CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: rifa0710

[merged]Pengalaman mistik di hutan,latest by feyo

Reply #25 feyo's post

Welcome...

Sekadar berkongsi pengalaman....

uh,

satu lagi petua yang aku tau laa.. Kena bawak garam/sulfur sikit utk tabur keliling khemah.. Petua nie untuk menghalang binatang liar dan kononnya makhluk halus daripada masuk ke dalam kawasan khemah korang..

seram nya

hi tuan umah,

takde ke citer seram camping tempat lain?..he he he..

masa jadi budak sekolah dulu, ramai jugak member2 pi camping..sekolah pun ada buat satu persatuan KPL (kelab pendidikan luar)..yenil tak join sebab kurang minat nak camping..he he he..cuma minat nak dengar cerita jer..

ada satu kawan ni cerita, depa bila camping ni, biasala buat unggun api, dah tu buat sesi bercerita..bila dah cerita tu, mulalah tergelak kuat2 sebab ada yang buat cerita lawak..sekali, terdengar sayup2 ada orang gelak gak tapi mengilai2. .aiyaya, langsung tersenyap and tukar jadi sesi berwirid..takut punya pasal..

kesimpulannya, kalau gelak tu tak payahlah sakan2 sangat..kut dengar suara mengilai2 pun dah suspend, bayangkan kalau dia terus jer melayang dok sebelah kita..

[ Last edited by  yenil95 at 19-6-2009 11:51 ]

Rate

1

Originally posted by Daiken at 3-9-2006 21:31
HHemmm..dah lama tak dgr perkatan "operasi Burung Hantu".....memang bahaya buat aktiviti ni. Tengok pada tempat lar...kalau kat hutan tebal memang bahaya, banyak kes maser zaman sekolah dulu. Bia ...

selamber badak je dia tido...

hye u all...
lama dah aku xberforum becoz tengah bercuti..
hihi..sory huh..
about pengalaman semasa camping,kalau pengalaman aku sendiri tu xbanyak sangat..
tp ada lagi satu cerita...

masa kejadian,aku baru form 2..
ni lah 1st time aku dilepaskan untuk join camping..
tu pon sebab camping ni buat dekat sekolah aku jek..
aku pon xtawlah kenapa susah sangat parents aku nak lepaskan aku g camping nih..
pujuk punya pujuk,siap dah isi borang pon,still xdapat pergi lagi..
tp,1st time aku dapat pergi pon masa aku form 2 ni lah...

camp site kami terletak dekat padang sekolah..
padang sekolah tu besarnya cukuplah untuk lari 400m..
so,kitaorang punya site dekat sebelah kanan padang tu..
betul2 tepi padang dekat dengan kantin sekolah..

masa tu waktu maghrib..
aku ngan memebe lain pergilah mandi..
memang gelap sangat kawasan skolah tu
aku pon pelik kenapa dorang xpasang lampu..
nasib baiklah g mandi reramai..
so xdelah takut sangat..

selesai jek mandi,kami pon pergi solat kat surau atas tingkat 4..
memang seram gak malam2 sekolah..
selesai jek solat,kami pon cepat2 turun dari blok nak balik ke camp site..
tetiba jek dengar suara mengilai...
memang terkejut la time tu..
tengok2 kat tangga,ada satu makhluk tu ngah dok senyum kat kitaorang..
korang nak taw apa dia benda tu???

kawan2 laki aku yg cuba takotkan kitaorang sume!!!
dorang saja letak torchlight kat muka,konon nak takot kan kitaorang sume...

tp,dorang memang berjaya la wat kitaorang lari lintang pukang turun tangga..

tp,xabes kat situ jek..
masa tu waktu maghrib jugak..
ada sorang membe aku ni ngah otw nak g khemah..
tetiba daripada jauh tu dia nampak ada perempuan baju putih terbang melayang lalu kat khemah girl...
dia sorang jelah yg nampak..
then dia bgtau kat kitaorang,tanya kat kitaorang,ada nampak x..
sebab masa tu,ramai kat kawasan tu...
tp,kami semua xnampak...
huuuu..nasib baiklah xnampak..
kalau x,serik aku nak camping lagi...

