CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Anak_Nogori

Kakitangan kerajaan naik gaji sampai 40%?

huh..pjgnya trid gomen naik gaji..teman buat pemantauan jela..baca awal..baca akhir je..sume spekulasi lgik..slg pm tak announce..hr jemaat..teman ni kalu dpt bnyk..alhmdulillah..kalu sikit pun alhmdulillah..kalu xde pun x mengapa..cuma teman kesian dkt meka2 pndpatan x seberapa tp kena survive tempias brg naik neh..manalah nk larik lagi..mesia ni kecik je..teman yang ala-ala golongan prtengahan pun tak sanggup nk menengok rege brg kt pasor ghaye..rege cheese tat pun dh mahai, baru je beli td..besonya lebih krg saiz compact poder teman..

lau naik gaji 2 buat la keje betol2... ramai je org gomen nie bt keje mcm hampeh... name jer ade piagam pelanggan tapi ..... hazabnye lah bila berurusan dgn org gomen...

Baru balik meeting MBJ, pihak pengurusan maklumkan tengah buat beberapa proposal untuk staf, antaranya akan bagi penghargaan kepada  staf gred 1-26 yang terpilih contohnya dihantar melancung dalam atau luar negeri, kerana kononnya depa-depa ini tak pernah merasa naik kapal terbang...saya tak berani nak komen atau apa, kerana saya wakil pengurusan....lagipun saya sudah selalu naik flight dalam dan luar negeri jadi taklah tersa sangat(saya antara yang bernasib baik kerana kerja di bawah pengurusan...tapi yang saya kurang setuju kerana disini sudah nampak gred 27-36/38 kurang diberi perhatian(ini baru diperingkat Kementerian sahaja)..sedang ditempat saya, majoriti gred 27-36 tidak ada peluang untuk naik kapal terbang samada pergi meeting atau berkursuh atau mengikuti rombongan keluar negara, walaupun bekerja dalam lingkungan atau tugasan yang sama dengan pihak pengurusan...hanya gred 41 ke atas sahaja kononnya didedahkan dengan kerja-kerja begitu..gred 27-38 ini tak akan merasalah.

Satu lagi saya lihat, jika kerja yang diberi mesti kerja setaraf pegawai, tapi kalau kena pergi contohnya meeting/kursus di hotel atau luar negeri, keutamaan kepada pegawai kerana gred 27-38 bukan pegawai... begitu juga kalau nak minta sumbangan, lagi funny...sebab rate hampir sama dengan pegawai kerana kitapun disetarafkan pegawai gak...huhuuuuu...tapi apa-apa pun tak boleh merungut...kita ini ibarat sandwich...syukurlaaa...dah tunggula budget hari jumaat nanti apa nasib kami..adakah tiada perubahan atau lagi teruk....jangan lahar saya..
Saya bukan dengki atau irihati..tapi berlaku adilla...dan cubalah bayangkan jika mereka-mereka yang membuat dasar ini berada ditempat kami-kami ini..

ramai pulak macam nak menunjuk konon2 diela pegawai gred tinggi kat sini...yang gred rendah2 jarang plak ngaku:re:

yang  aku perasan, gred 27 mcam diabaikan jah...gred bawah banyak je khabar2 yang best...sedangkan 27 & 29 pon sokongan jugakhmy3:

ramai pulak macam nak menunjuk konon2 diela pegawai gred tinggi kat sini...yang gred rendah2 jarang plak ngaku:re:
jaa139 Post at 5-10-2011 16:23

kalo ko nak confirmkan porumer tu gred berapa, cer tnya skop keje dia
aku gred 17....dan ada beberapa org lagi kat sini yg aku tau gred 17 jugak..nak malu apa mengaku? bukannya mencuri/menipu/menjual dot dot dot......

