CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: aerolz

[BEST]Sepanjang 3 tahun dalam palapes

aerolz posted on 17-10-2013 11:48 AM
Buat semua,

abg @AdamBillionaire mama @mamaezah  @zuraidah1 sis @ribenbiru  sis @fifie_olin miss ...

wahhh....terselit juga nama iols....ohh terharunyaa....tocey2...

aerolz posted on 16-10-2013 11:56 PM
Ni la keadaan 3 ton tu.. teruk.. tak boleh aku imagine..

ala tk sempat nk tngok...ngeri ke?? pm mesej pic ni nk tngok jgk huhu

Buat semua,

abg @AdamBillionaire mama @mamaezah  @zuraidah1 sis @ribenbiru  sis @fifie_olin miss ...

syahdunye huhu oklah semoga hidup sihat selalu..dekatkan kepada Allah...dan jangan langgar perintahNya

aerolz sebenarnya ada gifted cuma aerolz tk tahu...

nilah story yg buat aku rasa meremang huhu rasa cam diri sendiri kena huhu hrp tnk kena

aerolz posted on 18-10-2013 11:20 PM
Kengkawann...

Sorry ye pada yang tak sempat tengok gambar gambar.. Sebab saya dah delete atas seb ...

oh yeke..takpelah kalau camtu

khatam jugak baca best story ever..and thanks sudi share with kitorang

Buat semua,

owwww...namew itteeww pown adew yewwww......

btw tahniah rol... citer ko membuatkan aku mula faham keadaan, suasana, situasi sebenar askar/wataniah and so on..
sebab aku takda pengalaman mcm ni..i mean pengalaman mcm askar ni..
kelebihan yg ko ade menguatkan lagi cerita and pengalaman ko sepanjang ko kat palapes.. u are gifted rol.
cerita best, happy ending walaupun ade nangis, ade sedih.. sungguh aku menjiwai cerita ko rol.
mase ko citer ko jumpa tuan ko, aku imejin yang aku ade kat sebelah tuan ko dengar ko explain about your dejavu tu.. (sambil tangan aku memeluk erat lengan tuan ko)

jangan lupa, bukak thread baru.. citer pengalaman ko lagi. member ko si A tu takde contact2 lagi ke?  pegi la tanye experience die pulak. then bukak thread pasal pengalaman die pulak.

Follow Us
Uuwaaa...hbs dah citer ang....aku baru baca dh...aku p rempit kt uma ang yg lama2 .ngis2 aku baca ..huhuhu

Pepon maseh yea kongsi citet ang..

jaketbiru posted on 18-10-2013 08:33 PM
Thanx adik aerolz....citerkan pengalaman idup dgn ikhlas...fesbuk ade??? hehe...gurau jeaa

Fesbuk?? Hehe.. Adaa.. Tapi tak aktif.. ekekee.. Tunggu saya buat fb lain saya bagitau suruh add ye.. hahaha.. gurau gurauu..
kalau saya bagitau fb saya, nanti kantoi la semua watak dalam citer saya ni.. Sebab senang je nak detect dorang dari fb.. Bahayaaaaa..

haz_zell posted on 18-10-2013 10:46 PM
alahai ada ucapan..sooo sweet..
nampak humble sgt..neway thanks aerolz..nti kalau ada cerita ceri ...

Cweeett.. alhamdulillah ada kengkawan sokong, sebab tu saya kuatkan hati abiskan ni,, sampai terpaksa delete semua gambarr.. tapi takpee,, ada aku kesah kann.. gambar tu pun, sebab nak protect watak watak lainn.. hihii..

Insyaallah, nanti ada citer baru saya update k.. Tapi rasanya dalam benang ni je la kot.. malas bukak benang lainn.. takpe kan mod??

kajol77 posted on 19-10-2013 08:23 AM
wahhh....terselit juga nama iols....ohh terharunyaa....tocey2...

iolls mesti la ingat nama uolls jugak.. jangan risauu..

azrain98 posted on 19-10-2013 09:53 AM
syahdunye huhu oklah semoga hidup sihat selalu..dekatkan kepada Allah...dan jangan langgar perinta ...

