CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: humairaqadri

Musykil dengan caj perubatan Islam!

haaa betol betol..same je kite. aku pon fikir mcm tu. walaupon pade aku perawat ISLAM seharusnye tidak menetapkan harge demi membawa imej ISLAM dan kesucian Islam. namun aku tak kata salah jike menetapkan harge. yg aku tekankan adalah lebih mulia disisi Tuhan dan Agama jika perawat ISLAM tak letakkan harga. bangsa lain tgk pun molek. perbandingannye mudah begini :

mane lebih mendekati redha Allah, perawat yg merawat semate mencari redha Allah dgn menerima upah seikhlas dan semampu pesakit dibandingkn dgn perawat yg menetapkan harge sekian sekian. itu saje. tak mungkin dua dua same pada pandangan Allah swt. walaupon dua dua tak salah.

jike nak tetapkan harge bagi aku sememangnya tak salah sbb takde dalil, begitu juga takde dalil mewajipkan letak harga, jadi sini ia adalah "harus" bukan sunat pun. namun jike adalah perawat ISLAM yg nak letak harga contoh sekor jin RM50 (bergantung berape ekor dlm badan). hak ni terpulang kepade org ramai nk gunakan khidmatnye atau tidk.

kismis, PM la perawat mane tu yg kismis berubat. aku tgh mencari juge.
hearts Post at 2-11-2011 10:42

waw, kalau macam ni aku dan safamm dah kaya raya, sebab malam tadi kami membunuh ribuan jin jin di pasir gudang(sihir sengaja) ..... kalau didharab dengan seekor 50 hinggit? waw!!! lebih 10000 tuuuuuu hehe

tapi sebenarnya kami dapat terima kasih jek, alhamdulillah

hahaha safamm... mengubat org kena TAX ke? kalau camtu kena buat invoice le setiap kali me ...
hearts Post at 2-11-2011 10:43
percukaian dimana mana negara didunia ini akan mengenakan cukai pendapatan atas apa apa punca pendapatan dari professian mereka. jika professionnya penyanyi, kene tax, kalau professionnya pengubat kene tax, kalau professonnya peniaga atau makan gaji kena tax, kalau professionnya tuan punya rumah sewa pun kene tax.... boleh dikatakan apa saja punca pendapatan yg layak kene cukai akan dicukai

waw, kalau macam ni aku dan safamm dah kaya raya, sebab malam tadi kami membunuh ribuan jin jin di ...
hantukiller Post at 2-11-2011 12:04

alamak dah bole book CLK500 tak??

alamak dah bole book CLK500 tak??
safamm Post at 2-11-2011 12:16
nak book clk500? dengan terimakasih jek cukup? hehe

Jangan!!!!!!!!! hehe

huhuhu...semalam p poliklinik kat alam budiman, rasa x macam p klinik jumpa dokter tapi mcm jumpa ustaz...siap kena tazkirah ngan dokter tu pasal smoking...terkedu lidah dan sayu hati bila tersedar, rupanya ada lagi insan2 yg mcm ni...semoga tuan dokter tersebut sentiasa dilimpahi rahmat illahi...

....aramakkk!!! klu tau ada kes smlm berdesup den poiee...WT..

...panjang gak ehhh...story mory kat atas...