Rate

1

Follow Us
nt aku ceritakan tentang pengalaman aku masa kat sekolah rendah...
aku nak g jenjalan ngan family dlu..
chow huh..

258# naQi-tiRa
salam naqi bila cerita naqi teringat kat arwah kawan anak saya.
saya cuma dengar ceritanya sahaja. tak sempat melawat masa arwah ni sakit.
ceritanya begini. kisah terjadi pertengahan tahun lepas. sekumpulan remaja
lelaki ni pergi ke air terjun ni(di asahan) dan mereka ni memancing kat sana gak. saya
tak berapa pasti macammana arwah ni dpt seekor ikan dan kalau tak silap
dia bunuh ikan ni. balik dari camp  tu arwah ni mula sakit. so bawa pergi hospital.
tapi tak baik-baik. dan mungkin ajalnya dah sampai arwah ni meninggal tapi
menurut org yg mengubatkan arwah ni, kematian dia ada kaitan dgn ikan yg di
tangkap tu. sedih jugak saya dengar sebab arwah ni sebaya dgn anak saya dan
sama sekolah masa sekolah rendah dan rajin jugak dtg ke rumah..
yg pastinya kematian arwah ni tidak disebabkan penyakit yg nyatalah seperti denggi,
ke hape. mungkin dah sampai masa. wallahulam....
alfatihah tuk arwah........

Rate

1

Salam. Aku nak cite sikit. Di Perlis ni ada sejenis pokok dipanggil pandan bukit, hidup kat atas bukitlerr. Satu hari, aku n dua member lagi naik le Bukit Wang Mu nak cari banyak2 coz boleh jual mahal gak. Entah camna, masa nak turun tu tiba2 kaki aku sakit sangat kedua belah macam kena baji/ cucuk2. Kesian member2 kena papah aku turun lak. Terus ke rumah Dr. Sham kat Beseri nun. Yang peliknye, bila dia buka pintu dengan senyum tengok aku, hilang je sakit tu! Giler betul! Dr. cuma kata,"sihat dah lame, kadang2 kena gak sakit." Adusss!

Rate

1

268# arasham

salam arasham...
innalillah..kesian kawan anak awak tu..
air terjun asahan tu memang pedalaman..
sangat hutan belantara..dengan tanah merah yang tak rata..
tak sanggup lagi nak bermalam kat situ..

memang seram la kalu buat operasi burung hantu ni.........pernah masa jalan tu ngah jalan je member pompuan aq ni kene kacau ngan hantu plak...........

Huhu, nak cerita jugak kat sini boleh?

Dulu kat universiti aku join satu persatuan ni, kira rajin jugakla buat program dalam hutan. Cerita ni berlaku kat hutan rekreasi ayer keroh, melaka. Program yang kami buat selalunye disertai oleh adik2 junior tahun 1 dan urusetia pulak terdiri daripada ahli persatuan tahun 2 dan tahun 3. Kejadian ni berlaku ketika aku dah jadi senior tahun 3, so selain daripada memantau junior tahun satu, tugas aku & member2 se-batch dengan aku adalah untuk melatih tahun 2 dalam setiap aktiviti program. Kira diorang ni bakal pelapis kami la bila kami dah graduate nanti.

Anyway, salah satu aktiviti yang dimaksudkan adalah aktiviti nightwalk. Nightwalk ni ala2 aktiviti burung hantu jugak. Cuma bezanya kalau burung hantu kita kena duduk setempat di tengah2 malam yang gelita, nightwalk ni kena berjalan ikut trek yang ditetapkan (rasanya ramai tahu kot). So sebelum buat aktiviti ni, urusetia kenalah recce dulu trek yang nak digunakan. Oleh sebab program yang kami buat tu belum level "hardcore" lagi, so kami pilih untuk pakai trek jalan tar. Tapi kiri kanan still hutan belukar lagi, & kalau malam2 memang gelap gelita.

