CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: pinktriangle

Rumah seram Shah Alam-penulis asal cerita rumah RM 50 detected pg 55 #1363

nasi ayam pak mal kt seksyen  brape ek lupe plak tp best jugak. kih3 ;D
bieboo96 Post at 4-5-2010 18:11

sek 11 yang .....

kat bkg caltex tu la  tmpt dak y kena tembak tu....

cawangan baru pak mal..... kat sek 10..... kat ngan hartini... tu menu istemwa ada nasi ayam berempah.. tgh - mlm ada western food menu utama nasi ayam n sup ada gak..

aku lebih sker mkn bihun sup ja.. g situ mkn tu je tak penah jemu.. tp kalu mkn mesti pening.. pak aji byk ngat kot..
tp aku sker.. sbb sedapppppppppppppppppp

Reply 292# bieboo96

bro, ko blk keje trus la singgah. bleh trus amik gambar. xpun kalo ko rajin ko bukak googlemap, ko printscreen pastu paste kat sini... hehehe

rumah ni ada org duduk, tp tapak belakang rumah ni yg angker. aku pun x igt aku story kat page b ...
zull4rs Post at 5-5-2010 08:48

kat bakang umah dia or sebelah tepi.. berdepangan umah neh kan ada umah y cantik gak .
tkt ata tu ada cermin besaq.. cam umah india je kot ..
lorong tu kalu naik atas sket... trus... pastu ada lororng pertama ko akan jumpa la umah x-mb ... besarrrrrrrr kalu ko intai dr hutan tepi jln tu dh nampak la umah dia kat bawah tu ha.. bali 100%.. cantikkkkkkkkk

opsssssssssssssss

Reply 301# zull4rs

cepat lak deme kasi tau tmptnya.......

kat bakang umah dia or sebelah tepi.. berdepangan umah neh kan ada umah y cantik gak .
tk ...
baByBoY Post at 5-5-2010 08:52

yes, umah situ mmg cantik2... pastu rumah yg dengan 2 pillar besaq tu mmg rumah india. mungkin tokey balak kot. hahaha

Reply 305# baByBoY

pantas dan cargas..

Follow Us
kt seksyen 11 tu mmg byk umah tinggal kan...xpcially yg jauh dari jalan masuk

Reply 308# bukanomi

yeke? area mana? aku x pernah lak nmpk, mungkin terlepas pandang.

biasa kalau area ke dlam sket...tak tau jalan apa. tapi yg i prasan lepas kuil hindu tu pegi ke atas lagi kt dlm tu byk umah2 tinggal...sayang pulak umah2 banglo tu. ada satu tu dah ada org renovate, dah siap. yg satu lagi tu i nmpk separuh jalan je....mcm sedih je nmpk umah tu...

Reply 310# bukanomi

owh, area situ mmg suram je mlm2 sbb org2 berada ni suka ketenangan... nnt bleh check it out sambil aku tapau nasi goreng ayam kat gerai sec 11 tu..hahah

hahaha ni kisah seram ke kisah nasi ayam pak mal.. hahahahaa

hmmm aku pun ada citer gak ni... aku dok kt batu 3, shah alam ada apartment baru tu sbelah kilang gu ...
sawi Post at 28-3-2010 00:02

apt nie betul2 depan kubur india ngan islam kan... seram gak kalau malam2 kan..

Reply 313# nuralisa
xde cerita ke?

Ok, im in a good mood untuk bercerita lagi. Ni kisah zaman aku study n bercinta dlu...hehehe...

Aku bleh kata beruntung sbb selama aku study 6 tahun, aku duk rumah jek sbb aku study kat Uitm s.alam. Jarak hanya 2-3 km jek campus dari rumah.

Cerita ni berkisar pasal rumah sewa gf aku a.k.a wife aku... Lokasi rumah di seksyen 7 berdekatan dengan restoran hakim lama. Rumah teres dua tingkat betul2 berhadapan dengan rumah teres 3 tingkat yg baru siap tu.

Wife aku dh duduk rumah tu sebelum aku kenal dia lagi, kira2 tak sampai setahun la. Since semua student dan x student yg duduk rumah tu, weekend biasanya rumah dia lengang. aku biasa masuk rumah dia sbb aku merangkap plumber, tukang, technician utk rumah dorang ni. Keadaan rumah ni mmg suram sikit, mungkin sebab tak menghadap matahari terbit atau terbenam kot.

Satu hari, berlaku kecurian di rumah tu. 2 laptop hilang tanpa menunjukkan apa2 tanda yang rumah kena pecah masuk. Since, berdekatan rumah ada kerja2 renovation dorg suspect indon2 tu yang masuk dan curi laptop tu. Lepas report polis dorg mintak tolong aku tgk kat siling kalau2 ada mana2 atap yang boleh access masuk ke rumah tu. Aku pun cek la, memang xde nmpk apa2 perubahan dengan kedudukan atap genting yang membolehkan orang masuk.

