CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: mbhcsf

Khas - Column Abang Cute : sesi berdiskusi dengan forumner

mnm77 posted on 14-5-2013 05:24 PM
Kenapa reply @Abangcute pada post saya #475 tu dah delete? Moderator atau Abangcute sendiri yang del ...

Malangnya sy juga tidak dpt melihat sebarang input..
dah try copy link pon tak dpt apa..

sekali lagi diseru : @Abangcute : sila jangan abaikan permintaan moderator tersebut..
tolonglah ya, sy juga teringin melihat isi kandungan video tersebut, terima kasih~

err...link dalam bentuk tulisan takda...?
htpp:// etc etc gitu~

video tu dapat dari mana?...sumbernya?

Abangcute posted on 14-5-2013 10:30 PM
Apa boleh buat. DIA tidak mengizinkan kepada anda semua untuk melihat.

Jgn salahkan Tuhan bila hang x tahu masukkan param yg betui...

Abangcute posted on 14-5-2013 10:31 PM
Saya sudah masukkan... jika DIA tak izinkan, adakah perlu saya masukkan semula?

Edit je le sedara
Data-entri lbh mudah berbanding antaramuka yg diprogramkan...
- hang yg silap tampal tu...

Abangcute posted on 14-5-2013 10:33 PM
Sbb hang dh byk jual temberang hanya nk tunjuk hebat : Saya tak pernah menjual atau membeli sesuat ...
Sbb hang dh byk jual temberang hanya nk tunjuk hebat : Saya tak pernah menjual atau membeli sesuatu ketika berforum. Boleh kamu buktikan wahai orang yang suka memfitnah?

Bila syaitan memainkan peranannya, perkataan jual pun sudah disalah-gunakan. Apa boleh buat. Tengah bermimpi ke?

Sebelum terlupa, saya TAK PERNAH TERINGIN hendak menunjuk hebat kerana berforum. Saya sudah menyatakan awal-awal saya HEBAT kerana Allah. Adakah kamu bodoh sombong yang dibutakan hati olehNya?

Kamu diberi pilihan samaada untuk hidup sebagai manusia yang sekadar tahu ilmuNya atau memahami ilmuNya. Pilihlah yang mana satu yang kamu kehendaki kerana jika kamu sekadar TAHU tidaklah sama dengan maksud MEMAHAMI.

(seronok juga bergebang-gebang dengan kamu). Saya nak juga tengok berapa banyak yang kamu nak katakan.
Jelasnya, hang x jwb soalan.
Kata jwb tp jwpan bersandar dalil tanpa hujah.
Hujah plk xnk kalah, tunjuk hebat (wlpn x hebat) tp jwb xdak
Hujungnya jd x terjwb, berlari² anak ke hiliran 1000 langkahnya
meninggalkan dalil tergantung - petik dan tempek kt awangan
Semestinya hang xkan faham sbb akal yg sejengkal x dpt nk ukur...

Betul le tu syaitan - suka jual temberang

'Hebat krn Allah'
- cth menjual temberang guna nama Allah

Yg berakal je tahu hang ni x faham²
yg kurang akal plk tahu yg hang ni pendek akal
yg pendek akal dan x faham² - hang le

Moh le gebang lg sementara menunggu alghojo mencantas...

Abangcute posted on 14-5-2013 11:40 PM
Kenapa agaknya tiada orang bertanya apa tujuan sebenar saya berada diforum?

Apa tujuan sebenar sedara berada di forum?

Follow Us
Abangcute posted on 14-5-2013 10:29 PM
Kamu teringin sangat ke huru-hara yang DIA janjikan untuk negara Malaysia sedangkan diri kamu pun belum bersedia menghadapinya?

Kalau gempa bumi berlaku diMalaysia, apa yang kamu mahu katakan? Takkan kamu nak salahkan saya pula?

Saya tak cakap pasal huru-hara. Saya tegur kamu pasal youtube yang kamu TAK MAHIR cara nak letak dalam forum ni.

Kalau gempa bumi berlaku, TAKDAK MASA saya nak salahkan orang yang PERASAN macam kamu ni. Kelepiaq ke tepi saja macam langau!

Abangcute posted on 14-5-2013 10:31 PM
Saya sudah masukkan... jika DIA tak izinkan, adakah perlu saya masukkan semula?

Sebab kamu tak mahir lah saya minta LINK. Kamu tu dok cuba berkali-kali benda yang kamu tak mahir....

