CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: GuaAnakMelaka

Jawapan Sultan Johor

frankly... bila tengok list yg menang bid tu tak tahu nak kata apa... johor, kedah, MCA dan semu ...
Cakkkk....aaaa Post at 29-5-2012 13:54

sultan kedah walaupun nampak sendu sahaja namun boleh tahan jua boros iya?

frankly... bila tengok list yg menang bid tu tak tahu nak kata apa... johor, kedah, MCA dan semu ...
Cakkkk....aaaa Post at 29-5-2012 13:54

well said!

Jadi ko pun setuju kite semua sama saje dalam hal berbelanja nie kan? Jadi ape nak ributnya?

...
moteto Post at 29-5-2012 13:24

hhhhmmmmm...susah juga style berporum amik sebaris ayat org pastu ulas ikut suka paler sendiri ginih demi utk tunjukkan bahwa kita betul org salah.

kalu kau rasa rega 500k utk plet keta itu meletakkan sesuatu pada tempat yg betul....sebab tu duit dia, SUKA HATI dia lah nak buat apa....there's nothing much lah that i can say to make u think otherwise.

clearly u and me hold different kind of VALUES (sorry mbhcsf, pinjam sat ratiban NILAI hang)

Reply 282# totokreturn

totok pakai mecedes ke? kaya la totok .... macam model kat bawah ke totok?...

p.s- abaikan gambar orang dibawah tiada kena mengena samada hidup atau mati... hnya cth model sahaja...

Reply 360# Cakkkk....aaaa

yg lelain tu sure sujud syukurr sebab kalah kann???
depa musti pk..sib baik tak menang..kalo tak kena lahar berbakul2....

elehhhhhh...sbb yg berkata2 itu nizar...cer yg bercakap tu harussani ka, asan ali ka, ridhuan tee ka...sapa2 jelah yg puak2 ni puja...haruslah dihangguk2 memuja muji saja "TEGURAN" berani itu...pppprrrfffttthhhhhhhhh

Follow Us
Reply  totokreturn

totok pakai mecedes ke? kaya la totok  .... macam model kat bawah ke ...
Mawlay Post at 29-5-2012 13:59

DV1 wujud sebelum sistem lelongan tender JPJ kan?

so tiada wang yg dibazirkan.

soal merchedes tu...heheheh..no komen..

DV1 wujud sebelum sistem lelongan tender JPJ kan?

so tiada wang yg dibazirkan.

soal merch ...
Cakkkk....aaaa Post at 29-5-2012 14:02

saya hanya ambik contoh model je cakk...

aku secara GENERALnya takdak hal pun sebenarnya nak bid sampai juta2 pun...tapi bila dah dibagi alasan bid tinggi2 sbb wang tu balik semula kat rakyat lah, pastu tambah lagi alasan dah byk dah derma2 lain yg org tatau....tu yg aku start membebel dlm ni tu sbb aku rasa hek elehhhhhhhh poyo giler....adaaaaaaaaaaaaaaaaaa ajer alasan nak nampakkan diri suci murni

elehhhhhh...sbb yg berkata2 itu nizar...cer yg bercakap tu harussani ka, asan ali ka, ridhuan tee ka ...
hzln Post at 29-5-2012 14:01

overall deme nih membazir lah.. takdak sapa pun setuju yg beli plet sampai ratus2 ribu nih adalah langkah berjimat cermat.

cuma isu Nizar memberi komen terpilih ni nampak mcm ada pincang sikit.

Nizar nih kena hati2 jugak... jangan gopoh dan kemaruk sangat nak cari isu... baru seminggu dua lepas kena tepat kat btg idung kes ketua umno kampar masuk DAP...

pelan2 sikit.... biar nampak kematangan dalam berkata2... kena belajar dengan LGE... berhati2 tapi pandai mengambil peluang

Rate

1

pada pendapat aku, Pembelian plet oleh Sultan johor ni dikira memberi sumbangan kepada kantung Negara juga.. DUit tu pon digunakan untuk membangunkan negara.. dan memberi faedah untuk kita semua rakyat malaysia.. bukan rakyat johor sahaja.

Post Last Edit by moteto at 29-5-2012 14:12
hhhhmmmmm...susah juga style berporum amik sebaris ayat org pastu ulas ikut suka paler sen ...
hzln Post at 29-5-2012 13:59

Yang baris2 lain aku tak pertikaikan sangat, aku cuma explain..bukan negakkan benang basah..Yup, aku setuju kite masing2 ade value dan pendapat sendiri.

Aku tak nafikan ape yang ko cakap dalam konteks yang umum memang seeloknya begitu tapi dalam isu nie kite cerita dalam konteks Nizar "meroyan" Jamaluddin VS Kerabat Diraja Johor dan ape yang dia cuba timbulkan melalui tweet akai singkat die.