Waktu tu skuad nightwalk batch aku terdiri daripada 3 lelaki dan aku sorang perempuan. Sebabnye aku jadi sorang je perempuan tahun 3 yang terlibat adalah sebab xramai ahli batch aku yang perempuan ikut program ni, dan most of mereka yang ikut either lemah semangat/period/penakut. Aku ni xdelah berani or hati kering sangat, aku pun xtau apasal diorang suruh aku pegi

Anyway, sebelum kami mula aktiviti nak merecce ni, ada sorang member satu batch dengan aku dok sibuk cakap nak ikut. Dari 1st day program lagi cakap dia nak ikut kami masuk recce trek nightwalk. Masalahnya minah ni banyak masalah kalau dengan benda2 halus ni. Dalam ramai2 budak perempuan batch aku, dia ni lah yang paling lemah semangat. Dalam thread lain aku pernah mention yang dia ni memang selalu kena kacau. Kalau kami buat program, dia memang tak akan pernah join nightwalk sebab risiko dia kena kacau adalah sangat2 tinggi. Selalu duduk kat kantin je la. Agaknya sebab 3 tahun dalam persatuan tak pernah merasa buat aktiviti malam, tu yang kempunan sangat kot. Huhu.

Naturally, aku tak bagi la dia join recce ni. Tapi dia berkeras jugak, siap merengek2 kat ketua skuad aku nak ikut (macam budak kecik betul ). Last2 ketua squad bagi jugak, sebab dia kata bagilah can budak tu merasa masuk squad recce. Mentang2 la yang memintak tu lawa orangnye, tak sampai hati la nak tolak kan :@.

So kami pun pergila recce trek nightwalk tu. Campur ngan minah lemah semangat ni, total ahli dalam squad recce tu 11 orang (4 perempuan, 7 lelaki termasuk junior tahun 2). 1st recce kitorang pergi waktu tengahari. Sambil2 ahli lain dok meninjau2 tempat aku pulak every 5 minutes mesti tengok2kan member perempuan aku ni. Dia macam biasa je la, duduk kat tepi perhati je la kami buat kerja. Ok la. Xpe lagi, mungkin pasal siang kot. Bila keluar dari trek recce muka dia riang gembira la dapat join recce.

Masuk recce kali kedua. Kami plan nak pergi dalam pukul 6:45. Kira waktu senja kami akan berada dalam trek nightwalk tu la. Aku cakap kat member aku ni, tak payah la ikut. Dah pergi yang tengahari punya dah la. Aiihhhh, tak nak. Nak jugak ikut. Ketua squad aku pulak orang dah bagi muka ayu kat dia, tak boleh la nak tolak (memang mangkuk betul ketua squad aku ni. Nanti yang susahnya aku jugak

Nak dijadikan ceritanya, bila dah masuk trek tu, dah nak masuk senja la. Aku perhati kawan aku ni dah lain. Aku dok sibuk la tanya "Ree, ok x? Ok x?" macam makcik kepoh sebab aku tengok dia ni dah kuyu semacam je. Dia kata dia ok, cuma dia rasa mengantuk sangat2. Dua tiga kali jugakla dia mengadu dia mengantuk. Sampaila kami semua kat hujung trek, tempat kami plan nak dudukkan peserta sebelum hantar diorg jalan malam sorang2. Aku pergi ke depan sikit, jauh sikit dari yang lain dengan sorang budak junior lelaki aku. Sebab depan tu kitorang nak tinjau2 kot2 ada laluan babi hutan ke ular ke, boleh buat langkah berjaga2.

Tengah2 aku ngan junior lelaki aku tu berbincang, tiba2 dua budak perempuan junior aku tu berlari dari port ahli1 squad yang lain ke arah kitorang. Diorang suruh aku cepat2 datang. Aku dah fikir bukan2 dah ni, terus meluru ke arah budak2 lain. Aku tengok budak2 lelaki yang kat situ semua tengah mengerumuni si Ree ni. Dia pulak tengah duduk kat satu batu kat tepi pokok2 tu sambil pekup muka dengan dua tapak tangan. Dia tak menangis, tapi aku tengok badan dia menggigil. Terus aku menyangkung depan dia, aku tanya "Ree, apasal ni?" Dia jawab sambil muka masih ditutup, "Ree xnak duduk sini.... Ree xnak duduk sini..."

