CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: GuaAnakMelaka

Jawapan Sultan Johor

ko percaya pasal isu2 ketulahan muntah darah pe benda semua tu boroi?

aku tak.
Cakkkk....aaaa Post at 29-5-2012 14:20

hai ko ni...msia ni negara paling mistik di dunia...penuh sihir..hantu dan sebagainya...

percaya atau tidak...sesuatu nak berlaku tu atas izin Allah juga kan..aku x pernah tgk perkara tu sendiri tapi cerita org di kota tinggi johor tu....ada keturunan x boleh masuk sana...sebab kes muntah darah ni laa...betul atau tidak...x berani nak kata...karang kuar pulak dakwaan benda tu benar terjadi dengan bukti segala bagai....

nizar nie kemaruk publisiti... dia kantoi ker,, haper ker,, dia dah tak perduli, pada fikiran haku.. ...
MaxSteel Post at 29-5-2012 14:32

pencacai sanggup bersengkang mata ngadap CI sambil google cari info..siang malam   

tak pon buat CSI ala longkang macam milosuam..

Aku bersangke baik la si Nizar nie tak ade ape2 aktiviti koko dengan pembelian Camry nie..{:1_55 ...
moteto Post at 29-5-2012 14:30

err... aku buat andaian jah... sbb kalo yg beli Camry tu pemimpin BN, pasti kaw2 kena royan punya... sampai 7 keturunan x abis meratib.
Tp kes Nizar beli 16 buah Camry ni x de sape yg sudi meratib dolu khennn... seolah2 dh dilupakan. Aku pun almost dh lupa pasal kes ni kalo ko x sebut.
Tp aku tetap nk speku Nizar tentu dpt komisyen tuh... maybe more than apa yg aku dh stated tadi.

err... aku buat andaian jah... sbb kalo yg beli Camry tu pemimpin BN, pasti kaw2 kena royan puny ...
leon_mclaren78 Post at 29-5-2012 14:36

Itu dah semestinye bro..diorg nie kan ade selective amnesia

dugung cikai mcm camrey tu plak mangsa ratiban

Itu dah semestinye bro..diorg nie kan ade selective amnesia
moteto Post at 29-5-2012 14:39

aaaa.... jap-jap... ai bukan bro... ai ahkak...

walopun ai ahkak, tp ai folo...

Kalo yu rasa ai nih ganas bagi komen, yu x tgk lg camne geng umah ai yg pro-PR tu... lebih samseng dik oii... x kuasa ahkak nk melayan diaorg jadik komentator masa nonton Buletin Utama TV3. Ckp kemain lantang ngalah wakil rakyat... Pelik taw org2 mcm ni... x suka TV3, tp channel itu gak la yg diaorg layan... nonton sambil ngutuk. Jiwa kacau kan org mcm nih??! Karang haku bawak blk kampung TV tu baru tau.

sowi... offtopic plak!

Follow Us
woihhhhhhhhhhhhh.....salah org tu
NIXAR Post at 29-5-2012 14:24

ehehe...ntah camner tiba tiba aku nak taip X ehe...

nizar beli camry takdak lah pulak dia bagi justifikasi beli camry sbb duit tu pun pulang kat rakyat jugak (tauke keta, salesman, penjual aksesori, blablabla....dan walaupun kami beli keta camry ni kami melalui kerajaan negeri sudah byk bagi sumbangan kat rakyat tawwwwwwww, bagi geran tanah lah, tambah peruntukan skolah agama lah, hapalah),......ppprrrfffttthhhhhhh

membeli barang mewah adalah tabiat raja-raja dan sultan dari dulu lagi...salah satu contoh walau ...
gede-bab Post at 29-5-2012 14:23

ada dengar juga kes tu..rasanya ada kuar paper...kalau sultan johor mmg laa dia bisness banyak...kerabat dia pun buat palm oil takkan dia x buat apa apa...diorang keluarga diraja yang agak rajin sebenarnya...kalau nak harap duit kerajaan..duduk mengangkang ajer laa tapi diorang x camtu...diorang gigih cari peluang bisness...

ada ker bersamamu dari ngeri johor??
klu ada elok la tv3suku p jumpak sultan johor..

nizar beli camry takdak lah pulak dia bagi justifikasi beli camry sbb duit tu pun pulang kat rakyat  ...
hzln Post at 29-5-2012 14:50

kalu nizar tak beli camry dapatlah anak-anak kampung di sungkai dapat ipad2 sorang satu.

melencong sikit...

kalaulah kita keluarkan kereta2 dari stable sultan johor dan kerabatnya, dan s ...
petola Post at 29-5-2012 13:47

kalau di KL ni terutama di bukit bintang...kalau ada kereta mewah dan rare terutama jenis sport...mmg org target sultan johor atau kerabat dia...

nizar beli camry takdak lah pulak dia bagi justifikasi beli camry sbb duit tu pun pulang kat rakyat  ...
hzln Post at 29-5-2012 14:50

Prrrffftttt..Kalau si Nizar dungu tuh berani buat justifikasi camtuh memang dah sah2 nak membunuh diri kena hentam..nampak sangat tak bijak Prinsip Akaun.