Baiklah bro azrain. Insyaallah saya akan jalani hidup yang baik.. hehe.. Sorry pasal gambar tu,, ingatkan bro sempat tengok.. Sorry ye..

non.sari posted on 19-10-2013 01:46 PM
owwww...namew itteeww pown adew yewwww......

btw tahniah rol... citer ko membuatkan ...

Heehee.. Kak non, kalau nak citer sume pengalaman pasal penglibatan dengan army punya life ni, sampai setahun pun tak abiss.. kononlaa.. lagi lagi kalau nak citer pasal kena hell, lagi besttt.. hahaha.. macam macam ada.. tapi sebab ni bod mps, memang takleh lelebih la citer kann..

Amboiihhh.. siap tangan dilengan.. asal tuan aku tu banyak peminat eaa?? akakaakakaaa..

Still kontek A tu, cumanya,, jauh laa.. so jarang jumpa dahh.. dia jarang bukak citer laa.. sebab tu la, kalau ada citer yang saya citer, mesti kebanyakannya saya ada disitu atau saya ada terlibat.. kalau nak harap dia bukak citer, memang tak laa.. lagipun, dia tak suka involved dengan benda macam ni dahh.. we oll dah retiredd..

tapi nanti saya recall lagi citer citer lepas yee.. tapi mungkin bukan dalam training la.. tapi still dalam masa 3 tahun saya study dip dulu.. and watak watak pun masih sama.. tapi saya citer kat benang ni je la kot.. malas bukak benang baru.. nanti saya rajin, saya post ye.. hehehee..

LappyHappy posted on 19-10-2013 04:48 PM
Uuwaaa...hbs dah citer ang....aku baru baca dh...aku p rempit kt uma ang yg lama2 .ngis2 aku baca .. ...

Hehee.. abis dahhh.. nanti ada lain aku sambung laa..

ang rempit rumah lama aku? dah berhabuk bersawang dah.. tq sudi singgah.. nangis nangis ni mesti ko baca benang air mata berjuraian tu kann. huhuu..

aerolz posted on 20-10-2013 03:35 PM

ang rempit rumah lama aku? dah berhabuk b ...

aah..mmg yg tuh..tacink ssgt2..sampai flu aku tgh malam tuh..
tp xpe best..dpt byk pgetahuan yg slama ni xtau or mmg x mek tau ddulu..

aerolz posted on 20-10-2013 03:35 PM

ang rempit rumah lama aku? dah berhabuk b ...

Umah lame??? Link plizz...

nak jugek feeling mlm2 nie, berjurai2 ayaq mata...

aerolz posted on 20-10-2013 03:17 PM
Fesbuk?? Hehe.. Adaa.. Tapi tak aktif.. ekekee.. Tunggu saya buat fb lain saya bagitau suruh add y ...

Betul3....tapi nak jugek imejin adik aerolz masa bace citer2...tkpe, akak bayangkan muke maya karin, takpun Nora Danish...

aerolz posted on 8-10-2013 04:40 PM
saya baru masuk junior pertengahan 2008. tauliah 2011. Kat UTHM. So, maksudnya, mem ni inter kiteo ...

best baca cerita TT ni. dah lama perasan benang baru tapi baru semalam tergerak hati nak baca. tak habis merempit lagi ni. Sambung page 7 hari ni hehe

ex-UTHM ke? ke tauliah je kat UTHM?

Sebab aku tiap malam jadi burung hantu tak dapat tidur, sini aku kasi cerita sikit yee..

Warming up..!!

Kejadian ni berlaku time aku masih palapes jugak. Tapi bukan masa training lah.. Cumanya, orang disekeliling aku masih orang yang sama.. Tempat pun sama..

Dulu kiteorang punya aktiviti tak menentu.. Kalau buat hal, tengah malam pun boleh buat roll call and berkawad kat bawah. Memalam buta boleh je guling guling, masuk longkang tong sampah bagai.. Lari lari pusing kolej. Kena bebel, kena lanyak sehabisnyaaa.. Dah namanya malam, student lain tidur, kiteorang lak masih segar bugar exercise.. Mane tak muscle tangan aku tak surut sampai sekarang..

Pernah la satu malam ni, aku lupa pasal kes ape kiteorang kena panggil kat bawah berbariss.. Siap inspection bilik lagi.. Time ni tak start lagi lanyak lanyak ni.. Still berbaris tunggu tuan datang.. Aku lak, selalunya berbaris kat barisan hadapan sekali. Pastu paling hujung. Ruang lebih selesa katakan..

