CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: unekspekted_XII

Untold History : Ketuanan Rakyat Bapakk Lu!!!!!

Melayu itu Islam... praktik Islamlah yang diamalkan

Bugis itu Bugis... praktik bugislah yang di ...
Nazrulism Post at 12-5-2012 21:51

Apa maksud buang bangsa keturunan ko tu...Islam tak ajar pun buang bangsa keturunan.
Cina Muslim relaks ja sambut Chinese New Year...Melayu pulak sebuk nak suruh suku2 lain buang adat...hurmmm Melayu camni memang banyak kat Selangor

Apa maksud buang bangsa keturunan ko tu...Islam tak ajar pun buang bangsa keturunan.
Cina  ...
nobito Post at 12-5-2012 21:58

Bukan ko ker yg beria-ia membantah tentang "mempertahankan Hak Bangsa" ... Baru sedar ker Islam tak ajar begitu ?

Bukan ko ker yg beria-ia membantah tentang "mempertahankan Hak Bangsa" ... Baru sedar ker Is ...
Nazrulism Post at 12-5-2012 22:05

Hak Bangsa Malaysia tu lebih penting dari Hak Kaum Melayu...Melayu ada adat ke? Takkan nak pertahankan adat pon nak kene kerajaan yang buat kot...
Melayu tak da adat nak salahkan kaum Cina India dan lain2 sebagai punca Melayu tak da adat budaya...sekadar cium keris je...itu ke Hak Melayu yg dipertahankan

Hak Bangsa Malaysia tu lebih penting dari Hak Kaum Melayu...Melayu ada adat ke? Takkan nak  ...
nobito Post at 12-5-2012 22:11

Hak Bangsa Malaysia   

Reply 244# Nazrulism

Cuba eksplen sikit pasal adat budaya n perayaan apa yang korang mintak kerajaan pertahankan tu?

Reply  Nazrulism

Cuba eksplen sikit pasal adat budaya n perayaan apa yang korang mintak ker ...
nobito Post at 12-5-2012 22:25

Alahaiiiiiiiii.... ini ker yg ko bantah2 tu. chetttttttttttt buang masa aku jer... layan

Follow Us
Alahaiiiiiiiii.... ini ker yg ko bantah2 tu. chetttttttttttt buang masa aku jer... layan {:1_541 ...
Nazrulism Post at 12-5-2012 22:39

Sapa yg masuk sini reply post aku????...aku pon tak kose nak layan kerenah Melayu...yang x da budaya tapi ngaku Melayu
Hak apa entah diklaim kehulu kehilir sampai dikatanya hak Islam...macam tak tahu Rukun Islam jah

Sapa yg masuk sini reply post aku????...aku pon tak kose nak layan kerenah Melayu...yang x  ...
nobito Post at 12-5-2012 22:51

Aku reply kerana ko macam tak faham apa yang di perangi oleh Islam dengan pertanyaan " orang bukan Islam perlu diperangi oleh Melayu...sebab Melayu itu Islam " .... ko yg meleret2, rupanya ko nak cakap pasal adat budaya dan perayaan jer.

Post Last Edit by nobito at 12-5-2012 23:11
Aku reply kerana ko macam tak faham apa yang di perangi oleh Islam dengan pertanyaan " orang bukan ...
Nazrulism Post at 12-5-2012 23:04

Aku sebenarnya pelik apa yng korang perjuangkan utk Melayu...hak apa ek...cuba eksplen sikit...
Kalau budaya n adat Melayu tu terancam n cuba dihapuskan...harus la bercanggah dengan Islam

Islam benarkan adat n budaya serta jati diri sesuatu kaum selagi adat n budaya kaum tu tak keluar dr Syariat.

Dah die meleret cakap org lain lak meleret...

sang bogus jgn off topic boleh tak? merapu tak sudah2

Post Last Edit by nobito at 13-5-2012 13:00

Reply 250# moteto

Tang mana yang meleret...
Kan aku tanya perjuangan Hak Melayu apa yang korang perjuangkan...cuba jawab n eksplen...

Lepastu baru la boleh tengok tuntutan korang tu selari dengar Rukun Islam ke tak. Let's say Melayu Islam dan orang Islam  yg lain ramai yang miskin pape...dalam Islam ada sumber kewangan dari zakat.

Apa lagi masalahnya dengan Melayu...Bahasa Melayu dah jadi bahasa Kebanggsaan..kalau ada yg nak merendah-rendahkan bahasa Melayu tu dr kelompok Amno la..contohnya PPSMI

Reply  moteto

Kan aku tanya perjuangan Hak Melayu apa yang koran ...
nobito Post at 13-5-2012 10:11

Eh eh, yg ko terase sgt apehal? Ko meleret la eh?

