CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tanggo

Pengalaman saya .

Close [Copy link]
    salah satu sebab kenapa ko jadik macam ni ko hanya tahu meminta jer. kalau ko usaha carik sendiri aku yakin mesti lain cara penerimaan ko. tak guna aku bagi  dekat ko pun, ko tetap akan pusing baling menafikan apa yg aku bawa. sebab matlamat ko bukan nak belajar atau kongsi, ko nak jatuhkan orang saja. better ko kaji balik....

act of denial... suruh bagi nas.. takde.. pusing2.. bullshit jugak lu offer

Reply 420# unekspekted_II

apa yang temberang ? aku tak pernah mengaku pon aku boleh borak chatting dengan jin mejin bagai ni.

Reply  unekspekted_II

apa yang temberang ? aku tak pernah mengaku pon aku boleh borak chatting ...
winamp05 Post at 11-3-2011 09:50

aku tak pernah mengaku pon aku boleh borak chatting dengan jin mejin bagai ni

tapi ko yakin ko boleh buat mcm tu kan????

jawab.. jgn malu2

Reply 421# unekspekted_II

if i give u something, u give me shiiittt, so kenapa aku perlu suap kepada ko ? sedangkan aku tahu kalau aku bagi dan terus suap pada ko, ko hganya akan deny bulat bulat. macam aku kata. kalau ko intresting dengan apa yg aku bagi tau, ko carik le sendiri. dari situ, penerimaan ko akan jadi berlainan. pemahaman juga bertambah. aku usiong pusing tengok semua yg ko cabar mabar bagi nas dalil bagai ko tolak mentah mentah jer walau memang benda tu boleh pakai. konon ko lagi tinggi elmunya. bagus la begitu. so aku kasik sikit, lebih ko carik. apa yang aku harap cuma nak ko paham. bukan aku nak ko berbahas dengan aku. kalau aku kasik ko akan berbahas, bukan kefahaman yang ko dapat.

come on dong.. you  do it...  

Follow Us
tapi ko yakin ko boleh buat mcm tu kan????
unekspekted_II Post at 11-3-2011 09:52 AM

pernah ke aku cakap aku yakin boleh buat, pernah ke aku cakap aku berborak dengan jin .

AND... everything ended up mcm ni :

#1 Orang tina buat mu. Bagi dekat puteri gare, aye beyhas(beras) . Itu adalah ucapan pertama dari jin yg membantu saya. Dia bercakap dlm longhat Tani. Usianya hampir 30 tahun. Sekarang ini dia telah d jemput Allah. (meninggal)

kebenaran yang pahit diterime pengikut kultus jin

udah2lah tu oi..nak berhujah sampai bila pun takkan habis..

Reply 427# winamp05

pernah ke aku cakap aku yakin boleh buat, pernah ke aku cakap aku berborak dengan jin .

maknenyer.. ko tak boleh lah kan???

ko tak mampu laa kan????

rite????

betul mcm tu..?

sama x serupa bro..
BetaraIndera Post at 10-3-2011 19:14

hahaha.. another act of denial..
cube kasi tau ape yg tak same.. cube lah ye.. bersungguh2 taw..

Reply  winamp05

maknenyer.. ko tak boleh lah kan???

ko tak mampu laa kan????

rit ...
unekspekted_II Post at 11-3-2011 09:58 AM

so ?

Aku tak mampu buat sebijik kapal terbang sebab bukan bidang kepakaran aku, tapi tak membuktikan orang lain tak boleh buat kapal terbang.  Dan aku yang tak pandai buat kapal terbang ni tak pernah pon cakap aku pandai buat atau pandu kapal terbang, aku cuma mengatakan ada orang lain boleh buat kapat terbang. tup tup tup...... ade orang datang kata aku tipu...... mana ada orang boleh buat besi terbang katanya... pastu suruh aku yang buat tunjuk bukti. gila ke hapa.

Reply 425# winamp05

masalahnye.. ko sendiri tak taku ape yg ko faham.. or konon2 faham.. ko confuse dgn diri ko sendiri

ko dah tau and mengaku = ko tak bleh caakp dgn jin,.. ko x bleh tau ape2 psal alam ghaib.. ko x bleh ikhtiar or.. blajar ape2 psal definite thing on alam ghaib

but still.. ko tetap jugak tak nak mengaku bende2 tu jauh dari jangkauan akal ko yg singkat tu..

suruh bagi nas dan dalil.. x de.. bulllshit jugak di tabur dimane2

Reply  winamp05

masalahnye.. ko sendiri tak taku ape yg ko faham.. or konon2 faham.. ko confuse  ...
unekspekted_II Post at 11-3-2011 10:01 AM

heh, aku tak boleh cakap dengan jin, tapi manusia lain boleh.... aku tak tahu sebab aku tak ada ilmu yg berkait dengan bidang tu.  dan aku tak ada kelebihan tu. kalau jin tu kita tak boleh berkomunikasi, macam mana kita nak dakwah pada sesama puak jin pasai islam. sedangkan islam tu diturunkan untuk jin dan manusia. Lain la ada nabi diutus dalam kalangan jin. .... tak da..... so, manusia lah yg kena dakwah jin, hebatya manusia ni sebab kita sampai hari ni masih buat kerja nabi kita. berdakwah. bukan dikalangan manusia saja. tapi dikalangan jin. kerana jin juga ada timbang amal hisab di akhirat nanti. kalau kita yg diutus dengan Nabi dari bangsa manusia tak mendakwah kaum jin, siapa lagi ? malaikat ?

