CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: humairaqadri

Musykil dengan caj perubatan Islam!

Reply  tunggulbatu

...Kan TB, kan.....
Tu lah....kebanyakan "perawat Islam" ...
jazaa Post at 4-9-2011 11:52

bijak bijak.....sokong

tu la mod...
dah komplen2 dan bg komen mcm2 dalam ni...
ada yg dah kena serang...kalu betul tak da ...
ciklahcute Post at 3-9-2011 17:31

kompom.!! sejarah start balik.

bab pesakit nak pergi berubat ni jarang tak ikhlasnya, cuma keyakinan yg tak menentu, yakin tak yaki ...
hantukiller Post at 7-9-2011 14:19

betul . sokong 100%. kalau dh tetapkan harge tu bukan ibadat semate dah tu. ikhlas pun 50-50. sbb ape? sbb takan ikhlasnye sama plak dgn perawat yg tak tetapkan harge. betul tak?

kalau perawat tu tak ikhlaspun, tapi usahanya sesuai atau kaedahnya sesuai dengan sakit yg diubati, biasanya sakit akan sembuh juga

tapi kalau dah tetapkan harga sampai ramai yg tak mampu bayar, tapi perawatnya tak reti mengubat sakit yg dihidapi, tetap sakitnya takkan sembuh.... contoh, sakit gigi diberi ubat cirit beret... hehe, mana sesuai, so gigi tetaplah sakit... contoh! hehe

Reply  dirisendiri

wsalam, ape lah salahnya ustaz tu siasat dulu btul2... nih tidak, main  ...
tunggulbatu Post at 7-9-2011 11:21

nilah dikatekan money comes first..

kalau perawat tu tak ikhlaspun, tapi usahanya sesuai atau kaedahnya sesuai dengan sakit yg diubati,  ...
hantukiller Post at 7-9-2011 14:39

betul betul. bile tak sembuh katenye Allah tk izinkn. tapi tangan amik gak duit. hehehe..

Follow Us
bro HK and hearts..

setuju dengan pendapat korg...cuma yg aku cakap tu dari perhatian aku..

relevannya aku nak cakap..tak patut kenakan caj kalau sampai niat keikhlasan nak 'bayar' caj tu mula menjadi soalan..

memang pergi berubat utk sembuh..tapi malangnya tak sembuh2...jadik kat situ...pd pandangan aku..selain kesembuhan tu belum diizinkan Allah..mesti ada mana2 aspek menjadikan keizinan utk sembuh tu belum diizinkan Allah..pendapat aku plak yang mana aku nampakla...hubungan keikhlasan tu..bro HK pon dalam blognya menitikberatkan keikhlasan terutama dalam ibadat2 wajib...jadi aplikasi yang aku nmpk..dari segi aspek lain pun termasuk 'membayar dan menerima caj', 'memberi dan menerima sedekah' ataupun 'memberi dan menerima hadiah' namakan apa jua, mestilah disertai dengan keikhlasan. justeru ini bersangkut balik dengan topik TT, kalau caj dah ditetapkan terutama untuk perubatan Islam, maka soalan ini akan dibangkitkan sebab Islam itu untuk memudahkan, ini mungkin apa sesetgh org fikirkan.

wallahualam

betul betul. bile tak sembuh katenye Allah tk izinkn. tapi tangan amik gak duit. hehehe..
hearts Post at 7-9-2011 14:40
ambik duit sebab orang dah hulur, hehe, takkan dia nak seluk saku sipesakit pulak  

Nak cari perawat yg ikhlas kini susah, kalau adapun di kampung kampung yg tak buka pusat rawatan... kalau dah buka pusat rawatan, memang niat utama business business business..... tu yg siap datang merawat bawa merz 2 pintu, takkan pesakit nak hulur takat 20 hinggit? hehe, minyak pun tak lepas tu, lagi le kalau tak hulur langsung, tentulah menyumpah si perawat tuh

bro HK and hearts..

setuju dengan pendapat korg...cuma yg aku cakap tu dari perhatian aku..