Sekiranya TMJ tak respon dan beri penjelasan mungkin isu ini akan memakan diri kerabat diraja Johor jugak...sebagai seorang bertanggungjawab die respon untuk meredakan ketegangan yg mungkin timbul..

Jadi, dalam konteks Nizar VS Kerabat Diraja Johor nie jom kite buat perbandingan jeng jeng jeng..

Agak2 berapa sangat plat RM 520K kalau nak dibandingkan dengan harge 16 bijik Camry yang sebenarnya takde keperluan pun untuk dibeli pada mase tuh..

http://harapan-esok.blogspot.com/2012/05/plat-www-1-dan-16-buah-toyota-camrymana.html

Wow! happynye dapat naik Camry

siapa pun anda, Yer.. sangat membazir walau satu senpun hanya utk membida hanya plat no yang kaku di bahagian muntot kereta..

muntot lagikk!!! Tahun muntot ke apa 2012 ni???

memanglah ada raja yg tak makan elaun,tapi bagaimana dgn individu2 yg sedarah yg layak terima elaun pun tak ambik ker?...tu pun boleh tahan jumlahnya...
walau apapun kos sebenar setahun menanggung keseluruhan satu msia dinansti mereka pernah muncul di utusan dulu tak kurang beberapa billion itu berita lebih 10thn lepas,sekarang kalikanlah beberapa kali.

lagi satu diaorang hidup dgn dpt perniagaan/projek dgn jalan khas kerana keistimewaan..ada juga hidup dgn pau pembina projek multi billion contoh terpopular pau berpuluh2 juta masa pembinaan hospital s.alam seperti yg di bocorkan oleh kerabat mereka juga...
suka raja/permaisuri  uk,mereka 'dibela' rakyat kerana mendatangkan hasil pendapatan negara yg jumlahnya berbillion2 pound sterling dgn promote pelancongan ke istana2 lama mereka dan penjualan cenderamata etc...tetapi apabila raja mereka nak mintak sikit untuk kepentingan mereka selalu di tolak rakyat kerana menggunakan cukai mereka,contoh terakhir queen mintak kapal layar mewah di reject rakyat walaupun minta sempena merayakan jubli intan.
lagi satu raja mereka mempertahankan 'ras' bangsa mereka tanpa mix berbagai bangsa asing.

overall deme nih membazir lah.. takdak sapa pun setuju yg beli plet sampai ratus2 ribu nih a ...
Cakkkk....aaaa Post at 29-5-2012 14:06

Itulah pasalnya Cakkkkk..aaaa

Kita menegur tu, bukan dalam erti kata kita setuju 100% pulak tindakan Sultan Johor tu
Yang mana tak betul,kita tegur lah..bukan pasal statement tu keluar dari Nizar ke, Najib ke, Anwar ke..
Masalahnya bila mentaliti taksub tak boleh tgk pemimpin mereka di tegur, terus menilai teguran itu sebagai political attack.
Nizar menegur Sultan Johor, ok, fine....tapi dlm masa yg sama, jgn buat buat buta pula Sultan Kedah pun bid..

kalau x silap sultan johor mmg ada bisnes sendiri...beli plet plet mahal ni pun bisnes diorang  juga...tapi x pasti pulak www1 ni utk kegunaan sendiri atau dijual semula...apa pun sultan johor ni mmg agak kaya sejak dulu lagi...

Itulah pasalnya Cakkkkk..aaaa

Kita menegur tu, bukan dalam erti kata kita setuju 100% pulak  ...
RedDevils Post at 29-5-2012 14:15

Betul tuh Red, mereka buat selective political target dengan menyerang kerabat diraja Johor tapi YDP Agong yang merupakan sultan Kedah juga merupakan salah seorang pembida tapi haprak2 nie tak pulak bersuare!

Ooo...lupe Kedah under sape..

GuaAnakMelaka Post at 29-5-2012 05:12

nasib laa ko nixar...muntah darah kalau masuk johor nanti...

nasib laa ko nixar...muntah darah kalau masuk johor nanti...
abgboroi Post at 29-5-2012 14:18

ko percaya pasal isu2 ketulahan muntah darah pe benda semua tu boroi?

aku tak.

Betul tuh Red, mereka buat selective political target dengan menyerang kerabat diraja Johor tapi ...
moteto Post at 29-5-2012 14:17

Jujurnya, aku menegur Nizar dari awalnya, bukan sebab dia Nizar/PAS.
Regular CI pun tahu betapa teruknya aku kondem pemimpin UMNO yang korup
Tapi benda yg tak betul, aku tegur lah...
Tak kisah lah dia datang dari mulut PAS atau UMNO..