CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: orga_zone

Atlantis : update ; lokasi dikesan

ATLANTIS- sejarah atau mitos?

pada zaman atlantis nie dah ada kapal terbang, kapal selam, kereta dll.. merupakan bangsa yang paling maju (walaupun dianggarkan 2 millennium s.m)... adakah ini hanya sejarah atau hanya mitos tafsiran mimpi plato?...
mod if dah ader tret mcm nie plz delete je k...

Ada dah kan thread nih?

ye ker..t.. tadi i cari kat  tret2 lepas.. terlepas pandang kot... by da way mang teruja la ngan kisah atlantis nie...

Physical evidence..... setakat ni belum ada physical evidence kewujudan Atlantis. ada yg tafsirkan bahawa itu adalah kisah pengajaran Plato, tetapi Plato telah ceritakan dengan detail bagaimana keadaan fizikal Atlantis tu. klu setakat sebuah kisah pengajaran, kenapa Plato bersusah payah memperincikan keadaan fizikal Atlantis? Tapi kalau betul2 ada, di manakah Atlantis? Bagaimana Plato boleh mengetahui kewujudan Atlantis tanpa diketahui oleh sesiapa pun pada era beliau?

rasa aku atlantis nie memang ader..tapi bab yg kapal terbang, kapal selam, maybe mitos kot..lagipon blom ader penemuan yg btol2 bleh kita kaitkan dgn tech dorg zaman tu..

aku rasa macam dah ada la thread nie

Follow Us
aku tgk kat asteruk! hari tu atlantis mmng ada...... siap tunjukkan bangunan dier lagi (sisa2 bangunan)..... tak ada kapal terbang n kapal selam la.. yusuf selam pun belom ada lg...

Aku tak pasti kewujudan sebenar Atlantis ni..mungkin Plato penulis cereka SF terawal?

Tapi apa2hal yang pasti wujud ialah thread pasal Atlantis...hehehe

4# cmf_cluesan

bagaimana jika satu bencana dahsyat contohnya gempa bumi yg menyeluruh, yg lenyapkan terus bangsa atlantis ni.  tertimbus beratus2 meter bawah tanah.  mmg lah takde bukti ditemui dan takde generasi nak ceritakan ttg atlantis ni.

Ade penulis2 yg mendakwa pulak atlantis ni terletak disekitar kepulauan Indon.

Dan tu yg mgkn mmbuatkn indon2 sekarang rasa diorang ttp hebat wlupun byk bencana menimpa.

aiz,
kalo ada buku melayu pasal atlantis ni kan best..

wow...bestnyer.. insyaallah.. selimut sentiasa dokan kejayaan rakyat malaysia yang berfikiran terbuka nie.. dalam cerita plato tu dia sebenarnya menceritakan yang dia bermimpi yang seorang wanita sedang memandang keluar tingkap, langit telah berubah warna kepada jingga, pastu terdengar letupan kuat ( macam bom atom) ,... tu je cerite dia.. huhu...
pepe pon aq  berbangga jadi bangsa melayu n berwarganegara malaysia.. hehe

aku nak bertanya skit..
ada x citer psl atlantis ni dalam Al-Quran..

salam,aiz,
saya org pertama nak membaca buku anda...
jgn lupa letak gambar2 dalam buku tu ye

aku nak bertanya skit..
ada x citer psl atlantis ni dalam Al-Quran..
Jemy Post at 7-10-2009 19:31

fasal nie kene tanya pak2 ustad .. aq nie tau bace je al Quran.. maksudnye hehehe.. sindri mau ingat la.. nanti nak beli tafsiran al Quran la

aku bagi hint kat korg...

ok...kemodenan yg kita dok kecapi sekarang ni adlaah bermula sejak zaman revolusi perindustrian sekitar 1800 dulu.

dan selama 200 ni, dari tak de kapal terbang, terus a ...
aizverus Post at 7-10-2009 17:25

aiz,apa mksud buah yg berpasang2an?dlm surah apa??nak tau jugak laa..

tak de sapa nak wat lagi
dan jika ada..perkataan pertama yg akan keluar dari mulut anak melayu ialah
"MENGARUT LAAAAA"..siap ada icon

tp insyallah, kalau benarlah jalan saya ni, saya akan ter ...
aizverus Post at 7-10-2009 18:11

Aiz.. sebelum ko jual buku tu.. ceritalah sikit2 perkembangan terbaru.

Buku tu.. aku janji akan beli.. kalau jumpa..

yup.. nak dengar gak la.. aq de terbaca yang atlantis nie yang memperkembangkan tamadun dunia spt piramid...

aku rsa persoalan aku makin terungkai....
tp bkn mengenai atlantis...mengenai sapa yg da dsyurga n neraka sedangkan dunia blom kiamat...soalan yg aku xbrani tanya ustazah sbb sblom ni pown aku dah byk kali tanya soklan berani mati kt klas n kena marah..

aku igt2 lupa...tp the main thing is aku pnah dgr or bca ttg nabi Muhamad S.A.W tgk org2 dneraka n syurga...sedangkan manusia hanya akan masuk syurga or neraka bla dunia kiamat je kan..so cmna lakz da manusia lam syurga n neraka sedangkan dunia xkiamat lagi kan???

aku rsa persoalan aku makin terungkai....
tp bkn mengenai atlantis...mengenai sapa yg da dsyurga n neraka sedangkan dunia blom kiamat...soalan yg aku xbrani tanya ustazah sbb sblom ni pown aku dah byk kali tanya soklan berani mati kt klas n kena marah..

aku igt2 lupa...tp the main thing is aku pnah dgr or bca ttg nabi Muhamad S.A.W tgk org2 dneraka n syurga...sedangkan manusia hanya akan masuk syurga or neraka bla dunia kiamat je kan..so cmna lakz da manusia lam syurga n neraka sedangkan dunia xkiamat lagi kan???