..den terkonang laiee...Bonda

...waktu kecik2 dulu slalu kene ikut Bonda g bidankan org x kire waktu...kekadang kol 1 am,
lps org dtg bagi tau isteri si polan nak bersalin, trus g den ikut gak angkut botol susu dgn bantal bucuk skali sbb tinggal berdua jek . golap gulita bwk andang jek...bunyi burung tukang kuat...kdg2 bunyi burung hantu...jln kaki...pehhh....yg parah kalau kene ke kg seberang ke kuala ke..naik sampan lerr...Bonda yg "chiau" ...dah siap smuanya (biasanya sampai ke siang sbb nak siapkan bahan2)...balik sama gak mcm dtg...x de hantar2 pun...mana de kenderaan...pas tu nanti berurut lps bersalin...la...tu laa..ni laa...x tau la brapa Bonda dpt...klu nasib baik...suami polan yg bersalin tu akan hantar beras sekati dan gula.
bila den dah bosar...dah tau nilai duit...den tanya la Bonda..pasal bayaran tuu...kata Bonda : kalau "ada" adalahh....kalau x de x peee...
Bonda ada ingatkan...kalau dah sanggup nak menolong org, jgn ditanya nanti "dpt apa"...
kalau dah belajar ubat org kene tolong org...klu x jgn belajar...biar x tau apa2...ilmu yg dpt tu bukan senang2 ...tu amanah ALLAH utk kite gunakan membantu sesama manusia..bukan smua org ley dpt...belajar ke bertapa ke ..kalau ALLAH x berikan bakat dan keizinan sembuh, x kan jadi apa2 pun...
...masa zaman2 DS "tolong2" org dulu, terdetak gak dlm hati...baru jek balik keje (OT kul 11 pm) blum ilang penat, dah ada org tunggu kat umah nak mintak tolong...kene kejutkan anak yg tdo kat dpn tv suruh msuk bilik...borak2 dulu...wife kene wat air..gedebak gedebuk...nasib baik...cpt selesai...klu x???...kul 5 am dah kene bangun nak g keje...kdg2 waktu rehat x mkn sbb x larat kene tdo...tp DS punya prinsip x akan ke tempat pesakit mlm2 buta...akhirnya terfikir pasal ikhlas...teringat kata Bonda...klu x iklas x yah...npa nak susahkan diri....klu dah mmg x sanggup, berhenti jek dari nak jadi tukang ubat...bukan dpt pahala...silap2 dosa sbb ter"merungut"...wlupon dlm hati...x mujarab pun yee...

p/s : tu citer dedulu lerrr...nak komen psal bayar2 ni...tepuk dada lerrr..

Follow Us
....aramakkk!!! klu tau ada kes smlm berdesup den poiee...WT..

...panjang gak ehhh...story mory kat atas...

..den terkonang laiee...Bonda

...waktu kecik2 dulu slalu kene ikut Bonda g bidankan org x kire waktu...kekadang kol 1 am,
lps org dtg bagi tau isteri si polan nak bersalin, trus g den ikut gak angkut botol susu dgn bantal bucuk skali sbb tinggal berdua jek . golap gulita bwk andang jek...bunyi burung tukang kuat...kdg2 bunyi burung hantu...jln kaki...pehhh....yg parah kalau kene ke kg seberang ke kuala ke..naik sampan lerr...Bonda yg "chiau" ...dah siap smuanya (biasanya sampai ke siang sbb nak siapkan bahan2)...balik sama gak mcm dtg...x de hantar2 pun...mana de kenderaan...pas tu nanti berurut lps bersalin...la...tu laa..ni laa...x tau la brapa Bonda dpt...klu nasib baik...suami polan yg bersalin tu akan hantar beras sekati dan gula.
bila den dah bosar...dah tau nilai duit...den tanya la Bonda..pasal bayaran tuu...kata Bonda : kalau "ada" adalahh....kalau x de x peee...
Bonda ada ingatkan...kalau dah sanggup nak menolong org, jgn ditanya nanti "dpt apa"...
kalau dah belajar ubat org kene tolong org...klu x jgn belajar...biar x tau apa2...ilmu yg dpt tu bukan senang2 ...tu amanah ALLAH utk kite gunakan membantu sesama manusia..bukan smua org ley dpt...belajar ke bertapa ke ..kalau ALLAH x berikan bakat dan keizinan sembuh, x kan jadi apa2 pun...
...masa zaman2 DS "tolong2" org dulu, terdetak gak dlm hati...baru jek balik keje (OT kul 11 pm) blum ilang penat, dah ada org tunggu kat umah nak mintak tolong...kene kejutkan anak yg tdo kat dpn tv suruh msuk bilik...borak2 dulu...wife kene wat air..gedebak gedebuk...nasib baik...cpt selesai...klu x???...kul 5 am dah kene bangun nak g keje...kdg2 waktu rehat x mkn sbb x larat kene tdo...tp DS punya prinsip x akan ke tempat pesakit mlm2 buta...akhirnya terfikir pasal ikhlas...teringat kata Bonda...klu x iklas x yah...npa nak susahkan diri....klu dah mmg x sanggup, berhenti jek dari nak jadi tukang ubat...bukan dpt pahala...silap2 dosa sbb ter"merungut"...wlupon dlm hati...x mujarab pun yee...

p/s : tu citer dedulu lerrr...nak komen psal bayar2 ni...tepuk dada lerrr..

haaa betol betol..same je kite. aku pon fikir mcm tu. walaupon pade aku perawat ISLAM seha ...

ha ayat tu la hearts.. spot on. Antara perawat yg ikhlas merawat tanpa mengenakan bayaran khusus, semua bergantung pada budi bicara dan kemampuan pesakit... dan perawat yg merawat dgn caj tetap sekian sekian.. yg manakah lebih dimuliakan Allah.