Basic cashflow kite kena paham la anney,

Kerabat Johor Bida plat nombor = Berjaya = Kena bayar dengan JPJ = Masuk dalam perbendaharaan Negara = Duit masuk = Rakyat merasa

Nizar beli Camry = Seluk dalam perbendaharaan negeri Perak = Bayar pada pembekal kereta = Duit keluar = MB dan Exco merasa.

Nampak beza?

Konsep tulah/daulat ni pada saya, ialah mitos sahaja
RedDevils Post at 29-5-2012 14:22

mungkin mitos ajer tapi kalau ada mat rempit depan kita...pastu kita pun kata celaka ko..masuk longkang laa depan tu...tiba tiba masuk longkang betul...tu bukan tulah tapi sebab kita doa dia jadi camtu...tiba tiba makbul pulak ehe...

apa pun nizar ni kalau nak berkata apa apa elok laa dia buat research dulu...mula mula haritu saya terfikir juga apa guna duit banyak melabur pada plet kereta sedangkan ramai anak yatim dan mereka yang melarat perlukan bantuan...

aaaa.... jap-jap... ai bukan bro... ai ahkak...   

walopun ai ahkak, tp ai folo... :2l ...
leon_mclaren78 Post at 29-5-2012 14:48

Ooo ahkak..sowi2..I pon folo gak!
Ye la, sometimes rimas gak dengan telatah diorg nie..kekadang menda lum konfem pun dah kuar macam2 fatwa...last2 bile kantoi buat dek macam takde hape...golongan pelik!

4 me la.. Setiap org ada kehendak tsendiri.  Kita pun klo ada duit lebih nak beli Iphone 5, Ipad 5 n mcm2 lg.  Mcm Sultan Johor nie klo dia kata guna duit dia sndri mmg logik la.  Dia mesti ada bisnes sendiri or family bisnes mcm yg forumer lain kata.  Duit dia x luak kemana pun sbb belanja diaorg nie kbykkan guna elaun yg diperuntukkan tuk diaorg.  

Mcm Menteri, diaorg ada elaun yg mmg rasanya x perlu diaorg spend byk sgt duit gaji.  So logik la klo diaorg kata bebelanja guna duit gaji diaorg.  

Rasanya klo kita kat tempat dia pun bila kita ada duit banyakj kemungkinan kita pun buat benda yg sama.  So x elok la nak judge dia mcm 2.  Berapa kerat dr kita yg sanggup spend 10% dr duit gaji kita tuk menderma kat org lain?  Bila kita x ditempat org mmg sedap bcakap tp cuba tgk diri sendiri dulu baru nak judge org lain.  Nie klo tgk pemimpin or org kaya bmewah sket mesti ckp baik guna duit tuk menderma, sedekah.. walhal kita x tau brapa byk yg diaorg dah buat semua 2.. tapi kita asyik duk kutuk walhal kita pun x boleh nak spend 10% dari gaji kita tuk membantu org lain.  Bila mcm nie sume kebaikan yang diaorg dah buat org x nmpk..

Rate

1

ada dengar juga kes tu..rasanya ada kuar paper...kalau sultan johor mmg laa dia bisness ba ...
abgboroi Post at 29-5-2012 14:55

puak2  ni ingat sultan2 ni cuma tau tadah duit kerajaan negeri saja kot.??.depa tak tau ka raja dan sultan pun aktif dalam bisnes...macam kerabat negeri Sembilan banyak yang berniaga contohnya Antah Group...syarikat permanis yang mengeluarkan pepsi cola, mirinda kalu tak salah adalah milik Antah Group...

kenyataan bodoh ko ni nak samekan Nabi Muhammad SAW setarap ngan org2 yg ko sebut tuh....  WTH:l ...
True-X Post at 29-5-2012 13:49

ko faham tak maksud yg lebih dalam.. aku tak samakan erti kata sama level yg aku sebutkan kat situ... tercapai tak akal ko pikir, kalau Nabi hidup lagi, dan komen perihal pemerintahan malaysia nih, agak2 ada dilabelkan kepada Nabi oleh puak2 tuh...??

Selain dari Raja Johor dengan Agong (Raja Kedah) dalam list cuma ada 3 ketoi Melayu, syarikat (pemilikan bukan Bumi rasanya) dan deretan jutawan berbangsa Cina...

Ingatkan kaum Cina tertindas di bumi Melayu...

keuntungan jual no. plet.....

dibeli oleh org makan tanggung, berak cangkung - kerajaan bagi duit tetiap bulan, dan bagi balik melalui beli no.

dibeli oleh usahawan atau org berjaya dari hasil titik peluh dan bagi kepada kerajaan melalui no. plet...

agak2 korang, yg mana sebenarnya keuntungan kepada kerajaan dalam erti kata sebenar...