CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

TERBARU: Amir & Ibu Lumpuh Mula Masuk Rumah Baru ! _ pic & video 533 &am

aku pun baru nak tegur, napa nampak umur cam tua jer dari 27???
mallcop Post at 14-3-2012 10:58

gaya plak ala2 YB pakai baju batik... x macho langsung umo muda2 cenggitu!

Saya nak bersama dia’
       Oleh Gaddafi Musli, Yusmizal Dolah Aling  dan Fairus Anuar

...
tongkatwaran75 Post at 14-3-2012 05:42

eloklah makcik ni tinggal saja di rumahkebajikan tersebut ..... dan eloklah amir menyerahkan t/jawab menjaga ibunya kepada rumah kebajikan itu demi kebajikan ibunya ..... tapi haruslah dia sering datang melawat ibunya ......

Memang betul, kita tak perlu nak marah2 anak lelaki makcik ni, kita tak tahu apa yang dia lalu ...
Orange1 Post at 11-3-2012 02:43

LIKE!!mmg betul..kerajaan perlu upgrade rumah2 org tua kat mesia ni..dah smpi masa kita kena buat mcm kat negara barat..even pekerja2 yg bakal menjg org tua ni pun cukup terlatih dan dah jd mcm satu professional job..kita kena sedar..cara hidup kita dah berubah..bkn mcm zaman 20-30 thn dulu yg mana masih ramai yg duduk menetap kat kpg..wanita2 masih ramai yg surirumah dan tidak berkerjaya dan boleh menjaga ibubapa yg dah tua sepenuh masa..persekitaran yg duduk kpg pun sesuai utk menempatkan org tua kalau compare dgn kebanyakan kita skrg duduk di bandar,rumah flat/apartment/rumah teres..takde laman luas..kesian kalau org tua terperuk sepjg masa dlm rumah mcm ni..derang ni walau dah tua tp masih nak bersosial among their age..kalau duduk dgn anak2,dia lama2 akan jd sunyi sbb takde teman2 yg tua sebaya ngan dia..kita anak2 mampu ker nak berborak ngan dia sepjg masa..bayangkan kita umur 30-an dikelilingi org2 umur belasan tahun..boleh ker nak bersosial ngan mereka..
   Utk zaman skrg..jgn anggap kita hntr mak yah kat rumah org tua2 bermakna kita jd anak derhaka sbb kalau kita tak mampu adakan persekitaran yg sesuai utk jg mak ayah kita pun..dah dikira mendera mental n fizikal dia secara halus..tp in the 1st place..kerajaan kena buat sesuatu utk naik taraf kemudahan old folks home ni..biarla kena bayar mahal sket apa salahnya,ramai jer yg mampu skrg ni..asalkan org2 tua kita mendpt penjagaan yg sempurna..

aku sarankan kalu ade pompuan yg ingin memcari pahala , ape kata pompuan tu offer diri utk jd bini amir sekaligus menjaga mokcik ni. ok x suggestion aku ni? zaman skg ni ramai sgt pompuan baik2 tp x ketemu jodoh. Pada fikiran aku Amirni seor yg brtgjwb n prihatin dan biaseny org yg syg n baik pda ibunye juga akan baik pd isterinye. Cuma nasib x menyebelahi dia , mase ni jobless. tp sekurang2nye dia bkn drug addict n sdg berusaha carik kerja. Dia juga ikhlas memberi butir2 sebenar dia kt hotel instead of bg info salah. Maknanye dia bkn nk dumping mak dia kt hotel tu otherwise what for dia bg number phone kt reception hotel tu betul x?

kitty sarankan kakak2 forummers yg baik hati kt sini , ape kata buat solat istikhrah pasal ni. ok x?