Tapi aku dicover something weird, iaitu banyak sangat lubang2 kecil bersaiz mata pena (atau besar sikit) terdapat di beberapa lokasi kat siling plaster rumah tu. Paling banyak kat area bilik air dan berdekatan almari. Aku syak mmg dorg masuk dan slalu skodeng kat rumah tu. So, aku suggest beli masking tape dan tutup semua lubang tu.

Lepas tu, xde apa2 yang pelik berlaku sampai la suatu malam. Tengah dorang sibuk tengok tv di tingkat atas, tiba2 rumah blackout. Dengar macam ada electric shock berlaku kat tingkat bawah. Bila masalah x bleh selesai, dorang call tuan rumah dan kebetulan tuan rumah tu keje tnb. Tuan rumah datang dan buat inspection sambil aku monitor keadaan rumah. Tapi all the girls dah g kemas barang masing2 dan tido rumah member2 yg lain.

Tuan rumah cakap mmg ada electric trip yang disebabkan oleh sambaran petir, dan dia kata kalau ada yg lepak kat bawah masa tu mesti dh rentung kena sambar. Nasib baik semua selamat.

Since masing2 dah bawa diri ke rumah member2 lain, rumah tu kosong untuk sementara. Tapi wife aku plak ada terlupa bawak barang2 dia masa berkemas hari kejadian tu. So, aku kena teman dia ke rumah tu untuk ambik barang apa yang patut. Masa masuk tu, mmg gelap sikit walaupun dah pukul 9 pagi. Pulak tu tak boleh switch lampu on.

Malam kejadian tu, dorg dah siap2 transfer mana2 barang yg tak sempat nk bawak keluar ke tingkat bawah untuk memudahkan kemudian hari kalau nk ambil barang. Tengah sibuk wife aku carik2 baju dan keperluan dia, tiba2 kitorang dengan org berlari2 di atas. Siap dengar macam orang ketawa pun ada. Aku pun jerit la dari bawah, terus hilang bunyi tu. Dalam cuak2 berani aku p la naik tgk, mana tau kalau betul indon2 belakang tu punya kerja.

Tapi bila aku kat tingkat atas tgk, xde apa2 dan mmg takde siapa2 kat tingkat tu. Aku siap cek kalau2 lubang untuk naik ke bumbung tu ada sebarang perubahan atau tak.Tapi memang xde perubahan pun. Lepas tu, aku dah xde tunggu apa lagi terus cabut la....

Misterinya adalah siapa yg duk berlari kat tingkat atas tu. Dan siapa yang dok tebuk siling rumah untuk skodeng serta siapa yang curi laptop tu??? MISTERI sungguh... polis dh soal siasat semua worker indon, tapi masing2 ada alibi sebab waktu malam dorg duk kat kongsi area klang.  Sekian.

Lupa aku nak tambah, roommate wife aku pernah histeria kat dalam bilik dia sebab masa dia tidur, tiba2 ada orang cuit kaki dan goncang badan dia. Waktu tu wife aku xde, blk JB. Bf roommate dia cerita kat aku yg ni bukan 1st time, sebelum ni slalu dia kena kacau cuma dorg tak tau sebab masa kejadian tinggal dia sorg kat rumah, yang lain balik kampung.

Bleh kata kisah ni yg trigger dorang untuk cari rumah lain dan ditambah dengan kejadian electric trip tu. Trus masing2 pakat pindah.

Reply 315# zull4rs

masa sebelum kejadian laptop hilang tu umh dia xde apa2 misteri ke? lps blackout tu mmglah seramm siap bunyi berlari sambil ketawa lagi... n umh pun penuh lubang2 yg xberkenaan...

haaa ckp pasal lubang ni kan aritu masa tv aku rosak bawak p repair aku kemas cuci belakang kabinet tv tu sbb berabuk giler baru aku perasan ada lubang kecik yg boleh intai dari luar. mmg pelik pakkanlah dihalang oleh tv so xnampaklah apa2 kat dlm umh kan rasa masa pindah dulu mcm xde lubang tu.ke aku yg xperasan jugak...

Sebelum laptop tu hilang, ada berlaku kejadian diganggu. Tapi roommate wife aku x cerita, lepas kes dia kena histeria baru semua terbongkar.

Dinding umah ko jenis apa? tak tebal ke? Sebab lubang2 kecik ni kat siling plaster, so mmg logic la kalo kata org tebuk utk skodeng.

ntah aku pun xtau umh aku ni dinding jenis ape ek...tapi tulah mmg ada kesan tebuk siap aku leh tgk playground kat bawah umh aku ni...anyway aku duk apartment..tertanya jugak sapa nak pedajal ek tingkat 2 pulak tu huhu

huhu seram jugak kisah kau ni. boleh dikatakan kt shah alam ni smua tempat keras. panas je rasa kalau pegi tempat yang ada 'bnda' tu...

Mungkin sebab area ni dlu ladang sawit. S.alam pun boleh dikategorikan bandar baru, yang mana dulu hutan dan ladang. Nway, aku suka duk sini sbb peaceful dan sunyi. tapi sunyi tu yg kadang2 membangkitkan kesuraman dan keseraman. hahahaha... apa aku ckp ni?