CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: maklukpenggoda

[Jenayah] Berjalan laju berselubung bagai, anggota GISBH tidak mengaku bersalah ugut wanita

Anak² semua longgok kat rumah amal.
Bini² jadi pekerja, makan minum tempat tinggal semua ditanggung dengan beralasan kerja sukarela.
Gaji 4k mamat ni kira bersih la.

nutcrack8 replied at 19-9-2024 11:34 AM
Menantu abuya? Huishhh... Pening aku dorg ni...

Mcm nk jadikan abuya tu manusia pertama. Pastu di ...

yg liwat is liwat...yg kawin ramai is kawin ramai...yg lelaki yg tak sholat jumaat is tak sholat jumaat...semua tu wa anggap as nila yg setitik dalam susu yg sebelanga....

tapi apa yg wa paling gerun is benih pemahaman yg ditanam dalam benak and pemikiran anak2 tentang wujudnya rasul lagi selepas Nabi Muhammad SAW....bukan kah Nabi Muhammad SAW adalah rasul terakhir? ke aku yg salah pemahaman terhadap penggunaan panggilan rasulullah kat abuya diarang?

ABUYA makang ikang..ok done cerca berhemah

cantthinkofany replied at 19-9-2024 12:31 PM
yg liwat is liwat...yg kawin ramai is kawin ramai...yg lelaki yg tak sholat jumaat is tak sholat j ...

Byk isu sebenanye diorg ni.

nutcrack8 replied at 19-9-2024 12:50 PM
Byk isu sebenanye diorg ni.

tapi yg merisaukan is....sebilangan besar merasakan it is not an issue that need global attention....

ramai beranggapan yg ini adalah isolated issue yg hanya melibatkan segelintir pengikut je....so kenapa nak takut...even beberapa orang ustaz tidak memandang the seed of devil that is planted in our future leaders's head as an issue....

Follow Us
Jantan bodoh...elokla mati dlm lokap

nutcrack8 replied at 19-9-2024 11:34 AM
Menantu abuya? Huishhh... Pening aku dorg ni...

Mcm nk jadikan abuya tu manusia pertama. Pastu di ...

Ni la aku baca buku fixi dulu.. cerita lebih kurang mcm ni la.. 10 taun lps dah aku baca rasanya.. penulis tu terinspirasi dr kisah arqam la kot..

Yg aku ingat ada org ni termasuk ke sebuah tempat.. dlm tu sek ada, klinik ada.. semua cukup la tp dia punya organisasi tu mcm bau ikan .. last skali depa berjaya keluar dr tempat tu x silap

plywood replied at 19-9-2024 12:56 PM
mcm cult dah ni....

Memang pun...
Sebiji macam cult di korea..
Modus operandi sebiji!!!

alesandra replied at 19-9-2024 09:51 AM
Yg ni lah.bukan takat 3 bini je.dia ni menantu abuya.patut la pangai pailang sgt

Entahkan bininya pon dipersembahkan untuk santapan abuya

cantthinkofany replied at 19-9-2024 12:57 PM
tapi yg merisaukan is....sebilangan besar merasakan it is not an issue that need global attention. ...

Sbb dorg ni ade bisness yg bagus, bdak2 tahfiz yg 'bagus'.

I x nafikan, ade jgak yg bagus. Maybe module dorg ni boleh ambil. Tp management kene tuka. Kuakan management global ikhwan dari entiti ini. Kedai, skola, klinik bole je org2 Islam beli. Ade je rmai yg kaya.

Anyway, isu ekonomi dorg ni, isu yg kecil berbanding isu2 moral dan kemanusiaan yg berlaku. smpi jd terpencil isu bisness dan ekonomi dorg, isu kecik. Xde hal, sape ade duit bole beli dan revamp balik sume.

I ade terbace satu komen taun 2022 kat tt, ade yg kate dokter kat klinik dorg ni pon housemanship x abis. Haaa...kan... X heran pon sebenanye, kalo akad nikah dorg pon meragukan, stakat housemanship ape la sgt...

3480 replied at 19-9-2024 01:07 PM
Ni la aku baca buku fixi dulu.. cerita lebih kurang mcm ni la.. 10 taun lps dah aku baca rasanya.. ...

