CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hulubelang

Terkena Buatan/Sihir Orang..?/latest by eastrun

aturcara This user has been deleted
Originally posted by mc_nors at 18-4-2006 03:29 PM
memang sukar nak explain kat masyarakat pasal hal ni...bermula dari perkahwinan saya hampir 3 tahun...masa tu saya dan family husband pergi berubat kat KB, dalam masa tengah berubat tu tetiba jer t ...

kita paham masalah awak ni...sebab kita pun antara mangsa sihir dan gangguan ni..apa yang berlaku tu tanda2 sihir sebenarnya...kena cepat2 pi berubat sebelum mudharat ataupun buat masa sekarang cuba baca ayat2 manzil..dan ayat kursi banyak2...nanti kita cari ayat manzil..rasanya forumer eva ade pastekan kat salah satu topik dalam ni...nanti kita paste kat sini..

http://ariffhealing.tripod.com/manzil.html

ni dia..cubala baca ayat dalam ni ek..

cuba call Ustaz Syarhan Shafie at-Tabibi..
Beliau adalah seorang yg mengamalkan perubatan Islam.
Beliau juga pernah mengubati seorang peguam Mesir yg dirasuk oleh
Jin yg hidup sejak zaman Firaun lagi (sewaktu beliau belajar di Mesir dahulu & pernah
keluar di dada akhbar MESIR).......
Hubungi beliau di 012-533 7434
Beliau merupakan org Kelantan dan pernah belajar di KUSZA, Terengganu.

atau MORAPIS EDAR:

03-4296 4661 / 03-4197 3763
HP: 012-371 3462

[ Last edited by  abuqaw at 21-4-2006 12:52 PM ]

atau boleh pilih mana satu tempat yg terdekat:

Ustaz Ismail Kamus
81A, SG 3/10
Pusat Bandar Seri Gombak
68100 Batu Caves, SELANGOR
Tel: 03-6185 0272 atau 03-6185 0295

Darus-Syifa'
Ustaz Datuk Dr. Harun Din
No. 5, Jalan 1/70
Bandar Baru Bangi
43000 Selangor
Tel: 03-8925 0443

Harap membantu......

thanks Abuqaw..

eva pula sejak kawin lagi jari manis sebelah kiri sentiasa sakit. plus before nikah memang pon satu family dah kena.

kalau tido i peratikan mcmana keadaan my hubby tido, kalau badan dia bergetar sesangat mcm kena gegar something i will recite some surah esp surah azab, mesti badan dia lepas tu cool down. dia selalu mcm nie esp time mlm jumaat. yg peliknya walau badan dia bergegar mcmana pon dia tak sedar. tau2 dia kata dia nyenyak tido sedangkan mlm tu everytime badan dia mcm kena goncang eva akan bisik ayat azab kat telinga dia atau baca kat tapak tangan dan usap kat kepala dia.

entah apasal sejak setahun lepas aku selalu rase gatal2 kat seluruh bdn....rase dier mcm kene gigit semut atau kene cucuk sembilu buluh....tiba2 jer dtg gatal tu tak ikut masa....kepala,tapak tgn,kaki semua rase gatal....selalu biler rase gatal muka aku blemish merah2.....nak kater sbb tak mandi,lepas mandi pun gatal...adakah sbb kene buatan org atau bende lain....??siape ader pengalaman mcm ni....:hmm:

Follow Us
Originally posted by eva at 21-4-2006 05:54 PM
thanks Abuqaw..

eva pula sejak kawin lagi jari manis sebelah kiri sentiasa sakit. plus before nikah memang pon satu family dah kena.

kalau tido i peratikan mcmana keadaan my hubby tido, k ...

kenapa badan dia bergetar ek Eva? hubby pun ade terkena masalah gangguan jugak ke..camne?

Originally posted by demonicboy at 23-4-2006 12:13 AM
entah apasal sejak setahun lepas aku selalu rase gatal2 kat seluruh bdn....rase dier mcm kene gigit semut atau kene cucuk sembilu buluh....tiba2 jer dtg gatal tu tak ikut masa....kepala,tapak tgn,k ...

alahan kot..dah jumpa doktor? kalau doktor kata tak de apa2..kena jumpa perawat la nampak gayanya kot2 terkena apa2 kan...

grenbara This user has been deleted

soaljawab bersama dr. amran kasimin

Originally posted by mc_nors at 18-4-2006 02:24 PM
cam ner nak tahu diri disihir...meh ler kongsi kat sini...sesape yg ada pengalaman tu..