relevannya aku nak cakap..tak patut kenakan caj kalau sampai niat keikhlasan nak 'bayar' caj tu mula menjadi soalan..

memang pergi berubat utk sembuh..tapi malangnya tak sembuh2...jadik kat situ...pd pandangan aku..selain kesembuhan tu belum diizinkan Allah..mesti ada mana2 aspek menjadikan keizinan utk sembuh tu belum diizinkan Allah..pendapat aku plak yang mana aku nampakla...hubungan keikhlasan tu..bro HK pon dalam blognya menitikberatkan keikhlasan terutama dalam ibadat2 wajib...jadi aplikasi yang aku nmpk..dari segi aspek lain pun termasuk 'membayar dan menerima caj', 'memberi dan menerima sedekah' ataupun 'memberi dan menerima hadiah' namakan apa jua, mestilah disertai dengan keikhlasan. justeru ini bersangkut balik dengan topik TT, kalau caj dah ditetapkan terutama untuk perubatan Islam, maka soalan ini akan dibangkitkan sebab Islam itu untuk memudahkan, ini mungkin apa sesetgh org fikirkan.

wallahualam
033589 Post at 7-9-2011 15:06
Pusat Perubatan Islam, apa apa pun yg dinamakan pusat perubatan memang tujuannya business. tentang ikhlas depa depa tuh... pedulilah

bro HK..

itu satu generalization....dah kita mcm menuduh pulak semua pusat perubatan Islam tu berlandaskan bisnes semata2 utk mengubat...ada sestgh pusat rawatan x kenakan caj pun...

Pada pendapat saya lah...
Perasaan tak ikhlas tu timbul bila waktu membayar....
mcm posting dari forumer sebelum ni, tetiba bila waktu membayar, air zam-zam sebotol berapa harga.. consultation berapa harga....waktu tu lah pesakit terkejut sbb tak di nyatakan sebelum ni.....semua cost tu tak dijangka.....

Tapi jika perawat tersebut awal2 lagi dah letakkan harga kat notice board harga-harga yang perlu di bayar, sudah tentu pesakit tak akan rasa terkujat & muka tak le kelat sbb dah tau berapa yang akan di charge....Jadi, soal mampu atau tak ikhlas di sini tidak akan timbul kerana jika pesakit rasa dia tak mampu, dia akan pergi ke perawat yang mengenakan harga yang lebih murah, jadi...jika pesakit dtg ke perawat tersebut, sudah semestinya beliau ikhlas dengan charge yang dikenakan.....

Seorang perawat Islam pernah mengenakan RM 45 sebagai consultation & beliau menyatakan awal2 di notice board.  Dipusat rawatan beliau juga ada di sediakan air mineral & air zam-zam & kepada sesiapa yang nak beli, di nyatakan berapa harga yang perlu di bayar,kepada sesiapa yang rasa nak bawak air sendiri, boleh saja...jadi tak perlu beli air di tempat rawatan tersebut.....Pada saya RM45 adalah munasabah kerana masa yang di khaskan untuk pesakit & kos sewa premise tersebut perlu di bayar....

Mcm pusat rawatan Ashraf Muslim, harga yang di kenakan untuk rawatan adalah RM50...telah dinyatakan awal-awal....Jadi kepada sesiapa yang merasakan harga tersebut berpatutan, mereka akan dtg bermakna mereka ikhlas.....

jazaa...good one...pun setuju

tak kisahlah nak bubuh nama pusat rawatan Islam, tapi biarlah betul2 Islam. bkn yg campuran...
nak tetapkan bayaran pun bg aku bkn satu kesalahan, asal sahaja pesakit tahu...dan bersedia dari awal lagi untuk membayarnya....
ini memberi pilihan kpd pesakit samada mahu yg mahal atau yg murah...
kan kesembuhan dan peratusan kesembuhan dari Allah...bkn dari mahal atau murahnya perkhidmatan....