Inspirasi kot. Maybe penulis tau cerita dorg ni

maklukpenggoda replied at 18-9-2024 11:41 PM

Aku tgk doku psl scientology. Mmg sebijik la mcm ni. Nk lepas dari cult scientology tu mmg payah. Tgk Katie Holmes jelah, ex tom cruise. Katie tu kire nsb baikla bapak dia mmg lawyer. So bapak dia kasi idea utk Katie ni upah paparazi tangkap gmbr dia kalau dia keluar ke mana2. Just in case kalau geng scientology nk culik ke cederakan dia ke, ada bukti bergmbr dari geng paparazi tu

Gisb tak ada polis sendiri kah?

cantthinkofany replied at 19-9-2024 12:57 PM
tapi yg merisaukan is....sebilangan besar merasakan it is not an issue that need global attention. ...

Satu lagi sbb, rmai yg mempolitikkan isu ini.
Ade yg nmpk isu ni sebagai isu agama dan melayu.
Nak menjatuhkan agama Islam dan ekonomi org melayu. Nak2 lg isu halal jakim pon ikut timbul same dik acik teresa tu.

To begin with, gisbh ni Islam ke dorg? Was2 aku ngan akidah dorg. Melayu ye. Islam tu, kene check balik akidah.

Balik2 jgn fitnah. Dorg fitnah agama xpe, fitnah die x bole. Fitnah terhadap agama lg besar dari fitnah ke atas dorg. Ini bkn fitnah, tp whistleblow.

Musang berbulu ayam. Gunting dalam lipatan...

Begitu hujah I di petg yg berbahagia ini

Edited by cantthinkofany at 19-9-2024 05:21 PM
nutcrack8 replied at 19-9-2024 05:08 PM
Satu lagi sbb, rmai yg mempolitikkan isu ini.
Ade yg nmpk isu ni sebagai isu agama dan melayu.
Nak ...

begitu la manusia...termasuk aku....takut terfitnah...takut terjudge....takut aku yg salah sbenarnya...hence kita mula rasa mcm...lantak ko la...ni aku citer aku eh...bukan orang lain...ini yg aku sendiri rasa....memula aku mcm menyirap gak...mula fikir apa aku boleh buat utk menyumbang kepada isu ni dalam kapasiti aku sebagai rakyat marhaen yg mmg tak de sesiapa pun kenal aku...atau sedar kewujudab aku....

tetapi semakin lama aku tenung and renung....aku nampak ramai pulak orang sekeliling aku mula menyokong gisb...mereka kata...it is not gisb problem tetapi segelintir dari ahli yg tersalah langkah....gisb ada strategi ekonomi....gisb ada matlamat...they can even form their own community with all the infrastructure and facilities....so overall....gisb bagus sbb keluarkan makanan yg halal...

tapi aku yg otak masih belum suci sangat lagi merasakan....if akidah diarang salah....adakah mereka dikira Islam....and barangan yg mereka produce diconsider halal?..tak perlu apply cop halal?

maklukpenggoda replied at 18-9-2024 03:41 PM

Ni gaya akak berjalan selepas tendang meja budak jantan Form 4 yang mengejek name calling other stoden, pondan.

Gangsta paradise.

Jika kepercayaan geng² ni dah senget cenggitu, cuma nak tanya apakah sah disisi undang² islam malaysia, cara menikah geng ni perpaksikan '1 pusingan aurad muhammadiah'...?
Acaner pulak dengan anak² mereka hasil dari perkahwinan ini?

tahu pun maluuuu

nutcrack8 replied at 19-9-2024 04:20 PM
Sbb dorg ni ade bisness yg bagus, bdak2 tahfiz yg 'bagus'.

I x nafikan, ade jgak yg bagus. Maybe  ...

Modul mcm mane yg ko nak gunapakai ni? GISB pergunakan followers dia termasuk budak bawah umur utk bekerja tanpa gaji aka jadi buruh paksa ke? Atau guna sijil halal yg dh 7 thn expired? Buat sistem kawen sesama ahli pastu dpt anak-anak sumbat dalam rumah anak yatim so boleh btainwashed budak-budak tu smpi tak nampak dunia luar ke? Ntah seramla aku tgk GISB ni, sbnrnye dh jadi cult dh pun