Tp aku tak dela nak suruh semua sekali perawat buat FOC jer.. pepandai la nak hidup. Janji hidup memberi manfaat pada sedara sesama islam.. jgn jadikan setiap kes tu sebagai satu titik punca rejeki, kaji lah setiap kes pesakit yg dtg mintak tolong merawat tu.. miskin kah dia? susah kah dia? kalau yg susah sgt tu, waive jelah fees2 tetap tu utk si polan yg susah ni... aku rasa gitu lebih barokah...

Ilmu yg Allah bagi tu utk mereka mereka yg berilmu merawat, dan ilmu2 lain jugak... sebenarnya pun salah satu ujian utk mereka gak... pepandailah nk bawak ilmu tu supaya diredhai Allah.

Titik. letih pulak membebel. hehe.

haaa betol betol..same je kite. aku pon fikir mcm tu. walaupon pade aku perawat ISLAM seharusnye tidak menetapkan harge demi membawa imej ISLAM dan kesucian Islam. namun aku tak kata salah jike menetapkan harge. yg aku tekankan adalah lebih mulia disisi Tuhan dan Agama jika perawat ISLAM tak letakkan harga. bangsa lain tgk pun molek. perbandingannye mudah begini :

mulia tak mulia di sisi Allah S.W.t bukan kita sebagai hambanya nak tetapkan.... tinggi betul ilmu ko nak kata orang tu mulia atau tak... jeng...jeng...jeng...

mane lebih mendekati redha Allah, perawat yg merawat semate mencari redha Allah dgn menerima upah seikhlas dan semampu pesakit dibandingkn dgn perawat yg menetapkan harge sekian sekian. itu saje. tak mungkin dua dua same pada pandangan Allah swt. walaupon dua dua tak salah.

Nak mendapatkan Redha Allah S.W.t juga bukan ko sebagai makhluk yang tentukan cik akak oiii....   tapi kalau lah ko seorang manusia yang dah memang dijanjikan derajat di sisiNYA, aku no comment... sebab aku nihh cuma melukut di tepi gantang... chewwwaahhh...

jike nak tetapkan harge bagi aku sememangnya tak salah sbb takde dalil, begitu juga takde dalil mewajipkan letak harga, jadi sini ia adalah "harus" bukan sunat pun. namun jike adalah perawat ISLAM yg nak letak harga contoh sekor jin RM50 (bergantung berape ekor dlm badan). hak ni terpulang kepade org ramai nk gunakan khidmatnye atau tidk.

kan senang... nak guna khidmat atau tidak... so, betul laa statement aku dulu pada suatu ketika dahulu di page belakang2 yang aku katakan, nak salahkan PERAWAT atau PESAKIT/PENGGUNA atas isu kena ribu riban???? jawab...jawab.... kehkehkehkk...

santaiiii....

ha ayat tu la hearts.. spot on. Antara perawat yg ikhlas merawat tanpa mengenakan bayaran khus ...
kismis Post at 2-11-2011 13:00

zaman sekarang, ramai yg berilmu ni tinggi diri....... itu ujian dari Allah le kan...

Reply  edy137

Fuyo kau blj taranum edy   leh aah bawak lagu sikah sekali.
te_peng Post at 2-11-2011 00:10

kehkehkeh... dulu ada masuk belajar tarannum di Masjid Bandar Baru Uda, JB... lama dahhh.... dah lupa pon... dulu biasa masuk pertandingan, ... juara tu tak pernah lagi

kenapa perawat perlu ada pejabat untuk rawatan, kenapa x dibuat dirumah je?
mmg bahaya...brp banyak makhluk yg dibawa oleh seseorg pesakit...
walaupun ditangkap dan masuk dlm botol, namun, yg terlepas..tak kan x da langsung?

kalu hearts nak tahu, 20 minit merawat atau scan seperti 8 jam kerja...
begitulah kepenatannya...sb ia melibatkan rohani..rohani penat, jasmanipun penat...
ciklahcute Post at 1-11-2011 21:14

perenggan terakhir tu aku sokong benar tuhh.... penatnya, Tuhan sahaja yang tahu, mcm baru balik kerja kat ladang kelapa sawit... guna cara aku lerr... cara perawat lain aku tak tahu pulak....

