CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: gogo2

Demonstrasi Jalanan Paling Besar di Malaysia. Siapa akan pergi?

Close [Copy link]
prefer yahudi dari cina...atleast dtg bljr kt malaysia pandai ckp malaysia mcm forumer midgal_ba ...
Hassan.Dragon Post at 25-6-2011 03:54

macam tu makin galak aa bang brahim kita
'cenaa and yahudee stay at home..." nanti brahim lafazkan macam nih pulak...  hehehe

prefer yahudi dari cina...atleast dtg bljr kt malaysia pandai ckp malaysia mcm forumer midgal_ba ...
Hassan.Dragon Post at 25-6-2011 03:54
at the end of the world berbondong2 cina masuk islam n pasal cina yg tak belajar BM tu aku pun tak lah sokong sangat tapi skrg US pun belajar mandarin kat Uni dia ...infact the whole world belajar mandarin skrg kerana kekuatan ekonomi cina....yg aku musykil, kenapa kita tak intro mandarin kat sek melayu kerana kita akan disadvantage in doing bisnes internationally kalau tak berapa faham basic. tak tahu lah kalau kita suka anak2 kita tercengang2 dan kena tipu....

ni memang best iklan digi nih........... maxis ngan celcom tanak join

Reply 18# carbike
kalo dah ditugaskan turun mengawal... kene la turun.
kalo diorang suruh tembak air... i tembak arr...

dah tugas FRU cenggitu nak wat caner? i follow

Jonah dah kena tangkap sebab pakai baju bersih
polis kalau bab nak kenakan PR mmg cepat, tangkas & efficient
alangkah bagusnya kalau polis berpendekatan sama dlm kes menangani jenayah
tengok sajalah si bedebah penyimbah acid tu masih belum dapat ditangkap sehingga ke hari ini

Pemuda PKR ditahan, dipercayai kerana kemeja-T Bersih 2.0
KUALA LUMPUR, 24 Jun — Ketua Angkatan Muda Keadilan (AMK) Khairul Anuar Ahmad Zainudin ditahan polis Selangor kerana mengenakan kemeja-T Bersih 2.0 di Shah Alam malam ini.
Ketua AMK Shamsul Iskandar Mohd Akin berkata, beliau dimaklumkan oleh Khairul Anuar sendiri bahawa polis menahannya kerana memakai kemeja-T yang tertera perkataan Bersih 2.0.
“Saya baru sahaja cakap dengan Khairul (kira-kira 11.30 malam), dia memberitahu bahawa dia ditahan kerana kemeja -T menjelang pelancaran awal kempen Bersih 2.0 di Seksyen 24 Shah Alam,” katanya ketika dihubungi.
“Saya tidak faham apa kesalahan memakai kemeja-T Bersih... saya lihat ini salah satu strategi mahu menakut-nakutkan orang ramai menjelang Himpunan Bersih 2.0,” kata beliau lagi.
Pelancaran awal Bersih 2.0 malam ini merupakan sebahagian daripada program menjelang Himpunan Bersih 2.0 9 Julai ini.
“Dia sedang memberikan keterangan kepada polis,” kata Shamsul Iskandar lagi.
Dalam pada itu, kepimpinan Bersih mengecam penahanan Khairul Anuar, yang turut merupakan ahli jawatankuasa pertubuhan bukan kerajaan itu.
Selain Khairul Anuar, tujuh lagi ditahan di Kluang, Johor.
(Di Johor, tujuh aktivis dari Parti Sosialis Malaysia ditahan kerana mengedarkan risalah Bersih 2.0.
“Ketua Polis Daerah (Kluang) mendakwa risalah itu bersifat hasutan,” kata kepimpinan Bersih dalam satu kenyataan dikeluarkan lewat malam ini.Mereka yang ditahan ialah Letchimi Devi, Josephine, Shanta, Jaya, William dan Saravanan
source: themalaysianinsider.com

buat kt kb bagus juga sbb nnt ekonomi kelantan akan lebih maju hari itu. lagipun kelantan adalah negeri yang BERSIH

Follow Us
elok jgk  bagi tekanan pd SPR supaya lebih telus..

pilihanraya kat Sarawak dah terbukti SPR telah di UMNOnized..