Aku bila dengar ayat dia tu, apa lagi. "Okey, kalau tak nak duduk sini, jangan duduk", aku cakap. Terus aku ambik tangan dia- SEJUK GILE. Ketua squad aku, dengan muka dia pun cuak, terus suruh semua ahli squad buat pagar 8 penjuru keliling Ree. Aku pulak dia suruh duduk dalam pagar tu sebab Ree dah tak nak lepaskan tangan aku. So dengan kedudukan macam tu, aku pun pimpin si Ree ni keluar dari trek nightwalk tu dengan dikelilingi orang lain. Yang tinggal dalam trek sorang je member lelaki aku (bukan ketua skuad). Sepanjang jalan, makin kuat Ree genggam tangan aku. Aku dah doa mintak2 jangan la minah ni kerasukan ke apa ke, kalau ye kang gerenti orang pertama kena adalah aku sebab aku yang paling dekat dengan dia.

Sampai tapak perkhemahan, kitorang bawak Ree pergi kat surau, lepas tu aku tak ingat apa jadi sebab bila dah sampai sana aku bagi kat orang lain yanglebih berpengalaman untuk handle si Ree ni. Aku pulak kena cepat2 bersiap2 sebab malam tu ada lagi recce kali ke tiga. Yang itu memang Ree tak ikut sebab keadaan dia macam tu dan kalau dia ikut memang sah2 dia dengan ketua skuad aku akan kena karate ngan aku.

Besoknya waktu breakfast, Ree datang jumpa aku. Dia minta maaf sebab semalam tak nak dengar cakap aku dan degil nak jugak masuk hutan tu. Dia cerita waktu dia tengah duduk kat batu tu sambil perhatikan kitorang semua buat kerja recce masing-masing, tiba2 dia terasa macam ada lembaga datang dari arah belakang dia (hutan) dan terus duduk sebelah dia. Dia xtengok muka lembaga tu sebab dia cepat2 pekup muka dia, tapi dia cakap lembaga tu hitam dan baunya busuk sangat2. Sebab tu dia menggigil dan tak nak duduk kat situ.

Aku masa tu nasiblah still tengah2 hutan lagi, kalau tak dah pedih dah telinga Ree tu aku bebel. Nasib baik benda tu kacau kat situ je, and kacau masa recce (Alhamdulillah time aktiviti nightwalk semua berjalan lancar), kalau buatnya diikut balik ke tapak khemah tak ke haru?

Sorry TT, terpanjang la pulak cerita huhu

Hi Semua…

Ni 1sttime aku citer pengalaman aku kat board hantu sendu ni…

Selalunya aku silent reader jah. So, aku tak tahu la kan citer aku ni sesuai ke utk thread ni, lantak la as long citer dlm hutan.

Awal bulan 3 baru ni,kiteowam decide nak lepak kat Taman Negara (TN).

Ni visit ke 2 akudan visit ke19 atau 20 member aku, Intan (giler kentang kan?hehehh)

Oleh kerana siIntan ni, Pak Cik dia adalah org melayu pertama handle TN, few years backmemang mat saleh je kan, so Intan ni agak familiar ngan TN and org2 perhilitankat situ. So, activity kiteowam ni tak attached dgn mana2 resort, semuakiteowam handle sendiri , guide kiteowam Herman, pon kita dah kenal..so agaklain la activity kitewaom nak compare dgn normal tourist. Activity kiteowam bykutk buat photography.

1st day, pagi2 kiteowam redah Lata Berkoh, memangcun la.

Lepas lunch,kerana masa tak cukup, terpaksa divert pi umah org asli. Perkampungan org asliyang aku pi ni, bukan yang standard tu, ni perkampungan asli yang baru bukan,nama Kampung Aur. Kampung ni, atas lagi dari Nusa Holiday (sebelah kanan),kampur aur atas sedikit, tapi sebelah kiri.

Jeng jengjeng...in between Nusa Holiday ngan Kampung Aur, ada satu resort.(ahaaa)

Masa dlm boat,mata aku asik dok tgk resort tuh je. Memang resort tuh cantek, style mcmMutiara Taman Negara..memang cantek...resort kayu, siap ada beranda mengadapsungai mcm umah melayu lama...byk jugak la resort tu.

