CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cmf_herrhughie

anggur pun dapat tumbuh bawah cuaca panas

oh...manisnya nama...mesti rasanya manis...
mierrr Post at 13-10-2011 15:13

kalau masa berbuah terutama masa nak masak tu tidak hujan & tidak disiram....agak manis buahnya...

kalau masa berbuah terutama masa nak masak tu tidak hujan & tidak disiram....agak manis bu ...
flight714 Post at 13-10-2011 15:17

owh..lagi panas lagi manis ya....

jenis tak berbiji selalunya manis2....

tu sebab kerajaan x amik port sangat isu tersebut tapi PAS x abis abis nak lawan isu camni ...
abgboroi Post at 13-10-2011 15:16

in a multi cultural and multi religious country like malaysia, kamu tak boleh emphasize suatu kaum (ketuanan melayu) atau suatu agama saja (ketuanan islam..ataupun  keep saying islam is official then u must follow islamic way)...
sure akan failed...

usulkan la nak bina kilang wine..aku nak tgk najib dan ahli2 parlimen setuju tak

peduli hapa wa anggur leh tumbuh kat mesia..

Post Last Edit by jakunta at 13-10-2011 15:55

Reply 235# cmf_herrhughie

kamu bercakap seolah2 kat Malaysia ni bangsa kamu tak boleh minum arak, tak boleh makan babi. Dengan bina kilang arak yg baru kamu ingat tak cross the line ke? Memang mentaliti chauvinist. Kat Malaysia ni setahu saya ada aje ternakan babi. Siap untuk dieksport lagi. Kamu sahaja yg bereaksi berlebihan cakap orang melayu menindas bangsa kamu.

Pasal bom tu, kilang arak tu hanya berada di dalam kepala kamu sahaja belum lagi dibina dan belum tentu akan dibina. So jangan beraksi berlebihan kata orang terrorist la apa la. Sikap kamu ni tidak membantu dalam perhubungan kaum dengan mengatakan kaum melayu bermasalah dan bangsa kamu tidak.

Follow Us
Reply  cmf_herrhughie

kamu bercakap seolah2 kat Malaysia ni bangsa kamu tak boleh minum ar ...
jakunta Post at 13-10-2011 15:53

kamu yg chauvinist la...pi baca post #25 sampai post #27, tengok siapa yg belum tentu dah nak bom sana sini, bodoh.

saya tak kata kaum saya saja FYI (proven ur chauvinist maniac mindset). aku kata non muslim secara keseluruhan termasuk BUMI TULEN yg menyambut hari gawai dgn minum arak...so cant you hormat org lain? doesnt seems like you can as long as you think not approved in islam

dah adalah fakta melayu islam malaysia yg sesuka hati saja nak tutup kandang babi, tak boleh bina kuil ini, tak boleh bina kubur itu...mcm2 saja...can you deny that? dlm CI dah byk nampak dan terbukti wujudnya byk melayu islam keturunan mcm kamu yg kolot dan sombong islam assobiyah tak berani mengaku salah.

nak carik la anak pokok anggur ni..tp takut tak tumbuh jek. hari tu beli anak pokok jambu mawar kat MAHA..kena panas terik seminggu tak siram sebab balik kampung..terus tinggal ranting jer sampai sekarang tak tumbuh2 daunnya

Reply 247# cmf_herrhughie

Diri sendiri racist dan chauvinist tapi tak nak mengaku pulak. Minum arak dan bina kilang arak adalah dua perkara yg berbeza. Aku hanya respon dari posting kamu sahaja. kamu cakap nak bina kilang arak tentulah banyak orang melayu/islam tak setuju. Kemudian kamu cakap bangsa melayu bermasalah tentulah aku cakap kamu racist dan chauvinist.

