CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: eazzad

Negeri Perak penuh misteri

nak tanya kepada sesiapa yg tau..
katalah kalau org tu keturunan mandhailing marga Nasution, adakah ...
immortallez Post at 26-5-2011 09:36

Tu terpulang pada individu. Setengah orang nak bawa nama keturnan/marga dia supaya orang lain tau jer..Kalau tak letak pun x salah....Dalam zaman sekarang, kalau letak nanti orang cap pulak kata orang Indon..he he he he

sebenarnya mior ni keturunan raja jugak... megat pun keturunan raja jugak... tapi aku adalah junior  ...
eazzad Post at 26-5-2011 10:43

Kalau tak silap la..kalau keturunan sebelah mak adalah raja dan sebelah bapa adalah orang biasa, kene letak nama Megat. Adat tetap kene ikut ada raja, contoh, kalau lahorkan anak, kene tidurkan dengan kain kuning, Sebelum besar kene buat adat pijak tanah..kalu tak budak akan meragam..dan segala pantang larang Raja-raja nie kene ikut. Maaf ya kalau salah bagi info....asal raja-raja dulu adalah dari orang-orang alim yang mana tinggi ilmu agamanya. Dansetaip perkara yang dikatang pantang tu sebenarnya ada kebaikkannnya bukan untuk keburukkan..tapi bila lahor generasi baru, banyak pantang larang nie tak dikut, tu yang buat banyak penyakit datang.....

Sementara keturunan Mior adalah orang asal Perak yang menetap disana sebelum kedatangan warga-warga asing. Jadi bagi membezakannya, maka terbentuklah perkataan Mior.....(orang Perak panggil Meor......) he he he

saya berminat nak tau pasal beting beras basah
nanti story ye
immortallez Post at 27-5-2011 10:53

As salam.Saya nie tak lah pandai mana tentang kawasan BBB nie. Tapi disebabkan kedaan tertentu memaksa saya ke sana untu upacara mandi di perkampungan BBB nie 2 kali. Kawasan ni perkampungan Bunian. Bukan tak boleh pergi sana, cuma kene bersopan jer la. Seperti perkampungan manusia, Jin-jin nie dari pelbagai bangsa, ada baik dan ada yang ala-ala crook gitu. Perkara-perkara ghaib yang terjadi bergantung pada individu. Dari Pengalaman saya membawa 2 kawan kesana, sorang kene tu rasa panas sesangat..padahal saya pulak rasa nyaman jer..sementara yang sorang lagi tu x ada ape2,,tapi saya lak kene 'warning' dengan jelmaan Beruk Besar sangat....

Dalam perut BBB ada senjata lama yang telah berusia puluhan tahun...hanya akan timbul sekali sekala sahaja..sapa pun x boleh ambik...Ala-ala Keris Jawa dengan 7 lok...Saya dah tengok tapi saya tak beminat langsung dengan benda-benda macam nie..so x layan la....kalau yang ada darah keturunan raja, kene bawa bomohnya sekali sbab itu caranya berkomunikasi..tapi 2 kali saya pergi, macam koboi jer.....Kalau nak masuk kene sediakan beberapa perkara seperti beras putih, beras kuning, bertih, daun sepulih dan tak lupa 3 bendera..Kuning, putih dan Hitam..tu semua da maksudnya.....

Tu jer info yang saya boleh bagi..tapi kalau tersilap, minta maaf sebab setiap orang lain caranya...

Reply 28# ctaz

Gopeng la ni.. haha nk rahsia kan ke tp mmg pernah kuar mastika cite ni...

kalu balik gopeng mmg rasa seram je...

Arissa, kalau nak minta kunci istana bilah dengan your brother ker? Insya-allah, kalau tak ada a ...
Luckman Post at 30-5-2011 18:10

Salam Luckman. Kunci masih kak saadiah yg pegang but kalau awak nak pegi boleh la kontek my brother. Boleh pegi sama2... No tepon my brother nnt kasik kat pm ekkk. Kalau ada cuti boleh gi sama2 nnt.

Mase aku dalam kandungan perut mak aku dulu...aku disahkan terbelit dengan tali pusat...doktor kate  ...
batunilam4a Post at 30-5-2011 19:39

Kebetulan pulak yer... Mak saya cerita, saya pun masa dalam kandungan terbelit tali pusat jugak. Mmg bahaya, Alhamdulillah selamat dilahirkan... Dah lah tengah2 hari pulak tu...