Buat pengetahuankorang, resort yang 90% siap, yang nampak mahal tu, adalah resort terbiar yew. Okbai. Tapi, otw lalu depan resort,mata aku asik dok tgk resort tuh je...aku rasa ramai sgt kat resort tu..akubuleh rasa ramai yang dok melambai kat boat kami. Aku rasa keadaan kat situmeriah. Kawasan resort tu, nama Trenggan. Dgr kata,resort tu managed by MutiaraTaman Negara. Aku tak terkejut, pasal design dia mcm sama ngan Mutiara resort. Danresort tu abandon sebab, ada yang kata tak buleh jual, management screwed upla..which is for me, memang tak logic la wey. Common la, kalu Mutiara ok je..tak resot kat Trenggan yang kecik tu derangtak buleh handle?..Logik kan?

Ok la fine. Kiteowamterus ke Kg Aur, nak buat amal jariah + photoshot kat situ.

Kung kang kungkang..bawak pulak 2 org kanak2 dari KL, salah sorang lama gile dok kat London..sosure lama kan kanak2 ni dok interview org asli tu..mana nak amik short coursemenyumpit lagi..nak pasang api lagi..teori and practikal buat derang ni semualengkap. Aku layan je.

Otw balik, sahsah kena lalu resort kat Trenggan tuh lagi kan?. Tiba2 Herman kata kita drop katsitu. Atas alasan, kot la gang2 photographer nak amik gambar resort terbiar (ehhello?) and may be one of kids nak tgk resort tu. Aku terkejut la, sebab akutak pernah request nak drop kat situ, and memang tak dek dlm planned itenarypon kan?

Mulut aku plaktak reti nak cover2. Aku mcm aku la..hutan ke apa ke..masalah besar jugak aku ni pon.Turun2 boat, masa katjeti bawah resort tu, aku sound la kat Intan, apahal plak kita nak drop katresort terbiar ni? Intan sound balik, Juan ni dari KL dok ty soklan yang sama,berapa kali nak cakap. So, aku terkedu jugak la kan. Bila masa aku ty? Ntahla..aku tak ingat, pasal aku suka bertanya. Btw, masa reached jetty ni,no one tgk jam. Eh hello, dah nakmagrib dah ok..nak dijadikan cerita, katanya.

So, semua dahkuar boat, slow la kan naik tangga ke resort tu. Kali ni aku nak jalanbelakang, so tiba2 tak perasan Abg Azni yang selalu jalan kat belakang dia dahhilang. Aku pon buat bodo naik atas, aku saing ngan Tuan, kami jln slow2 naikatas.

Otw tgh naiktangga, masa 4-5 anak tangga terahkir...aku dgr org dok memasak. Kong kang kongkang ketung ketang ketung ketang. So memang aku expect ada org yang dropby memancing kat situ.

Elok2 kaki step kat last anak tangga tu in which aku bulehnampak whole resort, mata n muka aku byk ke kiri, sebab aku lagi interest naktgk sapa yang gigih masak tu. Sebabdgr bunyi kuali, senduk dgn jelas sekali. Sampai2 je atas, aku tgk sebelah kirimemang ada mcm pondok yang agak besar, ada bumbung, lantai kayu n tiadadinding (mcm receptionist area la aku rasa). Aku nampak ada ada kuali, dapor...segala peralatan memasak. Tapi..takdek sesiapa pon kat situ. Aku assume mungkin bunyi tu datang dari belakangresort tu. Dan bunyi segala mak nenek org kalut dok masak memang tak dek dah time tu.Untuk pengetahuan korang, tak terselit pon dlm kepala otak aku pasal hantu2bagai ni. So, aku buat bodo je.

Tiba2, oncekepala aku toleh belah kiri, situ dah start deretan resort tu la kan, akuterkejut tgk ada org berbaju putih..tercegat..tersengih kat aku tgh berdiriatas beranda one of the resort. Terkejut aku..mcm nak luruh jantung2. Rupanya2abg azni, aku apa lagi terkejut beruk punya pasal, aku jerit la kat dia..kuatjugak suara aku. Aku bising apesal yang dia nak naik atas resort tu. Tiba2keadaan kecoh sekejap sebab tindakan abg azni. Serious aku terkejut. Tuan,best fren dia pon dah buat muka, bengang..sebab tuan ni agak penakut and abgazni, terkenal ngan sikap berani dia tu.