Saudara @Zackmaster pun faham apa yang dimaksudkan dengan link, copy web link yang kat atas tu, paste kat dalam forum ni contoh:

htpp:// etc etc gitu~
http://www.youtube.com....................

Yang kamu dok pi tekan icon youtube kat forum tapi tak tahu parameternya, janganlah kata Allah tak mengizinkannya sedangkan diri tu tak tahu!

Last edited by mnm77 on 15-5-2013 09:47 AM

Abangcute posted on 14-5-2013 10:40 PM
Bukankah kamu mengatakan kenyataan saya BONGKAK perihal menyatakan KEWAJIPAN untuk melihat malaikat? Sudah ke kamu lupa sehingga kamu KUFUR dengan keterangan Al-Quran yang selama ini kamu mengatakan BERIMAN kepada Al-Quran? Kamu berada di planet mana ni?

Jika kamu delete post sekalipun, ada saya kisah jika sudah tertulis itulah diri kamu yang sebenar-benarnya. Yang mengaku beriman kepada Al-Quran sambil kufur disebabkan tidak memahami HUKUM yang DIA tetapkan. Adakah kamu berada di planet yang kamu ciptakan?

1. Kamu memang bongkak sebab asyik mengaku hebat, tapi TAK MAMPU BERI pun dalil yang diminta. Puas hati kamu?

2. Kamu tak mengaku yang kamu delete pun post kamu sendiri, sambil tuduh saya pulak?

3. Saya tak pernah kata saya cipta planet. Kamu ni nak mengaku tuhan yang kamu yang cipta planet BUMI ni?

Saya sudah katakan, SAYA HEBAT kerana Allah. Kamu ada masaalah pada hati ke?

Saya tiada masalah dengan kamu yang nak perasan hebat seperti dajjal, lantak kamu lah. Kamu tu yang nak masukkan youtube pun tak mahir, pastu ditegur dan minta link, terus hukum KUFUR kepada orang lain. Itukah yang dikatakan hebat kerana Allah?

Itu tandanya kamu ni PERASAN hebat TAK SEDAR diri. kan saya dah kata Dajjal tu PENDUSTA. Kamu KELIRU dan perasan diri kamu tu dajjal sebab dengar suara syaitan. Tu yang kamu tak sedar diri tu.

Dan katakanlah (wahai Muhammad): "Kebenaran itu ialah yang datang dari Tuhan kamu, maka sesiapa yang mahu beriman, hendaklah ia beriman; dan sesiapa yang mahu kufur ingkar, biarlah dia mengingkarinya". Kerana Kami telah menyediakan bagi orang-orang yang berlaku zalim itu api neraka, yang meliputi mereka laksana khemah; dan jika mereka meminta pertolongan kerana dahaga, mereka diberi pertolongan dengan air yang seperti tembaga cair yang membakar muka; amatlah buruknya minuman itu, dan amatlah buruknya neraka sebagai tempat bersenang-senang.

Ayat ni bagus ditujukan kepada PENDUSTA dan yang PERASAN hebat dan SOMBONG ANGKUH. Pandai kamu cari ayat yang kena batang hidung kamu sendiri.

Terima kasih
Last edited by mnm77 on 15-5-2013 09:31 AM

Abangcute posted on 15-5-2013 09:26 AM
Ayat seperti saya kenal... tapi dimana ya?

Di sebelah kamu...

Taman Bandar Baru Sg Lalang

Abangcute posted on 15-5-2013 09:37 AM
Jika kamu menyatakan tepat sekalipun alamat itu, sesungguhnya Allah tidaklah buta pada sebelah mat ...

Yang buta sebelah mata ialah DAJJAL PENDUSTA.

Saya tidak megetahui perkara ghaib, hanya Allah yang Maha Mengetahui

Abangcute posted on 15-5-2013 09:25 AM
Ikut suka kamu ler

Knp nk ikut suka saya pula?
- kn saya x sehebat lg cute bak kata² pengakuan sedara...
Last edited by Dzulqarnain on 15-5-2013 11:37 AM

Abangcute posted on 15-5-2013 09:36 AM
Bukankah kamu pernah menyatakan, kamu tiada apa-apa maksud ketika menyatakan sesuatu kepada saya.  ...

Sbb tu saya fwd kn nasihat sedara khas buat sedara kembali...(tepek youtube yg betui)

1 param: -2x9hXwd9JA

...cer try tgk.