ahak aku tunggu jugak org nak quote aku tapi sorang pun tak quote. quote ko je hearts, ko layan je la.. mungkin ayat ko berapi kut terpanah dalam hati dorang

perenggan terakhir tu aku sokong benar tuhh.... penatnya, Tuhan sahaja yang tahu, mcm baru balik ...
edy137 Post at 2-11-2011 16:39

dah tu bro edy, u ikhlas ke tak merawat orang.... walau penat lelah segala.. ce citer...

zaman sekarang, ramai yg berilmu ni tinggi diri....... itu ujian dari Allah le kan...
nichiyoubi Post at 2-11-2011 16:34

susah nk cakap nichiyubi.. kdg kita nampak mcm org tu tinggi diri, tp tak..

dah tu bro edy, u ikhlas ke tak merawat orang.... walau penat lelah segala.. ce citer...
kismis Post at 2-11-2011 16:42

bagi aku sebagai makhluk ikhlas lerr... tapi bagi Allah S.W.t, dia yang menentukan keikhlasan seseorang itu... takkan nak ikhlas perlu bercanang sekampung yerr tak... kadangkala kita tak boleh jadikan ketetapan kos rawatan sebagai suatu lambang keilkhlasan, malah ikhlas tu berkait rapat dengan titik Yakin... banyak nak cerita kalau nak kupas satu persatu tingkatan yakin dan ikhlas nihh...

bagi aku sebagai makhluk ikhlas lerr... tapi bagi Allah S.W.t, dia yang menentukan keikhlasan se ...
edy137 Post at 2-11-2011 16:46

aku tak faham ayat, yg u ckp, sebagai makhluk kita ikhlas, tapi ikhlas  seseorang ditentukan Allah.. takpe ada rezeki nanti tolong kupas. nak faham jugak dari sudut perawat ni... mungkin kami pesakit tu terlepas pandang.. atau yg sebetulnya ilmu tak sampai.

aku tak faham ayat, yg u ckp, sebagai makhluk kita ikhlas, tapi ikhlas  seseorang ditentukan Allah.. takpe ada rezeki nanti tolong kupas. nak faham jugak dari sudut perawat ni... mungkin kami pesakit tu terlepas pandang.. atau yg sebetulnya ilmu tak sampai.
kismis Post at 2-11-2011 16:57

hurmmm... aku rasa aku guna ayat simple ajerr tu...   ok mcm gini, ikhlas tak ikhlas ni ada dalam pelajaran di sekolah agama pun, peringkat asas nihh... keikhlasan pada makhluk itu cetusan dari makhluk, tetapi yang menentukan keikhlasan adalah dariNYA jua yang Maha Pemurah... DIA yang menentukan tahap keikhlasan seseorang hambaNYA.... agak2 boleh faham tak???

ni bukan dari sudut perawat, tetapi ada dalam pelajaran tasawwuf, tauhid dan mungkin ibadat... try2 selak...

hurmmm... aku rasa aku guna ayat simple ajerr tu...   ok mcm gini, ikhlas tak ikhlas ni ada da ...
edy137 Post at 2-11-2011 17:01

edy u suruh aku selak seme benda tu. mmg le terus terang aku ckp, aku bukan level tu. ilmu cetek tersangat cetek. tak de mas aaku nak mengaku pandai bijak segala. kenyataan begitu. kalau aku terer soalan pun tak de la bagi soalan peringkat asas macam ni kan?

mmg ayat tu simple. tp pendekatan pada keikhlasan tu yg aku tak faham tadi. baca balik.
mmg betul, ikhlas ni hak Allah untuk tentukan. faham dah bab tu. tapi sampai ke laaa ni aku tak boleh correlate kan ikhlas dgn bayaran ni... sebab kecetekan ilmu aku lah tu.. tak boleh boleh nak relte ikhlasnya seorang perawat yg caj ribu ribu dgn ikhlasnya hati dia merawat semata utk menyembuhkan pesakit Lillahi Taala.. itu aj.. bkn niat nak condem memana perawat, tp itu yg ada question mark besar tu..

yg aku maksudkan utk u citerkan.. ialah tingkat2 ikhlas yg u sebutkan.. ce citer... bleh dpt ilmu baru.. kalau aku tak faham.. blh u fahamkan. aku pun respek ko sbgai perawat yg aku pernah mintak pandangan tu hari.

errkk ejap ko kejap u.. kejap aku.. pening sudah