Follow Us
Nie nak tanyer..apa peranan Jin Jin nie dalam pemerintahan Kerajaan Negeri Perak???
Depa nie bantu Sultan dalam aspek apa?....
Boleh ker Sultan2 berhubung ngan jin2 nie?
Saya perna dengar..Hospital besar Ipoh tu ada wad diraja kat tingkat 8...
tingkat 8 tu gazzet utk Royal family jer...
So dipendekkan citer..dulu kan David Copperfield perna datang Mesia kan..
Ader owang yg mencabar..die tu ilangkan kejap Bangunan Hospital Besar Ipoh nie...
Tapi die kata tak le sebab..jin yg menjaga@menghuni bangunan nih..
Ntah kenapa lak manyak2 mende..HBIpoh lak pulak yg depa suroh ilangkan dari pandangan..
Munkin..citer pasal jin jin nie da diketahui umum agaknyer...

Reply 269# catalina

x penah dgr cite ni. tp mcm tau je yg mana 1. MACAM TAU ye. bkn TAU. hehe

Nie nak tanyer..apa peranan Jin Jin nie dalam pemerintahan Kerajaan Negeri Perak???
Depa nie bantu  ...
nokia169 Post at 31-5-2011 07:19

Jin nie macam kwn kta la...cume beza tak nampak...Bagi Jin islam, dia cume bantu sama-sama mendoakan apa yang kita minta pada Allah. Dia pun tak ada kuasa apa. Jin islam nie, lebih alim dari kita kekadang ler..jadi bila sama-sama berdoa, cepatlah Allah makbulkan. Semua pertolongan tetap dari ALLAH juga.

Reply 12# lampu_liplap

agak2 tanah tu dh dibeli org ke? brape harga klu dijual?

david copperfield tu pun berkawan dgn jin2, david blaine pun sama
mungkin jin kat spital tu lagi power kot. kalah jin mat saleh

huhuhu...dekat ler ngan kg my husben ek...kampung dia Kg Pauh....dulu2 arwah atok dia (tok yih)  ...
catalina Post at 30-5-2011 17:49

area bukit gantang la kan...my dad.... kg cheh....
kawasan doyan......

bukit berapit.... bapak ada kebun doyan kat situ....

Reply 105# eazzad

mintak maaf ckp... tang ni mmg aku tak caya.. mcm bagus je seseorg raja melebihi taraf seorg nabi... bleh lak tanah jadi mcm tu ye.. sah2 ada berkaitan dgn jin.. aku dari dulu smpi skrg mmg tak suka dgn sistem beraja..

ada stori pasal bukit berapit dak?

Reply 291# MANSTIR

Yg aku tau, diaorg (sepupu2 aku tu) dah berpakat tak mo jual tanah tu, diaorg kata sayang, dah macam tanah pusaka dah.  Tunggu ler siapa yg pencen dulu, maybe diaorg nk bangunkan balik tanah tu.

Ada gak aku dgr ura2 diaorg nk bagi budak2 sekolah pondok nie tumpang tanah diaorg tu...tak tau ler jadik ke idak...

Reply 298# lampu_liplap

hmmm byk tanah kt perak ni tp tak dibangunkan.. lagi lama lagi ramailaa jin menginap di tanah tu nanti...

aku pun ada satu kisah misteri gak...dah lama berlaku..berlaku kat  kawan aku di rumahnya di Perak..aku tak tau seram ke tak tapi ianya misteri bg aku..

perak ni dulu kan kawasan penjajahan british kan..zamn dulu pegawai british ni diberikan rumah pada pegawai-pegawainya..rumah ni ialah rumah banglo agam yang berwarna putih..

selepas malaysia merdeka, rumah2 mereka ni dijadikan kuarters kerajaan...famili aku dan famili kawan aku ni adalah antara yg ddk di rumah lama british ni..Bezanya kawan aku ni ddk rumah banglo yg lebih besar (sebab ayah dia bos ayah aku)...memang besar...bilik orang gaji pon sebesar living hall..apatah lagi master bedroom...

Ayah kawan aku ni slalu outstation.Dalam sebulan mungkin 2 kali akan ke luar daerah.Jadi ayah aku diamanahkan untuk tengok-tengokkan isteri (makcik ina) dan anak-anaknya memandangkan mereka semua perempuan.

Tahun 1996,  kawan ayah aku ke luar daerah lagi..dalam pukul 1 pagi lebih, makcik ina call dgn suara menangis ketakutan..makcik ina kata ada benda sedang mencakar-cakar rumahnya seolah-olah nak masuk..So ayah aku pun decide nak pergi tengok, sebab risau kalau-kalau pencuri ke...aku nak ikut tapi ayah aku tak bagi..emak aku memang tak berani..jadi ayah aku g sengsorang.

