CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tanggo

Pengalaman saya .

Close [Copy link]
jangan layan najis berkata2...

Reply 384# tanggo

mana ada lama.. dlm 2 bln je.. saja jauhkan diri skejap dr forum..

oh, ada yg claim penamat sumpahan.. x cukup dgn yg sorang tu yg lom setel ada yg lain plak...

Reply 401# Mede

wow!!!!

ko lagi terrrerr... boleh bercakap dgn tahi

err.. slalu ke layan.. sorry, saje tanye

ntah,ada tahi bercakap sekor..idong mantap macam piggy..

Reply  Mede

wow!!!!

ko lagi terrrerr... boleh bercakap dgn tahi

err.. slalu ke layan..  ...
unekspekted_II Post at 10-3-2011 21:53

ni pon ko caya ker...sesat ko nih..

wei semua, unek ni ustaz laa, dia tak mahu ada forumer pasal jin pasal takut kita semua akidah terpe ...
sekngucing Post at 9-3-2011 17:02
bukan sembahyang dua imam kaa?

Follow Us
Aku rasa uneks ni keturunan JIN la...
Perangai ,sikap, tingkah laku, kelakuan, maki hamun, ego hampir same... hehehe..
Dia backup sdare mare la tuh...

jgn mengarut laa.. jin ade teknologi bagai..

aku bagi contoh senang jee laa : - 5000 tahun du ...
unekspekted_II Post at 10-3-2011 12:54

ade ke nas mengatakan manusia no ade teknologi ? dalam quran cerita kaum tu kaum ni hebat buat itu dan ini je. tak de crita kita hari ni guna komputer nak masuk cari forum. jin pon Allah cerita depa buat itu buat ini dahulu. tapi tak ada cerita depa tengok posting kita dalam cari forum guna apa.

come on laa

klu jin hebat itu dan ini.. kenape manusia yg jadi Khalifah????  

manusia jugak y ...
unekspekted_II Post at 10-3-2011 06:11 PM

hahahaha... ayat paling bodoh pernah aku jumpa. Manusia jadi khalifah sebab Allah nak utuskan Muhammad kedunia. kalau ko nak bandingkan power, kenapa Allah tak jadikan Malaikat jerrrrrr khalifah kat muka bumi nih. malaikat much much more powerful dari jin dan manusia weh. malaikat Jibrail tu sendiri Allah ciptakan 600 sayap, 300 kiri 300 kanan. satu sayap buka tertutup timur dan barat. sekali kepak boleh terbang sejauh mata memandang....... Malaikat Malik, hebat gila dia, selamba jadik penjaga nuraka ko tau. kalau manusia dan jin kena wap api nuraka sahaja, dah habih luluh suma tubuh badan. apesal Allah tak jadikan malaikat jer sebagai khalifah ? sebab Malaikat lagik powerrrr dari manusia dan jin.

ade ke nas mengatakan manusia no ade teknologi ? dalam quran cerita kaum tu kaum ni hebat buat itu dan ini je. tak de crita kita hari ni guna komputer nak masuk cari forum. jin pon Allah cerita depa buat itu buat ini dahulu. tapi tak ada cerita depa tengok posting kita dalam cari forum guna apa
.

ade!

dlm quran dan ckap manusia dikurniakan akal = yg recognize dia jdi khalifah kt muke bumi

BUT,

bukan jin... jin diberi kelebihan je.. boleh terbang etc... itu bukan 'kepandaian'.. sebab klu nak terbang (utk bende2 yg memang boleh terbang) tak menggunakan akal tinggi sangat utk buat.

klu jin hebat sangat.. korang je jadik hambe jin

hahahaha... ayat paling bodoh pernah aku jumpa. Manusia jadi khalifah sebab Allah nak utuskan  ...
winamp05 Post at 11-3-2011 09:37

Manusia jadi khalifah sebab Allah nak utuskan Muhammad kedunia

aku tak tau kat mane ko skolah agame yg ajar ni...

setahu aku kwujudan Adam jee, antara sebab manusia dijadikah khalifah

bro jangan takbur sangat bro..nanti kena santau kang, nayaaaa
billionman78 Post at 10-3-2011 06:35 PM

tak de orang berani buat sebab benda tu berdosa besor. kalau aku boleh buat pun santau mantau nih, aku takkan hantor ke unek. ini hanya orang yg tak beriman je punya kerja. matlamat tak menghalalkan cara. walau bagaimana pon, kalau ade sesapa yg hati kering, tak tau ler.