Lantak la sapa nak pegi ke tak. Kalau aku ada berdekatan dengan area tu pun aku tak pergi. Banyak lagi benda yg aku perlu bersihkan... bersih rumah, bersih longkang rumah, potong rumput, gotong royong dekat kejiranan aku. kalau tak pun tengok2kan sawit.

Gomen suke tak BERSIH, suka main kotor

Pegi sapu lepas demo, banyak yg tercicir mcm2 brng nanti, boleh kutip kelonsong peluru dag gas pemedih mata, kasik juallah

Pegi jangan tak pegi

takda kerja lain agak nya org politik ni,demo kehulu demo kehilir

nape ramai pejuang taknak pegi?

Satu aja aku nak tengok, tak kiralah siapa yang berdemo..

Adakah mereka punyai stamina berdemo bagai pendemo di Tahrir Square, Mesir dahulu?
Sanggup bentang toto, bawak bantal?

Atau boleh tahan 3-4 jam aja

Satu aja aku nak tengok, tak kiralah siapa yang berdemo..

Adakah mereka punyai stamina berdemo ba ...
RedDevils Post at 25-6-2011 09:11

Rakyat   malaysia   belum    ready   utk  demo   besar-besaran  ....
sebab     mudah   ....
ramai  yg  ada   pekerjaan    ....
Thailand     ...Mesir  tu    ramai  penganggur   tak  heran    mereka   boleh   dok   demo   2-3  hari

Rakyat   malaysia   belum    ready   utk  demo   besar-besaran  ....
sebab     mudah   ....
ra ...
mahathirGX Post at 25-6-2011 10:14

So, berbalik kepada soalan asas saya, adakah rakyat Malaysia benar2 sanggup berdemo berhabis habisan?

Adakah memang majoriti mahu berdemo? Atau hanya minoriti?
Kalau masih ramai yang tak mahu berdemo, telahan saya mudah sahaja...apa jua keadaan sosiopolitik negara sekarang ini, masih belum parah/nazak sampai menyebabkan rakyat mahu berdemo(majoriti rakyat). Majoriti rakyat masih di dalam kelompok yang selesa.

Bak kata Mgx, macam di Mesir tu, mereka mmg kerja pun tiada, so alang alang, baik berdemo sebulan  pun tak apa

Jumpa di sanaaaaaaaaaaaa. Sambil shopping sambil demo aku dah sanggup nak jalan 20 km hari tu

Jumpa di sanaaaaaaaaaaaa. Sambil shopping sambil demo  aku dah sanggup nak jalan 20 km hari tu :lo ...
atira Post at 25-6-2011 10:21

Buat malu Ambiga aja kau ni Tira

Niat berdemo dah bercampur aduk dgn shopping....apa bezanya dgn hakak Ros tu (yg suka shopping jugak)

perhimpunan sejuta BELIA...perhimpunan sambut tahun baru... demo ahli UMNO....perhimpunan m ...
albronzzo Post at 25-6-2011 00:25

hahahahahaha.......... memang bongok, maklumla geng IQ rendah. Adaka nak suh buat pat Shah Alam sana padahal demo tu nak bagi memorandum pat Agung. Jadi memang sesuaila, takla sesak jalan sangat pun nak menghala ke Istana Negara nun. Kalau buat pat stadium memo tu nak bagi pat habah dia agaknya

Buat malu Ambiga aja kau ni Tira

Niat berdemo dah bercampur aduk dgn shopping....apa be ...
RedDevils Post at 25-6-2011 10:22

banyak beza. Aku tak songlap wang rakyat.