Dan adalah fakta juga kat malaysia ni bukan hanya ada masjid sahaja. terdapat berpuluh2 gereja dan kuil agama lain. Kubur dan jirat cina banyak aja kat malaysia ni. Kamu sahaja yg bereaksi berlebihan. Sebenarnya keturunan kamulah yg kolot dan tak tahu menghormati bangsa lain dan ia adalah fakta

pernah saya cakap suatu bangsa tertentu saja yg kena dihormati? Tak ada.

tapi selagi perbuata ...
cmf_herrhughie Post at 13-10-2011 15:08

apa yang kamu harapkan daripada para terrorist islam?bom sana sini, anak beranak mereka juga yang mati, bukan nya orang lain.

Post Last Edit by cmf_herrhughie at 13-10-2011 16:50
Reply  cmf_herrhughie

Diri sendiri racist dan chauvinist tapi tak nak mengaku pulak. Minum ...
jakunta Post at 13-10-2011 16:43

faktanya kamu chauvinist dan racist ikut islam assobiyah kamu saja.
sila baca balik saya cadangkan kilang arak dibina di tempat majority non muslim, who are you to determine hak non muslim si assobiyah chauvinist racist fella?

apa yang kamu harapkan daripada para terrorist islam?bom sana sini, anak beranak mereka juga yan ...
Vokuro Post at 13-10-2011 16:47

saya mmg tak boleh faham apakah kebaikan mereka suka bom sana sini...akhirnya saya hanya nampak mereka mcm bangga dgn perbuatan pengeboman saja...suatu mentality yg tak akan difahami saya..

Post Last Edit by Vokuro at 13-10-2011 16:53
saya mmg tak boleh faham apakah kebaikan mereka suka bom sana sini...akhirnya saya hanya na ...
cmf_herrhughie Post at 13-10-2011 16:50

orang kata jikalau suicide bom boleh masuk sorga dan berselingkuh/berzina dengan bidadari2 sorga yang telanjang.

it's all about sex di sorga sebegitu.
dan kata mereka lagi ada sungai yg mengalir arak yg lazat di sorga.

maknanya di sorga nanti orang islam boleh minum arak sebegitu

suicide bom memang ada dalam ajaran iselem sebenar sebab di quran ada diterangkan bahwa ummah kena lah berkorban baik harta ataupun jiwa raga untuk kepentingan ummah~

aku bersyukur kerana ada jiwa Islam yg teguh bencikan benda2 haram

Post Last Edit by jakunta at 13-10-2011 17:02

Reply 251# cmf_herrhughie

faktanya kamulah yg racist dan chauvinist. Kamu ingat bangsa kamu boleh berbuat sesuka hati sajakah? Tak kisahlah dibina di manapun tapi kalau tak dapat persetujuan dari majoriti masyarakat ianya adalah tak boleh. Minum arak dan bina kilang arak adalah dua perkara yg berbeza. Masyarakat bukan Islam bebas saja minum arak di kat negara ini tiada halangan. Siapalah kamu untuk cakap orang melayu sahaja yg membawa masalah sedangkan bangsa kamu tidak.

sila baca balik saya c ...
cmf_herrhughie Post at 13-10-2011 16:48

sy setuju kilang arak, penternakan babi dibina dikwsan non islam, tpi biasanya yg jd msalah penternakan babi dibina dekat ngan area perkampungan melayu, kilang arak sudah ada kat shah alam semasa pentadbiran umno,, syabas hidup ketuanan leman brandi titiwangsa

sila baca balik saya c ...
cmf_herrhughie Post at 13-10-2011 16:48

tak kan baru sekarang you kenal melayu muslim ni. Kalau dia tak buat, orang lain tak boleh buat. Zero tolerance.

test dulu, blh idup, kalau manis, mmg respek arr

sy setuju kilang arak, penternakan babi dibina dikwsan non islam, tpi biasanya yg jd msal ...
AHMADVW Post at 13-10-2011 17:01

kandang babi di penang di area kampung baru cina, kampung aman (kalau tak silap panggilan dlm malay mcm tu, dlm hokkien ialah peng aun choon)