12-2014 09:43 AM
akak jangan tak tau ramai dah dapat cert. dari tuhan yang mengesahkan pandangan dia pasal aurat aj ...

Akak takdak cert dr tohan utk kaypoh n jaga dosa pahala hal ehwal pakaian org lol
Tapi serious kaypohhh betul melayu ni psl hal personal org tak segan ke dgn perangaiii sendiri, melampaulah. Klu kat fb tu ya ampun lemasssss sgt spesis  lobai n lobainita yg tak habis2 copy paste hal2 peringatan berbaur agama kat wall memasing, siap letak ilustrasi pakaian menutup aurat yg betul n tak betul lagi

Modngengade posted on 19-12-2014 08:42 AM
ker tong dram?  boleh akak design baju yg sedemikian utk kau.....

hehe pasni mengadulah tu kat  ...

Akak klu teringin nak dress up mcm aku masih ada harapan, carilah yg size ikut badan akak.

Nasib ko lah noks mods potong  kredit ko bukan aku yg report, ko pun aku baca blh tahan hazabbnya, lava versi pompuan harusss tak kena potong.

Orange1 posted on 19-12-2014 12:47 PM
Akak klu teringin nak dress up mcm aku masih ada harapan, carilah yg size ikut badan akak.

mcm size badan kau?  excuse me...not in my wildest dream nk pakai baju mcm sarung nangka....

confident level yang tinggi
berani bergaya..hahaha