Jarak rumah dia ngan umah aku dalam 1km, so ayah aku pegilah naik keta n parking di halaman rumah dia (bukan tempat porch keta tau)..ayah aku suspen gak, dia bawa parang, tapi takde sape di sekeliling rumah...

Rumah ni dua tingkat, bahagian bawah (ting 1) dibuat dari batu, bahagian atas (ting 2) rumah kayu..rumah ni sangat tinggi..dari luar ayah aku panggil dorang, makcik ina, kawan aku (anis) ngan kakak kawan aku (kak ita) n bgtau yg ayah aku dah check dan takde apa2 kat situ..mungkin kucing kot..padahal ayah aku dah tau dah tak mungkin kucing atau orang sebab rumah tu sangat tinggi, dan yang kena cakar tu adalah tingkat dua yang berkayu..kemudian kak ita pandang ayah aku dia terus jerit ketakutan...ayah aku panik n check sekeliling lagi sekali  tapi takde apa2..ayah aku beranggapan yang kak ita tuh masih dalam ketakutan lepas kena kacau kot..

BTW ayah aku tak masuk rumah diorang sbb ayah aku segan lagi pun takde lelaki lain ngan dia....jadik lepas ayah aku rasa kawasan tu selamat ayah aku pun balik ke rumah..

Esoknya, aku call kawan aku anis dan tanya apa yg berlaku..anis cerita malam tu bunyi sesuatu jatuh atas bumbung rumah yg sangat kuat...kemudian macam ada orang seret sesuatu kat bumbung...bunyi tu ada dalam 5 minit..selepas tu bunyi tu berhenti sekejap tapi tak lama.....kemudian bunyi orang mencakar-cakar tingkat dua rumah ni macam nak masuk..bunyi cakaran dia sangat kuat macam nak terkopak la papan rumah tu..tu yang makcik ina call ayah aku tuh..masa ngah call tu bunyi cakaran tu masih ada..

Kemudian bila ayah aku datang, bunyi cakaran tu hilang...mereka jenguk kat tingkap tengok kat keta ayah aku yg baru sampai..mereka sekeluarga ingatkan ayah aku datang dengan mak aku sebab dari tingkap mereka nampak ada seorang prempuan baju putih berambut panjang duduk sebelah ayah aku dalam kereta..mereka pelik gak kenapa mak aku tak pakai tudung..masa ayah aku ngah check keliling, pompuan tuh tak keluar dari kereta..

lepas ayah aku jerit panggil dorang, baru pompuan baju putih tu keluar lalu sebelah ayah aku dan terus hilang..kata anis pompuan tuh jalan tak pandang atas..itu yang kak ita jerit malam tuh..

macam tulah ceritanya..sekarang rumah banglo tu dibiarkan kosong..setiap kali lalu mesti teringat cite tuh...aku ada satu lg kisah kat rumah tu...tapi nantilah ye..

sori arr terpanjang pulak cite aku...aku tak reti nak ringkaskan lah..

ohh, kg kepayang ke?
teman ingat kg kepayang tu yg dkat2 dengan fairpark.. adehh..
dune1989 Post at 25-5-2011 11:56

ada dua kampung kepayang la satu kat fairpark... satu lagi kat situ....

kalau kat perak.. ni nama2 tempat ni semua berkaitan dengan sejarah... kalau kat kampar nak ke telok ...
eazzad Post at 25-5-2011 14:59

mambang di awan

Post Last Edit by kukukatablog at 1-6-2011 02:32

citer kat perak paling berantu tempatnya kelis castle ler..... tengok dari jauh pon da nampak seram.... klo g situ pak guard tu pon ceriter ler segala hantu dia pernah jumpa kat situ...

dia ader cerita time tu da nak dekat maghrib dia dengar ada orang mintak tolong, dia pon cari la mana datang suara tu, tapi x jumpa. Orang yang menjerit tu kata tolong dorang dalam blik ni x de pintu, x jumpa jalan keluar suara laki n pompuan. Bila da berdua-duaan tu tau-tau la apa projek dorang.... so pakcik tu cakap balik... korang ada buat salah x? dorang kata x de... pakcik tu suh dia mengaku betul2 then dorang kata kami wat ringan2 jer.... pakcik tu suh dorang mintak maaf pada penunggu tempat tu, then aru jumpa jalan kuar...

bangunan tu memang seram.... setiap penjuru dinding kat bangunan tu tertulis, tempat2 yang selalu terjumpai hantu dalam bangunan tu contohnya " disini lah kelibat anak perempuan tuan apa ntah berambut kerinting selalu dijumpai...."  seram siot.....