Simptom akibat perbuatan sihir
Bersama Dr. Amran Kasimin

SOALAN:

Saya berumur 27 tahun, dan isteri saya berumur 24 tahun, baru berkahwin 9 bulan. Isteri saya lari dari rumah, duduk bersama kawan-kawan sekerja. Puas dipujuk baru dia balik, itu pun hanya untuk satu dua hari. Saya sangat sayang padanya. Tidak pernah memukulnya atau berlaku selisih faham. Dia memberitahu saya, dia tidak mahu bertanggungjawab sebagai isteri saya. Itu sahaja.

Terlalu berat penderitaan yang saya pikul selama ini. Kalau keadaan ini berterusan, masa depan saya, termasuk kerja saya akan musnah. Saya telah mendapat amaran dua kali. Saya benar-benar memohon nasihat daripada ustaz. - SALLEH JALI, Selangor.

Jawapan:

Perkahwinan yang berusia 9 bulan adalah terlalu muda, masih boleh dikira sedang berbulan madu, walaupun inai di jari sudah hilang, apatah lagi perkahwinan saudara sama-sama cinta dan tidak ada masalah daripada keluarga kedua-dua pihak.

Persoalan timbul kenapa isteri saudara lari, tidak mahu duduk serumah, tinggal sebilik dan tidur sama. Lari duduk bersama kawan-kawan bujang. Pasti ada sebab ataupun punca berlaku demikian. Kalau hendak dikatakan punca itu daripada saudara, saudara amat menyayanginya, malah kehidupan saudara menjadi tidak menentu ........................

layari   http://360.yahoo.com/semuahouse

mc_nors This user has been deleted
atau boleh pilih mana satu tempat yg terdekat:

memandangkan Nor dok kat KT susah kit ler...lagipon hubby kijer..buat masa sekarang ni biar nor amalkan ayat2 manzil dulu...
Apapon terima kasih banyak2 kepada yg sudi memberi respond... Luv u all..

kalau badan dia bergetar sesangat mcm kena gegar something

bergetar yg eva maksudkan tu mcm mana erk...
Nor mula2 kena, jari Nor ni bergetar...apa yg Nor baca dari satu artikal...antara tanda 100 hari seseorng tu nak mati, adalah badan dia bergetar...Wallahualam....Nor bergetar dari seluruh badan bermula dari jari...sehinggalah hari ni...kalau tak silap Nor kira 29/04/2006 genap 100 hari getaran tu berlaku...Apa2 pon ajal maut semuanya urusan ALLAH...

Originally posted by mc_nors at 24-4-2006 11:11 AM

memandangkan Nor dok kat KT susah kit ler...lagipon hubby kijer..buat masa sekarang ni biar nor amalkan ayat2 manzil dulu...
Apapon terima kasih banyak2 kepada yg sudi memberi respond... Luv u ...

nor...family akak pun penah kena gak kes-kes mcm ni, dah merata pi berubat tp
tak sembuh gak. sampaikan tak de org yg dtg ke rumah kami sbb 'tak boleh masuk'
so last resort kami anak beranak pakat baca quran sampai habis
semua 30 juzuk tu, pastu berdoa kat sebekas air. Air tu buat minum & mandi...tp
mesti sentiasa ada, jgn habiskan air ni, kalau kurang je tambah la..alhamdulillah
ok..plus buat sunat hajat selalu, insyaallah, berusaha selagi boleh..

nor...family akak pun penah kena gak kes-kes mcm ni, dah merata pi berubat tp

trima kasih atas keprihatinan & nasihat akak..Insyaallah akan Nor usahakan...
Luv u..

gadisjelita This user has been deleted

sihir??