Abangcute posted on 15-5-2013 08:59 PM
Hehehehe... tanda-tanda orang yang berpenyakit hati... seronok betul bila memandang... memang COFI ...

Kn saya dh kata tertepek kt diri sendiri...gini kn?
Mmg confirm pn spt yg dinyatakan dan seronok bila memandang² sambil terkenang²
Moga sakit hati sedara tu terubat...

Kew kew kew atau kun kun kun?

Sy tidak melihat adanya ILMU pada orang yg tiada padanya AKHLAK ~

Abangcute posted on 15-5-2013 09:03 PM
Kalau sudah tak pernah diberi petunjuk perihal hal-hal ghaib, tak perlu ler nyatakan apa-apa yang sememangnya JELAS keadaan kamu seperti yang dijangkakan (bertambah kufur bila menyatakan sesuatu yang TIDAK DIDASARKAN pada ilmu Al-Quran dan petunjukNya).... apa boleh buat.... kalau sudah pilih kekufuran atas tiket kesombongan terhadap ilmu sehingga menjadikan ilmu SEBAGAI TUHAN, itulah resault bagi orang-orang yang menggunakan akal untuk kepentingan diri sendiri disebabkan oleh penyakit hati.

Kamu nak mengaku hebat dapat petunjuk perihal hal-hal ghaib? Apakah yang kamu maksudkan ini didasarkan pada ilmu Al-Quran?

Sila baca dan fahamkan ayat ni:

قُل لَّا يَعۡلَمُ مَن فِى ٱلسَّمَـٰوَٲتِ وَٱلۡأَرۡضِ ٱلۡغَيۡبَ إِلَّا ٱللَّهُ‌ۚ وَمَا يَشۡعُرُونَ أَيَّانَ يُبۡعَثُونَ
Katakanlah lagi: Tiada sesiapapun di langit dan di bumi yang mengetahui perkara yang ghaib melainkan Allah ! Dan tiadalah mereka menyedari bilakah masing-masing akan dibangkitkan hidup semula (sesudah mati).
(An-Naml ayat 65)

Saya mengaku saya tak tahu perihal ghaib, dan saya beriman dengan ayat di atas. Kamu nak kata kamu hebat tahu perihal ghaib dan menjadi KAFIR apabila dibacakan ayat di atas?

Apa ceritapun, SAYA HEBAT KERANA ALLAH. Ada masaalah ker wahai orang yang berpenyakit hati?

Suka hati kamu lah nak mengaku hebat tahu perihal ghaib. Dah mengaku DAJJAL tu mengaku sajalah PENDUSTA. Kamu pun tahu dajjal tu pendusta.

Saya SENTIASA senyum aje bila membaca sambil menulis... kerana itulah yang dimaksudkan PERINTAH ALLAH.

Ada dalil sentiasa senyum bila membaca sambil menulis sebagai PERINTAH ALLAH?

Senyum dan ketawa lah kamu sebanyak-banyaknya, bila masa kamu hampir nanti baru kamu sedar kamu patut senyum atau menangis. Saya hanya sampaikan berita gembira kepada orang yang mahu beriman kepada Allah, dan berita AZAB kepada mereka yang KUFUR kepada Allah dengan sombong angkuh mengaku hebat dan mendakwa tahu perihal ghaib.

Tak susah cari kamu ni, nombor IC kamu, tarikh lahir, nama penuh, tempat kamu dah diketahui. Tak perlu ilmu ghaib pun nak tahu semua tu.

Dah tengok berita pengikut ajaran sesat TUHAN HARUN dah ditahan? Ajaran Abangcute Dajjal ni sedang dipantau sekarang ni.

Last edited by mnm77 on 15-5-2013 10:49 PM

Abangcute posted on 13-5-2013 10:01 PM
Ini AMARAN untuk KAMU SAHAJA. Jika kamu menyatakan SESUATU perihal saya (fitnah) walaupun untuk 1  ...

Ini AMARAN untuk KAMU SAHAJA. Jika kamu menyatakan SESUATU perihal saya (fitnah) walaupun untuk 1 post, saya akan PASTIKAN kamu bertukar kepada Anjing Kurap dan kekal buat selama-lamanya dibawah kalimah Kun Fa Ya Kun. Kamu boleh TRY kalau tak percaya kerana saya TIDAK AKAN BERMAIN-MAIN dengan apa yang akan saya NYATAKAN.