Follow Us
ramai pulak macam nak menunjuk konon2 diela pegawai gred tinggi kat sini...yang gred rendah2 jarang  ...
jaa139 Post at 5-10-2011 16:23

iols gred rendah even iols de degree ok :cf:

lagi satu kat opis ni budak tu pegawai keje kontrak. pastu x sambung. pastu dpt pulak tetap jawatan  ...
cmf_raudah Post at 5-10-2011 15:10

Alamak.....Ari tu jadi bos, org panggil bos.Skrg sudah turun pangkat.Macam mana kira tu?Apa2pun kalau ada rezeki dia dapatlah dia jawatan tu semula kalau ada kekosongan.yg penting timba ilmu dulu.

tnggl sehari je lg ni konfem sgt 7hb ni berjela2 org bkak thread psl bajet

kalo ko nak confirmkan porumer tu gred berapa, cer tnya skop keje dia
aku gred 17....dan ada b ...
ruffleen Post at 5-10-2011 16:26

bukan aku cakap gred rendah malu nak ngaku...maksud aku gred atas tu duk canang2 kerja dorang, anak2 buah dorang bajet best...

iols gred rendah even iols de degree ok
gurlfriday Post at 5-10-2011 16:30

jgn sedih2, mungkin belum rezeki...
kwn2 aku ada je yg dah ada master pun & tgh buat phd
tp cuma gred 17, 27
bertabahlah, mungkin waktunya belum tiba

iols gred rendah even iols de degree ok
gurlfriday Post at 5-10-2011 16:30

wah, si gatai nak pegang laki bukan muhrim sampai tuduh adik sumbang mahram pun ada kat sini! Gred rendah ye! ni mesti terdesak nak keje gomen sampai sanggup ambil gred rendah. degreepun confirm CGPA bawah 2.0 ni.

apa kata kau ngorat ketua kerani kau tu? dia pun dah nak pasang 2.

Rate

1

Alamak.....Ari tu jadi bos, org panggil bos.Skrg sudah turun pangkat.Macam mana kira tu?A ...
zuraida8177 Post at 5-10-2011 16:31

yg penting kena saling hormat mhormati, no hal laa...

mcm kwn aku yg ada master tp cuma jd PKS
tgk bilik photostat bterabur, dia tlg la kemas, susun2
boleh kerani yg tetap sound kat dia "belajar tinggi2 pun buat apa kalau sekadar kerja susun kotak"
tu mmg tak patut!

Post Last Edit by foxnike at 5-10-2011 16:50

PA bos besar yang tak tau buat surat & buat-buat lupa camana nak catit minit guna trengkas pun belambak....last2, pegawai masing2 yang kena catit minit n draft surat segala untuk bos dia

maksud aku gred atas tu duk canang2 kerja dorang, anak2 buah dorang bajet best...
jaa139 Post at 5-10-2011 16:33

ye ke canang2? tang mana tu? tolong highlightkan sbb aku tak nampak pun diorg nak canang.

yg aku nampak ada porumer yg menerangkan skop keje dia je dgn niat berkongsi cerita, takde plak aku perasan yg brag lebih tu, tak tau la kot tu persepsi aku yg tak reti nak negatip sgt

Reply  smallmama

Saya bersetuju dengan smallmama. Saya dah lama rasa kecewa dengan benda2 n ...
abbyhoney Post at 5-10-2011 13:38

aku W17 - kenaikan tahunan adalah rm49.91.

Tak dapat naik kapal terbang pulak jadi kesah masuk dalam meeting??? Sapa punya idea tu???? PTD ka??? AA kan ada...

betul sbb tu gaji PT n  n27 x jauh beza. sbb kebanyakkn PT boleh buat keje n27

sekarang ...
cmf_raudah Post at 5-10-2011 15:03

maksud u pt tu pembantu teknik ke? j29/36/38. n27 tu kan kerani erk. chif cleark ?
   tak paham apa kerja pt kaitan dengan kerani2 tuh?
kat saya teknikal dengan admin ni berbeza sgt lah . cuma biasanya org2 admin n or ptd ni dia akhirnya selalu suruh org teknikal buat . contoh sepatutnya hal2 kursus dia org yg handle, tapi kadang2 org teknikal kena handle sendiri.
itu fenomena kat tempat wa lah.
kat sekolah2 lagi la kan. sebab mayb cikgu/i ramai. kerani sikit, so cikgu2 ramai kata dia kena buat kerja2 kerani?

entah, masing2 ada pro n kon

wah, si gatai nak pegang laki bukan muhrim sampai tuduh adik sumbang mahram pun ada kat  ...
jalakpura Post at 5-10-2011 16:35

ko mmg kn jaki sgt dgn aku aku gred 27 so what? c.g.p.a aku 3.5 n above..sekian

aku W17 - kenaikan tahunan adalah rm49.91.
labusayung Post at 5-10-2011 16:56

u T berapa tuh?

contoh :

j36

p1t1- p1t6 kenaikan rm100
p1t7-p1t14 kenaikan rm165