satu lagi...{:1_126:}
ni pantang larang perawat yg pernah aku jumpa.....pesakit mestilah berniat utk berubat semasa turun dari rumah, bkn cuma nak tau, samada boleh sembuh atau tidak...
pas tu g kat depan perawat, tiba2 nak berubat....(mmg perawat tu takkan rawatnya...)
remedinya: org tu kena balik umah dan datang semula dgn niat utk berubat...
wallahu'alam...

satu lagi...{:1_126:}
ni pantang larang perawat yg pernah aku jumpa.....pesakit mestilah berniat utk berubat semasa turun dari rumah, bkn cuma nak tau, samada boleh sembuh atau tidak...
pas tu g kat depan perawat, tiba2 nak berubat....(mmg perawat tu takkan rawatnya...)
remedinya: org tu kena balik umah dan datang semula dgn niat utk berubat...
ciklahcute Post at 7-9-2011 18:04
eh, ada ke macam ni ciklah, baru pertama kali aku dengar nih...hehe

kalau orang tu/pesakit kerasukan dari rumah, macamana dia nak berniat yek

Post Last Edit by ciklahcute at 8-9-2011 12:10

Reply 314# hantukiller

hehehe.... ada la..sb tu aku citekan...
    mgkn ni pantang larang yg diajar kat dia oleh gurunya...

pantang larang lain..tak tau la plk....

kalu org kerasukan, kan mntk siperawat dtg ke rumah utk buat rawatan...
   tak apply la kot pantang larang ttg niat tu...

...dulu ada sorang Pak cIk tu..kalau dia nak merawat org...dia suruh org tu tutup lubang hidung satu2 dan hembus nafas melalui hidung...katanya kalau sma dgn nafas dia ...baru dia ley merawat org yg saakit tuu... mcmmmm adaaa....

Post Last Edit by ciklahcute at 9-9-2011 01:44
...dulu ada sorang Pak cIk tu..kalau dia nak merawat org...dia suruh org tu tutup lubang hidung satu ...
dirisendiri Post at 8-9-2011 16:17

conpem idup lagi ke pesakit lepas tu....?
    kalu clah...dah tentu skali seumur idup tu je...tak moh dah g...{:1_126:}
    10 org tarik pun aku tetap x nak...

korg share la nm tempat 2...

aku pernah kena...  pasal bayaran yang melampau tu satu hal la...  pastu cara mengubat tu memang aku tak berkenan...  mengaibkan aku depan pesakit2 yang lain...  pastu takbur bongkak riak plak tu...  tengking herdik aku...  macam aku lak terhegeh2 sangat kebulur hadap dengan service dia...  padahal aku dah tepon awal2 n tanya boleh ke tak untuk aku berubat ngan dia...  aku takkan berubat dengan orang yang tanak or teragak2 mengubatkan aku...

dah la mengaibkan aku, cara pun mengaibkan dan menimbulkan was2...  pastu pembantu2 dia termasuk isteri dia dok cubit2 aku kunun dok tarik jin setan dalam badan aku...  kompem la aku menjerit...  gila ko kalo dah 3 orang serentak mencubit2 ko...  stok cubit kaw2 pastu dok pulas2...  tak ke keje gila tu...

pastu dia cakap yang meraung tu jin setan dalam badan aku...  aku rasa aku tau je sebila aku yang cakap sendrik n sebila setan tu yang bercakap...    pastu beria2 ni sambung mencubit2 aku...

pastu dia kasik 3 bungkus air keruh...  cam air tebu gitu...  pastu tetiba cakap upah RM200 campur sebungkus air tu RM50...  tak ke terjojol mata aku...  ko cubit2 aku, ko aibkan aku, malukan aku, pastu bongkak riak takbur depan sume orang, pastu ko ketuk aku RM350...

pesakit bukan bodoh...  pesakit akan ikhlas kasik RM350 kalo nampak cara perawat tu btol...  ni kalo dah terang2 tak btol, cane nak ikhlas?

~just my 2cent...

Reply 319# eyansss

habis tu yan bayar tak?.....