Masakat resortni, aku sempat snap 1 je gambar..lepas tu aku hilang mood. Dgn pacatyangbersepah. Intan byk ambil gambar. Masa ni abg azni still kat atasberandaresort, terhendap2 apa yang dia dok cari..apa yang dia nampak..aku taktahu la.Aku pon rasa bersalah tertengking kat dia..so aku jalan la kan..buatbodo. Masadok slow jalan..sambil buang pacat, si Intan sound dia..masa tu abgazni dokterhendap lagi2 kat beranda tu..Azni, apa yang u nampak? Abg azni cakapdgn selamba. ..”mcm mcm ada kat sini” sambil tersengih sengih...abgazni ni memangpesen dia..sentiasa manis je muka. Lepas tu dia kata lagi, korang nakapa? Mejakatil..semua ada...sengih lagi...

Aku dah malas nakamik port, aku pon cakap la..wey jom blah la. Bukan sebab aku takut seram keapa...perasaan aku biasa je..ni semua pacat punya pasal..hehehe.Derang semuapon mcm menurut je cakap aku. Padahal, bila tgk yang lain, mcm nak berjalan kebelakang lagi..nak pi tgk2 lagi la konon, sebab ada lagi resort kat belakangtu. Aku pon tak tau bila abg azni turun dari beranda tu. Kuat sungguh dia nakinvestigate...hehehe.

So otw turun tuhtak dek apa 2 la..blah mcm tu je..semua senyap sebab letih dgn activity yangcukup pack pada ari tu.

Cerita gila tutamat tu ari tu je. Mlm tu mcm biasa..pi pulun nasik lemak, ayam goreng mcmbiasa tak dek apa2.

..sambung...

Ok hari ke-2,malam tu, aku ngan abg azni tgh rileks2 lepak tepi hutan kat mutiara resort tgh tungguguide nak masuk hutan, budak2 ni nak pi tgk cendawan glow in the dark jumbo apatu la.

While waiting forthe guide, derang ni dok jalan2 tak dek arah, so tinggal aku ngan azni je..sambildok hirup udara segar katanya... Jeng..jeng..jeng..dia pon mcm nak bukakcerita. Dia cakap, actually Juan, smlm mcm2 dia nampak..sambil sengihsengih..biasa la bercakap dgn org tak dek perasaan. Aku pon trigger something,saje ty dia..apa yang abg azni nampak? Dia pon start citer..

Kataabg azni,kita flash back ok. Masa sampai kat jetty resort  tu, mcm adaattraction utk dia naik keatas beranda resort tu. Terus terang aku cakap, aku pon tak pasan masabila dianaik, selalunya dia memang kat belakang..terhegeh hegeh kat belakang.Once diakat sampai ke tangga yang akhir paling atas tu, dia buleh rasa ramaisgt katresort tu, especially kat pokok besar, which is besar giler depanresort yangdia naik kat beranda tu. Dia nampak kelibat putih kat pokok depanresort tu, tu yang trigger dia utk naikterus kat resort tu. Dalam hati, abg azni cakap dia mintak kebenaranyang dianak naik ke atas beranda tu, nak tgk apa ada dlm bilik resort tu.Mungkin niatdia elok, so senang gile dia naik sampai ke beranda dalam sekelip mataok. Darimata kasar, utk naik ke beranda tu, korang kena lalu kat pokok besartu,langkah segala mak nenek akar2 dia..bukan senang nak jump terus ketanggaberanda tu. Resort tu pulak, memang dah start berlubang sana sini,bumbungtakdek..etc. Org tua2 kata, rumah kalu terbiar, memang cepat buruk nmereput. Tapi abg azni, tiba2 dah tercegat kat atas beranda resort tu.

Masa dia dahberada kat beranda tu, pintu bilik tu memang terkunci dari dlm. Resort tu jahkata abg azni, yang paling elok, masih terjaga, tak dek lubang2 and tangga diasemua ok. So, kerana dia berani sgt nak tgk apa yang ada dlm bilik resort tu,even bilik terkunci dari dlm, tombol mcm dah tak dek, so dia hendap dari lubangtu la. Bilik tu masih well maintained ya..katil ada..set kabinet semua ada..mcm2 ada..menda tuh pon ada..mende tuh duduk kat penjuru katil..senyap je..

Lepas tuh barudia turun.