Apa salahnya doakan yg baik2 utk dia org. Si emak pun langsung tidak menyalahkan anaknya. Andai la s ...
zach2008 Post at 14-3-2012 10:01

Amin..mudah2an Amir dpt pekerjaan yg baik utk menyara ibunya

Simpati jugak aku dng nasib anak-beranak ni. Mudah2an murah le rezeki si anak utk dapat kerja yg baik & boleh sara diri sendiri & emaknya. Mana tau ada forumer sini yg kaya2 business masuyuuk...tolong le offer kerja kat si anak ni...dng niat nak bantu dia sara mak dia...besau pahala weh..kalau ikhlas. (aku tak dapat nak nolong dlm hal ni...sebab aku sendiri pun kuli cabuk je....cuma boleh tolong doakan mudah2an dia dimurahkan rezeki atas niatnya nak sara ibunya tu...amin).

Follow Us
gaya plak ala2 YB pakai baju batik... x macho langsung umo muda2 cenggitu!

: ...
fcl29 Post at 14-3-2012 11:12

baju pinjam dari Adun Partai Aslam Semalaya yang lebih suka pakai jubah labuh ..

baik lg staf hotel tu yg sanggup tolong jaga.. semoga bertambah rezeki....
defeduck Post at 9-3-2012 07:58

aku sarankan kalu ade pompuan yg ingin memcari pahala , ape kata pompuan tu offer diri utk jd bini a ...
kittycomel Post at 14-3-2012 11:17

Kaka kim.mafia dan atira masih anak dara kan??

taknak offer ke?

semakin hari semakin banyk berita macam nie, anak yang buat tue xde hati atau xde perasaan atau dung ...
fatehana Post at 9-3-2012 08:15

same la kite

alah, pompang pompang kat porem je deme ni, jaga mak bapak sendiri sakit pun belum tentu lepas lagi

eloklah makcik ni tinggal saja di rumahkebajikan tersebut ..... dan eloklah amir menyerahkan t/j ...
sayawifenikmie Post at 14-3-2012 11:15

kenapala masa kecik tak hantar je ke SPCA??
:@

kenapala masa kecik tak hantar je ke SPCA??
perang_sivil Post at 14-3-2012 11:29

= ? .....................

Reply 453# sayawifenikmie

tanya pakcik gugel.. taip spca ampang or malaysia

Saya nak bersama dia’
       Oleh Gaddafi Musli, Yusmizal Dolah Aling  dan Fairus Anuar

...
tongkatwaran75 Post at 14-3-2012 05:42

sedey plak aku tgk makcik ni   

ni pengalaman mak aku la. wk2 arwah nek aku dah uzur mcm mkck fatimah tu , mmg pyh nk urus dia. pi toilet , basuh berak , angkat naik atas ktil mmg x larat kalu mak aku sorang yg buat. even mase tu mak aku decide pencen awal sbb nk jaga nenek aku. time camtu adik beradik lain bkn nk tolong. memasing ade jer alasan. 7 anak2 nenek aku cume mak aku yg gigih nk jaga nenek elok2. anak2 sedara lagi ler. walopon mase kecit dulu nenek aku salu jaga cucu2 tp bile uzur muka2 tu semua2 mghilang.

sgt2 penat utk urus org tua yg dah uzur. tu x masuk lg nk bersabar dgn ragam n karenah dia.

so aku boleh bygkn la betape susahnye si Amir nih nk urus mak dia apetah lg kewangan dia x kukuh. even mak aku yg ade maid pon terase berat nikan pula si Amir nak handle sorang2.

ble tengok nek fatimah nih aku terkenang arwah nenek aku. sebijik mcm tu n dudok atas wheelchair pon serupa. bezanye arwah nenek aku  sentiasa senyum ceria sbb dpt penuh kasih syg dari kami.

hebat no.. buleh kluor dari kubor.. ilmu pa dia pakai no?
Spiral Post at 14-3-2012 09:57

namanya Amir, si forumer CI juga ke...
yg geng2 ngn maideen..

patutla lama tk online...

alah, pompang pompang kat porem je deme ni, jaga mak bapak sendiri sakit pun belum tentu lepas lagi
BlueHand Post at 14-3-2012 11:29

x kena btg idong sndrik lagi bleh la berkompang2 kat forum...

kasih ibu bawa ke syurga

masih tak paham kenapa dia tinggal mak dia..mana dia hilang..huu