Post Last Edit by winamp05 at 11-3-2011 09:43
aku tak tau kat mane ko skolah agame yg ajar ni...

setahu aku kwujudan Adam jee,  ...
unekspekted_II Post at 11-3-2011 09:40 AM

hahaha..... ko musti tak tau kenapa Allah ciptakan adam kan ? hanya untuk jadik khalifah je ko tau kan ? pi belajar banyak lagi. pastu kongsi dengan aku apa yg ko dah pelajari.

tak de orang berani buat sebab benda tu berdosa besor. kalau aku boleh buat pun santau mantau ni ...
winamp05 Post at 11-3-2011 09:40

klu 'berborak' dgn jin tu satu care yg beriman.. ape kate ko hantar satu kat aku.. boleh????

hahaha..... ko musti tak tau kenapa Allah ciptakan adam kan ? hanya untuk jadik khalifah je ko t ...
winamp05 Post at 11-3-2011 09:41

x payah laa.. cube ko bagi nas yg mengatakan 'sebab dijadikan khalifah tu sebab muhammad nk dijadikan nabi"

ader????

“Sesungguhnya Kami telah mengemukakan amanat kepada langit, bumi dan gunung-gunung, maka semuanya enggan untuk memikul amanat itu dan mereka khawatir akan mengkhianatinya, dan dipikullah amanat itu oleh manusia. Sesungguhnya manusia itu amat zalim dan amat bodoh”.(QS Al-Ahzab (33):72).

Al-Aufi meriwayatkan dari Ibnu Abbas, “ Allah berfirman kepada Adam, “ Sesungguhnya Aku telah menawarkan amanat kepada    langit, bumi dan gunung-gunung. Semuanya tidak sanggup. Apakah kamu  sanggup memegang teguh perkara yang terdapat di balik amanat itu ? “. Adam berkata : “ Ya Tuhanku, apakah yang ada di baliknya?” .Allah berfirman “ Jika kamu berbuat baik maka mendapat imbalan dan jika kamu berbuat buruk maka mendapat hukuman. Kemudian Adam mengambilnya lalu memikulnya “.

x payah laa.. cube ko bagi nas yg mengatakan 'sebab dijadikan khalifah tu sebab muhammad nk dija ...
unekspekted_II Post at 11-3-2011 09:43 AM

salah satu sebab kenapa ko jadik macam ni ko hanya tahu meminta jer. kalau ko usaha carik sendiri aku yakin mesti lain cara penerimaan ko. tak guna aku bagi  dekat ko pun, ko tetap akan pusing baling menafikan apa yg aku bawa. sebab matlamat ko bukan nak belajar atau kongsi, ko nak jatuhkan orang saja. better ko kaji balik....

kalau ko pertikaikan aku skolah agama mana...... takat mana jer la skolah agama ko tuh ...... sori...

klu 'berborak' dgn jin tu satu care yg beriman.. ape kate ko hantar satu kat aku.. boleh????
unekspekted_II Post at 11-3-2011 09:41 AM

apesal ? jatuh ke iman kalo borak dengan jin ? skolah agama mana ko blaja ?

betekak lagi......

ingtkan semalam cuti dah leh dpt cite tanggo ari ni....last page ari tu 12..then tgk ari ni dah 17...dah excited nak abca tadiiii.....tp xdok laie..
tanggo cite jerklah...klu nak tunggu dorang ni abis bertekak lama wooooo.....
pak tanggo dah cite nnt bgt erk..pas ni nak view author post jek...

apesal ? jatuh ke iman kalo borak dengan jin ? skolah agama mana ko blaja ?
winamp05 Post at 11-3-2011 09:46

x jatuh.. klu betul laa.. but. klu temberang.. jadi munafik taw