Masa ni masih dalam kedudukan senang diri. Bila dah senang diri, memang badan kiteorang pun goyang goyang la jugak bagai ditiup angin.. Kalau dah berdiri sedia tu, mau kena pelangkung gerak gerak gitu kann.. Bising la jugak, sebab budak palapes ni, standard la banyak mulut. Yang lelaki lagi puaka mulut dorang. Haaa...

Time ni, aku sebaris dengan A. Dia pun baris kat depan jugak. Sebab kiteorang ni berbaris mengadap blok kolej kiteorang, so, mata melilau la tengok blok kan.. Kalau ada roll call, semua bilik tutup lampu. Yang tinggal lampu koridor je la.. So, makanya, gelap gulita la blok tu kan.. Dengan manusia semua kat bawahh..

Time ni aku pun tak tau kenapa mata aku melilau yang hamat,, masa melilau ni, ternampak la aku sekujur tubuh lembaga tak bergerak kat bawah pokok betik yang kiteorang tanam kat depan kolej.. Agak musykil la aku kat situ.. Pastu, nampak la pergerakan rambang yang laju laju kat bawah kolej kiteorang. (Oh ya,, kolej kiteorang ni ada kolong kat bawah. Style bangunan lama sikit..) Kat bawah kolong tu kan gelap, seremsss jugak la jalan memalam hari.. Tapi masa aku tengok something kat pokok tu, aku tengok sekilas je laa. Pastu nampak ada benda berlari kat bawah kolong tu,,

Aku terus pandang A. Rupanya A pun tengah ralit memerhati something...

Aku: A, aku nampak something kat pokok betik and bawah blok. Tapi tak jelas.
A: Ahaa.. ada something..
Aku: Ko nampak ape?
A: Ada abang poc berdiri tegak kat pokok betik tu. Memang tempat dia.
Aku: (telan air liur..) ye ke??
A: Yup. Tiap kali kita kena hell, banyak je macam macam benda kat depan blok tu..

Aku sekali lagi bukak mata besar besar tengok kot aku nampak lagi kann.. Tak nampak dahh.. Huhuu..

A: Tau tak selalu dorang buat ape??
Aku: Buat ape?
A: Macam macam makhluk ada.. Yang lawaknya, dorang mengikut je apa kite buat. Kira menganjing la katakan... Bila kita lari lari, dorang pun ikut lari kat tepi. bila kita guling guling dorang pun gelak gelak guling guling dengan kita ramai ramai.. Bila kita lompat lompat lagi la dorang suka. Lompat lompat jugakk..!!!

Aku dan member yang lain pasang telinga terus gelak.. Gelak memang kuat laa.. Dengan niat menganjing semula hantus hantus tu.. Kuang ajaq punya hantu, kiteorang penat guling guling malam buta, dorang lak gelak gelak.. Ingat student je gelakkan kiteorang, hantu pun gelakkan kiteorang..

Nak tau dorang dorang tu sape?? Yang duk bertendang kat kolej kiteorang sejak azali dah.. Ada jugak la yang mendatang.. Kolej kiteorang banyak gilesss babenggg la menda gitu.. Tapi jarang la kena kacau.. Orang luar je dorang kacauu.. Amacam? Ada percaya?? Hahahaha..

jaketbiru posted on 20-10-2013 11:11 PM
Betul3....tapi nak jugek imejin adik aerolz masa bace citer2...tkpe, akak bayangkan muke maya kari ...

ni link rumah lama tu.. sory lah ye, dah bersawang. memang jarang jenguk dahh..  
Terbuka Hijab Sebelum Meninggal

kak, macam melampau lak bayangkan muka maya karin nora danish bagai kan.. ekekekee.. sebab kite lagi comel dari tu.. hahahahaa.
kite biasa biasa jee,, ada campur melanau melayu pakistan. melayu nya lebih laa.. ekekee.. motip pomot kat sini kann..???

amirezu posted on 21-10-2013 12:49 AM
best baca cerita TT ni. dah lama perasan benang baru tapi baru semalam tergerak hati nak baca. tak ...

tak aku tauliah je kat uthm.. hehe.. kenapa? budak uthm ke??