Allah nak tunjuk :

geng2 kultus jin, sebab percaya... sebab taksub dengan harta dan haq Allah tentang alam ghaib.. dorang sanggup :

- sanggup mentafsir Quran dgn pemahaman sendiri.. sampai 'piring dan periuk' dikatakan UFO = page 12, 13 dari encik Hazell
- firman Allah, yg menjadikan Adam dalam Quran sebagai khalifah = sendiri pun sanggup diubah2 oleh pengikut kultus jin, en winamp05 = page 17

ntah ape lagi yg kluar lepas ni.. tengokkan je laa...

sebab2 mcm ni... fahaman kejinnan boleh membawa kesesatan lah yg buat aku kuatkan iktikar  memerangi kultus jin..

reti???

Allah nak tunjuk :

geng2 kultus jin, sebab percaya... sebab taksub dengan harta dan haq Allah te ...
unekspekted_II Post at 11-3-2011 10:09 AM

Apa yang aku ubah ? aku suruh ko cari kenapa Allah menjadikan adam dan asbab kepada adam tu manusia sebagai khalifah dibumi ni. ko kata pasal power, aku cakap la malaikat lagi power pesal tak jadik khalifah. kang aku suap je nas nas bagai ko jadik tukang deny. baik aku biar ko cari je. mudah mudahan dapat kefahaman. tujuan aku bukan nak cabar mancabar bagai. aku nakkan kefahaman.

aku tak tahu sebab aku tak ada ilmu yg berkait dengan bidang tu.  dan aku tak ada kelebihan tu. kalau jin tu kita tak boleh berkomunikasi, macam mana kita nak dakwah pada sesama puak jin pasai islam. sedangkan islam tu diturunkan untuk jin dan manusia. Lain la ada nabi diutus dalam kalangan jin. .... tak da..... so, manusia lah yg kena dakwah jin, hebatya manusia ni sebab kita sampai hari ni masih buat kerja nabi kita. berdakwah. bukan dikalangan manusia saja. tapi dikalangan jin. kerana jin juga ada timbang amal hisab di akhirat nanti. kalau kita yg diutus dengan Nabi dari bangsa manusia tak mendakwah kaum jin, siapa lagi ? malaikat ?

aku ade jawapan tentang ke confusean ko ni :

jawapannye kat Nabi sendiri.. dia pernah berdakwah kpd golongan jin..

and jin ni = yg mendapat dakwah pertama, =--- berdakwah kepd kaum2 nya.. sampai dan menyampaikan hingga sekarang...

end.

SEBAB........

tiada kekusutan tentang mazhab pd JIn.. ; tiada syiah.. tiada sunnah.... tiada tabligh etc.

KALAU MANUSIA BOLEH MASUK ALAM JIN/BERBORAK/BERDAKWAH... TENTU JIN ADE BAAAAANNNNYYYYYYAAAAAAAKKKK MAZHAB MCM MANUSIA SEKARANG

nampak?????

Apa yang aku ubah ? aku suruh ko cari kenapa Allah menjadikan adam dan asbab kepada adam tu manusia sebagai khalifah dibumi ni. ko kata pasal power, aku cakap la malaikat lagi power pesal tak jadik khalifah. kang aku suap je nas nas bagai ko jadik tukang deny. baik aku biar ko cari je. mudah mudahan dapat kefahaman. tujuan aku bukan nak cabar mancabar bagai. aku nakkan kefahaman.

x payah laa ko suruh aku carik... = ko bagi jee laa kat sini bagi membuktikan ko bukan bullshit

oh ye.. sebelum aku terlupe

mane orang yg boleh klua masuk alam jin, berborak bagai dgn jin tuu?????

bawak datang laa..

dah setahun aku buat open challenge ni.. sampai skarang harammm takde  

pasal hasell tu, ada yang aku setuju ada yang aku tak setuju, kita umat biasa bukan mudah mudah nak tafsir quran. ada beberapa ilmu yang patut kita pelajari dahulu sebelum bole menafsir. bukan beberapa. bapi banyak. baik nahunya, sarafnya, mantiknya, balaghahnya,  naatnya, .... tu baru cabang bahasa arab, belum yang lain lain, asbabunnuzun lagi, tafsir lagi, sirah lagi, pasal ayat ayat yg nasakh, mansuh, ayat mutashabihat...... banyak lagi ler... bukan senang senang nak tafsir. terjemah buleh kot.