askum...kak nor..
sy dari k.terengganu dan pernah gak terkena mende cam ni dan skarang ni masih lagi mengalami semua tu...setiap hari sy takut,berdbr2,rase letih, tak bermaya, rasa nk tido jer sepanjang masa..
kadang2 seluruh tubuh rs lenguh dan menggeletar..
sewaktu sy study kat kolej, kdg2 time exam pon jd blank..tak ingat ape yg dipelajari...
sy mengalami semua ni sejak dari sekolah lagi dan pada tahun 2002 iaitu setelah berumur
19 thn barulah sy membuat rawatan...
1thn yg lepas, sy dh beransur pulih but now mende tu dtg blk sampai sy trpaksa brhenti
keje.. sy ni mengajar taekwondo, one day waktu sdg mengajar, sy lupa semua silibus n
patern yg nk diajar kpd student sy...thats y sy stop...
saya menjalani rawatan di PUSAT RAWATAN ISLAM DARUL SYIFA'...kalo tak silap lar nama
tempat tu...sy dirawat oleh Ustaz Haji Othman@Uzip dengan panggilan yg dikenali sbg
Hj Uzip... Hj. uzip ni seguru dengan Prof Ustaz Harun Din...
Alhamdulillah, sepanjang rawatan sy beransur hilang perasaan tu...tp skang ni msh lg
lemah tubuh bdn...

Originally posted by hulubelang at 30-7-2004 05:22 PM
:agr:My Pak Anjang pernah terkena santau...Teruk juga coz mula
mula dia kena admitted sebab suspect demam TB.Sampai kurus kering
di buatnya...At Last bawak pi jumpa orang alim and dapat la kuarka ...

Dimana dia berubat tu?

Originally posted by hulubelang at 6-8-2004 04:32 PM
Salam Untuk Semua...

ILMU SANTAU SECARA DETAIL...

Lazimnya orang yang mengamalkan ilmu santau
ada di sampingnya satu bekas buluh di mana
isinya adalah ramuan ramuan santau yang telah
di t ...

Ayorkkk....kalau kita bercium dengan orang tu?:

Originally posted by hulubelang at 9-8-2004 02:20 PM
nf:nf: Tima Kasih BabySha...Kengkadang tu kita
bole belajar dari pengalaman orang lain...

Cuma pesanan : Jin dan Syaitan tu selalu mencari ruang
unruk merosakkan anak Adam....so..bila rasa ...

kalau yg terkunci nafsu pada pasangan tu camner lak?

Originally posted by Shieda at 4-11-2004 09:58 PM

emm berdasarkan pengalaman...ada sorang pakcik tu bgtau shieda...satu cara nak kesan santau ialah bila kita meludah...org yg kena santau ni kalau meludah..air liur tu tak putus...kira mcm likat ...

Kena tengok juga keadaan dalam bilik kita tu,maybe bilik kita kurang pengedaran udara yang baik dan bersih.

Samada tingkap jarang buka atau katil terlalu rendah dengan lantai...so,mudah dapat batuk dan selsema terutama waktu malam,sebab cuaca juga sejuk....

Originally posted by eva at 13-5-2005 08:09 PM

mostly yg sukar dpt anak nie org yg bersaka..
berdoalah pada Allah supaya dpt anak..

org putih nie kureng caya ngan sihir tapi hebat dlm bab2 tanak ngandung. byk je benda dorang cipta utk bag ...

Saya pernah jumpa 2 org kawan yg saling tuduh menuduh mereka ada saka...

tapi,saya tengok mereka ada anak juga,sorang tu ada anak 5,sorang lagik ada anak 3...

tu,kira subur jugakkan?

Ish..peliklah.......

Originally posted by Akak_Siti at 26-4-2006 08:06 AM

Saya pernah jumpa 2 org kawan yg saling tuduh menuduh mereka ada saka...

tapi,saya tengok mereka ada anak juga,sorang tu ada anak 5,sorang lagik ada anak 3...

tu,kira subur jugakkan?

...

subur tu perlu utk ada anak tp ada org subur pon tak dpt anak. itu yg dikatakan anak tu rezeki. ada everything pon klau Allah kata takkan jadi, it wont happen.

as i said ramai claimed sbb saka dorang susah nak ada anak. well kena ingat benda2 sihir/saka nie kan jln dlm badan kita through darah. so kalau bercampur2 dgn benda mcm ni ofcoz la darah pon tak sihat, anak nak melekat pon susah:geram:

Originally posted by gadisjelita at 25-4-2006 07:57 PM
askum...kak nor..
sy dari k.terengganu dan pernah gak terkena mende cam ni dan skarang ni masih lagi mengalami semua tu...setiap hari sy takut,berdbr2,rase letih, tak bermaya, rasa nk tido jer sep ...

ya ker..apa kata ustaz tu...cianyer...kita senasib..sekarang ni akak amalkan baca ayat2 manzil tu..Alhamdulillah kuat skit rasanya..akak berubat ngan seorang guru kat dungun..
adik dok kat ner..klu ada masa leh pm akak...nak tanya cara detail..