Aku sebenarnye nak reply trid lain tapi byk bukak tab tersalah reply lak....

Eh eh, yg ko terase sgt apehal? Ko meleret la eh?

Aku sebenarnye nak reply trid lain tapi byk ...
moteto Post at 13-5-2012 11:06

Dan dan cakap salah post...alang2 dah masuk ko ni orang apa ek...Melayu ke?

Kalau Melayu cuba eksplen Hak2 Melayu yang dituntut dan diperjuangkan berpuluh tahun tu.

Dan dan cakap salah post...alang2 dah masuk ko ni orang apa ek...Melayu ke?

Kalau Melayu cuba ...
nobito Post at 13-5-2012 11:09

Dah betul ape..byk bukak window, byk baca trid dlm satu mase

Memang aku melayu, apehal?

dan apehal lak tetiber cabar2 aku...gile ke? Aku semalam tumpang lalu jer, yang aku nak reply trid lain....tapi bagus jugak la ko respon sebab org yg meleret2 aje akan terase

Chow!

Reply 255# moteto

Ait nak chow...so boleh edit la post kau yang salah post tu..bikin malu ja buka tab byk2
So Melayu dah tak da yg berani ke dalam ni?

Soalannya simple ja...apa Hak Melayu yang korang perjuangankan berpuluh-puluh tahun? seolah-olah Melayu golongan minoriti/lemah/oku dan tak pernah pegang tampuk pemerintahan

Post Last Edit by Nazrulism at 13-5-2012 15:03
Hak Bangsa Malaysia tu lebih penting dari Hak Kaum Melayu...Melayu ada adat ke? Takkan nak pertahankan adat pon nak kene kerajaan yang buat kot...
Melayu tak da adat nak salahkan kaum Cina India dan lain2 sebagai punca Melayu tak da adat budaya.
nobito Post at 12-5-2012 22:11

Tunku Abdul Rahman menyatakan bahawa “…apabila kami (orang-orang Melayu) menentang Malayan Union yang menjejaskan kedudukan hak-hak orang Melayu, kaum-kaum lain tidak mengambil bahagian kerana mereka mengatakan ini hanya merupakan masalah Melayu, dan bukan masalah mereka. Mereka juga menunjukkan bahawa kesetiaan mereka adalah kepada negara-negara asal mereka dan oleh itu, menentang Laporan Barnes yang bertujuan untuk menjadikan bahasa Melayu menjadi bahasa kebangsaan. Jika kami menyerahkan orang-orang Melayu kepada orang-orang yang dikatakan orang Malaya (kini Malaysia) ketika kerakyatan mereka masih belum ditakrifkan, kami akan menghadapi banyak masalah pada masa hadapan.
Bagaimanapun, dia menambah bahawa “Bagai mereka yang mencintai dan berasa bahawa mereka terhutang kesetiaan yang tidak berbelah bagi, kami menyambut mereka sebagai orang Malaya. Mereka harus merupakan orang Malaya yang benar, dan mereka akan mempunyai hak-hak dan hak-hak istimewa yang sama dengan orang-orang Melayu.”

Ini yang ada pada orang macam kamu... ketika memperjuang dan mempertahankan hak.. "aku bukan Melayu". tapi dengan tidak malu menikmati hak2 tersebut dengan penyamaran sebagai melayu.

Reply  moteto

Kan aku tanya perjuangan Hak Melayu apa yang koran ...
nobito Post at 13-5-2012 10:11

Habis dengan semua orang ko nak meroyan macam janda baru putus haid !

ni... aku masuk balik, layan ko punya meroyan

Post Last Edit by Nazrulism at 13-5-2012 15:18
Aku sebenarnya pelik apa yng korang perjuangkan utk Melayu...hak apa ek...cuba eksplen siki ...
nobito Post at 12-5-2012 23:09

Orang Melayu memperjuangkan hak, harta dan pusaka kepada orang Melayu sebagai pribumi negara ini.
Ko ada baca Perlembagaan Persekutuan, perkara 153
"Perizaban kuota berkenaan dengan perkhidmatan, permit, dsb. bagi orang Melayu dan anak negeri mana-mana antara Negeri Sabah dan Sarawak".  tentang;

1. Melindungi kedudukan istimewa Melayu dan anak negeri.
2. Jawatan perkhidmatan awam
3. Biasiswa, danasiswa, keistimewaan pendidikan dan latihan.
4. Tanah, Permit dan lesen.  
5. Kuota IPT

Reply 259# Nazrulism

Ni ke perjuangan Islam? macam perjuangan Zionist je