Mampu korang?Kalu aku, berak dlm seluar dah gamaknya. Cirit lagi..keluar semua lemak2.Detoks sekejap.

Masa aku dok dgrciter, aku pon dah seram sejuk..nak masuk dlm hutan lagi pas tu..mlm plak.Kowserh aku pi dgr citer dia malam2 mcm tu..

Dah masa misi dok cari cendawan, dia dok torch mende2 yangbukan2 selain dari object. Atas alasan, mana tahu kot2 nampak ke…geram aku.

Takut punya pasal, aku tak concentrate pon ngan cendawan liplap tu. Lantak kau la. Dgn aku bau busuk giler..lapar nak mampus..Tak pe simpanperut sebab lewat mlm tu ada bbq, otai2 perhilitan yang handle Taman Negarabuat utk kitewaom.

Lepastuh balikresort, mandi2..pi la bbq tu. Lepak mlm tu ngan gang2 otai, aku pon dgnselambabadak cerita la pasal kes kat Trenggan. Terkedu semua gang2 akuespeciallyTuan, memang dia nak marah sgt2. One of the gang, Shah, dia pon admit,dia perasan azni jalan naik tangga tu cepat giler, dia potong semuaorg, mcm rushing. Shah pon tertanya2 ape hal plak si Azni ni, tanaksaing ngan aku ke.Citer punya citer, yang dgr bunyi segala mak nenekdok masak tu, aku, Intan ngan Tuan je, yang lain tak dgr bunyi apa2pon.Otai2 perhilitan and guide kami, rileksje..sengih je..Derang tak terkejut pon, derang kata
2 lokasi paling berhantu kat TN, ialahTrenggan dgn Keniyam. Keniyam lagi kecoh, dgn pinggan terbang tghr2 buta. Taktahu bila aku nak sampai keniyam, hulu banat sket tpt tu.

Lepas tuh masa doksembang2 ngan abg azni, dia ni seorang yang berani and buleh rasamende2 pelik mcm tu. Otw balik, masa dlm kete, dia cakap kat resortterenggan tu, resort kat belakang2 tuh pon byk ada mende tu, memangtempat tu meriah katanya. Aku pon ada rasa jugak masa lalu depan resorttu. Kat pokok besar tuh port dia, lagi byk kat situ.

Dia jugak kata, katmutiara resort ada satu pokok besar, pokok ara kot ntah la, besar gilerwey. Abg azni kata ada mende kat atas tu, paling atas sekali. Intan ponadmit, pasal dia pernah nampak mende terbang bercahaya kat pokok tu.

Minggu lepas akulepak ngan derang, ada la derang cakap satu resort kat TN yang kipas asikterbukak...padahal resort terbiar. Abg azni tambah lagi, dia kata bilik katresort yang dia pi hendap tu, memang kipas terpasang...jeng jeng jeng. Celakakan?

Cube korang spot the difference gambar kat bawah ni, ada nampak sesuatutak? kami pon tak perasan, dah tepek kat fb, after almost 1 month, barumy fren perasan. Pokok ni la yang seram antara yang besar kat situ

Dariapa yang aku observed, resort ni terbiar sebab feng shui tpt ni kot,memang la mende tu ada kat mana2. mungkin pihak resort tak dapat nakusir mende2 halus tu,...no wonder derang tak leh nak bangunkan resortni.

But anyway, aku looking foward utk ke keniyam....aku suka hutan...so tak perlu takut la..derang pon makhluk Allah.

naik juling dah mata aku cari perbexaan dua gambar tu....tak nampak pulak. mgkn leh bagi klue

naik juling dah mata aku cari perbexaan dua gambar tu....tak nampak pulak. mgkn leh bagi klue {:1_51 ...
azie_fariza Post at 17-6-2012 15:16

ko zoom yang 1st punya gambar je...
dia ada dlm 1st punya gambar

Reply 278# dujuan

bole x ko bulat jehhh.... aku da pening nehh....

Reply  dujuan

bole x ko bulat jehhh.... aku da pening nehh....
teky Post at 17-6-2012 20:56

gambar yang 1st..ko belek sebelah kiri..
ko nampak tak?
aku nampak figure pompuan rambut panjang..kalu nak ikut..situ adalah dinding jah..