Jika ditanya kenapa saya lakukan? Nak membuktikan saya BERKATA BENAR dengan apa yang Allah beri (memerintah apa yang ada dilangit dan bumi mengikut budi bicara yang saya kehendaki sebagai PENGAJARAN kepada yang MEROSAKKAN AGAMA tahap MELAMPAUI BATAS)

Memang amat SESUAI apa yang DIA nyatakan perihal kamu yang akan DITUKARKAN kepada anjing kurap jika kamu bermain-main dengan orang yang DITAKDIRKAN menukarkan kamu kepada anjing kurap atas apa yang telah DITENTUKAN olehNya ke atas diri saya.

KAHKAHKAH....amaran lagi
dah berulang amaran dr hang doakan aku mati plak dulu tuuu
maka PASTI je aku tukar kpd anjing kurap

allaaaa ...kat depan je nanti, kalau nak tunjuk hebat
tu pun kalau hebat...atau perasan je hebat
tong kosong je laaaaaaa

aiii, kalau dajjal tu aku kena lah siap2 sikit
tapi kalau hang, yg sekadar buku lali dajjal je
aku kasi anak buah aku je laaa yeeeeee
kasi peluang depa plak berdepan dgn cabaran sekonet pemegang title wali 1st dajjal ni

aku pun nak tengok gak
camana kalau setan jin dgn jasad hang dikunci sekali
apa nak jadi yeeeeee

Abangcute posted on 15-5-2013 11:36 PM
Hehehehe... kamu nampak ke rupa akhlak tu bersegi-segi? Petak? Bulat? Atau apa yang kamu tahu yang ...

Oh..betul la tu sy tak nampak...
maaflah membuatkan kamu bosan..
dan maaf juga jika kamu 'terasa'..
sekian~

Abangcute posted on 15-5-2013 10:11 PM
aik? siapa yang terhegeh-hegeh tempek perkara yang berbentuk "batu api" itulah maksud munafik.

...
aik? siapa yang terhegeh-hegeh tempek perkara yang berbentuk "batu api" itulah maksud munafik.

Ulang dan ulang.. dan ulang...

Bodoh juga kamu ini dalam memahami agama.... Ingat ke reti... rupanya BODOH.

Jika kamu mahu bertanding ilmu, sebelum saya keluarkan dalil, renunglah diri kamu sebelum kamu berbicara. Yang saya nampak sifat munafik SEMAKIN menjadi-jadi disebabkan BUTA MATA HATI... Apa boleh buat... HATI YANG BERPENYAKIT macam itu ler..

Kamu tu bodoh kerana nak bertanding ilmu dengan orang yang HEBAT kerana Allah. Adakah kamu bodoh? Perlukah saya berikan dalilNya untuk memperjelaskan situasi kamu SAMA seperti yang dimaksudkan Allah.

Saya nak ketawa
Tu le gelojoh sgt, hingga terlupe nk smpi kn nasihat ala² giyomi (wlpn x secute )
kn terhegeh² gamaknya lg berapi²...nk nasihat tp peram tanpa tepekan. Utk siapa?

Perkara nasihat/pesan/peringatan/pengajaran/etc. elok le diulang²
spy kita semua beringat² juga meningati antara satu dgn yg lain gtu...

Sedara x reti tepek kt cni ke?

Hati berpenyakit tu sbb jangkitan
- cegah le setan tu sblm smpat dia menyesatkan...

Dalil ape tu sedara, tepek je le.
Jgn pandai sembang je...habuk pn tarak.

Silakan...sama².

Abangcute posted on 18-5-2013 09:44 AM
Adakah Imam mahdi sudah wujud? Apakah tanda kewujudannya?

Ringkasnya,Imam Mahdi adalah orang yang ...

woi mamat
ko ni baca tak hadith nabi???
main hantam keromo je niii

AKAN ADA SATU GOLONGAN DARI UMATKU
YANG TETAP ATAS KEBENARAN SAMPAI HARI KIAMAT DAN MEREKA TETAP ATAS KEBENARAN ITU

hang faham ka hadith nabi ni mamat ooiiiii???????

silalah berdebat di thread memasing ye ...ada banyak thread.

ibnur:  dah split dan merge masuk thread sini. Last edited by ibnur on 19-5-2013 05:26 PM